ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: UK
Честита Нова Държава, Северна Македония!!!
    #3440159 - 17.06.2018 22:17

Прочетох нещо от предишната тема за името и реших, че днес точно трябва да започнем нова тема ...
Ново име...нова държава, значи...нова тема тук...
Според мен, "Северна Македония" не е много лошо име за държавата...То показва, че има и други части от Македония, които са извън тази държава...Не мисля, че това е едно "географско" име, защото и част от българските македонци са географски разположени на север в съвокупните македонски земи...без съмнение, името е политическо съглашение...и...все пак -
НЕ Е НЕСПРАВЕДЛИВО!...Не би било честно македонците от бивша Югославия да окупират правото само те да се наричат "македонци"...Освен това, това е много голяма крачка напред за Гърция!...Виждате под какъв натиск и в Парламента и от улиците е Алексис Цайпръс - дори гласуваха вот на недоверие на него и правителството му!..Няма да е лесно да отстои позициите си - трябва да започне мощна образователна кампания в Гърция за това което се е случило с Македония и как част от нея се отзовава в Гърция, защото противниците му са много агресивни и манипулативни и току виж се е поучил ефектът на БРЕКСИТ в Гърция...Трудно е да бъдеш честен след като близо век лъжеш и манипулираш и Алексис според мен заслужава да му се отчете това...Следващата стъпка напред трябва да бъде признанието на българската история на македонците...
Честито Северна Македония!
Дано новото име да донесе нови успехи и щастие за всички!

--------------------
gb.pipingrock.com

Редактирано от додо (17.06.2018 22:22)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
vargo
ненаситен поклонник

Регистриран: 19.06.2009
Re: Честита Нова Държава, Северна Македония!!!
    #3440164 - 17.06.2018 23:57 [Re: додо]

Нова държава викаш....ще стане наистина нова след като си променят конституцията и името стане ерга омнес за целият свят! Договора за гърците не е лош , но за макетата е катастрофален! Брише им цялата измислена история от антиката дори наивните приказки на Заев че затвърдил името македонец ипр.са залъгалки за деца -щото ще вървят с уточнението гражданин на северна македония,същото важи и за езика! Не случайно в договора в преамбюла се споменават страните само, като -едната страна разбирай ебача и втората страна ебаният, като ролята на вазелин играят обещанията ,че Гърция няма да блокира втората страна за НАТО и ЕС ,ако същата изпълни критериите по договора и общите критерии за нов член! Айде честито ....и сега ми светна що бай Лазар от "бугарския клуб" е кахърен -сигурно защото вижда краят на далаверите с българското гражданство !!!!

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!

Редактирано от vargo (17.06.2018 23:59)

додо
оптимистка

#3440166 - 18.06.2018 00:48 [Re: vargo]

както и да е - това е първата, най-трудната крачка, не мислиш ли?...Мен, когато за първи път си извадих паспорт, ми смениха фамилията, защото се оказа, че майка ми ме е записала с друга фамилия в документите при раждането ми...Нищо, че беше само фамилията, аз се почувствах друг човек! /нямаше го този ефект, когато си смених фамилията при сключване на граждански брак!-може би защото това си е редно, някак си?!/...
Както и да е, но една наистина много трудна крачка по пътя напред е направена!...а името македонец все пак наистина остава, нищо че е северен, като имаш в предвид, че гръцката опозиция иска изобщо да не фигурира думата "Македония" в името...Не трябва да си толкова черноглед за договора...наистина с гърците всичко трябва да е "черно на бяло" а това, че има "една страна" и "друга страна" в договора не е толкова важно...Важното е да се върви напред!...
Би ли се пояснил, какво точно имаш в предвид под това, че бай Лазар от "бугарския клуб" бил кахърен навярно защото виждал край на делаверите с българското гражданство, моля?Искаш да кажеш, че ако Северна /вече!/ Македония влезе в ЕС, македонците там няма да искат българско гражданство защото няма вече далавера от това?....Според мен, няма защо да се кахъри ако е така - не ни трябват българи за делавери, трябват ни истнски, кръвни братя-българи!...Поне аз така мисля...

--------------------
gb.pipingrock.com

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3440168 - 18.06.2018 01:51 [Re: додо]

Ако беше "нова държава" щеше да се нарича "Нова Македония", а те напъваха да се викат "Северна", с което да създават проблеми единствено на нас! Така че, никаква нова държава няма!

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3440171 - 18.06.2018 05:32 [Re: додо]

Честито на печелившите! А кои са те предстои да разберем. Иначе, тази крачка трябваше да бъде направена. За кой добре, за кой лошо, но все пак е крачка на Македония в посока Европа, а не към Азия. Надявам се македонците да го оценят и да не протестират безсмислено. А гърците са ясни, но чест прави на праввителството им, че сключи това споразумение, въпреки вихрещия се национализъм там.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

vargo
ненаситен поклонник

Регистриран: 19.06.2009
    #3440175 - 18.06.2018 08:45 [Re: додо]

Наясно ли си,че 99.9% от новопокръстените българи от вардарския край са направили това само от икономически причини?!? Почти всички без изключение го правят за да живеят и работят в ЕС и никой от патриотични подбуди и любов към България!!!! И точно- не ни трябват измамници и неблагодарници които през час се кълнят ,че в момента в който държавата им стане член на ЕС ще се измочат на бугарските пасоши!! Гади ми се от такива гюбрета! Ти си му дал шанс за по добър живот и това да живее като бял човек , а то за благодарност плюе по България! А това ,че така наречените посредници по получаване на българско гражданство станаха заможни хора -не е тайна за никого!

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #3440177 - 18.06.2018 10:20 [Re: Негатор]

Много агресия бе хора, по-спокойно. Освен това, как Северна Македония е по-страшна от Република Македония за България е нещо, което дори русофилите в България не успяха да ни убедят. Само олигофрена Велизар Енчев се пънеше, но няма как нормален българин, който е видял един форум в последните 10 години или е гледал едно интервю, да вземе страната на ВМРО ДПМНЕ и Хорхе вместо на Заев. Но Русия ще направи последен финален щурм, за да може Македония да не влезе в НАТО и ще се пробва и в България. За съжаление нашия жалък президент всички лайна от Русия ги яде с лъжичка ...

Негатор
Античен вагабонтин

#3440179 - 18.06.2018 10:57 [Re: Пиринец]

Цитат:

За съжаление нашия жалък президент всички лайна от Русия ги яде с лъжичка ...

Швейцарският президент ли?

Пиринец
Татар

#3440181 - 18.06.2018 11:07 [Re: Негатор]

Аз имам един президент, нищо че съм живял в САЩ, Англия, Франция и сега в Швейцария. Имам и един паспорт, за съжаление президента също има една любов - Русия, а не България.

додо
оптимистка

#3440183 - 18.06.2018 13:57 [Re: vargo]

Сложна е ситуацията между македония и България...Според мен, македонците ни мразят, но...това е защото много ни обичат, всъщност /а не искат...ние не заслужаваме това, значи.. /...Всъщност малко македонци се възползваха от българските паспорти - повечето от тези, които ги ползваха са сръбски македонци, сърби, значи...както и да е...важна е истината, а тя е че македонците винаги са били в нашите сърца, част от нас...И...ние наистина искаме тяхното добруване..ние - простият народ, значи...А от отношението на сърбите там не би трябвало да се учудваш от нищо негативно по наш адрес - те измислиха нова история на нашите, тормозеха ги и ги измъчваха толкова години, какво добро можеш да очакваш от такива хора...Те се подиграват на българските символи, научих, че паметникът на Самуил в Скопие бил превърнат в боклуджийско кошче, кичейки го с всевъзможни гадости....Както и да е...Важна е истината и само истината - тя е тази, която работи!...

--------------------
gb.pipingrock.com

додо
оптимистка

#3440184 - 18.06.2018 14:08 [Re: Негатор]

Какъв проблем ни създават, Негатор?...Според мен Нова Македония не е по-добре от Северна Македония...Нашите македонци населяват източната част на македонските земи и това "северна" според мен няма никаква стойност на географско понятие, научно географско понятие...Това е просто едно политическо споразумение и няма никакво отношение към нас - те питали ли са ни? ...Не!...Тогава какво те притеснява - те наистина са на север от тъпите гърци, а на тях това им трябва, не ги интересува някаква правдоподобност, защото се страхуват от истината като дявол от тамян...Според мен, ние можем само да бъдем щастливи, че македонците направиха крачка напред...

--------------------
gb.pipingrock.com

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3440185 - 18.06.2018 14:19 [Re: додо]

Точното заглавие на темата трябва да бъде:Република Македония/оная,на праволинейните титовисти като Киро Глигоров/отиде в историята!
Тръгна по грешен път още в началото и свърши в изолация,точно както се и очакваше.Пак добре,че не свърши като Титова Югославия...

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3440186 - 18.06.2018 14:27 [Re: Лаф моабет]

Айде са, точно пък нова държава... На "вие като държава съществувате от 2018" ли обръщате плочата?

