ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички


Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Новини за Македония +++
    #3439413 - 07.06.2018 22:25Нещо от "културата"!

Редактирано от admiral (07.06.2018 23:09)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3439551 - 09.06.2018 21:44 [Re: Негатор]

А сега де?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3439647 - 11.06.2018 15:17 [Re: Негатор]

Упс! Зоран Заев купонясва с гръцки министър в Струмица!


https://www.blitz.bg/svyat/prvi-priyatel...news606249.html

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7118
От: Журче
Re: Новини за Македония +++
    #3439648 - 11.06.2018 15:37 [Re: Бяло Конче]

Какъв гръцки министър? Това е македонският външен министър Никола Димитров. Жестока излагация на Блиц.бг.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 30413
От: Съзаклятието
Re: Новини за Македония +++
    #3439650 - 11.06.2018 15:47 [Re: Гай Баньо]

Що разваляш купона, ся?

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 2201
Re: Новини за Македония +++
    #3439679 - 12.06.2018 00:19 [Re: admiral]

Не го познавам добро бугарското новинарство, ама изгледа нема некакви големи разлики од македонското. А во меѓувреме можеби стигнавме до крајот на преговорите, но не таков каков што многумина а исто и јас очекуваа. Ме изненадува грчката конструктивност за дел од темите опфатени во преговорите. Според Коѕијас, услов за кревање на блокадата од евроатлантските интеграции на РМ не е веќе промена на уставот туку само ратификација на договорот од македонскиот парламент, а доста позитивно се изјаснува и за јазикот и идентитетот. Се разбира ако тоа не е некоја нова грчка ујдурма.

Цитат:

– Штом го имаме ратификувано договорот, да се надеваме дека ќе го имаме, од нивното Собрание, како ратификувани и прашањата што ги имаме со Албанија, ние со големо задоволство ќе дадеме „ок“ за да тргнат по нивниот европскиот пат. Секако, доколку ги имаме навистина решено сите проблеми, се надевам дека утре ќе завршиме, ние треба да помогнеме и да ги поддржиме овие земји на нивниот европски пат, рече Никос Коѕијас. Во однос на членството во НАТО, објасни покана е она што може да се даде, како што е планирано, ако се биде во ред на Самитот на 11 и 12 јули, додавајќи дека за оваа покана потребни се ратификации од сите земји членки.
Цитат:

– Одредницата и самоопределувањето постојат, македонскиот јазик постои од 1977 во ОН, вели Коѕијас на прашањето дали во договорот е вклучена одредницата македонски за јазикот и националноста.

Шефот на грчката дипломатија, рече дека македонскиот јазик „не е нешто што го дава или го зема Грција, затоа што тоа е нешто што е веќе дадено од ОН“, но и согласно со ИСО стандардите.

http://www.libertas.mk/kozijas-go-naprav...o-za-eu-i-nato/


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7118
От: Журче
Re: Новини за Македония +++
    #3439688 - 12.06.2018 02:17 [Re: balkanec]

Цитат:

услов за кревање на блокадата од евроатлантските интеграции на РМ не е веќе промена на уставот туку само ратификација на договорот од македонскиот парламентТоа ќе биде доволно за да дозволат да се одреди датум за преговори со ЕУ, ама до денот на почетокот на преговорите ќе треба да ги имаме направено уставните измени.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3439695 - 12.06.2018 06:38 [Re: Гай Баньо]

Съжалявам за дезинформацията. Верно, че тези от Блиц, този път директно се оакаха...
Знам, че е жълта преса, но все си мислех, че казват и по нещо вярно. Е, този път загубиха още един читател.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3439696 - 12.06.2018 06:40 [Re: balkanec]

Наистина няма голяма разлика. То целия свят е едно голямо село, а какво са в това село България и Македония? Една малка махала!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 2201
Re: Новини за Македония +++
    #3439706 - 12.06.2018 13:57 [Re: Гай Баньо]

Цитат:


Тоа ќе биде доволно за да дозволат да се одреди датум за преговори со ЕУ, ама до денот на почетокот на преговорите ќе треба да ги имаме направено уставните измени.

Во право си, тие најверојатно ќе бараат промена на уставот веднаш. После постигањето на целта, преку нивните сојузници или тие самите веројатно ќе се обидат да го блокираат членството на РМ во ЕУ со изговор за неспроведени реформи или било што друго што ќе им падне на памет. Се надевам дека нашите се доволно паметни да се држат до планот кој предвидува гласањето за промена на уставот во нашиот парламент да биде во ист ден со ратификацијата на влезот на РМ во ЕУ во грчкиот парламент. Тоа би требало да биде гаранцијата дека Атина нема да игра нечесно. Затоа што ние веќе имаме еден договор каде грците се обврзуваат да не ги попречуваат евроатлантските интеграции на РМ, кој веќе го прекршија и за тоа имаме пресуда од судот во Хаг.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5614
От: ОЧЗ
Re: Новини за Македония +++
    #3439707 - 12.06.2018 14:11 [Re: balkanec]

Много сложна е играта на Балканите. Църковният въпрос на МПЦ и ролята първо на БПЦ и после Вселенската е само един пример.Пречещите са Русия и Сърбия, както винаги. Без да питая топли чувства към гърците, мога да разбера чувствителността на въпроса за тях, тъй като Югославия и Източния блок играха голяма роля в гражданската война в Северна Гърция и македонизмът от средата на ХХ век беше средство за експанзия на Титовата империя включващ и систематична дестабилизация на Северна Гърция процес подклаждан и от съветските ръководители. Хората в Северна Гърция сигурно помнят доста неща, за да се палят по този начин.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 2201
Re: Новини за Македония +++
    #3439709 - 12.06.2018 15:26 [Re: Елби]

Не ми пречи промената на името и давањето на гаранции на грците. Ме плаши нивната дволичност и можноста тие после исполнувањето на сите нивни услови да продолжат да играат за руско-српските интереси. На Русија и одговара раздор меѓу државите на ЕУ, а србите би сакале по секоја цена да ја зачуваат контролата над одредени политички субјекти и преку нив да решаваат за судбината на РМ. Веќе се формираат проруски политички партии на чие чело се докажани удбаши. Веројатно дпмне на Груевски, судејки според досегашните настани и личности исто има замешано прсти во ова.

Еве една изјава на Единствена Македонија, партијата која тврди дека ги поминала сите руски обуки и ќе победела на следните избори. Изјавата ја чита председателот на истата Јанко Бачев, родум од село Костурино, Струмичко, поранешен вработен во ДБК. Потпретседателот кој стои покрај него сигурно ќе го препознаеш.Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3439717 - 12.06.2018 17:06 [Re: balkanec]

Искам само да вметна една прекрасна новина за представянето на нашите български, златни момичета на европейското първенство по художествена гимнастика в Гуадалахара - Испания!.
Уникални са!!! Браво!!!
--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3439718 - 12.06.2018 17:10 [Re: Бяло Конче]

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3439736 - 12.06.2018 21:00 [Re: Бяло Конче]

По всяка вероятност изглежда, че република Македония ще се казва вече Северна Македония, като това име ще е и за външна и за вътрешна употреба.
Цитат:

Гръцки медии: Атина и Скопие се разбраха за Северна Македония
Двете страни на крачка от исторически договор за името
Прочети още на: https://www.dnes.bg/balkani/2018/06/12/g...kedoniia.379109

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 2201
Re: Новини за Македония +++
    #3439743 - 12.06.2018 21:26 [Re: Бяло Конче]

Изјавата на Заев по повод договорот со Грција како и одговорите на новинарските прашања.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3439747 - 12.06.2018 22:24 [Re: balkanec]

Най-после! Хайде, дано да бъде доведено до край. Честито!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
vargo
ненаситен поклонник
****

Регистриран: 19.06.2009
Мнения: 1082
Re: Новини за Македония +++
    #3439824 - 13.06.2018 23:18 [Re: Бяло Конче]

Таратанци! Нито в Гърция ще мине да не говорим за макетата! Тва промяна на конституцията ,ерга омнес име ,уточнение що е македонец и какъв е езика -от славянска група....и накрая референдум в Скопие....на кукуво лято! А най жалкото е поведението на палячовците от нашето ВМРО -те и с това име били съгласни ,както преди това бяха съгласни и с илинденска....ама тогава Заев без да знае им го сложи едно хубаво , като в реч по повод евентуалното име иленденска спомена възстанието и тези които са участвали ,като спомена ,македонци,албанци,сърби,шопи,власи,роми....ама само НЕ и българи!!!!! С което за енти път показа ,че и нашият договор е със стойност на лайнян лист на драка!!!!!

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!

Редактирано от vargo (13.06.2018 23:22)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3439863 - 14.06.2018 07:04 [Re: vargo]

Гледа Заев да угоди на всички, но е трудно. Хем приятел на България, хем на удбашите от фалшивото ВМРО, не му завиждам. Старае се човекът да прави компромиси, за да постигне целта - Македония да се легитимира, като европейска държава без проблеми със съседите си, но явно първо трябва да си се разберат вътре в самата Македония, какво точно искат.
Нашите от ВМРО също се опитват да бъдат полезни и да помагат, но май наистина нещата вървят към полезен идиотизъм. Жалко.
Бях голям оптимист, все още съм, но като че нещата не вървят на добре в Македония - ззасега.
Между другото Вучич наскоро каза, че е за тясно икономическо и политическо сближение на всички държави от Западните Балкани(рабирай бивша Югославия) плюс България и Румъния. ОК! Но, ако е така, защо продължава да храни удбашите и сърбоманите в Македония, които спират собствената си държава по пътя и към Европа. Тук предполагам, че наистина има и руска връзка. Няма начин.
За сега положението е такова.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5614
От: ОЧЗ
Re: Новини за Македония +++
    #3439873 - 14.06.2018 10:03 [Re: Бяло Конче]

По-интересно е дали руснаците не я изтъргуваха Македония за нещо друго. Или Лавров е толкова сигурен, че този договор няма да мине, че се прави, че официално го подкрепя. Гърците щели да преговарят за Кипър и за отношенията с Албания сега....

