ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: UK
Re: Честита Нова Държава, Северна Македония!!!
    #3440201 - 18.06.2018 17:13 [Re: Пиринец]

Цитат:

Не съм оптимист за Европейския съюз, там не вярвам скоро да има експанзия, но времето ще покаже, важното е, да се обгради Сърбия (последната руска колония) от НАТО държави и това ще понамали национализма. Русия твърде много подкрепя национал/популистките движения на Балканите и православните глупости.

Какви ги говориш? Сърбия има най-висок рейтинг на Западните Балкани що се отнася за приемането им в ЕС...Тя сигурно ще влезе първа в ЕС...а може би и в НАТО...Сърбите са като матръошките - от където и да ги бутнеш, бързо се изправят...Те са много силни в преговори, договаряния, представяния...Ще видим!...

--------------------
gb.pipingrock.com

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3440202 - 18.06.2018 17:28 [Re: додо]

Сърбия има най-висок рейтинг на Западните Балкани що се отнася за приемането им в ЕС
Приемане в ЕС вероятно в този ред:
1.Черна гора и Сърбия
2.Албания и Македония
3.Босна и Косово

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

додо
оптимистка

#3440203 - 18.06.2018 17:28 [Re: Негатор]

защо да го сменяш името ни за НАТО, наптимер? Ние нямаме проблеми с името...Но... дори македонците да имат претенции за името "българи", мисля, че ние на драго сърце ще им го преотстъпим - толкова я мразим тази държава България...Спомням си, още в началото на полит. промени у нас, една жена някъде от подбалканите обяви, че нейният имот не е в България вече...После...по-късно си спомням едни пловдивчани, семейство, мразеха толкова много България, че дори не пускаха децата си да излизат от апартамента им - голями тинейджъри вече...И жената , даваха я по телевизията, блъскаше репортерите и крещеше че и тях ги мрази и всичко мрази в тази България, значи...Така че, струва ми се утре да направим референдум "БСП си отива ако си смениме името на държавата", 99.9% ще гласуват "за", значи...

--------------------
gb.pipingrock.com

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #3440204 - 18.06.2018 17:51 [Re: додо]

Първо, Сърбия много трудно ще влезе в НАТО. Все пак НАТО бомбардира Белград съвсем скоро, така че ще мине минимум едно, а може би две поколения, преди подобно нещо да се случи. Възможно е Сърбия да приеме неутрална позиция тип Австрия, която е по-близо до НАТО, но все пак неутрална и то най-вече заради вътрешнополитическата обстановка. Сърбия загуби страшно много в последните 2 години, реално изживя две национални катастрофи и натиск за влизане в структура като НАТО може да отприщи деструктивен национализъм.

Колкото до ЕУ, ситуацията е сложна, защото в момента се изгражда нова концепция за ЕУ. Има твърде много евро-скепсис. България е добър пример, как не става само с инвестиции през еврофондове. Когато имаш ужасяващо корумпирани като ГЕРБ и олигарси като Пеевски, всичките фондове на света не могат да изправят една страна на крака.

Аз работя в Сърбия - 1-2 пъти в годината, цифрите са много напудрени. Белград е ок, но провинцията извън Нови Сад е тотална катастрофа, безработицата е в огромни количества. Младите сърби яко учат немски и гледат само на вън, няма много оптимизъм. Едно влизане в ЕУ ще изпразни държавата от млади хора.

balkanec
заслужил ветеран

Регистриран: 24.03.2014
    #3440205 - 18.06.2018 17:54 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

На косъм бяхте на няколко пъти да станете втората Босна да ти кажа...Добре,че сте по "в тъча" на географията.Палете свещи да мине добре референдума,`щото другото е федерализация.

Трудно. Ще видим какво ще стане.

Во парламентот го ратификуваат сигурно, потребно е просто мнозинство а со европското знаменце го исфрлија во аут Милошовски и сите пречки кои тој евентуално како претседател на комисијата за надворешна политика би можел да ги прави. Хорхе ќе одбие да потпише, но ќе го изгласаат вторпат. Уставот ќе се смени после референдумот, кој ќе биде успешен. Изборната комисија ќе биде по терк на владеачкото мнозинство, избирачкиот список ни оддалеку не е прочистен, фалсификаторската машинерија сеуште е спремна и во полн состав, а СДСМ и коалициските партнери веќе покажаа на локалните дека успешно знаат да ја искористат. Како ќе биде поставено прашањето е исто од голема важност, и тоа сигурно ќе биде манипулирано во насока на успешност на референдумот. Додај на сево ова дека момчето за се на ЕУ, Јоханес Хан веќе најави дека ќе биде присутен и ќе "помага" за референдумот да биде успешен и демократски какви што според него беа сите избори што ги организираше ДПМНЕ и кои тој ги легитимизираше и работата е завршена.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3440206 - 18.06.2018 18:31 [Re: додо]

