ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Честита Нова Държава, Северна Македония!!!
    #3440945 - 01.07.2018 17:33 [Re: Лаф моабет]

Нещо интересно, което видях в интернет. Руско клипче за Македония. Най-съдържателното от цялата работа е следния коментар под него, а именно:

Цитат:

Национализм мощнейший потребитель идиотизма. Ну, или наоборот. Идиотизм мощнейший двигатель национализма.

Националзмът е най-мощният потребител на идиотизма. А също и обратното:
Идиотизмът е най-мощният двигател на национализма.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #3440952 - 01.07.2018 21:38 [Re: Бяло Конче]

Апропо национализъм - починал е Божидар Димитров

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
Re: починал е Божидар Димитров
    #3440953 - 01.07.2018 22:20 [Re: Пиринец]

Мир на душата му.

Ооо ...
~

Регистриран: 06.09.2006
От: София
Re: починал е Божидар Димитров
    #3440959 - 02.07.2018 01:29 [Re: Tanya.]

Беше неспокоен на този свят. Мир и покой в отвъдното!

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3440961 - 02.07.2018 05:48 [Re: Пиринец]

Да почива в мир!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Елби
lead bounder

Регистриран: 29.07.2013
От: ОЧЗ
    #3440962 - 02.07.2018 09:00 [Re: Бяло Конче]

Бог да го прости!

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #3441237 - 07.07.2018 14:07 [Re: Елби]

Вчера имах интересно преживяване. Бях на един от тези коктейли пълни с надути хора и тайничко гледах в ъгъла на телефона си Бразилия 1:2 Белгия. Но при мен се приближи един човек на 50-60 години и се заговорихме, гледайки мача.

Оказа се Грък, икономист, преподавал в Принстън, доста респектираща визитка, но невероятно скромен човек.

Та както се досещате, от третото изречение се заговорихме за Македония и той беше болезнено откровен. Каза, че договорът е тотална катастрофа за Гърция и не е оптимист, особено около Солун дали ще има протести и така нататък. Той каза, че не е етично да имаш претенции за името на дадена държава но каза, че определени политически кръгове (разбирай ДПМНЕ) са били нескрито нагли. Но от друга страна беше критичен към гръцката страна, която според него първо е приела нереална националистическа позиция и по този начин се е обрекла на неуспех. Освен това е трябвало да реши спора преди 15 години, когато Гърция е имала значително по-висока международна позиция, а не сега, когато е "под диктата на Великите сили".

За него лично централна Балканска Република, Нова Македония, Славянска Македония са били предпочитанети варианти, а настоящия е катастрофален за него и си мисли, че след 50 години всички гаранции, исторически проверки и прочие лостове на Гърция ще изгубят смисъл.

Думите му бяха, Атиняните не разбират хората в района около Солун ... Аз не изказах мнение, исках да чуя и гръцката позиция.

Защо го казвам това, гледах в България как група интелектуалци казаха, че не сме си защитили националния интерес, както Гърция. В България има един много специфичен нихилизъм спрямо българската външна политика, в която винаги тревата на комшията е по-зелена от нашата. Аз продължавам да не разбирам как Република Македония е по-малко страшно име от Северна Македония, но важно е интелектуалците да плюят по телевизията.

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3441239 - 07.07.2018 15:00 [Re: Пиринец]

Цитат:

Защо го казвам това, гледах в България как група интелектуалци казаха, че не сме си защитили националния интерес, както Гърция. В България има един много специфичен нихилизъм спрямо българската външна политика, в която винаги тревата на комшията е по-зелена от нашата. Аз продължавам да не разбирам как Република Македония е по-малко страшно име от Северна Македония, но важно е интелектуалците да плюят по телевизията.

Византийците си свършиха перфектно работата, а на нас оставиха бомба със закъснител - да делим Севера с вардарците!

Влизането им в НАТО и ЕС е добро за нас, но това е само средство, а не крайна цел! Само по себе си членството не решава нищо, дори може да усложни нещата, ако не се изчистят работите навреме …

То и след ВСВ така са си мислели - малко македонизъм, малко соц. интернационализъм и всичко - тип топ - работата готова! Да, ама не! Кой знае какво ще ни докара бъдещето?!

А, иначе, всеки има право да плюе по телевизията, даже и "интелектуалците"!

balkanec
заслужил ветеран

Регистриран: 24.03.2014
    #3441248 - 07.07.2018 17:12 [Re: Негатор]

Византијците ќе си ја завршат работата само ако ние навистина сме доволно глупи да го прифатиме тројанскиот коњ. Сепак ти продолжи да си ја чукаш посилно главата во ѕид па може ќе сфатиш дека времето на поделби полека останува зад нас. Сега треба да работиме на обединување и отстранување на физичките граници макар и со влез на Македонија во ЕУ.

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3441250 - 07.07.2018 17:35 [Re: balkanec]

Вярвам, че е така, но няма гаранция за нищо! Парен каша духа!
Трябва да се направо нещо РМ, пардон Северна, да влезе в ЕС преди Сърбия!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5102

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.