--------------------
немам доказ, али тврдам


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3439881 - 14.06.2018 14:25 [Re: Елби]

Руснаците са си майстори да се правят на умрели лисици.
Бих се учудил, ако са се разбрали, по-скоро действат според ситуацията", а ситуацията на Балканите в момента смятам, че ги устройва. Още повече, че са първи дружки с турците(съответно и със сърбите).
Но също така е и възможно Путин и Тръмп при техните телефонни разговори наистина да се договарят кое в Европа за кого е. Имат си тяхната тайна дипломация...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mk_e_bg
пристрастен


Регистриран: 08.07.2016
Мнения: 465
Re: Новини за Македония +++
    #3439966 - 15.06.2018 05:45 [Re: Бяло Конче]

Ципрас излежда че проси немците за пари като каза че Гърция не иска да унижи БЮРМ, не иска договор с БЮРМ по-версайски (Versailles), тоест някак си обвинява/критикува Франция за унижаването на Германия военни компенсации които морално още им дължат (въпреки че юридически те вече не дължат нищо на гърците).
https://sitel.com.mk/micotakis-podnese-interpelacija-za-vladata-na-cipras
(при минут 2:02)
Това че през античността имаше "етнически македонци" които казали че гърците не говорят същия език с тях или обратно (грък да е казал че македонците не говорят гръцки) няма никакво значение. Ако понастоящем някой пита хърватин/босняк/черногорец дали той говори сръбски ще получи отговора че има хърватски и т.н. като различен от сръбски език, въпреки че разликите между тях са под-диалектни, докато разликите между бг. и "мк." са диалектни.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440007 - 15.06.2018 16:58 [Re: mk_e_bg]

Така или иначе нашите балкански държавици са много малки за голямата геополитика, което означава категорично, че сме зависими.
Ако се върнем малко назад в историята най-доброто на Балканите беше съюзът на България, Гърция и Сърбия през 1912г т.н. малка Антанта, но за съжаление твърде кратък.
Днес надали някой нормален българин иска война и конфронтация със съседните нам държави. Дискусиите са си саамо исторически без никакво желание за ревизия.
Всеки ббалкански народ е имал своя възход и падение, така е било и с нас българите, и с гърците и със сърбите.
Заключението ми е, че крайните националисти не са нещо добро за държавите си. Умереността само води до разбирателство.
А древно-македонската аристокрация със сигурност е говорела на гръцки, дори и българската. Към седми, осми век - гръцкият език е бил канцелаарски език в българския царски двор, доколкото гръцкият е бил лингва франка за времето си.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mk_e_bg
пристрастен


Регистриран: 08.07.2016
Мнения: 465
Re: Новини за Македония +++
    #3440105 - 16.06.2018 20:07 [Re: mk_e_bg]

Цитат:

Ципрас излежда че проси немците за пари като каза че Гърция не иска да унижи БЮРМ, не иска договор с БЮРМ по-версайски (Versailles), тоест някак си обвинява/критикува Франция за унижаването на ГерманияТова разбира се беше шега. Ципрас не е толкова наивен за да си мисли че критикувайки Франция И защитавайки Германия немците ще върнат на Гърция морално-дължимото от и 2-те световни войни.
Желанието на Германия за отмъщение на Гърция за това че тя е била нейният враг през и 2-те световни войни е една от причините на днешното икономическо състояние на гърците заедно с "аргумента" че гърците (както и поляците) отдавна са се отказали от военни компенсации от страна на германците, така че сега не могат повече да претендират за тях (юридическа давност).
Всичко това обаче показва и доказва че немците все още са нацисти, но, като нямат никакъв национален срам, не и им пука.
Има и друго възможно обяснение: страхът на Ципрас от "македонската" войска. Знае се че германската армия е причинила огромни щети на французите през Втората Световна Война, поради унижаването на немския народ от страна на французите в края на Първата. Така че, ако Ципрас унижаваше "македонците" на гърците щеше да ги чака огромното, ужасно, жестоко, сурово наказание и страдание от страна на великата "македонска" "армия".

Редактирано от mk_e_bg (16.06.2018 20:18)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440112 - 16.06.2018 22:35 [Re: mk_e_bg]

България, като беше съюзник на Германия та сме цъфнали и завързали! Днес логиката на капитала не се влияе чак толкоа от миналите световни проблеми според мен. Германците имаха шанса без война да завоюват Европа и се възползваха.
Това си е напълно нова европейска история. И да, за съжаление гърците се опитват да ги прецакат, но това е чисто капиталистическаа история и тук няма сантименти, а само финикийсски знаци. На практика България е не по-малко прецакана. Но това е реаалността Реагираме според ообстановката!
П.П.Под прецакана разбирам по-зависима и по-бедна страна.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4736
От: негде овде
Re: Новини за Македония +++
    #3440118 - 16.06.2018 23:46 [Re: Бяло Конче]

Никой не е пропаднал.Влизането в ЕС е шанс който всеки народ трябва да използва или не но при всички случаи това си зависи до голяма степен от собствените усилия.Възползвай се от свободното движение,отворения пазар,достъпа до технологии,образование и т.н.Македонските граждани го разбраха за разлика от дебилните им политици като Груевски,Президента- Фикус и слични "пазители на идентитетот".Над сто хиляди се "отказаха" от идентитет и потърсиха из долапите документи за бугарско потекло.Десетки хиляди всяко лято на път към гръцките плажове пишат в декларациите си,че са граждани на FYROM.От това не станаха по-малко македонци.Който не харесва германците да върви в Евразийския съюз!Никой не му пречи.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440126 - 17.06.2018 02:58 [Re: Лаф моабет]

Не може да се вика на черното бяло. Че не сме цъфнали и завързали е безспорно и се вижда от самолет. Заедно се това по никакъв начин не оспорвам членството в ЕС. Само казвам, че това членство не дава на България правото да си се вее с олигархическия си режим, който не е нищо повече от управление на пребоядисаните наследници на бившите комунисти.
А Русия и Евразия са съвсем друга бира и те не са алтернатива на членството ни в ЕС по много причини. И там да отидем, няма да станем по-богати, определено, защото хората са казали, че както и да се върти човек, задникът му все си остава отзад.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5630
Re: Новини за Македония +++
    #3440140 - 17.06.2018 13:53 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Не може да се вика на черното бяло. Че не сме цъфнали и завързали е безспорно и се вижда от самолет. Заедно се това по никакъв начин не оспорвам членството в ЕС. Само казвам, че това членство не дава на България правото да си се вее с олигархическия си режим, който не е нищо повече от управление на пребоядисаните наследници на бившите комунисти.
А Русия и Евразия са съвсем друга бира и те не са алтернатива на членството ни в ЕС по много причини. И там да отидем, няма да станем по-богати, определено, защото хората са казали, че както и да се върти човек, задникът му все си остава отзад.
И може би ЕС ти е крив за олигархичния режим?

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440143 - 17.06.2018 15:28 [Re: Simulant]

Да съм казал такова нещо? Не съм нали! Просто правя една констатация(всеизвестна) и толкова.
Лично на мен никой не ми е виновен и не ми е длъжен за нищо, това го казвам за всеки случай, ако се появи отново Пи–Пи-то, за да повтори за пореден път, че някой ми бил длъжен.
Освен ЕС, няма накъде. Но, че сме най-зле и на най-последното място в този ЕС е абсолютен факт. Или ще ме обориш с факти?

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440406 - 22.06.2018 07:24 [Re: Бяло Конче]

Златните ни момичета! Браво! Европейски шампионки по художествена гимнастика(3+2)!
Награждаването е било на 3.06,2018, но сега ми попадна клипчето.
--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
pplk
рекордьор
***

Регистриран: 20.02.2009
Мнения: 5931
Re: Новини за Македония +++
    #3440434 - 22.06.2018 19:54 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Лично на мен никой не ми е виновен и не ми е длъжен за нищо, това го казвам за всеки случай, ако се появи отново Пи–Пи-то, за да повтори за пореден път, че някой ми бил длъжен.Щот от ЕнтЕлегентни хора взимаш уроци...и по остроумие. Утчайващо!

--------------------
По една случайност един от съседите на Турция е Русия. - конска мъдрост.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3440436 - 22.06.2018 20:31 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Който не харесва германците да върви в Евразийския съюз!
Не звучи демократично някак си! А който не харесва мене къде да върви?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mk_e_bg
пристрастен


Регистриран: 08.07.2016
Мнения: 465
Re: Новини за Македония +++
    #3440469 - 23.06.2018 16:19 [Re: Негатор]

Димитров изглежда че е славянизиран грък. Все пак под/южно от линията на Иречек се намира почти целия БЮРМ, така че ако и да е пеонец с майчин език български (диалектен) все пак неговите предци бяха гърцизирани пеонци, тоест гърци. Напълно уместно е той да си купи огледало. Поне това е скромното ми мнение и искрен съвет към него.

http://en.protothema.gr/fyrom-foreign-minister-dimitrov-admits-citizens-are-slavs/

Редактирано от mk_e_bg (23.06.2018 16:20)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440478 - 23.06.2018 17:43 [Re: mk_e_bg]

Всичкото това със славяни, елини, пеони, македони, траки, мирмидонците на Ахил, наречени българи, илирийци, татари, ромеи, серви и пр, е чиста каша-маша. Боза. Народът може да бъде накаран да повярва в какво ли не, че и да умира за нещо, което не се знае със сигурност така ли е или не.
За това най-голямо значение има настоящето и пълната чинийка на масата.
П.П. Подходящ пример са американците. Нямат история, но имат настояще.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 2201
Re: Новини за Македония +++
    #3440484 - 23.06.2018 20:15 [Re: Бяло Конче]

Еве ни честитаа и србите, со нов амбасадор удбаш во Скопје и со поддршка на протестите против спогодбата со Грција.
Цитат:

Села: Именувањето на удбаш за нов српски амбсадор во земјава е провокација, УДБА учествуваше во собранието на 27 април

„Ова е тешка провокација за Македонија како земја и особено за Албанците поради фактот дека во крвавите настани од 27 април се покажа директно вклучување на српската УДБА“, соопштија од партијата.
https://fokus.mk/asdsela-imenuvaneto-na-...ni-na-27-april/


Цитат:

Екс-шефот на БИА Раде Булатовиќ нов амбасадор на Србија?
Ќе добие ли Македонија честитка од соседна Србија за потпишувањето на договорот со Грција каква што не очекува.


Српските медиуми пишуваат дека Ивица Дачиќ ќе го назначи поранешниот шеф на разузнавачките служби БИА, наследничката на УДБА, Раде Булатовиќ за амбасадор токму во Македонија.

Како ќе ја разбере земјава оваа порака ако се знае дека се испраќа повторно за висок дипломат човек кој е од повисок ранг и место во однос на Горан Живаљевиќ агентот на БИА фатен во Собранието за време на инцидентот од 27 април лани, кого официјален Белград мораше да го повлече од амбасадата во Македонија пишува новинарот Лакиќевиќ за Пешќаник.
https://kanal5.com.mk/articles/339339/eks-shefot-na-bia-rade-bulatovikj-nov-ambasador-na-srbija


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440496 - 24.06.2018 06:33 [Re: balkanec]

Е тоя е явен удбаш. Не се и крие.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 2201
Re: Новини за Македония +++
    #3440501 - 24.06.2018 12:02 [Re: Бяло Конче]

Се јавија и српските ментори, со отворени закани.

Цитат:

Macedonia’s Accession to NATO to Be Mistake With Consequences - Russian EU Envoy

ATHENS (Sputnik) - Russia's Permanent Representative to the EU Vladimir Chizhov in an interview with the Ekathimerini newspaper expressed hope that the settlement of the name dispute between Athens and Skopje would contribute to the stability but suggested that Macedonia’s subsequent accession to NATO would be a “mistake with consequences.”

“Of course, we will not drop nuclear bombs … As I said, every country has the right to make its decisions and make its own mistakes. Yet, there are mistakes … There are mistakes that have consequences,” he said, when asked about Russia’s reaction to the possible accession of Macedonia to NATO in the light of the recent deal on the country’s official name.
https://sputniknews.com/europe/201806241065720271-macedonia-accession-nato-mistake-envoy/


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5630
Re: Новини за Македония +++
    #3440504 - 24.06.2018 13:52 [Re: balkanec]

Цитат:

Се јавија и српските ментори, со отворени закани.