Лаф моабет
бежанец с претенции

#3440187 - 18.06.2018 14:34 [Re: Гай Баньо]

На косъм бяхте на няколко пъти да станете втората Босна да ти кажа...Добре,че сте по "в тъча" на географията.Палете свещи да мине добре референдума,`щото другото е федерализация.

--------------------

Гай Баньо
комшията

#3440189 - 18.06.2018 14:51 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

На косъм бяхте на няколко пъти да станете втората Босна да ти кажа...Добре,че сте по "в тъча" на географията.Палете свещи да мине добре референдума,`щото другото е федерализация.

Трудно. Ще видим какво ще стане.

Негатор
Античен вагабонтин

#3440191 - 18.06.2018 15:16 [Re: додо]

Цитат:

Според мен, ние можем само да бъдем щастливи, че македонците направиха крачка напред...

Напред ли? Ама че крачка …

Пиринец
Татар

#3440193 - 18.06.2018 15:34 [Re: Негатор]

За мен е много по-важно Македония да влезе в НАТО от всичко останало, защото ако влезе в НАТО си гарантира териториалната цялост. Политици, правителства идват и си отиват, но териториите отидат ли си е ако не завинаги, то за много десетилетия.

Не съм оптимист за Европейския съюз, там не вярвам скоро да има експанзия, но времето ще покаже, важното е, да се обгради Сърбия (последната руска колония) от НАТО държави и това ще понамали национализма. Русия твърде много подкрепя национал/популистките движения на Балканите и православните глупости.

Но да поживеем и да видим, дано да се приеме новото име и да се отмине тази тема. Беше същата истерия и за договора за добросъседство, а не видях да се разпадна Македония след него.

Дано и такива руски курви като Хорхе Иванов, Груевски, Мицов-Влахов и прочие да минат тотално в миманса.

додо
оптимистка

#3440198 - 18.06.2018 16:51 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Айде са, точно пък нова държава... На "вие като държава съществувате от 2018" ли обръщате плочата?

Не е ли истина, значи? Като държавата Северна Македония ще съществувате от 2018, според мен...ако даде бог, де... /никъде нема знак за прекръстване, значи...чиляк не мой се прекръсти...сори/

--------------------
gb.pipingrock.com

додо
оптимистка

#3440199 - 18.06.2018 17:00 [Re: Негатор]

Цитат:

Цитат:

Според мен, ние можем само да бъдем щастливи, че македонците направиха крачка напред...

Напред ли? Ама че крачка …

Ами накъде, Негатор?...Името няма никакво значение - дори да се наречат "паднали от Луната" важното е кой стои зад него...Но гърците им направиха проблем и зачекнаха стария балкански проблем с Македония...Това че подписаха споразумение за името означава, че Македония премахват тази пречка пред себе си и има възможност да продължат по пътя си напред...Това е крачка напред, според мен...и то много сериозна...

--------------------
gb.pipingrock.com

Негатор
Античен вагабонтин

#3440200 - 18.06.2018 17:03 [Re: додо]

Цитат:

Името няма никакво значение - дори да се наречат "паднали от Луната" важното е кой стои зад него...

Брях, няма! Ще смениш ли името на България за едното НАТО?

додо
оптимистка

#3440201 - 18.06.2018 17:13 [Re: Пиринец]

Цитат:

Не съм оптимист за Европейския съюз, там не вярвам скоро да има експанзия, но времето ще покаже, важното е, да се обгради Сърбия (последната руска колония) от НАТО държави и това ще понамали национализма. Русия твърде много подкрепя национал/популистките движения на Балканите и православните глупости.

Какви ги говориш? Сърбия има най-висок рейтинг на Западните Балкани що се отнася за приемането им в ЕС...Тя сигурно ще влезе първа в ЕС...а може би и в НАТО...Сърбите са като матръошките - от където и да ги бутнеш, бързо се изправят...Те са много силни в преговори, договаряния, представяния...Ще видим!...

--------------------
gb.pipingrock.com

Лаф моабет
бежанец с претенции

#3440202 - 18.06.2018 17:28 [Re: додо]

Сърбия има най-висок рейтинг на Западните Балкани що се отнася за приемането им в ЕС
Приемане в ЕС вероятно в този ред:
1.Черна гора и Сърбия
2.Албания и Македония
3.Босна и Косово

--------------------

додо
оптимистка

#3440203 - 18.06.2018 17:28 [Re: Негатор]

защо да го сменяш името ни за НАТО, наптимер? Ние нямаме проблеми с името...Но... дори македонците да имат претенции за името "българи", мисля, че ние на драго сърце ще им го преотстъпим - толкова я мразим тази държава България...Спомням си, още в началото на полит. промени у нас, една жена някъде от подбалканите обяви, че нейният имот не е в България вече...После...по-късно си спомням едни пловдивчани, семейство, мразеха толкова много България, че дори не пускаха децата си да излизат от апартамента им - голями тинейджъри вече...И жената , даваха я по телевизията, блъскаше репортерите и крещеше че и тях ги мрази и всичко мрази в тази България, значи...Така че, струва ми се утре да направим референдум "БСП си отива ако си смениме името на държавата", 99.9% ще гласуват "за", значи...

--------------------
gb.pipingrock.com

Пиринец
Татар

#3440204 - 18.06.2018 17:51 [Re: додо]

Първо, Сърбия много трудно ще влезе в НАТО. Все пак НАТО бомбардира Белград съвсем скоро, така че ще мине минимум едно, а може би две поколения, преди подобно нещо да се случи. Възможно е Сърбия да приеме неутрална позиция тип Австрия, която е по-близо до НАТО, но все пак неутрална и то най-вече заради вътрешнополитическата обстановка. Сърбия загуби страшно много в последните 2 години, реално изживя две национални катастрофи и натиск за влизане в структура като НАТО може да отприщи деструктивен национализъм.

Колкото до ЕУ, ситуацията е сложна, защото в момента се изгражда нова концепция за ЕУ. Има твърде много евро-скепсис. България е добър пример, как не става само с инвестиции през еврофондове. Когато имаш ужасяващо корумпирани като ГЕРБ и олигарси като Пеевски, всичките фондове на света не могат да изправят една страна на крака.

Аз работя в Сърбия - 1-2 пъти в годината, цифрите са много напудрени. Белград е ок, но провинцията извън Нови Сад е тотална катастрофа, безработицата е в огромни количества. Младите сърби яко учат немски и гледат само на вън, няма много оптимизъм. Едно влизане в ЕУ ще изпразни държавата от млади хора.

balkanec
заслужил ветеран

Регистриран: 24.03.2014
    #3440205 - 18.06.2018 17:54 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

Трудно. Ще видим какво ще стане.

Во парламентот го ратификуваат сигурно, потребно е просто мнозинство а со европското знаменце го исфрлија во аут Милошовски и сите пречки кои тој евентуално како претседател на комисијата за надворешна политика би можел да ги прави. Хорхе ќе одбие да потпише, но ќе го изгласаат вторпат. Уставот ќе се смени после референдумот, кој ќе биде успешен. Изборната комисија ќе биде по терк на владеачкото мнозинство, избирачкиот список ни оддалеку не е прочистен, фалсификаторската машинерија сеуште е спремна и во полн состав, а СДСМ и коалициските партнери веќе покажаа на локалните дека успешно знаат да ја искористат. Како ќе биде поставено прашањето е исто од голема важност, и тоа сигурно ќе биде манипулирано во насока на успешност на референдумот. Додај на сево ова дека момчето за се на ЕУ, Јоханес Хан веќе најави дека ќе биде присутен и ќе "помага" за референдумот да биде успешен и демократски какви што според него беа сите избори што ги организираше ДПМНЕ и кои тој ги легитимизираше и работата е завршена.

Бяло Конче
раванлия

#3440206 - 18.06.2018 18:31 [Re: додо]

Това мразим в единствено число ли е или множествено? На мен никога не ми е било приятно да чувам подобни думи. Далеч не всички българи мразят Родината си, а и думата е прекалено силна, за да се употребява така.
Лично аз мога да критикувам некадърното управление на България, така както аз го виждам, но никога не си позволявам да казвам това, което ти каза, не искам дори да го повтарям.
А на македонците няма, какво да им преотстъпваме нищо. Те все още имат правото над името българин си мисля, но надали ще се възползват от него освен поради користни цели - говоря за по-голямата част от тях.
В крайна сметка насила хубост не става. Каквото и както те си решат, мен отдавна спря да ме бърка. Били сме един народ, но вече не сме. Добре е да свикваме с това най-после.

--------------------

Елби
lead bounder

Регистриран: 29.07.2013
От: ОЧЗ
    #3440209 - 18.06.2018 18:44 [Re: balkanec]

Ух как звучи. Преоблякъл се Илия - пак в тия.

