ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Елби
lead bounder

Регистриран: 29.07.2013
От: ОЧЗ
Re: Новини за Македония +++
    #3439707 - 12.06.2018 14:11 [Re: balkanec]

Много сложна е играта на Балканите. Църковният въпрос на МПЦ и ролята първо на БПЦ и после Вселенската е само един пример.Пречещите са Русия и Сърбия, както винаги. Без да питая топли чувства към гърците, мога да разбера чувствителността на въпроса за тях, тъй като Югославия и Източния блок играха голяма роля в гражданската война в Северна Гърция и македонизмът от средата на ХХ век беше средство за експанзия на Титовата империя включващ и систематична дестабилизация на Северна Гърция процес подклаждан и от съветските ръководители. Хората в Северна Гърция сигурно помнят доста неща, за да се палят по този начин.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран

Регистриран: 24.03.2014
    #3439709 - 12.06.2018 15:26 [Re: Елби]

Не ми пречи промената на името и давањето на гаранции на грците. Ме плаши нивната дволичност и можноста тие после исполнувањето на сите нивни услови да продолжат да играат за руско-српските интереси. На Русија и одговара раздор меѓу државите на ЕУ, а србите би сакале по секоја цена да ја зачуваат контролата над одредени политички субјекти и преку нив да решаваат за судбината на РМ. Веќе се формираат проруски политички партии на чие чело се докажани удбаши. Веројатно дпмне на Груевски, судејки според досегашните настани и личности исто има замешано прсти во ова.

Еве една изјава на Единствена Македонија, партијата која тврди дека ги поминала сите руски обуки и ќе победела на следните избори. Изјавата ја чита председателот на истата Јанко Бачев, родум од село Костурино, Струмичко, поранешен вработен во ДБК. Потпретседателот кој стои покрај него сигурно ќе го препознаеш.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3439717 - 12.06.2018 17:06 [Re: balkanec]

Искам само да вметна една прекрасна новина за представянето на нашите български, златни момичета на европейското първенство по художествена гимнастика в Гуадалахара - Испания!.
Уникални са!!! Браво!!!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Бяло Конче
раванлия

#3439718 - 12.06.2018 17:10 [Re: Бяло Конче]

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3439736 - 12.06.2018 21:00 [Re: Бяло Конче]

По всяка вероятност изглежда, че република Македония ще се казва вече Северна Македония, като това име ще е и за външна и за вътрешна употреба.
Цитат:

Гръцки медии: Атина и Скопие се разбраха за Северна Македония
Двете страни на крачка от исторически договор за името

Прочети още на: https://www.dnes.bg/balkani/2018/06/12/g...kedoniia.379109

--------------------

balkanec
заслужил ветеран

Регистриран: 24.03.2014
    #3439743 - 12.06.2018 21:26 [Re: Бяло Конче]

Изјавата на Заев по повод договорот со Грција како и одговорите на новинарските прашања.

Бяло Конче
раванлия

#3439747 - 12.06.2018 22:24 [Re: balkanec]

Най-после! Хайде, дано да бъде доведено до край. Честито!

--------------------

vargo
ненаситен поклонник

Регистриран: 19.06.2009
    #3439824 - 13.06.2018 23:18 [Re: Бяло Конче]

Таратанци! Нито в Гърция ще мине да не говорим за макетата! Тва промяна на конституцията ,ерга омнес име ,уточнение що е македонец и какъв е езика -от славянска група....и накрая референдум в Скопие....на кукуво лято! А най жалкото е поведението на палячовците от нашето ВМРО -те и с това име били съгласни ,както преди това бяха съгласни и с илинденска....ама тогава Заев без да знае им го сложи едно хубаво , като в реч по повод евентуалното име иленденска спомена възстанието и тези които са участвали ,като спомена ,македонци,албанци,сърби,шопи,власи,роми....ама само НЕ и българи!!!!! С което за енти път показа ,че и нашият договор е със стойност на лайнян лист на драка!!!!!

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!

Редактирано от vargo (13.06.2018 23:22)

Бяло Конче
раванлия

#3439863 - 14.06.2018 07:04 [Re: vargo]

Гледа Заев да угоди на всички, но е трудно. Хем приятел на България, хем на удбашите от фалшивото ВМРО, не му завиждам. Старае се човекът да прави компромиси, за да постигне целта - Македония да се легитимира, като европейска държава без проблеми със съседите си, но явно първо трябва да си се разберат вътре в самата Македония, какво точно искат.
Нашите от ВМРО също се опитват да бъдат полезни и да помагат, но май наистина нещата вървят към полезен идиотизъм. Жалко.
Бях голям оптимист, все още съм, но като че нещата не вървят на добре в Македония - ззасега.
Между другото Вучич наскоро каза, че е за тясно икономическо и политическо сближение на всички държави от Западните Балкани(рабирай бивша Югославия) плюс България и Румъния. ОК! Но, ако е така, защо продължава да храни удбашите и сърбоманите в Македония, които спират собствената си държава по пътя и към Европа. Тук предполагам, че наистина има и руска връзка. Няма начин.
За сега положението е такова.

--------------------

Елби
lead bounder

Регистриран: 29.07.2013
От: ОЧЗ
    #3439873 - 14.06.2018 10:03 [Re: Бяло Конче]

По-интересно е дали руснаците не я изтъргуваха Македония за нещо друго. Или Лавров е толкова сигурен, че този договор няма да мине, че се прави, че официално го подкрепя. Гърците щели да преговарят за Кипър и за отношенията с Албания сега....

--------------------
немам доказ, али тврдам

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 36 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6019

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.