Цитат:

Macedonia’s Accession to NATO to Be Mistake With Consequences - Russian EU Envoy

ATHENS (Sputnik) - Russia's Permanent Representative to the EU Vladimir Chizhov in an interview with the Ekathimerini newspaper expressed hope that the settlement of the name dispute between Athens and Skopje would contribute to the stability but suggested that Macedonia’s subsequent accession to NATO would be a “mistake with consequences.”

“Of course, we will not drop nuclear bombs … As I said, every country has the right to make its decisions and make its own mistakes. Yet, there are mistakes … There are mistakes that have consequences,” he said, when asked about Russia’s reaction to the possible accession of Macedonia to NATO in the light of the recent deal on the country’s official name.
https://sputniknews.com/europe/201806241065720271-macedonia-accession-nato-mistake-envoy/
Заплашва начи... Опит за превратче като в Черна гора?

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 2201
Re: Новини за Македония +++
    #3440510 - 24.06.2018 17:48 [Re: Simulant]

Во моментов не гледам можност за насилен преврат. Најверојатно ќе одат на спречување на влезот во НАТО и заживување на договорот со Грција преку внатрешен бојкот како оној на Хорхе, купување на пратеници, медиуми, јавни личности и гласови за референдумот што следи како и финансирање масовни протести со цел предизвикување нестабилност и предвремени избори на кои удбашите би се вратиле на власт. Заканите ги гледам како обид за притисок врз прогресивната јавност и давање ветер во грб на удбашите кои со доаѓањето на новиот српски амбасадор би добиле поквалитетен организатор кој би ги координирал нивните акции подобро од компромитираниот Живаљевич.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4736
От: негде овде
Re: Новини за Македония +++
    #3440525 - 24.06.2018 23:37 [Re: balkanec]

Никой не задължава Македония да даде агреман на новия сръбски амбасадор.Покажете им,че няма да "пеят" повече в Скопие.А дано,ама на дали...Оня ден що нямаше масови протести?Щото вървеше мача на Сърбия от световното.Половината протестиращи врякат на митинга.Другата половина със знамена в ръцете гледат мача и навиват за Сърбия.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 30413
От: Съзаклятието
Re: Новини за Македония +++
    #3440527 - 25.06.2018 00:14 [Re: Лаф моабет]

Бил си на мача или си гледал по телевизията?
Това не е баш мерило.
Да изчакаме контеста на Евровизията, това е баш индекса.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4736
От: негде овде
Re: Новини за Македония +++
    #3440529 - 25.06.2018 00:37 [Re: admiral]

Любовта към Сърбия и Тито е вечна и непреходна,"както въздуха и слънцето за всяко живо същество".Имам чувството,че ако играят Македония срещу Сърбия,македонските патриоти ще поддържат сърбите.А не бих се учудил и ако изпеят "Боже правде" с ръка на сърцето.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7118
От: Журче
Re: Новини за Македония +++
    #3440531 - 25.06.2018 00:46 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Любовта към Сърбия и Тито е вечна и непреходна,"както въздуха и слънцето за всяко живо същество".Имам чувството,че ако играят Македония срещу Сърбия,македонските патриоти ще поддържат сърбите.А не бих се учудил и ако изпеят "Боже правде" с ръка на сърцето.Да не прекаляваме.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440532 - 25.06.2018 00:55 [Re: balkanec]

Нямам против Русия, когато се отбранява, но каква и е идеята на Балкааните!? Какво предлагат? Нищо под налягане. След, като не могат да предложат нещо по-добро, по-добре е наистина да се съсредоточат над Украйна, а не тук на Балканите.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mk_e_bg
пристрастен


Регистриран: 08.07.2016
Мнения: 465
Няма прекаляване. Лаф моабет е напълно праRe: Новини за Македония +++
    #3440536 - 25.06.2018 03:54 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

Любовта към Сърбия и Тито е вечна и непреходна,"както въздуха и слънцето за всяко живо същество".Имам чувството,че ако играят Македония срещу Сърбия,македонските патриоти ще поддържат сърбите.А не бих се учудил и ако изпеят "Боже правде" с ръка на сърцето.Да не прекаляваме.
Няма прекаляване. Лаф моабет е напълно прав.
Някои от причините за това са известни но аз имам впечатлението че и външния вид на сърбите играя важна роля, тоест по-високи от тях (а и от другите българи, не-предателски). Вероятно за тях е голям късмет когато успеят да направят секс със сръбкиня/сърбин, да не кажа нищо за оженването/омъжаването с такива.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пиринец
Татар
***

Регистриран: 14.12.2011
Мнения: 3497
Re: Новини за Македония +++
    #3440539 - 25.06.2018 09:14 [Re: Лаф моабет]

Точно, като българо-съветската дружба. Един народ сме с Македонците, защото тяхната сърбомания е идентична с нашата русофилия, а и двете държави еднакво се мислят за люлки на славянската култура.

Само погледни София - най-високият паметник е на Съветската армия, пред парламента е Цар Освободител, зад парламента е Александър Невски, а сме първата славянска държава приела християнството повече от 100 години преди руснаците.

Имаш огромен паметник на руските медици, руски паметник, Пирогов, за каква суверенна държава говорим? Най-големите и значими паметници в София са руски, а не български ...


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3440546 - 25.06.2018 12:02 [Re: Пиринец]

Ай ся - чак "огромен" да е докторския паметник, не е! Целият с имената на загинали медици - вечна им памет! А и горкият Пирогов, какво е крив, че е идвал по тези земи като военен хирург, а не е идвал някой си Джонс Хопкинс, например …
Сравняването на Сърбия с Русия по количество и качество е само по себе си смешно, та не се нуждае от особен коментар!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пиринец
Татар
***

Регистриран: 14.12.2011
Мнения: 3497
Re: Новини за Македония +++
    #3440549 - 25.06.2018 14:14 [Re: Негатор]

Ти ок ли си - трите най-важни паметника в София да са руски/съветски?

Ок Цар ОСвободител го приемам, странно ми е с Александър Невски, но го приемам. Но вече Съветската армия ми идва в повече. Ти представяш ли си пред парламента в Македония да имаше сръбски цар на кон, най-голямата църква да е на Стефан Душан, а до тях да има огромен паметник на югославски партизани освободили Македония от фашизма? Щеше ли да ги побъркваш от подигравки за сърбоманията всеки ден, признай си?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
pplk
рекордьор
***

Регистриран: 20.02.2009
Мнения: 5931
Re: Новини за Македония +++
    #3440550 - 25.06.2018 15:01 [Re: Пиринец]

От митинга в Македония.
[url=https://

https://www.youtube.com/watch?v=ult9drqFB3Q[/url]]

--------------------
По една случайност един от съседите на Турция е Русия. - конска мъдрост.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440555 - 25.06.2018 16:32 [Re: pplk]

Ако ги питаш за какво точно протестират, надали ще могат ти да обяснят разумно.
За името? За кое име и от кога е това име? Нека първо си отговорят на този въпрос, а след това да протестират. Но в повечето подобни протести, независимо дали са про-ватнически(тук ще е по-точно про-удбашки) или про-соросоидни няма и капка разум. Доказано е от историята.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
pplk
рекордьор
***

Регистриран: 20.02.2009
Мнения: 5931
Re: Новини за Македония +++
    #3440563 - 25.06.2018 17:47 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

про-соросоидниКоне, и преди съм ти казвал, че Сорос е някакво чудовище само в Източна Европа или по-точно, където има нужда от измислен враг. В случая само Москва има интерес Македония да не влезе в НАТО и ЕС, а влизането преминава през смяна на името.

--------------------
По една случайност един от съседите на Турция е Русия. - конска мъдрост.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440566 - 25.06.2018 18:02 [Re: pplk]

Това за Сорос го обясни на Виктор Орбан, като начало. И изобщо не е измислен враг. Неговите фондации са доста реални, също и в България, а дейноста им е видима.
Както е казано, когато фактите говорят и боговете мълчат.
А това, че Москва няма интерес НАТО да се разширява не е никаква новина.
При геопоолитиката за България е важен на първо място българския интерес. В случай не съвпада с този на Москва, ясно е. А и не е задължително да съвпада навсякъде, дори и с интересите на Запада, ако и да сме им съюзници.
За всеки ватник - българите отдавна не са братушки и трябва да си плащат за всичко, а за Запада е ясно и без уточнение, че отново всичко е с пари.
И какъв е по-точно проблема в случая ли? Българският интерес изисква Македония да е на един път с нас. Ако ние сме в ЕС и НАТО, в наш интерес е и те да са.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 30413
От: Съзаклятието
Re: Новини за Македония +++
    #3440567 - 25.06.2018 18:17 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Както е казано, когато фактите говорят и боговете мълчат.


Боговете — може би.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
pplk
рекордьор
***

Регистриран: 20.02.2009
Мнения: 5931
Re: Новини за Македония +++
    #3440570 - 25.06.2018 18:25 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Това за Сорос го обясни на Виктор Орбан,Орбан е класически пример на политик нуждаещ се от измислен враг. И протестите срещу Груевски бяха "организирани от Сорос"
Цитат:

Българският интерес изисква Македония да е на един път с нас. Ако ние сме в ЕС и НАТО, в наш интерес е и те да са.
Е къв е тоя рев, че българския интерес не е защитен?

--------------------
По една случайност един от съседите на Турция е Русия. - конска мъдрост.

Редактирано от pplk (25.06.2018 18:33)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5630
Re: Новини за Македония +++
    #3440575 - 25.06.2018 20:47 [Re: pplk]

Цитат:

От митинга в Македония.


И викат "Ууууу" на български.

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5630
Re: Новини за Македония +++
    #3440576 - 25.06.2018 20:50 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Нямам против Русия, когато се отбранява, но каква и е идеята на Балкааните!? Какво предлагат? Нищо под налягане. След, като не могат да предложат нещо по-добро, по-добре е наистина да се съсредоточат над Украйна, а не тук на Балканите.
Че в Украйна да не би да предлагат нещо добро? Това, което "предложиха" досега са 10000 убити...

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3440591 - 25.06.2018 23:53 [Re: Simulant]

Мъка, мъкаааа …

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440600 - 26.06.2018 05:34 [Re: admiral]

Цитат:
Боговете — може би.Аааа, не. Точно боговете. Имах предвид оня прословут цитат от Библията, думите на Иисус Христос в Евангелие от Йоан 10:34 "Иисус им отговори:"Не е ли писано във вашия закон:"Аз казах, богове сте вие."
С малка буква, защото се отнася за хора.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440601 - 26.06.2018 05:35 [Re: pplk]

Не знам. За този рев питай тези, които реват. Аз не го правя.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440602 - 26.06.2018 05:39 [Re: Simulant]

Добро лошо, да си се оправят там. Има много за оправяне, доколкото виждам. С нас искат строги бизнес отношения - така да бъде. Пито, платено. Най-добре.
Чета ги по форумите, че нямали вече братушки, а всеки трябвало да си плаща, като че не си плащаме. Както и да е, да не обръщаме темата, която е за Македония.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440603 - 26.06.2018 05:42 [Re: Негатор]

Само заглавието прочитам и смятам, че няма нужда да си правя труда да го слушам Ефтов(май така се казваше този господин).