--------------------
немам доказ, али тврдам

додо
оптимистка

#3440211 - 18.06.2018 19:09 [Re: Бяло Конче]

Днес прочетох мнението на гръцкия външен министър по македонския въпрос:

ТУК

Значи, те много се страхували да не би да станем Велика България ако
Македония се присъединела към нас!...Явно още от освобождението ни се страхуват много от това!...Та затова ни откраднаха Македония...Брех да му се не види! ...Колко е страшно това да имаш съседи като една Велика България, значи... ...Никакви величия не може да има там, значи...Единствено Гърция е велика, не може да има други величия тук!...Тези тъпанари какво си мислели, горките!!!... ...Значи "Великата България" ни е бил проблемът с гърците ...Немам думи...Пияни от освобождението си, българите са говорели какви ли не глупости, а тези откачалки са ги взели на сериозно и дори и сега мислят така:по-добре било да са приятели с Македония, отколкото те да образували една Велика България /заедно с нас, вероятно е имал в предвид/...Тук има 2 момента:
!. Той смята, че не може да са приятели с една Велика България
2. Той /те/ не искат /искат/ да има Велика България...Злобеят, завиждат ни...А ние се смятаме толкова тъпи и прости хора...Явно не сме нито тъпи, нито прости българите, щом още от прощъпалника почнаха да ни завиждат и пречат с разни мръсотии и интриги...

ХЕЙ, БЪЛГАРИО„ СЪБУДИ СЕ!

Какво правиш, мамка му?! Така ли се става Велики, мамка му...Стига вече глупости и простотии...Може би, най-добре ще бъде да приключим всичко, направено досега от раз! Всички партии се саморазпускат с изключение на управляващата до първите избори /Партиите не участват в тях, под карантина, значи/...От къде ще търсим други хора, не знам...Може и от Луната да ги сваляме, но трябва да имаме достойни политици в Парламента и да оправим всичките каши в които се давим непрекъснато...Можем да намерим хора, те са тук, сред нас някъде, може и по чужбина да са, може би може да поканим външни експерти, съветници на първо време...Кой знае какво още можем!? - като сме толкова Велики, значи...Трябва да се мисли, да се действа!...По-блестящо доказаъелство за това, че ние сме способни хора не може да има, просто НЯМА!!! ....Стегнете се, мамка му...Нека започнем на чисто, с чисти сърца и чисти ръце...
Аз...това мога да кажа...Шокирана съм!!!
Тези тъпанари са измъчвали цял век македонците да не би те като се обединим да направят Велика България!!!...Това е срам и позор за човечеството, за цивилизацията...Ужас

Да сме живи и здрави...Немам думи!...

--------------------
gb.pipingrock.com

Редактирано от додо (18.06.2018 19:22)

Гай Баньо
комшията

#3440212 - 18.06.2018 19:25 [Re: додо]

Приятелство на гръцки начин: Защото се налага. Ако не се налага, удари на високомерие. Справка: Гърция и гърците през 90-те. Те отдавна говорят за "опасността" от велики България и Албания, което не е желателно за тях. Ако го бяха разбрали по-рано, може би щеше да бъде другояче през 2001.

Негатор
Античен вагабонтин

#3440219 - 18.06.2018 22:54 [Re: додо]

Цитат:

Всички партии се саморазпускат с изключение на управляващата до първите избори

Велико! Направо вдигаш нивото на дискусията!

nereza
ветеран

Регистриран: 18.02.2012
    #3440221 - 18.06.2018 22:57 [Re: balkanec]

овой милошоски се продаде за дребни денари на груйовикь. а беше бугарофил порано. май ке испадне совсем после маргинализацията на дпмнето, лузерон.

Бяло Конче
раванлия

#3440226 - 19.06.2018 06:35 [Re: додо]

Аз вече писах по въпроса. Добре е да си прочетат собствената си история и след това да говорят. След Първатаа Балканска Война ни дават Беломорска Тракия и по-голямата част от Егейска Македония без никакви проблеми. Защо така лесно, след като са били уж от времето на динозаврите гръцки.
Но след, като си намериха добър съюзник - Сърбия, решиха, че Македония е гръцка, че и Тракия, но засега с половин уста, защото те притежават само много малка част от Тракия, докато България изцяло си е на тракийска земя.
П.П. Освен всичко останало много историци твърдят, че македонците на практика са тракийско племе, чиято аристокрация е била частично елинизирана...т.е. не съвсем елини. Да не говорим, че самите гърци не са съвсем елини, но хайде, това си е друга тема.

--------------------

bambaa
отварящ очи

Регистриран: 24.03.2009
    #3440239 - 19.06.2018 13:08 [Re: Бяло Конче]

Това изкуствено нещо както и да го кръстят си остава в основата си антибългарски.Иначе ще загине .За България най- добре е да го няма.

--------------------
Македония без българи огън да я гори.
Иван Михайлов водач на ВМРО

Бяло Конче
раванлия

#3440242 - 19.06.2018 14:53 [Re: bambaa]

За мен обаче Северна Македония е по-добрия вариант от Вардарска Бановина или съответната добавка към Гръцката Македония, или пълното албанизиране на региона.
П.П.Както е казал оптимиста - Винаги може да е по-лошо.

--------------------

Елби
lead bounder

#3440243 - 19.06.2018 15:55 [Re: Бяло Конче]

Винаги ще им стискам палци. По-добре антични македонци, армагедонци, славомакедонци, северомакедонци и квито там сакаат или им дозволуваат да се наричат, отколкото да ги тъпче сърбин, албанец или грък. Има един факт, който много хора пропускат, като се говори за 1944г. - нямаше вариант да ги оставят да са българи - македонщината ги спаси от пълно съсипване. Това, че удбашите отровиха всичко после, не променя факта, че тия хора не са под чуждо иго в момента. Винаги може да се желае още, но и постигнатото не е малко. Сравнете какво е било преди 1940г. или какво е било по турско, с югославската ера и днешната. Тия хора си имат църква, държава и училища. Това може да изглежда незначително за една въображаема общност, когато го има, но ако го няма - е най-ценното на земята.
П.С.
Браво на Зорба, преводът можеше да е и по-добър.

http://www.focus-news.net/news/2018/06/1...makedontsi.html

Редактирано от Елби (19.06.2018 16:00)

Негатор
Античен вагабонтин

#3440244 - 19.06.2018 15:58 [Re: Елби]

Цитат:

По-добре антични македонци, армагедонци, славомакедонци, северомакедонци и квито там сакаат или им дозволуваат да се наричат, отколкото да ги тъпче сърбин, албанец или грък.

По-добре, казваш, да се тъпчат сами?

Елби
lead bounder

#3440245 - 19.06.2018 16:01 [Re: Негатор]

на теб как ти се струва?

--------------------
немам доказ, али тврдам

Гай Баньо
комшията

#3440246 - 19.06.2018 16:06 [Re: Елби]

Цитат:

нямаше вариант да ги оставят да са българи - македонщината ги спаси от пълно съсипване.

Особено при положение, че в този момент и България ти казва "не си българин".

Бяло Конче
раванлия

#3440247 - 19.06.2018 16:28 [Re: Гай Баньо]

Все си мисля, че имахме огромен исторически шанс след 1990г за нормално сближение, като хора, които са били един народ. Някак си не се получи. Нашите политици бяха заети предимно с бързо натрупване на капитали и вторачване в пъпа си по стара източна традиция.
П.П.Но както се казва, все пак направиха туй-онуй! Не е без хич.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3440248 - 19.06.2018 16:35 [Re: Елби]

Да, като цяло е прав господин Зорбас. Проблемът на границите обаче е, че са доста променливи и не твърде устойчиви в дългосрочен исторически план, както и самоопределението и гърците доста добре го знаят, както и ние, но това е положението.

--------------------

Гай Баньо
комшията

#3440249 - 19.06.2018 16:47 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Все си мисля, че имахме огромен исторически шанс след 1990г за нормално сближение, като хора, които са били един народ. Някак си не се получи. Нашите политици бяха заети предимно с бързо натрупване на капитали и вторачване в пъпа си по стара източна традиция.

Представи си да бяхме заявили желание за присъединяване към България. Това означава ли, че е щяло да се случи и да мине като по вода? Особено сред съседите. Освен това не знам колко щеше да бъде добра за нас България от 90-те. Не като държава, не като хора, а като обстановка. Пожелаваш ли ни вашите тогавашни мутри например?

Пиринец
Татар

#3440250 - 19.06.2018 17:04 [Re: Бяло Конче]

Имаше реално сближаване, но много хора отказват до го видят. Първо имаше голям брой Македонски студенти в България. Те видяха, че в България няма 300 000 Македонци поробени, видяха една практически дружелюбна страна. Огромен брой Македонци ходят до Благоевград, Петрич, Банско, Разлог и е много по-трудно да ги манипулираш, за поробени малцинства и прочие, защото са го видяли с очите си.
После дойдоха българското гражданство и пътуването в Европа и прочие, София се удвои, Македонци дойдоха да работят като лекари, компютърни специалисти и прочие. Тия хора имат семейства в Македония, техните семейства не може да им обесняваш, че има роби в България.