Това мразим в единствено число ли е или множествено? На мен никога не ми е било приятно да чувам подобни думи. Далеч не всички българи мразят Родината си, а и думата е прекалено силна, за да се употребява така.
Лично аз мога да критикувам некадърното управление на България, така както аз го виждам, но никога не си позволявам да казвам това, което ти каза, не искам дори да го повтарям.
А на македонците няма, какво да им преотстъпваме нищо. Те все още имат правото над името българин си мисля, но надали ще се възползват от него освен поради користни цели - говоря за по-голямата част от тях.
В крайна сметка насила хубост не става. Каквото и както те си решат, мен отдавна спря да ме бърка. Били сме един народ, но вече не сме. Добре е да свикваме с това най-после.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Елби
lead bounder

Регистриран: 29.07.2013
От: ОЧЗ
    #3440209 - 18.06.2018 18:44 [Re: balkanec]

Ух как звучи. Преоблякъл се Илия - пак в тия.

--------------------
немам доказ, али тврдам

додо
оптимистка

#3440211 - 18.06.2018 19:09 [Re: Бяло Конче]

Днес прочетох мнението на гръцкия външен министър по македонския въпрос:

ТУК

Значи, те много се страхували да не би да станем Велика България ако
Македония се присъединела към нас!...Явно още от освобождението ни се страхуват много от това!...Та затова ни откраднаха Македония...Брех да му се не види! ...Колко е страшно това да имаш съседи като една Велика България, значи... ...Никакви величия не може да има там, значи...Единствено Гърция е велика, не може да има други величия тук!...Тези тъпанари какво си мислели, горките!!!... ...Значи "Великата България" ни е бил проблемът с гърците ...Немам думи...Пияни от освобождението си, българите са говорели какви ли не глупости, а тези откачалки са ги взели на сериозно и дори и сега мислят така:по-добре било да са приятели с Македония, отколкото те да образували една Велика България /заедно с нас, вероятно е имал в предвид/...Тук има 2 момента:
!. Той смята, че не може да са приятели с една Велика България
2. Той /те/ не искат /искат/ да има Велика България...Злобеят, завиждат ни...А ние се смятаме толкова тъпи и прости хора...Явно не сме нито тъпи, нито прости българите, щом още от прощъпалника почнаха да ни завиждат и пречат с разни мръсотии и интриги...

ХЕЙ, БЪЛГАРИО„ СЪБУДИ СЕ!

Какво правиш, мамка му?! Така ли се става Велики, мамка му...Стига вече глупости и простотии...Може би, най-добре ще бъде да приключим всичко, направено досега от раз! Всички партии се саморазпускат с изключение на управляващата до първите избори /Партиите не участват в тях, под карантина, значи/...От къде ще търсим други хора, не знам...Може и от Луната да ги сваляме, но трябва да имаме достойни политици в Парламента и да оправим всичките каши в които се давим непрекъснато...Можем да намерим хора, те са тук, сред нас някъде, може и по чужбина да са, може би може да поканим външни експерти, съветници на първо време...Кой знае какво още можем!? - като сме толкова Велики, значи...Трябва да се мисли, да се действа!...По-блестящо доказаъелство за това, че ние сме способни хора не може да има, просто НЯМА!!! ....Стегнете се, мамка му...Нека започнем на чисто, с чисти сърца и чисти ръце...
Аз...това мога да кажа...Шокирана съм!!!
Тези тъпанари са измъчвали цял век македонците да не би те като се обединим да направят Велика България!!!...Това е срам и позор за човечеството, за цивилизацията...Ужас

Да сме живи и здрави...Немам думи!...

--------------------
gb.pipingrock.com

Редактирано от додо (18.06.2018 19:22)

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3440212 - 18.06.2018 19:25 [Re: додо]

Приятелство на гръцки начин: Защото се налага. Ако не се налага, удари на високомерие. Справка: Гърция и гърците през 90-те. Те отдавна говорят за "опасността" от велики България и Албания, което не е желателно за тях. Ако го бяха разбрали по-рано, може би щеше да бъде другояче през 2001.

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3440219 - 18.06.2018 22:54 [Re: додо]

Цитат:

Всички партии се саморазпускат с изключение на управляващата до първите избори

Велико! Направо вдигаш нивото на дискусията!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 26 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5105

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.