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5614
От: ОЧЗ
Re: Новини за Македония +++
    #3440610 - 26.06.2018 12:09 [Re: Бяло Конче]

пазят го Груйевич непричом

http://www.focus-news.net/news/2018/06/2...makedoniya.html

--------------------
немам доказ, али тврдам


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 30413
От: Съзаклятието
Re: Новини за Македония +++
    #3440611 - 26.06.2018 12:38 [Re: Бяло Конче]

е, тъй де, тъй, боговете може и да мълчат пред фактите, ама юзърите не са длъжни.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440612 - 26.06.2018 13:23 [Re: Елби]

С неправилната си намеса по македонския въпрос, Русия определено губи повече влияние на Балканите, отколкото печели такова.
Дори Сърбия не е големият руски съюзник при положние, че драпа към ЕС.
П.П. А след това ватниците без да са чели историята, отново ще риват, че братушките от България са ги предали за пореден път.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440613 - 26.06.2018 13:24 [Re: admiral]

Забелязвам го и аз това.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
pplk
рекордьор
***

Регистриран: 20.02.2009
Мнения: 5931
Re: Новини за Македония +++
    #3440642 - 26.06.2018 18:04 [Re: Бяло Конче]


Коне, а случайно да забеляза, че "Тва го обясни на Виктор Орбан" не е факт?
Факт е, че плашилото Сорос, соросоиди, наритване на соросоидни задници и подобни, са в речника на така наречените "русофили", както и, че виновника Сорос и българските войници отказващи да стрелят по мишени с руски опознавателни знаци, имат североизточен произход. Всеки има право да вярва в таласъми или, че Тръмп ще отмени санкциите. Негова си работа!

По темата:

Божо Димитров: Българския интерес не беше защитен.
Коня:
Цитат:

На дедо Божо му харесах интервюто. Всичко, което каза си беше точно, според мен.

Цитат:

Българският интерес изисква Македония да е на един път с нас. Ако ние сме в ЕС и НАТО, в наш интерес е и те да са.
pplk:
Цитат:

Е къв е тоя рев, че българския интерес не е защитен?
Цитат:

Не знам. За този рев питай тези, които реват. Аз не го правя.

Пак да питам, защитен ли е българския интерес или не е, защото почвам да се обърквам?

--------------------
По една случайност един от съседите на Турция е Русия. - конска мъдрост.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440652 - 26.06.2018 18:43 [Re: pplk]

Какво неясно има? Интересите на България все още не са защитени. Ще бъдат, когато Македония влезе в НАТО и ЕС. Разсъжденията са в тази посока. Геополитическите вектори, които способстват тази политика, приемам, че са в наш интерес. А ако случайно НАТО се разпадне, то сигурен съм, че на негово място ще бъдат създадени Европейски Отбранителни Сили. Така, че интереса на България, който и аз споделям е Македония да е с нас в Европа.
Надявам се, че бях ясен!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
pplk
рекордьор
***

Регистриран: 20.02.2009
Мнения: 5931
Re: Новини за Македония +++
    #3440656 - 26.06.2018 19:29 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Какво неясно има?С кое всичко си съгласен с Божо тогава?
Цитат:

Интересите на България все още не са защитени. Ще бъдат, когато Македония влезе в НАТО и ЕС.Това не става за ден-два. Ако българския интерес е Македония да е в ЕС и НАТО, то тогава България защитава интереса си.

--------------------
По една случайност един от съседите на Турция е Русия. - конска мъдрост.

Редактирано от pplk (26.06.2018 19:52)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5630
Re: Новини за Македония +++
    #3440661 - 26.06.2018 20:41 [Re: Негатор]

Цитат:

Мъка, мъкаааа …
Въобще не си и правя труда да ги гледам тези павиани, защото знам много добре какво ще кажат.

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440691 - 27.06.2018 05:28 [Re: pplk]

По-добре да не влизаш в парадокси, като този на Епименид, според мен. Каквото казах, казах, а ти го разбирай, както искаш.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mk_e_bg
пристрастен


Регистриран: 08.07.2016
Мнения: 465
Re: Новини за Македония +++
    #3440693 - 27.06.2018 06:27 [Re: Simulant]

Цитат:

Цитат:

Мъка, мъкаааа …
Въобще не си и правя труда да ги гледам тези павиани, защото знам много добре какво ще кажат.
Почитаеми Simulant, горе-долу същият отговор (включително превъзходното презрение) беше постнал и от Бяло Конче. Това "плагиатсвто" ли беше или може би не сте видял/прочел неговия отговор и случайно дадохте почти същия отговор?
Питам ви това защо се опасявам че Бялото Конче може да ви даде на съд за плагиатство


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
pplk
рекордьор
***

Регистриран: 20.02.2009
Мнения: 5931
Re: Новини за Македония +++
    #3440694 - 27.06.2018 08:17 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

По-добре да не влизаш в парадокси, като този на Епименид, според мен. Каквото казах, казах, а ти го разбирай, както искаш.Няма парадокс. В едната тема пише Коня,в другата Каруцата и накрая Каруцаря замазва положението. Не 3 в 1 а куатро, беше ми много приятно.

--------------------
По една случайност един от съседите на Турция е Русия. - конска мъдрост.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440729 - 27.06.2018 16:36 [Re: pplk]

И!? Какъв е по-точно проблема, ако и каруцата пише? Може пише. Може и с опашката си да пиша, а и с друга част също.


--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5630
Re: Новини за Македония +++
    #3440746 - 27.06.2018 20:23 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

И!? Какъв е по-точно проблема, ако и каруцата пише? Може пише. Може и с опашката си да пиша, а и с друга част също.

Ми става доста каруцарско.

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440778 - 28.06.2018 06:27 [Re: Simulant]

А теб, кой те кара да четеш? Като не ти харесва, не чети. Защо трябва да пиша неща, които да се харесват точно на Пи-Пи-то и на Стимулант-та? Няма такова изискване. Дори и в правилника не го пише.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3440781 - 28.06.2018 09:12 [Re: Бяло Конче]


Хе хе хе - мъка, мъкааааа!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 16400
Re: Новини за Македония +++
    #3440786 - 28.06.2018 14:22 [Re: Негатор]

Цитат:

Хе хе хе - мъка, мъкааааа!
А мъка ней.

В Мк слънци грей
а пък в Заарата вали... вали.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3440792 - 28.06.2018 15:24 [Re: Негатор]

Тези са от македонистките динозаври. Ударил ги е метеорита вече.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5630
Re: Новини за Македония +++
    #3440802 - 28.06.2018 20:31 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

А теб, кой те кара да четеш? Като не ти харесва, не чети. Защо трябва да пиша неща, които да се харесват точно на Пи-Пи-то и на Стимулант-та? Няма такова изискване. Дори и в правилника не го пише.
Пфф, не съм искал да те обиждам бре. Вложих съвсем буквално определение "каруца - каруцарски".

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 16400
Re: Новини за Македония +++
    #3440891 - 30.06.2018 09:22 [Re: Simulant]

Добро утро Македония

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3441902 - 17.07.2018 17:22 [Re: Бяло Конче]

Хайде, започва се! Сега топката е отново в полето на Македония!
Цитат:

Вратите на Европейския съюз са широко отворени за Македония и от вас зависи дали ще използвате това, или не. Вие трябва да вземете решение за бъдещето на своята страна, заяви днес еврокомисарят Йоханес Хан, който в Скопие официално даде старт на началото на процеса на скрининг и подготовка за стартиране на преговорите за членство в ЕС през юни 2019 г., съобщи МИА.
Прочети още на: https://www.dnes.bg/balkani/2018/07/17/evrokomisar-vratite-na-es-sa-otvoreni-za-makedoniia.382465

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 2201
Re: Новини за Македония +++
    #3441912 - 17.07.2018 19:08 [Re: Бяло Конче]

Не знам колку навистина има моќ патријархот Неофит со оглед на влијанието на руската црква и отпорот на некои од митрополитите на БПЦ кои гласаа против присуството на одбележувањето на илјадагодишнината на Охридската Архиепископија, но барем добра волја не му недостига.

Патриарх Неофит: Обичаме братята македонци, с Божия помощ ще помогнем на църквата

http://www.bgnes.com/bylgariia/obshchestvo/4598166/


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3441937 - 17.07.2018 22:37 [Re: balkanec]

Патриархът е свестен човек - истински духовник!
Жалко, че е болнав без да е толкова възрастен …

На всичкото отгоре е чудесен певец!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3441955 - 18.07.2018 05:58 [Re: balkanec]

Дано да намерят начин. Всеки знае, че се говори за един народ. Какво толкова има да се дели! В миналото Българската църква е преживяла голяма схизма, но е устояла.
Днес е ред на сестринската Македонска Църква! Такива са обстоятелствата, че се иска търпение!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 2201
Re: Новини за Македония +++
    #3441981 - 18.07.2018 21:07 [Re: Бяло Конче]

Она кога Русија ти го брани името. И воедно плаќа насилни протести за да го спречи договорот.Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
потребител
ветеран
***

Регистриран: 12.01.2013
Мнения: 1404
Re: Новини за Македония +++
    #3441988 - 18.07.2018 23:07 [Re: balkanec]


"Президентът с пистолета" и руската следа в Македония


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3442006 - 19.07.2018 06:46 [Re: balkanec]

Не им изнася на братушките Македония да влезе в ЕС и НАТО! А какво предлагат? Май нищо. Или дори по-лошо от нищо. Удбаши на власт!? Не, Благодаря!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3442383 - 24.07.2018 04:01 [Re: Бяло Конче]


Революциите се планират винаги в Смилево!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3442386 - 24.07.2018 05:08 [Re: Негатор]

Много добре си го каза! Браво! А братята руси, след като се разбра, че македонците ще влизат в НАТО се скъсаха да пускат антибългарски пропагандни клипчета в които да коментират, че българите били предатели, а сърбите им били братя. Жалко, че мислят това, но ние тук си имаме наши си български интереси. И един от тях е Македония да влезе в Европа и НАТО, ако и да не се харесва на "братушките".
Както се казва: "Уважение всекиму, версия никому!"

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ооо ...
~
***

Регистриран: 06.09.2006
Мнения: 2383
От: София
Re: Новини за Македония +++
    #3442470 - 25.07.2018 03:51 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

... но ние тук си имаме наши си български интереси ...
За Македония и македонците - добре, но какво ново за нас?

Все сме си външна граница, пак вардим другите - от чума, от мигранти, ...
Различна ситуация, различни отговорности при еднакви правила ?????
Кой отстоява нашите интереси? Май никой. Битият си е бит.

Редактирано от Ооо ... (25.07.2018 03:59)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3442473 - 25.07.2018 05:43 [Re: Ооо ...]