Реално преди 1989 година изолацията и в двете страни беше пълна, границата беше една от най-пазените в света. Така че извървяхме дълъг път от комунистическите митове и загадки и дълъг има в бъдеще.

Също стотици хиляди, ако не милиони българи отидоха да видят Охрид. Дали можеше повече - сигурно. Но реално в последните 25 години се сближихме много.

Гай Баньо
комшията

#3440252 - 19.06.2018 17:30 [Re: Пиринец]

Цитат:

Тия хора имат семейства в Македония, техните семейства не може да им обесняваш, че има роби в България.

Така си е. Нашите обикнаха България през мен. Не че я мразеха или че бяха предубедени преди това, просто за тях тя беше напълно непозната страна. Баща ми разбираше процесите и например беше признателен (все още е) за помощта на България по време на гръцкото ембарго. Но знаеш ли кога си го каза? Едва когато аз го попитах след като бях прочел за това в някой от тези форуми. В интерес на истината в България съм запознал двама местни с македонско самосъзнание. Единият по-възрастен, единият млад на 20-ина години. Но двамата си го казваха без притеснения, по-скоро аз се притеснявах да не си го отнеса заедно с тях.

Елби
lead bounder

#3440258 - 19.06.2018 19:00 [Re: Гай Баньо]

Кой какъвто иска да се чувства, негово право си е. Истината е, че сега наистина сме по-близки отпреди 20-ина години. Тъй, че каквото и да ми обясняват - България и македонците добре си изиграха картите по отношение на националния въпрос между 1944 и 1990г.

--------------------
немам доказ, али тврдам

Бяло Конче
раванлия

#3440276 - 20.06.2018 07:15 [Re: Гай Баньо]

В никакъв случай не ви пожелавам нашия преход, разбира се. От друга страна, напълно уважавам, хората такива, каквито са. За мен самоопредлението - македонец не е проблем, казвал съм го много пъти. Това от което съм се дразнел и за което съм писал е основно в абсолютно неправилното преиначаване на историята от Скопските историчари. И Гоце, и Даме, и Яне и всички комити от старото ВМРО съвсем ясно са казали, какви са и какво искат. Защо трябва да им се променят заветите посмъртно? Това е само и единствено, поне за мен проблемът между България и Македония, а не език, църква, държава, самоопределение.
Дори и Охридската Архиепископия!? Ами тя си е била българска. Има документи за това! Но, както и да е. Като искат вашите свещеници, нека са си Охридска Архиепископия, но да не наричат историческата такава - македонска, защото не е била. Днешната - ОК?
И т.н. Наистина има и движение в положителна посока, и Дай Боже, да продължава така.

--------------------

Пиринец
Татар

#3440279 - 20.06.2018 10:56 [Re: Бяло Конче]

Охридската архиепископия е огромен проблем и за съжаление Русия ни го начуква яко там. Ако Македонската православна църква се преименува официално на Охридска архиепископия, ние губим огромно и ключово парче от историята си.

Но за съжаление залисани от руска пропаганда, нашите псевдокоментатори се занимават с простотии като Северна Македония, а проспиват църковния въпрос.

Но жалката ни вице-президентка коленичи пред руския патриарх - слугинаш.

Гай Баньо
комшията

#3440282 - 20.06.2018 11:50 [Re: Пиринец]

Цитат:

Охридската архиепископия е огромен проблем и за съжаление Русия ни го начуква яко там. Ако Македонската православна църква се преименува официално на Охридска архиепископия, ние губим огромно и ключово парче от историята си.

Мисля, че след договора между Македония и България и новите събития в отношенията между МПЦ и БПЦ, Гърция промени тактиката и се опитва да преобърне нещата в своя полза. Виждам вероятност Македония отново да се върне на благонаклонността си спрямо Сърбия, като косвен резултат от подобряването на отношенията с Гърция. След договора за името Гърция "влиза" в Македония като фактор и с всички средства ще пречи на осъществяването на Коридор 8.

Елби
lead bounder

#3440284 - 20.06.2018 11:59 [Re: Гай Баньо]

Мдаам, Гърция няма да търси коридори, които я заобикалят. Север-юг е логична ос, но поне засега изглежда като да има противопоставяне между Вселенския и Русия по църковните въпроси, а те не са без връзка със светските дела.

По отношение на църковния въпрос брачата срби са притеснени, което според мен показва, че за тях Македония е обект, а не партньор или приятел. Не виждам какъв им е проблема с епархиите в Македония на сърбите. Сърбинът дори не използва думата Македония, а Скопие.
Те между другото са единствените от съседите, които не поздравиха Гърция и Македония за договора.

http://www.actualno.com/balkani/spc-vsel...ews_680618.html

Гай Баньо
комшията

#3440285 - 20.06.2018 12:10 [Re: Елби]

Цитат:

Мдаам, Гърция няма да търси коридори, които я заобикалят. Север-юг е логична ос, но поне засега изглежда като да има противопоставяне между Вселенския и Русия по църковните въпроси, а те не са без връзка със светските дела.

По отношение на църковния въпрос брачата срби са притеснени, което според мен показва, че за тях Македония е обект, а не партньор или приятел. Не виждам какъв им е проблема с епархиите в Македония на сърбите. Сърбинът дори не използва думата Македония, а Скопие.
Те между другото са единствените от съседите, които не поздравиха Гърция и Македония за договора.

http://www.actualno.com/balkani/spc-vsel...ews_680618.html

Сегашните управляващи в Сърбия са копие на нашия груевизъм. От тях не очаквам нищо добро. Външният им министър наскоро се изцепи как Сърбия била сгрешила, че е признала Македония под конституционното й име (едва през 1996). При положение, че бяхме в процес на преговори и че след броени месеци няма да има значение кой под кое име ни е признал. Президентът им Вучич преди няколко дни се направи интересен с изброяване на ужким "random" примери, като "Стара Сърбия" и "Южна Сърбия". Припомням че тази страна е в процес на преговори за членство в ЕС.

Негатор
Античен вагабонтин

#3440322 - 21.06.2018 03:45 [Re: Гай Баньо]

Македонски журналист: Политиците в България са страхливци
https://www.btv.bg/video/shows/lice-v-li...a-postapka.html

Ами знаем си ги!

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3440337 - 21.06.2018 14:23 [Re: додо]

Цитат:

Сложна е ситуацията между македония и България...
Както и да е...Важна е истината и само истината - тя е тази, която работи!...

Точно поради нея - истината... тя - ситуацията помежду е лесна.

За добро - в историята остават и лъжците... и споменуват като такиви.

Tanya.

#3440338 - 21.06.2018 14:25 [Re: Пиринец]

Цитат:

Също стотици хиляди, ако не милиони българи отидоха да видят Охрид. Дали можеше повече - сигурно. Но реално в последните 25 години се сближихме много.

Да.

Tanya.

#3440339 - 21.06.2018 14:32 [Re: додо]

Цитат:

Значи, те много се страхували да не би да станем Велика България... Да сме живи и здрави...Немам думи!...

... това Великото българите го проявявяме независимо дали сме в Бг или извън...

Tanya.

#3440340 - 21.06.2018 14:38 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Айде са, точно пък нова държава...

Чи к`во му е лошото на новото?

В съвременността да създаваш нова държава си е съвършен политически пирует....

Негатор
Античен вагабонтин

#3440449 - 23.06.2018 00:47 [Re: Tanya.]

http://tatkovina.info/2018/06/22/коѕијас-грците-признале-македонски-ј/

Викайте пак "Ура!"

Пиринец
Татар

#3440465 - 23.06.2018 10:40 [Re: Негатор]

Македонския език е признат преди много години след огромния натиск на Югославия и е признат от международната общност. Както има Бошански, Сръбски, Словенски, Хърватски, така има и Македонски и Български.

Аз ти казах преди една-две седмици. Договорът е историческа капитулация на Гърция и трябва да се продаде на местните промити мозъци, които 25 години мислеха, че няма да има нищо с Македония в името на комшиите.

Колкото до нас, всеки, а ти си бил доста, който е бил по форумите е наясно, че никога не е имало опция, България да се слива с Македония, ама никога в съвременната ни история.

Вариантите бяха два - Македония извън НАТО и отцепване на албанските територии, което щеше да вкара България и целите Балкани в тотална война и катастрофа. Вариант Б - Македония влиза в НАТО и си гарантира териториалната цялост.

Мисля, че за България вариант Б е категорично по-добър.

Бяло Конче
раванлия

#3440479 - 23.06.2018 17:56 [Re: Пиринец]

Най-добрият вариант е Македония да влезе в ЕС. Тогава вече нещата ще си дойдат на мястото в триъгълника Солун-Скопие-София т.е. между Гърция, Македония(вече Северна) и България.
А НАТО вече не е онова, което беше. Доналд Тръмп, както виждам сериозно се е заел да променя нещата.
Отделно от смяната на американската политика, Русия и Турция си правят разни съвместни оръжейни и военни проекти.