Бит не бит, както вика брат ми трябва да се държим с достойнство и на положение. Никой няма право да обижда нашия народ, каквато и велика сила да е държавата му.
Прави ми впечатление, че българинът умее да се бори с проблемите, независимо от резултата. Румънците, например, за мое учудване, имат много по-малко самочувствие от нас. Ако нещо не им върви в чужбина или в Румъния, викат: Това е защото сме румънци, за това се отнасят лошо към нас.
Аз знам, че се справям отлично, дори смея да твърдя, по-добре от западняка на моята позиция, тогава защо да нямам самочувствие, след като знам, че мога. Е, не мога да оправя една цяла държава, но мога да се държа достойно, като част от тази държава.
Хайде, викам на руснаците, след като наричате целият български народ: "Предатели", докажете и посочете конкретно моята вина. Ако не можете, тогава си мълчете. Казвам и на моите английски приятели. "Българите сме работливи у умни, сами го виждате."

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 2201
Re: Новини за Македония +++
    #3442477 - 25.07.2018 10:49 [Re: Бяло Конче]

Импресивно, особено со оглед на годините на рекордерот. Посебно е убаво што успехот е постигнат во Охрид.

Цитат:„На моменти се гушев, губев воздух, но тоа не ми беше проблем. Верував дека ќе успеам. Ништо, освен студената езерска вода не ми беше препрека. Охрид е свето место, и тоа ми беше дополнителен мотив"
https://zenskimagazin.mk/isplivav-vrzan-...etkov-vo-ohrid-


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ооо ...
~
***

Регистриран: 06.09.2006
Мнения: 2383
От: София
Re: Новини за Македония +++
    #3442482 - 25.07.2018 12:22 [Re: Бяло Конче]

В ЕС сме, в НАТО сме - до тук добре.
А това, че всеки гледа от неговата си камбанария, че някой държи на собствените си интереси и намерения - кое му е новото, че толкова го дъвчим. Може би за да не виждаме нещата в България.

Какво значи да се държим с достойнство? Всички мълчаливо да изчезнем нанякъде - по този или онзи свят? Да опразним границата с Турция на първо време? Да се съгласяваме с всичко? Никой освен нас не го прави - защо ли?
Само дето младите българи продължават да се изнасят - защо?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 16400
Re: Новини за Македония +++
    #3442486 - 25.07.2018 15:41 [Re: Ооо ...]

Дали ще съм в бг или извън... реклама съм на българското...
И браня го, ако се напада. Че и македонското браня.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3442494 - 25.07.2018 17:41 [Re: Ооо ...]

Цитат:


Какво значи да се държим с достойнство? Всички мълчаливо да изчезнем нанякъде - по този или онзи свят? Да опразним границата с Турция на първо време? Да се съгласяваме с всичко? Никой освен нас не го прави - защо ли?

Само дето младите българи продължават да се изнасят - защо?Ако ми прочетеш предните постове ще видиш, че никога не съм казвал или съм се съгласявал с посоченото от теб. Казвам само, че човек трябва да се държи достойно във всяка една ситуация. Знаеш, какво е преживяла исторически България. След 500 години Османска власт, следват пет неуспешни войни за национално обединение, след това съветско-комунистически период, а сега започва и демокрацията, по-точно прехода към нея, който преход не се очертава да завърши изобщо.
И понеже държавната история се прави от елита т.е. от хората с пари, и власт, то на хората от народа им остава това, което те могат да направят.
Освен да имат самочувствието на хора със способности тук и по света, аз бих препоръчал на моите приятели да не се залъгват с идеологически дъвки и вяра, че някоя партия или държава, или човек ще ни спаси. Нали Левски е казал, че който ни спаси, той и ще ни пороби. Истина, която наблюдаваме с очите си от Освобождението насам. Така, че както са казали мъдрите хора - да правим, каквото трябва и както трябва, а да става, каквото си ще!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ооо ...
~
***

Регистриран: 06.09.2006
Мнения: 2383
От: София
Re: Новини за Македония +++
    #3442558 - 26.07.2018 11:36 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Така, че както са казали мъдрите хора - да правим, каквото трябва и както трябва, а да става, каквото си ще!
И кой е казал, че чака някой трябва да ни спаси?

По скоро би било добре да си заградим двора и да не оправяме света а себе си. Комшиите добре - доколкото са в кръга на интересите ни - нито повече, нито по-малко. Останалите - също.

В същност кое е това което правим, като оставим наддумването или мърморенето /включвам и себе си/?

Самочувствиет на придставителите големите - руснаци, испанци, немци, ... и др. като сърби, гърци, македонци ... имат си го, обиждат при случай - с думи, с поведение, ... - умните не го правят, с другите не си заслужава да спориш.

Способни тук и по света сме - поне в моя кръг. Но България опустява - признаваме или не. И голяма част от кадърните младите колеги си стяга багажа.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ооо ...
~
***

Регистриран: 06.09.2006
Мнения: 2383
От: София
Re: Новини за Македония +++
    #3442563 - 26.07.2018 14:00 [Re: Ооо ...]

представителите

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 16400
Re: Новини за Македония +++
    #3442565 - 26.07.2018 14:49 [Re: Ооо ...]

Цитат:

В същност кое е това което правим, като оставим наддумването или мърморенето /включвам и себе си/?Ами ден след ден - за лична полза и за полза роду.
Бавно става.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3442571 - 26.07.2018 16:13 [Re: Ооо ...]

Трябва да си оптимист!

Цитат:

Студен зимен ден... ловец се подхлъзнал и паднал в дълбока преспа - не може да помръдне.
- Баси... сега кво? До пролетта тук ще си остана!?!
- Ама ти си голям оптимист! - рекла мечката.
Иначе по същество, наистина мисля, че в крайна сметка всичко се свежда до личностното възприятие. Тук от години обсъждаме тези неща за които казваш. И аз съм писал същото, което и ти пишеш, но това е положението засега.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3442667 - 27.07.2018 20:42 [Re: Бяло Конче]


Self-explanatory!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5630
Re: Новини за Македония +++
    #3442668 - 27.07.2018 20:46 [Re: Негатор]

Цитат:


Self-explanatory!
Ай на бас, че когато отново мине насам, ке се види со Боко, а Курнелата...

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3442813 - 29.07.2018 21:53 [Re: Негатор]

https://republika.mk/944065

Не беше ли същия змей против сътрудничеството со БПЦ?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mk_e_bg
пристрастен


Регистриран: 08.07.2016
Мнения: 465
Re: Новини за Македония +++
    #3442854 - 30.07.2018 18:58 [Re: Негатор]

Агатангел е съставен от 2 гръцки имена: agathos (добър) + angelos (посланик). Изглежда че и той, и МицкоФски са сръбски агенти. Как е взъможно гърците да не реагират на анти-гръцката пропанганда на "македонски" агенти, платени от уж приятелите им (тоест: приятелите на гърците) от Белград?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3442888 - 31.07.2018 05:39 [Re: mk_e_bg]

Българите, освен нашите си имена по линия на Православието ползваме също така гръцки и еврейски имена. А, защо е така и в Македония(и в трите) е ясно!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 2201
Re: Новини за Македония +++
    #3443042 - 02.08.2018 22:21 [Re: Бяло Конче]

Заев и Борисов во Благоевград...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5614
От: ОЧЗ
Re: Новини за Македония +++
    #3443046 - 02.08.2018 23:54 [Re: balkanec]

Има нещо симпатично в Заев, не го зная какъв човек е, но е все ухилен на снимките. Напомня ми на Софиянски по нещо...

--------------------
немам доказ, али тврдам


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3443055 - 03.08.2018 01:02 [Re: Елби]


Нека е вечно "Илинденско-Преображенското востание"!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3443073 - 03.08.2018 06:47 [Re: balkanec]

Много ми е драго, приятно, радостно, че това се случва най-после! Дай Боже да продължи и нещата да си дойдат на мястото. България и Македония са две държави на един и същи народ с една и съща история. Така, че такива изяви са напълно в реда на нещата!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5614
От: ОЧЗ
Re: Новини за Македония +++
    #3443077 - 03.08.2018 15:13 [Re: Бяло Конче]

"Париж си струва една литургия" уж бил казал някой, който искал да го пуснат в града, като френски крал.....

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3443086 - 03.08.2018 16:54 [Re: Елби]

Инаку, до лани, Бугарите не го празнуваа Илинденското востание, туку го одбележуваа Илинденско-Преображенското востание кон крајот на август кога востанието започнало во Одринско.

https://republika.mk/945605Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3443087 - 03.08.2018 16:57 [Re: Елби]

Нещата все натам вървят.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3443089 - 03.08.2018 17:01 [Re: Бяло Конче]

Тежък живот в тая пуста ЕУ!

https://vecer.mk/balkan/na-bugarite-ime-teshko-vo-eu-zhiveat-so-pomalku-od-300-evra-mesechno


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3443090 - 03.08.2018 17:12 [Re: Негатор]

Хайде сега, македонските ни "братя" взеха да копират руските ни "братя". Голяма "загриженост" за нас българите или просто пропагандна война?
Когато едно нещо се извади от контекст, то се манипулира цялата картина.
П.П.Ако тръгнем да търсим пък ние кусури в тях - ще намерим много повече, от колкото те на нас!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5630
Re: Новини за Македония +++
    #3443120 - 04.08.2018 11:45 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Хайде сега, македонските ни "братя" взеха да копират руските ни "братя". Голяма "загриженост" за нас българите или просто пропагандна война?
Когато едно нещо се извади от контекст, то се манипулира цялата картина.
П.П.Ако тръгнем да търсим пък ние кусури в тях - ще намерим много повече, от колкото те на нас!
С тази разлика,че тези македонски "братя" сега с в опозиция и се надявам по-дълго да са там.

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3443124 - 04.08.2018 14:33 [Re: Simulant]

Цитат:


С тази разлика,че тези македонски "братя" сега с в опозиция и се надявам по-дълго да са там.А аз се надявам изобщо да изчезнат от политическата сцена. Фалшивото ВМРО, каквото е тяхното е срам за Гоце Делчев. Или по-добрия вариант, да си се променят, ако могат, но надали ще могат.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5614
От: ОЧЗ
Re: Новини за Македония +++
    #3443125 - 04.08.2018 15:17 [Re: Бяло Конче]

Вечер е открай време сърбоманска медия, т.е. най-вероятно директивата идва от Москва. Лошото е, че това, което пишат е вярно. Само, че не ни е виновен ЕУ, за насрания г.з. Ако и да се правят, че не го забелязват...