--------------------

Ооо ...
~

Регистриран: 06.09.2006
От: София
    #3440488 - 24.06.2018 00:53 [Re: Бяло Конче]

Със сигурност няма да се придържат като нас към "Yes, Sir", когато не им изнася.

Негатор
Античен вагабонтин

#3440489 - 24.06.2018 01:44 [Re: Пиринец]

Цитат:

Договорът е историческа капитулация на Гърция

Дали?
Опасявам се да не излезем пак ние прецаканите …

Негатор
Античен вагабонтин

#3440490 - 24.06.2018 04:13 [Re: Негатор]

Разни хора, разни идеали!

Пиринец
Татар

#3440500 - 24.06.2018 11:55 [Re: Бяло Конче]

Македония никога няма да влезе в ЕС, или поне няма да влезе в следващите 20 години. ЕС трябва да се реконструира и повече няма да предлага пълно членство, а някакви афилийрани варианти - вход в европейската икономическа област или нещо подобно. Право на свободно предвижване на работници няма да се дава скоро. Ще видим, ситуацията е доста драматична в ЕУ и има много популизъм.

Ситуацията с албанските вилаети е същата, важно е в Република Македония да има гаранция за териториална цялост, това се получава само с НАТО. Съюзниците на Русия след разпада на СССР имаха тежки териториални загуби.

Tanya.

#3440511 - 24.06.2018 20:40 [Re: Негатор]

Цитат:

Викайте пак "Ура!"

Ми ще викаме ура. Македонците ше разберат какво викаме, гърците нема да ни разберат.

Негатор
Античен вагабонтин

#3440523 - 24.06.2018 23:09 [Re: Tanya.]

Да не мислиш, че и "ура"-то е македонско изобретение?

Tanya.

#3440524 - 24.06.2018 23:29 [Re: Негатор]

Цитат:

Да не мислиш, че и "ура"-то е македонско изобретение?

ономатопея?

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3440528 - 25.06.2018 00:19 [Re: Пиринец]

Цитат:

Съюзниците на Русия след разпада на СССР имаха тежки териториални загуби.

Пцулютно не е вярно.
ГДР-то увеличи територията си 3 пъти.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Бяло Конче
раванлия

#3440533 - 25.06.2018 01:04 [Re: Пиринец]

Периодично се говори за европейски въоръжени сили. Ако Тръмп продължи все такаа да я кара, като слон в стъкларски магазин, нищо чудно и да бъдат създадени.
"Америка над всичко" не е лош девиз за американците, но за европейците в такъв случай девизът трябва да е "Европа над всичко", защото за руснаците и китайците вече е ясно, кое е над всичко.
Светът се променя, за това и Балканите трябва да са адекватни. Много е важно оссобено за малките балкански държавици.

--------------------

Негатор
Античен вагабонтин

#3440535 - 25.06.2018 01:35 [Re: Бяло Конче]

Europe first!

mk_e_bg
почетен член

Регистриран: 08.07.2016
    #3440537 - 25.06.2018 05:03 [Re: Негатор]

* Re: Честита Нова Държава, Северна Македония!!!

Имате ли представа защо през последните години (може би с изключение на най-последните 1-2) Германия е провела голяма анти-гръцка но анти-българска пропаганда (например чрез Дойче Веле) като се опитваше много усърдно да вкара БЮРМ в ЕС и НАТО с всяка цена?
Гърците наистина бяха врагове на германците през и двете световни войни, българите са били съюзниците им пак през и двете световни войни?
Каква да е била причината за това?
Това че повечето българи обичат Русия ли? Или имаше (и) други причини?
Струва ми се обаче че анти-Бг. част на тази про-БЮРМ проганда през последните 1-2 години много си губи от силата, може би поради това че вие най-накрая си дадохте сметка за това което се случваше.
Ще ви дам само един пример (за съжаление това е със софт анти-бг пропаганден характер но имаше много такива статия с много по "хард" анти-българизъм.
И Гърция и България нямали право на вето към евентуалното присъединяване на БЮРМ към ЕС защо това означавало те да злоупотребяват с такова право. И т.н.
Вижте примерите от тънък анти-българизъм:

Warum viele Mazedonier bald Bulgaren werden könnten

Der Direktor des Nationalhistorischen Museums in Sofia hat eine außergewöhnliche Kampagne gestartet: Boschidar Dimitrow will es möglichst vielen Mazedoniern ermöglichen, Bulgaren und damit EU-Bürger zu werden. Seine These: Bei nahezu allen von ihnen handle es sich ohnehin um Bulgaren. Beim mazedonischen Nachbarn hält sich die Begeisterung allerdings in Grenzen.

Von Karla Engelhard

Boschidar Dimitrow ist Direktor des Nationalhistorischen Museums in Sofia und hat jeden Samstag seine eigene Geschichtssendung in einem bulgarischen Spartenkanal.

Der fast 70-Jährige versteht sich als Wächter über Bulgariens Historienschatz und Propagandist der nationalen Sache. Mit populistischen Thesen wirbt er derzeit für eine Gesetzesänderung, damit Mazedoniern mit bulgarischen Wurzeln nur auf Basis mündlicher Aussagen – in bulgarischer Sprache - die bulgarische Staatsbürgerschaft erhalten. Schriftliche Beweise für eine bulgarische Abstammung, wie bisher, wären nicht länger nötig. Für den Historiker Boschidar Dimitrow ein angemessener Schritt, wie er in seiner Geschichtsendung erklärt:

"13 Jahrhunderte lang haben in Mazedonien Bulgaren gelebt. Und eines herrlichen Tages sagte man ihnen, dass sie keine Bulgaren, sondern Mazedonier seien. Sie hätten mit Bulgarien nichts zu tun, man würde ihnen einen Staat konstruieren, eine eigene Geschichte schreiben und eine Sprache schaffen. Und das wurde getan. Wer damit nicht einverstanden war, wurde unterdrückt. In der neuen Zeit entstanden aber plötzlich Identitätsprobleme. "

Bis zu 500.000 Mazedonier könnten so auch zu Bulgaren und damit zugleich zu EU-Bürgern werden, erhofft sich der Museumsdirektor. Das wäre ein Viertel der Gesamtbevölkerung von Mazedonien. Das würde auch seine These vom eigentlich bulgarischen Mazedonien bestätigen, die der Historiker Boschidar Dimitrow vehement vertritt. Er und die These sind umstritten, früher hat Dimitrow beim kommunistischen Geheimdienst gearbeitet und musste deswegen sein Ministeramt unfreiwillig aufgeben. Nun wirbt er für diese Gesetzesänderung, an dessen Erfolg er keine Zweifel hat:

"Wenn wir uns gut organisieren, wofür nicht nur ein Gesetz, sondern auch der politische Wille notwendig ist, können wir die Mazedonier individuell sehr schnell in die EU bringen. Wir werden damit auch unsere demographischen Probleme lösen. Die Mazedonier wollen das, alle – mit dem Ministerpräsidenten an der Spitze streben – streben nach einem bulgarischen Pass. Fragen sie den früheren Premier Ljuptscho Georgiewski (Sprich Georgiiiii jewski ) und andere."
Der ehemalige mazedonische Ministerpräsident Ljuptscho Georgiewski hat bereits einen bulgarischen Pass. Dennoch hält er nichts von der These vom bulgarischen Mazedonien:

"In Mazedonien war von 1945 bis die 90er-Jahre derjenige ein Patriot, der diese Berliner Mauer zwischen Bulgaren und Mazedoniern noch gibt. Wir sollten uns von diesen Vorurteilen befreien. Seit Mazedonien unabhängig ist hat es aber schon eine Annäherung zu Bulgarien gegeben."

Im krisengeschüttelten Mazedonien haben zwei Drittel der Staatsbürger eine doppelte Staatsbürgerschaft und damit größere Bewegungsfreiheit. Auch mazedonische Lkw fahren meist mit bulgarischen Kennzeichen im Ausland. In der ehemaligen jugoslawischen Republik, fast so groß wie das Bundesland Brandenburg, leben mehrheitlich ethnische Mazedonier und eine albanische Minderheit. Der mazedonische Analytiker Kim Mehmeti erklärt zum mazedonisch-bulgarischen Verhältnis:

"Es sind zwei Völker. Es gibt aber nirgends zwei Völker deren Geschichte so miteinander verwickelt ist, wie die der Bulgaren und Mazedonier. So finden sie die gleichen Denkmäler in den verschiedenen Hauptstädten in Sofia und im Disneyland Skopje."

Mazedonien ist ein klassisches Auswanderungsland. Die Aussicht auf bulgarische EU-Pässe wird weitere Mazedonier ins Ausland locken. Ein Mazedonier auf der Straße meint:

"Unsere Gastarbeiter kommen schon jetzt nicht mehr aus dem Ausland zurück. Bald wird es ein Mazedonien ohne Mazedonier geben."
Der Direktor des Nationalhistorischen Museums in Sofia hat eine außergewöhnliche Kampagne gestartet: Boschidar Dimitrow will es möglichst vielen Mazedoniern ermöglichen, Bulgaren und damit EU-Bürger zu werden. Seine These: Bei nahezu allen von ihnen handle es sich ohnehin um Bulgaren. Beim mazedonischen Nachbarn hält sich die Begeisterung allerdings in Grenzen.