--------------------
немам доказ, али тврдам


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
shturman
ентусиаст
***

Регистриран: 17.12.2007
Мнения: 253
Re: Новини за Македония +++
    #3443126 - 04.08.2018 15:45 [Re: Бяло Конче]

Който крие недъзите си от тях умира!
Кое е грешното в тази кратка статия!? Веднага ще отговоря: Грешното е, че това не е вследствие на живота в ЕС, а е в резултат на тоталното ограбване на държавата ни от 1944г., и до днес.
Знаеш също и от кого.
Щяхме ли да сме по-добре ако не бяхме в ЕС?, ако си бяхме останали в старата с-ма, и все още - някак си!
Много е възможно, защото сегашния бизнес и съответно политически елит най-вероятно щеше да е друг. Защо ли!?
Защото „Гладът е лош съветник” – (сещаш се нали?)
Поздрави,
Щурман.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3443129 - 04.08.2018 17:48 [Re: shturman]

Не е въпросът в това да си крием недъзите. Предполагам, че всеки интелигентен човек, а и не само, знае за какво става дума. И не само знае, но го е изпитал на гърба си. Обаче, да използваш недъзите и недостатъците на другия, за да градиш имидж за негова сметка не е нито възпитано, нито културно, нито уместно, нито човешко въобще.
Сърбите са си не по-малко о...ни от нас, ако не и повече, а руснаците - тяхното си е определено пропагандна война. Разбирам я, но не я приемам. Не я приемам, не само от руснаците, но и от Дойче Веле и медиите спонсорирани от чичо Сам.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 16400
Re: Новини за Македония +++
    #3443137 - 04.08.2018 20:21 [Re: shturman]

Цитат:

Щяхме ли да сме по-добре ако не бяхме в ЕС?, ако си бяхме останали в старата с-ма, и все още - някак си!

Защото „Гладът е лош съветник” – (сещаш се нали?)
хм...

Ако гладна мечка те измъкне от челюстите на вълк, нямаш причина да си й благодарен.Айзък Азимов


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
shturman
ентусиаст
***

Регистриран: 17.12.2007
Мнения: 253
Re: Новини за Македония +++
    #3443473 - 09.08.2018 16:17 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Не е въпросът в това да си крием недъзите. Предполагам, че всеки интелигентен човек, а и не само, знае за какво става дума. И не само знае, но го е изпитал на гърба си. Обаче, да използваш недъзите и недостатъците на другия, за да градиш имидж за негова сметка не е нито възпитано, нито културно, нито уместно, нито човешко въобще.
Сърбите са си не по-малко о...ни от нас, ако не и повече, а руснаците - тяхното си е определено пропагандна война. Разбирам я, но не я приемам. Не я приемам, не само от руснаците, но и от Дойче Веле и медиите спонсорирани от чичо Сам.Здравей Бяло Конче,
По принцип си прав за пропагандната война. Само не е ясно, „чичо Сам” каква пропагандна война води срещу нас във връзка с ЕС например.
Поздрави
Щурман.

П.п.- Едва днес забелязах клипа който си качил на 11.06.2018 02:55.
Там между другото се пее: „Тежко настъпват ромейски кохорти. Веят двуглави орли” (след 2:08 мин.)
Ако ромейските кохорти са врагът, то и двуглавите орли би трябвало да символизират врага!?
Едва ли някой може да каже какво са „веели” нашите, но нещата с двуглавите орли изглеждат малко по-различно, отколкото се приема, защото те са най-яркият символ на държавността по времето на така нареченото Второ Българско царство – символ, изобразяван по дрехите на царската фамилия, печати, монети, разбира се и на царския подножник (suppedion).

Приема се, че Андроник II Палеолог ( 1282-1322) превръща двуглавия орел в имперски символ и той вече се появява като такъв върху подножника и обувките на Василевса.
Същия мотив обаче имаме и на подножника на българските владетели от така нареченото Второ Българско царство. Те секат монети с изображения на двуглави орели. Тертеровци и Шишмановци – Георги Тертер I (1279-92г.), Михаил Шишман (1322-30г.) и Иван Страцимир (1371-96г.), поставят образа на двуглав орел в хералдична поза върху обратната страна (реверса) на сечените от тях монети. Същият орел е изобразен върху надгробна плоча на цар Иван-Александър (1331-71г.) и върху подножието, на което той е стъпил в миниатюрата от Иван-Александровото евангелие.

Също така се приема, че двуглавия орел става владетелски знак за българските царе, едва при цар Михаил Шишман (1323-1330), тъй като последният за пръв път го използва върху монетите си. Както е известно до времето на Михаил Шишман, върху монетите и печатите на българските владетели, липсват каквито и да било животински образи, което обаче не означава непременно, че двуглавия орел не е владетелски знак преди този владетел. Потвърждение на това са златните орли по дрехата на цар Калоян /1197-1207/, от гроба в „ Св. 40 мъченици” във Велико Търново, както и двуглавия орел върху капители с монограм на Георги I Тертер (1280-1292).
И още нещо много интересно:
През 1834 г. в Османската Империя е проведена реформа за преустройство на държавния апарат. Благодарение на тази реформа се появили твърде много печати на българи (кметове и чиновници от администрацията на империята), върху които били изписани имена, дати, селища и т.н … и двуглавите орли от монетите ( както и печати, и други артефакти), от така нареченото Второ Българско Царство.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3443481 - 09.08.2018 18:01 [Re: shturman]

Не знам чичо Сам да води срещу нас пропагандна война във връзка с ЕС, защото доколкото ми е известно, точно благодарение на САЩ, ние бяхме приети в ЕС без да отговаряме на критериите. Имах предвид друго - онези напъни за промяна на историята ни по отношение на Османската Империя, които бяха спонсорирани от НПО-та свързани със САЩ.
Освен това опита е показал, че не трябва да се идеализира и приема безрезервно нито една велика сила.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3443677 - 11.08.2018 03:07 [Re: Бяло Конче]

Да видим как се гледа на последната изява на Заев отвъд Ридо!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3443686 - 11.08.2018 06:45 [Re: Негатор]

Според мене, това което направи Заев, никой македонски полиик преди него не посмя. Така, че е добре да му се отдаде дължимото. След, като българският народ е разделен на български и македонски и живее в две държави, не виждам проблем историята да е обща - и българска, и македонска.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3443698 - 11.08.2018 13:54 [Re: Бяло Конче]

Хммм, па ке се негираме, значи!

http://epicenter.bg/article/Kevork-Kevorkyan--Zamrazete-dogovora-s-Makedoniya-/161107/11/33


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 2201
Re: Новини за Македония +++
    #3443700 - 11.08.2018 14:18 [Re: Негатор]

Изгубил човекот допир со реалноста. Што мисли тој, кој го сруши Грујо и го донесе Заев на власт. И да, БГ треба да внимава договорот да биде исполнет, ама предложеното од господинот е ништо друго туку налевање вода на србоманската воденица.

Цитат:

А Бойко насаме да каже на натовските/европейските си началници, че Заев не заслужава никакво доверие, по никакъв повод – той е дребничък, измамник готов винаги да мами.
Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3443710 - 11.08.2018 17:29 [Re: Негатор]

Е, да! И тако и вако! И Кеворк е прав, много, много прав, но аз сам за себе си, без да ангажирам никого си мисля, че наистина трябва малко търпение и разбиране, защото досега, до преди Заев, беше по-зле.
Шантава работа е политиката!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 16400
Re: Новини за Македония +++
    #3443729 - 11.08.2018 22:54 [Re: balkanec]

Цитат:

... налевање вода на србоманската воденица.Лято е. Водата е кът.
А и вероятно в Македония няма чуваемост за подобни предложения за промяна на сезоните - със замръз през лятото.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3444395 - 21.08.2018 10:24 [Re: Tanya.]

И все пак антички!

https://denesen.mk/nevideno-otkritie-na-balkanot-imperator-lezi-pod-gigantskata-piramida-do-plovdiv/


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3444416 - 21.08.2018 15:34 [Re: Негатор]

Това чудо не съм го прочел в българска медия. Изоставаме от новите новини!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ооо ...
~
***

Регистриран: 06.09.2006
Мнения: 2383
От: София
Re: Новини за Македония +++
    #3444420 - 21.08.2018 15:52 [Re: Бяло Конче]

Ами ето тук - http://www.archaeologia-bulgarica.com/
и тук =68.ARCBRIViZzokL-IFmVpUmWWHB6nLXdle1OoI-SzAKoewSYavVq8xVfFGUMlN1nrRJDJQJ74EslKzub-h-LP2653yfr82Be6WVJ7Ss_xNWdeA5W4-rfoeGrszry4JQGNIpuYZYOjQ3HCu&__tn__=kC-R]https://www.facebook.com/pages/Heraclea-...amp;__tn__=kC-R
Всекидневно във фейса - https://www.facebook.com/Archaeologia-Bulgarica-811557715855220/

Публикуват си почти моментално клипчетата - монети, статуи, орнаменти - разбира се Македония бди и коментира
Копаят на много други места - по магистралните планове най-вече

Редактирано от Ооо ... (21.08.2018 16:16)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3444429 - 21.08.2018 18:00 [Re: Ооо ...]

Аз, като им казвам на македонците, че истинската Македония, а още повече и Тракия е в България, те не вярват. Гърците сме ги задминали по античност вече, само дето не можем да си я изтъргуваме, като трябва. Всяко нещо си има положителни и отрицателни страни. Отрицателните са, когато нацията насадила се на античните старини започва да се изживява, като нещо велико и да живее в миналото, само защото е наследница на античност, а положителните са си - блясъкът, който идва от миналото и си струва пари(тласък на туризма например)!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ооо ...
~
***

Регистриран: 06.09.2006
Мнения: 2383
От: София
Re: Новини за Македония +++
    #3444466 - 22.08.2018 01:26 [Re: Бяло Конче]

[url=https://

клипче[/url]]
Статуята излиза

Редактирано от Ооо ... (22.08.2018 03:25)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3444472 - 22.08.2018 05:39 [Re: Ооо ...]

Благодаря! Интересно е! България е тъпкана с античност отвсякъде!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 30413
От: Съзаклятието
Re: Новини за Македония +++
    #3444482 - 22.08.2018 11:38 [Re: Бяло Конче]

Ми, да се обявим и ние за антични.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3444487 - 22.08.2018 14:30 [Re: admiral]

Аз вече съм си се обявил за античен. Останалите да се оправят!
В крайна сметка ако не идваме от античността то поне отиваме към нея. Така, че ако не отзад, то отпред, все отнякъде сме си антични. Само по средата не сме!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 16400
Re: Новини за Македония +++
    #3444501 - 22.08.2018 20:25 [Re: Ооо ...]

Цитат:

Копаят на много други места...Копнаха в центъра на Заарата и пак антики..
Има.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3444789 - 26.08.2018 03:27 [Re: Tanya.]

Що кажуват бракята италианци!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 16400
Re: Новини за Македония +++
    #3444796 - 26.08.2018 09:45 [Re: Негатор]

Цитат:

Що кажуват бракята италианци!и що така ги превели на руски?

Натвореното миналия век от Великите сили в това число и соцови бавно се поправя.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3445104 - 30.08.2018 03:03 [Re: Tanya.]

Цитат:

… македонското прашање е бинго за почеток на трета светска војна. Третина Македонија, по делбата на пленот во 1913 година, ѝ припадна на Србија, а тоа е сегашна Македонија: а сега токму околу тој дел од колачот се тепаат Бугарите, Грците и Албанците, но и Американците, со надзор од ЕУ. Што ќе стане ако се вмеша и Србија, а зад неа застане Русија?
https://www.novamakedonija.com.mk/makedonija/разорна-бомба-или-ракурс-на-превентив/

Аман бе! Чак пък 3-та светска война?!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 30413
От: Съзаклятието
Re: Новини за Македония +++
    #3445145 - 30.08.2018 11:15 [Re: Негатор]

оправи си гаргите!