Der fast 70-Jährige versteht sich als Wächter über Bulgariens Historienschatz und Propagandist der nationalen Sache. Mit populistischen Thesen wirbt er derzeit für eine Gesetzesänderung, damit Mazedoniern mit bulgarischen Wurzeln nur auf Basis mündlicher Aussagen – in bulgarischer Sprache - die bulgarische Staatsbürgerschaft erhalten. Schriftliche Beweise für eine bulgarische Abstammung, wie bisher, wären nicht länger nötig.

Bis zu 500.000 Mazedonier könnten so auch zu Bulgaren und damit zugleich zu EU-Bürgern werden, erhofft sich der Museumsdirektor. Das wäre ein Viertel der Gesamtbevölkerung von Mazedonien. Das würde auch seine These vom eigentlich bulgarischen Mazedonien bestätigen, die der Historiker Boschidar Dimitrow vehement vertritt. Er und die These sind umstritten, früher hat Dimitrow beim kommunistischen Geheimdienst gearbeitet und musste deswegen sein Ministeramt unfreiwillig aufgeben. Nun wirbt er für diese Gesetzesänderung, an dessen Erfolg er keine Zweifel hat:

Der ehemalige mazedonische Ministerpräsident LjuPtscho Georgiewski hat bereits einen bulgarischen Pass. Dennoch hält er nichts von der These vom bulgarischen Mazedonien: (???)

http://www.deutschlandfunk.de/mazedonien...ticle_id=329256

Пиринец
Татар

#3440538 - 25.06.2018 09:10 [Re: Бяло Конче]

Европа се управлява като бизнес, а армията е само в графа разходи, докато не дойде някой на вратата да ти разбие зъбите и се сетиш, че нямаш армия.

Аз искам федерална европа, с европейска армия и единна европейска външна политика, но това никога няма да стане.

Елби
lead bounder

#3440542 - 25.06.2018 11:22 [Re: Пиринец]

Много против съм всякакви федерализации...Брюкселските зелки не знаят къде се намират, пък ще им даваме още власт. По-малко държава и по-малко ЕС. Действат като търговско дружество горе.

--------------------
немам доказ, али тврдам

Пиринец
Татар

#3440545 - 25.06.2018 11:54 [Re: Елби]

ПО-малко ЕС позволява на диктатури като Русия и Турция да се насочват към периферните и по-слаби дърбави като България. По-малко ЕУ означава една цена на газта за Германия и друга за България. Аз не живея в ЕУ по ирония на съдбата и си личи, че като съюз се гледа по-различен начин на французи и българи извън ЕУ в моя случай Швейцария.

Според мен трябва да има тотална реконструкция на европейското правителство и друг тип система, защото бюрокрацията, която имаме в момента се дължи на неясните отговорности на комусията.

mk_e_bg
почетен член

#3440547 - 25.06.2018 13:42 [Re: Елби]

admiralМодератор
на андорския флот

#3440548 - 25.06.2018 14:10 [Re: mk_e_bg]

Цитат:

Der fast 70-Jährige versteht sich als Wächter über Bulgariens

оправяй си гаргите!
Следващият такъв постинг лети в коша.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Бяло Конче
раванлия

#3440556 - 25.06.2018 16:41 [Re: Пиринец]

Цитат:

Аз искам федерална европа, с европейска армия и единна европейска външна политика, но това никога няма да стане.

А на практика, ако Европа се управляваше от държавници, а не от икономически мениджъри би трябвало да стане съответния политически и икономически световен център, който да си отстоява интересите срещу такива сили, като Русия, САЩ, Китай, та дори и надигащата се Турция. В противен случай да се лежи само на американското рамо и да се плаче зза защита, някак не се получава. Не и при Тръмп, а предполагам, че и след него.
Тръмп, Путин и другарят Си спокойно могат, а сигурно ще го и направят, да се разберат помежду си за нов световен модел, който да ги устройва, а Европа леко ще увисне.
П.П.Путин неотдавна предложи на Макрон, Русия да защитава Европа, ако САЩ не иска.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3440557 - 25.06.2018 16:46 [Re: mk_e_bg]

Германците съвсем явно нямат интерес да са големия брат нито на България, нито на Гърция. А, като гледам, поне за България, засега изобщо няма кандидати за Голям брат. И може би това да е за добре.
Ако съумеем сами да си отстояваме интересите, без външни ментори ще е много добре. А дано, ама надали. Сигурен съм, че ако нямаше външна намеса в балканскаата политика изобщо нямаше и да го има македонския въпрос(т.е. България, Гърция и Сърбия, отдавна - още през Първата Балканска Война да са го решили този проблем), но това си е само мое мнение.

--------------------

Tanya.

#3440562 - 25.06.2018 17:45 [Re: Елби]

Цитат:

Много против съм всякакви федерализации....

А за балканизации?

Сещам за термина срешнат в книга на Стайнбек - балканизация..
... поради разпокъсаността на Балканите.

Пиринец
Татар

#3440572 - 25.06.2018 18:28 [Re: Бяло Конче]

Турция и Русия имат огромни претенции да са ни голям кур/брат/сестра. Очаквам яко разтърсване на турската общност в България, която яко е гласувала против Султан Ердоган, а той е честолюбив и пак ще мисли нови проекти Дост явно не стана. Може накрая да убие Доган и да си направи турска партия, която да убие ДПС.

Елби
lead bounder

#3440573 - 25.06.2018 18:31 [Re: Пиринец]

Не си ме разбрал.

Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
    #3440577 - 25.06.2018 20:53 [Re: Пиринец]

Цитат:

Европа се управлява като бизнес, а армията е само в графа разходи, докато не дойде някой на вратата да ти разбие зъбите и се сетиш, че нямаш армия.

И аз искам същото и това ще се случи. За съжаление под натиска на събитията...

--------------------
Не разбрав што сакав да кажам, ама се надевам вие да ме разберете.

Simulant
рекордьор

#3440578 - 25.06.2018 20:55 [Re: Пиринец]

Цитат:

Турция и Русия имат огромни претенции да са ни голям кур/брат/сестра. Очаквам яко разтърсване на турската общност в България, която яко е гласувала против Султан Ердоган, а той е честолюбив и пак ще мисли нови проекти Дост явно не стана. Може накрая да убие Доган и да си направи турска партия, която да убие ДПС.

Ако преди това самия Ердоган не си намери майстора в самата Турция. Има си достатъчно врагове, а и тепърва ще се увеличават, защото икономическата перспектива пред Турция не е особено розова. А и клана Ердоган отклони много държавни пари за скъпи проекти от които естествено намазаха фирмите на неговите другарчета, но чух, че КОЧ и Сабанджъ холдинг са против него, а това вече е нещо.

--------------------

Редактирано от Simulant (25.06.2018 20:59)

mk_e_bg
почетен член

#3440590 - 25.06.2018 23:49 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Германците съвсем явно нямат интерес да са големия брат нито на България, нито на Гърция. А, като гледам, поне за България, засега изобщо няма кандидати за Голям брат. И може би това да е за добре.
Ако съумеем сами да си отстояваме интересите, без външни ментори ще е много добре. А дано, ама надали. Сигурен съм, че ако нямаше външна намеса в балканскаата политика изобщо нямаше и да го има македонския въпрос(т.е. България, Гърция и Сърбия, отдавна - още през Първата Балканска Война да са го решили този проблем), но това си е само мое мнение.

Има голяма разлика между поведението на Германия спрямо България и нейните други бивши съюзници от Втората Световна Война (Украйна, Словакия, Хърватско). По въпроса на ветото към членството на БЮРМ в ЕС имаше осъждане/критика от страна на Германия не само спрямо Гърция а и спямо България като пречки пред това. Имаше 2-3 много високопоставени немски евродепутати които постоянно критикуваха Гърция и България за намерението ви да наложите вето към БЮРМ: това било голяма злоупотреба с членството на Бг. и Гърция в ЕС и т.н. Много такива статии имаше по сайта на Дойче Веле и т.н. Един пример от такива статии вече съм ви посочил.
Въпросът е защо? Само поради вашия про-русизъм? Само за това че случайно попаднахте в същия лагер с Гърция?
Дори и албанците бяха третирани по-добре от вас от страна на немците, въпреки че не се е стигнало до "македонско" Косово, тоест до образуване на трета албанска държава (Илирида както биха я нарекли албанците).
Не само че немците искаха БЮРМ в ЕС и НАТО но това щеше да бъде първа крачка към кражбата на гръцката Македония и Благоевградско и присъединяването им към БЮРМ.
Всичко това няма значение: вие имате нужда от Германия или поне така си мислите и ще ги опростите за това малко временно "отклонение" от "съюзничеството" с България.

https://www.novinite.com/articles/79747/German+Scientists+Deny+5+Centuries+of+Bulgaria%27s+History

https://en.qantara.de/content/islam-and-the-imagery-of-fear-in-bulgaria-the-barbarians-of-batak

https://en.wikipedia.org/wiki/Batak_massacre_media_controversy_in_2007

Редактирано от mk_e_bg (25.06.2018 23:58)

mk_e_bg
почетен член

#3440592 - 26.06.2018 00:01 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

Der fast 70-Jährige versteht sich als Wächter über Bulgariens

оправяй си гаргите!
Следващият такъв постинг лети в коша.

Извинявам се, Herr Admiral

Бяло Конче
раванлия

#3440599 - 26.06.2018 05:27 [Re: mk_e_bg]

България, а доколкото виждам и Гърция нямат друг полезен ход освен Европа, а това означава на първо място съюзници с Германия. Както е казано: "Винаги с Германия, никога против Русия", което отразява нашият български и балкански манталитет, и мястото ни на кръстопът.
А за промяна на българските и гръцките граници, надявам се изобщо и да не става дума. Държавата "Северна Македония" може на практика да служи освен, като ябълката на раздора, така и като обединителен център на България, Гърция и Сърбия, а защо не и Албания. Тук много мои сънародници биха ме упрекнали, но нека си спомним, че "Най-лошият мир е по-добър и от най-добрата война".

--------------------

mk_e_bg
почетен член

#3440698 - 27.06.2018 09:03 [Re: Бяло Конче]

Der mazedonische Analytiker Kim Mehmeti erklart zum mazedonisch-bulgarischen Verhaltnis:

"Es sind zwei Volker. Es gibt aber nirgends zwei Volker deren Geschichte so miteinander verwickelt ist, wie die der Bulgaren und Mazedonier. So finden sie die gleichen Denkmaler in den verschiedenen Hauptstadten in Sofia und im Disneyland Skopje."

Виждате ли? Дори и етническите албанци в БЮРМ са (по-точно "били") съюзници на "етническите македонци" (тоест неосъзнати българи), а не на вас, (осъзнатите, непредателски) българи, така че по-добре забравете за някакъв българо-албански съюз за подялба на БЮРМ. Германия няма да позволи БЮРМ да изчезне.

Редактирано от mk_e_bg (27.06.2018 09:04)

admiralМодератор
на андорския флот

#3440705 - 27.06.2018 12:53 [Re: mk_e_bg]

Цитат:

Виждате ли? Дори и етническите албанци в БЮРМ са (по-точно "били") съюзници на "етническите македонци" (тоест неосъзнати българи), а не на вас, (осъзнатите, непредателски) българи, така че по-добре забравете за някакъв българо-албански съюз за подялба на БЮРМ. Германия няма да позволи БЮРМ да изчезне.

Виждаме ли какво?
Объркал си нещо линка май. Поне в статията на Ким Мехмети не виждам да е засегнат въпроса чии "съюзници" са албанците в Македония.

--------------------

Елби
lead bounder

#3440716 - 27.06.2018 14:45 [Re: mk_e_bg]

От цитата, който си постнал дори се вижда тънка ирония по отношение на иначе буквално написаното. А това с "предателствата" ми накъртва. Написа го веднъж - разбрахме.

--------------------
немам доказ, али тврдам

mk_e_bg
почетен член

#3440720 - 27.06.2018 15:55 [Re: Елби]

Това е поръка на немците към техните съюзници (албанците) да не направят нищо заедно с вас против "македонците".
Колко до предателството (което е истинско) достатъчно е да прочетете всичките статии за БЮРМ от предишните 10 години от Дойче Веле ("македонската" редакция) и там ще видите че имаше тези 2-3 немски високопоставени евродепутати които постоянно критикуваха не само Гърия а и България за евентуалното ви вето към членството на БЮРМ в ЕС. В рода на: това било злоупотреба с правото на вето на страна членка на ЕС, не може така, ние (немците) ви дадохме право на вето ама вие ще го използвате само когато ние ще ви позволим.
Иначе Кипър има право на вето против евентуалното присъединяване на БЮРМ към ЕС и няма никакво задължение да не го използва.

admiralМодератор
на андорския флот

#3440733 - 27.06.2018 16:49 [Re: Елби]

Айде недей.
Темата "предавник" я дъвкахме преди години до припадък.

--------------------

Елби
lead bounder

#3440772 - 28.06.2018 03:09 [Re: mk_e_bg]

Че сме унтерменшен ние си знаем и без да ни го напомняш. И да, личи и от българската редакция на Дойче веле, че това им е отношението към нас.

Лаф моабет
бежанец с претенции

#3440833 - 29.06.2018 00:02 [Re: Елби]

Официјалното име на Уругвај, според Уставот од 1967 година, е Источна Република Уругвај (Republica Oriental del Uruguay)! Та си мисля,дали Северна Република Македония не беше по подходящо...

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3440945 - 01.07.2018 17:33 [Re: Лаф моабет]

Нещо интересно, което видях в интернет. Руско клипче за Македония. Най-съдържателното от цялата работа е следния коментар под него, а именно:

Цитат:

Национализм мощнейший потребитель идиотизма. Ну, или наоборот. Идиотизм мощнейший двигатель национализма.

Националзмът е най-мощният потребител на идиотизма. А също и обратното:
Идиотизмът е най-мощният двигател на национализма.

--------------------

Пиринец
Татар

#3440952 - 01.07.2018 21:38 [Re: Бяло Конче]

Апропо национализъм - починал е Божидар Димитров

Tanya.

Re: починал е Божидар Димитров
    #3440953 - 01.07.2018 22:20 [Re: Пиринец]

Мир на душата му.

Ооо ...
~

Регистриран: 06.09.2006
От: София
Re: починал е Божидар Димитров
    #3440959 - 02.07.2018 01:29 [Re: Tanya.]

Беше неспокоен на този свят. Мир и покой в отвъдното!

Бяло Конче
раванлия

#3440961 - 02.07.2018 05:48 [Re: Пиринец]

Да почива в мир!

--------------------

Елби
lead bounder

#3440962 - 02.07.2018 09:00 [Re: Бяло Конче]

Бог да го прости!

Пиринец
Татар

#3441237 - 07.07.2018 14:07 [Re: Елби]

Вчера имах интересно преживяване. Бях на един от тези коктейли пълни с надути хора и тайничко гледах в ъгъла на телефона си Бразилия 1:2 Белгия. Но при мен се приближи един човек на 50-60 години и се заговорихме, гледайки мача.

Оказа се Грък, икономист, преподавал в Принстън, доста респектираща визитка, но невероятно скромен човек.

Та както се досещате, от третото изречение се заговорихме за Македония и той беше болезнено откровен. Каза, че договорът е тотална катастрофа за Гърция и не е оптимист, особено около Солун дали ще има протести и така нататък. Той каза, че не е етично да имаш претенции за името на дадена държава но каза, че определени политически кръгове (разбирай ДПМНЕ) са били нескрито нагли. Но от друга страна беше критичен към гръцката страна, която според него първо е приела нереална националистическа позиция и по този начин се е обрекла на неуспех. Освен това е трябвало да реши спора преди 15 години, когато Гърция е имала значително по-висока международна позиция, а не сега, когато е "под диктата на Великите сили".

За него лично централна Балканска Република, Нова Македония, Славянска Македония са били предпочитанети варианти, а настоящия е катастрофален за него и си мисли, че след 50 години всички гаранции, исторически проверки и прочие лостове на Гърция ще изгубят смисъл.

Думите му бяха, Атиняните не разбират хората в района около Солун ... Аз не изказах мнение, исках да чуя и гръцката позиция.

Защо го казвам това, гледах в България как група интелектуалци казаха, че не сме си защитили националния интерес, както Гърция. В България има един много специфичен нихилизъм спрямо българската външна политика, в която винаги тревата на комшията е по-зелена от нашата. Аз продължавам да не разбирам как Република Македония е по-малко страшно име от Северна Македония, но важно е интелектуалците да плюят по телевизията.

Негатор
Античен вагабонтин

#3441239 - 07.07.2018 15:00 [Re: Пиринец]

Цитат:

Защо го казвам това, гледах в България как група интелектуалци казаха, че не сме си защитили националния интерес, както Гърция. В България има един много специфичен нихилизъм спрямо българската външна политика, в която винаги тревата на комшията е по-зелена от нашата. Аз продължавам да не разбирам как Република Македония е по-малко страшно име от Северна Македония, но важно е интелектуалците да плюят по телевизията.

Византийците си свършиха перфектно работата, а на нас оставиха бомба със закъснител - да делим Севера с вардарците!

Влизането им в НАТО и ЕС е добро за нас, но това е само средство, а не крайна цел! Само по себе си членството не решава нищо, дори може да усложни нещата, ако не се изчистят работите навреме …

То и след ВСВ така са си мислели - малко македонизъм, малко соц. интернационализъм и всичко - тип топ - работата готова! Да, ама не! Кой знае какво ще ни докара бъдещето?!