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 16400
Re: Новини за Македония +++
    #3445147 - 30.08.2018 12:02 [Re: Негатор]

Добър ден Македония

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
потребител
ветеран
***

Регистриран: 12.01.2013
Мнения: 1404
Re: Новини за Македония +++
    #3445288 - 04.09.2018 15:45 [Re: Tanya.]

Името Северна Македония било приемливо за Скопие и през 2008 г. според "Уикилийкс"

Груевски во 2008 година се согласил на Република Северна Македонија

Олазва се, че 10 години са изгубени заради две спорни точки - ерга омнес и прилагателното македонски.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 30413
От: Съзаклятието
Re: Новини за Македония +++
    #3445382 - 05.09.2018 13:17 [Re: потребител]

Ей таз новина съм изтървал!

Кметът на Скопие маха кичозните кораби от река Вардар

Пък аз преди време си подадох СиВи-то да постъпя в македонския флот и се чудех защо не получавам отговор!

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5630
Re: Новини за Македония +++
    #3445383 - 05.09.2018 14:28 [Re: admiral]

Цитат:

Ей таз новина съм изтървал!

Кметът на Скопие маха кичозните кораби от река Вардар

Пък аз преди време си подадох СиВи-то да постъпя в македонския флот и се чудех защо не получавам отговор!
Добре, че ги имам увековечени на сликички. Както и "воjнот на конь". Както и циганинът, който продаваше сламени шапки пред него.

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3445393 - 05.09.2018 15:58 [Re: admiral]

Там щеше да си на добра служба!
Хем щеше да си на кораб, хем нямаше да плаваш!
Но, уви!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 30413
От: Съзаклятието
Re: Новини за Македония +++
    #3445400 - 05.09.2018 16:38 [Re: Бяло Конче]

Еми, не ми работи късметът и тва си е то.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 2201
Re: Новини за Македония +++
    #3445403 - 05.09.2018 17:05 [Re: admiral]

Не ја повлекувај апликацијата за адмирал на македонската флота, на твојот ксмет ништо не му фали. Информацијата е стара, од февруари годинава е, и како што често се случува кај нас се ќе си остане на празни ветувања.

На Шилегов му е скапо да ги извади, галиите остануваат во Вардар


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 16400
Re: Новини за Македония +++
    #3445409 - 05.09.2018 17:37 [Re: balkanec]

aaa без корабите. Ясно.
Ама подвoдниците ше останат.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 30413
От: Съзаклятието
Re: Новини за Македония +++
    #3445410 - 05.09.2018 17:57 [Re: balkanec]

Цитат:

Не ја повлекувај апликацијата за адмирал на македонската флота


Може пък да съм политически неблагонадежден, затова мълчат.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 2201
Re: Новини за Македония +++
    #3445423 - 05.09.2018 19:15 [Re: admiral]

Кај нас не се назначуваат политички подобните туку тие што ќе понудат најголем рушвет, нешто слично со почесното козулство на Камчев.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 30413
От: Съзаклятието
Re: Новини за Македония +++
    #3445427 - 05.09.2018 19:59 [Re: balkanec]

Значи като при нас.

--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3445523 - 06.09.2018 15:45 [Re: admiral]

Даже може да се каже: "Като навсякъде!"
Но за бедните държави това е прекалено видно и болезнено.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
GG-BG
неупатен уопште
*****

Регистриран: 17.10.2017
Мнения: 239
Re: Новини за Македония +++
    #3445586 - 07.09.2018 10:47 [Re: balkanec]

Балканец, кажи нешто за стипендиата на керкава на Димитров - какви се фактите??

--------------------
Ние тука во БГ думатиту го ручаме со притките, а матеницата я кусаме со скачоците....together....ааа....топтан.

Аз Буки Веде и Глаголи - Добро Есть!
Йе Живете Зело И Како Люди Мислете!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 2201
Re: Новини за Македония +++
    #3445589 - 07.09.2018 12:31 [Re: GG-BG]

Од 2014 година кога е воспоставена, стипендијата ја добива секој студент кој е примен да студира на првите сто светски универзитети рангирани според Шангајската листа. Според законот, тоа и обврската после студиите да се врати и работи во Македонија двојно подолго од времето на студирање се единствените услови.

Редактирано от balkanec (07.09.2018 12:33)


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
GG-BG
неупатен уопште
*****

Регистриран: 17.10.2017
Мнения: 239
Re: Новини за Македония +++
    #3445590 - 07.09.2018 12:46 [Re: balkanec]

Ако правилно съм разбрал - девойчето си е получило стипендия не заради татко си, а защото е умно и способно. Другото са г...на по адрес на таткото. Мисля, че това си е истината.

--------------------
Ние тука во БГ думатиту го ручаме со притките, а матеницата я кусаме со скачоците....together....ааа....топтан.

Аз Буки Веде и Глаголи - Добро Есть!
Йе Живете Зело И Како Люди Мислете!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 2201
Re: Новини за Македония +++
    #3445592 - 07.09.2018 13:55 [Re: GG-BG]

Добро си разбрал, според законот Јана мора да ја добие стипендијата затоа што ги исполнува сите предвидени услови а недоделување на истата би значело кривично дело.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5630
Re: Новини за Македония +++
    #3445769 - 09.09.2018 15:01 [Re: balkanec]

Интересно клипче. В него освен Филип, Александар и Самоил, други "Македонци" не видях.

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3445777 - 09.09.2018 16:44 [Re: Simulant]

Има ама се срамят от другите "македонци", защото първо са българи, а второ не са си го заплюли, както се казва. Който българин си заплюят, само той става "македонец"...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
GG-BG
неупатен уопште
*****

Регистриран: 17.10.2017
Мнения: 239
Re: Новини за Македония +++
    #3445791 - 09.09.2018 19:52 [Re: Бяло Конче]

Аз мога да им подскажа:
"Иван Вазов, - свесен Македонец со Македониjа во сърцето засекогаш!!"

Дедо му - Иван Айваза(Айвазов, Вазов) е от Западна МКД, не помня кое село.
Сопот е основан от преселници от МКД.

--------------------
Ние тука во БГ думатиту го ручаме со притките, а матеницата я кусаме со скачоците....together....ааа....топтан.

Аз Буки Веде и Глаголи - Добро Есть!
Йе Живете Зело И Како Люди Мислете!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3445801 - 09.09.2018 20:40 [Re: GG-BG]

Е, да. Така е. Но братята не са си го заплюли и няма как да го направят след, като е написал: "Аз съм българче!".

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 16400
Re: Новини за Македония +++
    #3445861 - 10.09.2018 20:07 [Re: Simulant]

Цитат:

Интересно клипче. В него освен Филип, Александар и Самоил, други "Македонци" не видях.
.... пропуснали са моето име?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5630
Re: Новини за Македония +++
    #3445862 - 10.09.2018 20:23 [Re: Tanya.]

Цитат:

Цитат:

Интересно клипче. В него освен Филип, Александар и Самоил, други "Македонци" не видях.
.... пропуснали са моето име?
Още не е късно. Може да се цаниш за президент, след като изтече мандатот на "фикусот" и ке влезнеш во клипчето.

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 16400
Re: Новини за Македония +++
    #3445872 - 10.09.2018 22:53 [Re: Simulant]

Цитат:

... и ке влезнеш во клипчето.и македонците ще ни завиждат


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 16400
Re: Новини за Македония +++
    #3447507 - 04.10.2018 18:59 [Re: Негатор]

Цитат:

Нещо от "културата"!
А нещо от животъ?
... затишие ли?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3447593 - 06.10.2018 00:28 [Re: Tanya.]


Амин!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3447595 - 06.10.2018 01:46 [Re: Негатор]

Да!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3447610 - 06.10.2018 14:23 [Re: Бяло Конче]

http://expres.mk/bachev-e-gavaz-na-zaev-otkriva-potpretsedatelot-na-edinstvena-makedonija/

https://makfax.com.mk/makedonija/единствена-македонија-го-исклучи-од-п/

Ама че забавнооооо!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3447636 - 06.10.2018 17:25 [Re: Негатор]

Цитат:

http://expres.mk/bachev-e-gavaz-na-zaev-otkriva-potpretsedatelot-na-edinstvena-makedonija/

https://makfax.com.mk/makedonija/единствена-македонија-го-исклучи-од-п/

Ама че забавнооооо!

Стефан Влахов Мицов беше шпион, го исклучивме од партијата

https://plusinfo.mk/единствена-македонија-стефан-влахов/


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Simulant
рекордьор
***

Регистриран: 31.03.2012
Мнения: 5630
Re: Новини за Македония +++
    #3447637 - 06.10.2018 17:27 [Re: Негатор]

Цитат:

http://expres.mk/bachev-e-gavaz-na-zaev-otkriva-potpretsedatelot-na-edinstvena-makedonija/

https://makfax.com.mk/makedonija/единствена-македонија-го-исклучи-од-п/

Ама че забавнооооо!
И ся шо ке праи античкиот Македонец од Габрово Мицовото влахче?

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5614
От: ОЧЗ
Re: Новини за Македония +++
    #3447674 - 07.10.2018 11:48 [Re: Simulant]

Ще се прибере в България и ще почне да громи македонизма

--------------------
немам доказ, али тврдам


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3447696 - 07.10.2018 22:48 [Re: Елби]

Забавноооо:

https://sitel.com.mk/ima-li-edinstvo-pomegju-vladicite-na-mpcЕкстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
GG-BG
неупатен уопште
*****

Регистриран: 17.10.2017
Мнения: 239
Re: Новини за Македония +++
    #3447716 - 08.10.2018 11:43 [Re: Елби]

се поставува принципеилено прашање – ако Мицов се продал и украл пари кои беа за борба за светото македонско име, односно, да спречиме референдумот да не успее, тогаш што може да се очекува од овој човек кога би бил власт и кога странските центри би му понудиле поткуп во милиони евра?!

Сакам да го видам тоа "странски центар" кой ке му понуди на тоа палиячо милиони евра?

--------------------
Ние тука во БГ думатиту го ручаме со притките, а матеницата я кусаме со скачоците....together....ааа....топтан.

Аз Буки Веде и Глаголи - Добро Есть!
Йе Живете Зело И Како Люди Мислете!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран
****

Регистриран: 24.03.2014
Мнения: 2201
Re: Новини за Македония +++
    #3448215 - 14.10.2018 21:43 [Re: GG-BG]

Младенов со повик до владата на БГ.http://tatkovina.info/2018/10/14/%D0%BB%...8-%D0%B1%D1%83/


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3448217 - 14.10.2018 22:39 [Re: balkanec]

Интересно предложение!

Обаче тия хитреци, които ще гласуват против, казват, че всичко е в отбрана на името и против "ГРЪЧКИОТ ДОГОВОР" … Как БГ да им вземе гражданството за такова нещо? "Свободно волеизявление" - бла, бла!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3448221 - 14.10.2018 23:09 [Re: Негатор]

Даммм! Сакат и волкот да биде сит, и агнето цяло! Как да стане?
Макетата, както сами себе си наричат бившите наши българи от географска Македония опитват да играят со бугарската карта, така както на тях им е изгодно. Само леко палят фитила на българското минало в Македония, след това казват, че ние сме длъжни да ги подкрепяме, но те никак не са длъжни нас да ни подкрепят.
Може и да греша, но такава картинка ми се привижда напоследък!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7118
От: Журче
Re: Новини за Македония +++
    #3448222 - 15.10.2018 00:05 [Re: Негатор]

Цитат:

Интересно предложение!

Обаче тия хитреци, които ще гласуват против, казват, че всичко е в отбрана на името и против "ГРЪЧКИОТ ДОГОВОР" … Как БГ да им вземе гражданството за такова нещо? "Свободно волеизявление" - бла, бла!Задкулисно, разбира се. Не че не го заслужаваха и до сега.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4736
От: негде овде
Re: Новини за Македония +++
    #3448224 - 15.10.2018 00:44 [Re: balkanec]

Кокетирането с руските протежета около македонския президент било предателство спрямо македонските и спрямо българските интереси... А бе,бай Лазаре!Руските протежета идват в Скопие от София.И това го казаха вашите служби.Ако още не си разбрал,за тях са важни руските интереси.Да вървят "големите шлемове":АЕЦ Белене,Лукойл да продава горива без да плаща данък печалба,да няма алтернативни доставки на горива,всячески да се стопират опити за проучване и добив на газ и нефт в черноморския шелф...Къде виждаш тук Македония?Има само една Империя - ГАЗПРОМ!И Радев и бат`Бойко като ходиха в столицата на Империята бяха по-тихи от водата.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3448225 - 15.10.2018 00:58 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

Интересно предложение!

Обаче тия хитреци, които ще гласуват против, казват, че всичко е в отбрана на името и против "ГРЪЧКИОТ ДОГОВОР" … Как БГ да им вземе гражданството за такова нещо? "Свободно волеизявление" - бла, бла!Задкулисно, разбира се. Не че не го заслужаваха и до сега.
Не знам как се отнема БГ гражданство, още повече - тайно и задкулисно?!
Обаче имам по-добра идея - може да се завърти в медиите едно списъче на "македонски патриоти" от ДПМНЕ со БГ пасош во задниот джеб!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3448226 - 15.10.2018 01:03 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Кокетирането с руските протежета около македонския президент било предателство спрямо македонските и спрямо българските интереси... А бе,бай Лазаре!Руските протежета идват в Скопие от София.И това го казаха вашите служби.Ако още не си разбрал,за тях са важни руските интереси.Да вървят "големите шлемове":АЕЦ Белене,Лукойл да продава горива без да плаща данък печалба,да няма алтернативни доставки на горива,всячески да се стопират опити за проучване и добив на газ и нефт в черноморския шелф...Къде виждаш тук Македония?Има само една Империя - ГАЗПРОМ!И Радев и бат`Бойко като ходиха в столицата на Империята бяха по-тихи от водата.

Хайде сега пък ти! Всеки иска да прави алъш-вериш!
Като не щеш Газпром, купувай LNG от чичко Тръмпи!
И к'во ако открият газ в наша акватория или територия?
Като имаме златце - това, онова, кой печели от концесийките?


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4736
От: негде овде
Re: Новини за Македония +++
    #3448230 - 15.10.2018 01:24 [Re: Негатор]

Знам ли?Преди четири години Фалкона на президента на ТОТАЛ - Кристоф де Марджери беше бутнат на летище Внуково от снегорин и человека погиб.Та оттогава насам ТОТАЛ спря да търси нефт в Черно море.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7118
От: Журче
Re: Новини за Македония +++
    #3448233 - 15.10.2018 03:08 [Re: Негатор]

Цитат:

Не знам как се отнема БГ гражданство, още повече - тайно и задкулисно?!
Обаче имам по-добра идея - може да се завърти в медиите едно списъче на "македонски патриоти" от ДПМНЕ со БГ пасош во задниот джеб!
Разбрал си ме погрешно, по моя вина. Нямах предвид задкулисно отнемане на гражданството, а задкулисен натиск. В интерес на истината и аз не знам как точно се отнема. Иначе никакъв списък няма да свърши работа, тези са малко по-специален тип на ненормалници и престъпници, и това няма да ги разколебае.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
bambaa
отварящ очи
***

Регистриран: 24.03.2009
Мнения: 1008
Re: Новини за Македония +++
    #3448253 - 15.10.2018 19:03 [Re: Гай Баньо]

Македонистите настоявали пред пакистанските власти най-накрая да се въведе македонски в областта населена с хунзи/антични македонци/
Дори заплашили с икономически санкции.Да спрат вноса на пакистански кочове ,пръчове,предпочитани от истински античните македонисти в БЮРМ.

--------------------
Македония без българи огън да я гори.
Иван Михайлов водач на ВМРО


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4736
От: негде овде
Re: Новини за Македония +++
    #3448257 - 15.10.2018 21:50 [Re: bambaa]


За македонските хунзи - не знам.Обаче ето развилнелите се гълъбовски орки пред полицейското управление в града.Ега ти,мизерната държава!

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ооо ...
~
***

Регистриран: 06.09.2006
Мнения: 2383
От: София
Re: Новини за Македония +++
    #3448261 - 15.10.2018 23:03 [Re: Лаф моабет]

... електорат ...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гай Баньо
комшията
***

Регистриран: 01.02.2011
Мнения: 7118
От: Журче
Re: Новини за Македония +++
    #3448270 - 16.10.2018 00:14 [Re: Лаф моабет]

Цитат:


За македонските хунзи - не знам.Обаче ето развилнелите се гълъбовски орки пред полицейското управление в града.Ега ти,мизерната държава!Не ми е ясно как не можете да се справите с тази част от населението. По-скоро ми се струва, че няма желание да се поеме отговорност за някакви мерки.

ПП: Не си помисляйте да ги сравнявате с албанците при нас.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот
***

Регистриран: 24.01.2005
Мнения: 30413
От: Съзаклятието
Re: Новини за Македония +++
    #3448271 - 16.10.2018 00:31 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

По-скоро ми се струва, че няма желание да се поеме отговорност за някакви мерки.
--------------------
Komu Pán Boh, tomu všetci svätí.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции
***

Регистриран: 26.01.2015
Мнения: 4736
От: негде овде
Re: Новини за Македония +++
    #3448274 - 16.10.2018 01:25 [Re: Гай Баньо]

Циганите са електорат,както знаеш.Благодарение на такива,гълъбовският кмет е бетониран вече двадесет години въпреки многото обвинения към него.В градовете има огромни цигански гета които са вън от закона.Между циганите и кметовете държавата назначава тъй наречените медиатори/обикновено местните цигански барони/.Те получават парите за разните му там ромски включвания и естествено парите потъват като в сахарски пясъци.
П.С. Предполагам,че албанците са далеч по култивирани и организирани.В такъв смисъл са и далеч по-опасни.Вчера тъкмо си мислех във връзка с мнението на Лазар Младенов,защо Македония просто не задължи народните представители да бъдат само с македонско гражданство/в България например е така/.И после се сетих за незаобиколимия албански фактор.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mk_e_bg
пристрастен


Регистриран: 08.07.2016
Мнения: 465
Re: Новини за Македония +++
    #3448281 - 16.10.2018 08:17 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Даммм! Сакат и волкот да биде сит, и агнето цяло! Как да стане?
Макетата, както сами себе си наричат бившите наши българи от географска Македония опитват да играят со бугарската карта, така както на тях им е изгодно. Само леко палят фитила на българското минало в Македония, след това казват, че ние сме длъжни да ги подкрепяме, но те никак не са длъжни нас да ни подкрепят.
Може и да греша, но такава картинка ми се привижда напоследък!Каква "географска Македония"?
БЮРМ е толкова "македонска" от историческо-географска гледна точка колкото Нова Зеландия е същото с областта Зеландия в Холандия.
Друг пример: за румънците Тутракан е добруджански град въпреки че за българите Силистра е най-западната точка на добруджанската земя. Например, в том 2 от Историята на Добруджа така стоят нещата. Първата/първоначалната/оригиналната/истинската/римската Добруджа (тоест Мала Скития) започваше източно от Силистра, от Расова (населено място в днешна Румъния), тоест Силистра също не е добруджански град.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3448293 - 16.10.2018 12:24 [Re: mk_e_bg]

Цитат:


Каква "географска Македония"?
Не знаеш, че има историческа Македония и географска Македония, като двете области не се покриват? А защо не си съвпадат географската и историческата Македония може да запитаме нашите съседи гърците. Те така са решили и са обозначили областта на Скопие, която си е чисто мизийска, като македонска.
Дали са го направили, защото византийските летописци често са наричали българите - мизи или поради друга причина - поне аз не знам.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3448298 - 16.10.2018 14:30 [Re: Бяло Конче]

Според мен, има "географска област Македония", но "историческа Македония" няма и не може да има!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия
***

Регистриран: 28.08.2009
Мнения: 28303
Re: Новини за Македония +++
    #3448311 - 16.10.2018 19:13 [Re: Негатор]

Да, разбирам твоята гледна точка и така погледнато - имаш право, но това не променя питането, защо гърците бъркат Мизия и Македония?
Знае се, че Македония в миналото си е сменяла поне на три пъти мястото. В началото е била около Солун, след това около Одрин, след това и около Пловдив, а после гърците решават, че ще е днешната, каквато я знаем. Така, че Македония е доста разтегливо географско понятие - като локум!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Негатор
Античен вагабонтин
***

Регистриран: 14.08.2011
Мнения: 22846
Re: Новини за Македония +++
    #3448313 - 16.10.2018 20:11 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

... Македония е доста разтегливо географско понятие - като локум!
Ете затова сите сме македонци!


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Елби
lead bounder
***

Регистриран: 29.07.2013
Мнения: 5614
От: ОЧЗ
Re: Новини за Македония +++
    #3448352 - 17.10.2018 15:12 [Re: Бяло Конче]

Гърците на знам дали бъркат Мизия и Македония, но имат една прилична бира, която се казва "Виргина", която се произвежда от Маcedonian Thrace brewery. Ако не сте чували за македонска Тракия, бите.

--------------------
немам доказ, али тврдам


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 16400
Re: Новини за Македония +++
    #3448354 - 17.10.2018 15:22 [Re: Елби]

Цитат:

Ако не сте чували за македонска Тракия, бите.Добре е че няма тракийска Македония.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Tanya.

***

Регистриран: 19.10.2008
Мнения: 16400
Re: Новини за Македония +++
    #3448355 - 17.10.2018 15:37 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

... мизерната държава!държавата са както те
...така и аз. Аз не мизерна.

Речено е, Държавата това съм Аз.


Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)Допълнителна информация
1 регистрирани и 47 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7165

Мнението ти за темата:

Прехвърли се вALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.152 seconds in which 0.025 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.