А, иначе, всеки има право да плюе по телевизията, даже и "интелектуалците"!

balkanec
заслужил ветеран

#3441248 - 07.07.2018 17:12 [Re: Негатор]

Византијците ќе си ја завршат работата само ако ние навистина сме доволно глупи да го прифатиме тројанскиот коњ. Сепак ти продолжи да си ја чукаш посилно главата во ѕид па може ќе сфатиш дека времето на поделби полека останува зад нас. Сега треба да работиме на обединување и отстранување на физичките граници макар и со влез на Македонија во ЕУ.

Негатор
Античен вагабонтин

#3441250 - 07.07.2018 17:35 [Re: balkanec]

Вярвам, че е така, но няма гаранция за нищо! Парен каша духа!
Трябва да се направо нещо РМ, пардон Северна, да влезе в ЕС преди Сърбия!

balkanec
заслужил ветеран

#3441254 - 07.07.2018 17:51 [Re: Негатор]

Ако помине промената на името на референдум тогаш не само што добиваме предност пред Србија која е длабоко заглавена со косовското прашање и практично не постои можност боло кој српски политичар да го признае Косово, туку и можеме да веруваме дека договорот со Бугарија ќе биде исполнет во целост. Престанокот со манипулации за некакво античко потекло од кое им е најтешко да се откажат ќе ги соочи и најтврдокорните дпмнеовци кои се единствените што го оспоруваат договорот со историските факти и реалноста.

Негатор
Античен вагабонтин

#3441257 - 07.07.2018 18:05 [Re: balkanec]

Цитат:

От македонска страна председател на комисията е акад. д-р Драги Горгиев, член на МАНУ и професор в Института за национална история, а членове са професорите – Ванчо Горгиев, Петър Тодоров, Дарко Стоянов и Александър Литовски от националния институт и музей – Битоля. Членове на Комисията са и професор Любица Спасовска, научен сътрудник в Университета в Ексетър, Великобритания и Люпчо Ристески – антрополог, професор в Института по етнология и антропология към Универзитетът Свети Кирил и Методий – Скопие.

На тия може ли да се вярва?

Що за птица е тоя змей от МАНУ?

https://mk.wikipedia.org/wiki/Драги_Ѓоргиев

balkanec
заслужил ветеран

#3441264 - 07.07.2018 18:24 [Re: Негатор]

Самото тоа што е струмичанец и што објавувал зборници во Софија зборува многу. Човек од доверба на Заев.

Бяло Конче
раванлия

#3441272 - 07.07.2018 19:46 [Re: Негатор]

Според мен Сърбия няма да влезе в ЕС и НАТО. Не виждам как. Така, че да се обвързва Македония със Сърбия, означава само едно - Македония също да не влезе в ЕС и НАТО.
НАТО най-вероятно я го бъде, я не. САЩ ще си каже тежката дума, дали ще продължава да налива едни пари, за да пази кой от кого? Американците са практични хора, така че тежестта ще си падне изцяло върху ЕС в един момент. Така мисля. Още повече, че започват и търговски войни...
Светът се променя...отново...

--------------------

Пиринец
Татар

#3441284 - 07.07.2018 21:02 [Re: Негатор]

Кое е перфектно свършена работа? Че има Северна Македония без да има Южна. Мислиш ли, че някой обикновен човек ще им вика Северна Македония, без да има Южна република - ще им вика Македония и Македонци.

Пиринска Македония е Благоевградска област, успех на всеки който иска да я обединява с каквото иска. Гърция капитулира, обеден съм в това.

Колкото до Сърбия, моето предположение е, че ще заема позиция като Австрия - военно неутрална, но с интеграция към Европейския съюз, ако съюза оцелее. В идеален свят, Косово можеше да е като Южен Тирол, ама тая работа става с пари и мозък, а в Косово има хероин и тероризъм.

Негатор
Античен вагабонтин

#3441352 - 08.07.2018 19:56 [Re: Пиринец]

Колективно палење на факултетските дипломи по историја
https://www.mkd.mk/kolumni/kolektivno-palenje-na-fakultetskite-diplomi-po-istorija

Каква добра идея!

Бяло Конче
раванлия

#3441354 - 08.07.2018 20:02 [Re: Негатор]

На зли дипломи, зъл огън!

--------------------

Simulant
рекордьор

#3441355 - 08.07.2018 20:17 [Re: Негатор]

Цитат:

Колективно палење на факултетските дипломи по историја
https://www.mkd.mk/kolumni/kolektivno-palenje-na-fakultetskite-diplomi-po-istorija

Каква добра идея!

Няма да е зле и на площадот, Гоцето да го свалят от коньот, който е яхнал. Той човекът през живота си на магаре не се е бил качвал, а те на "конь" са го изтипосали.

--------------------

потребител
ветеран

Регистриран: 12.01.2013
    #3441372 - 09.07.2018 02:20 [Re: Simulant]

Колкото пъти македонците не могат да се разберат помежду, албанците поставят все нови и нови искания. И сега благодарение на президента-фикус е такава ситуация. Още не мога да разбера подробности, но скоро ще стане ясно.

mk_e_bg
почетен член

#3441375 - 09.07.2018 09:05 [Re: balkanec]

Цитат:

Според мен Сърбия няма да влезе в ЕС и НАТО. Не виждам как. Така, че да се обвързва Македония със Сърбия, означава само едно - Македония също да не влезе в ЕС и НАТО.
НАТО най-вероятно я го бъде, я не. САЩ ще си каже тежката дума, дали ще продължава да налива едни пари, за да пази кой от кого? Американците са практични хора, така че тежестта ще си падне изцяло върху ЕС в един момент. Така мисля. Още повече, че започват и търговски войни...
Светът се променя...отново...

Няма как Сърбия да влезе в ЕС преди Албания или Косово защото ще наложи вето към членството на тези страни.
Надявам се БЮРМ никога да влезе в ЕС, а и референдумът ще осигури това, ако неговите резултати няма да бъдат фалшификувани от правителството.
Би трябвало и гърците да имат право за референдум, не знам защо договорът не е симетричен. Навремето "македонците" много се оплакаха за това че договорът между България и БЮРМ не било симетричен.
Кипър също има право на вето към влизането на БЮРМ (или която било друга страна) в ЕС, и няма никакво задължение да спазва договора между Гърция и БЮРМ. Става въпрос за отделна, независима друга страна членка на ЕС.

Цитат:

Самото тоа што е струмичанец и што објавувал зборници во Софија зборува многу. Човек од доверба на Заев.

Няма никакво значение и никаква релевантност това че е роден в Струмица. Процентът на осъзнатите (тоест не-предателски) българи там е само малко по-голям от другаде в БЮРМ.

"Покрај научната дејност, доп.член Драги Ѓоргиев учествувал на околу 50 меѓународни и домашни научни симпозиуми, на кои имал свои излагања и учествувал во дискусии за историјата на Југоисточна Европа и Османлиската Империја. Резултатите од неговите учества на конференции во последните четири години тој ги објавил во Белград, Софија, Истанбул, Анкара, Варшава, Краков и др."

Заев е етнически македонец, много умен, дори хитър, успял да измами и българите (че е български патриот) и гърците. Вероятно е и масон, даже беше поканен в Давос заедно с Ципрас (вероятно масон но и предател гръцки същевремено).

Редактирано от mk_e_bg (09.07.2018 09:14)

Елби
lead bounder

#3441376 - 09.07.2018 09:13 [Re: mk_e_bg]

Освен масон е и рептил Заев. На кого е твърдял, че е български патриот само ти знаеш. Аз ако съм раждан и отрасъл в Р Македония, дори да знам, че съм 100% българин първо за нея ще милея, да не говорим ако съм на държавна служба.
Същото предпочитание към Македония е било присъщо на голяма част от дейците на БМОРК/ТМОРО/ВМОРО и както там още си спомнят дейците й, че се е казвала.

Докато има българи, които да твърдят, че по-добре да е сръбска или гръцка, ще имам едно наум, кого наричам предател.

--------------------
немам доказ, али тврдам

mk_e_bg
почетен член

#3441377 - 09.07.2018 09:26 [Re: Елби]

Цитат:

Освен масон е и рептил Заев. На кого е твърдял, че е български патриот само ти знаеш. Аз ако съм раждан и отрасъл в Р Македония, дори да знам, че съм 100% българин първо за нея ще милея, да не говорим ако съм на държавна служба.
Същото предпочитание към Македония е било присъщо на голяма част от дейците на БМОРК/ТМОРО/ВМОРО и както там още си спомнят дейците й, че се е казвала.

Докато има българи, които да твърдят, че по-добре да е сръбска или гръцка, ще имам едно наум, кого наричам предател.

Той е твърдил това по времето на откриването статуя на Цар Самуил, по времето на тогавашното посещение в България когато е казал че българин и "македонец" е същото.
За това че е масон няма спор. В Давос са поканени само масони, обаче гръцкият премиер е и предател.

https://www.blitz.bg/obshtestvo/bozhidar...news523023.html

"Мислех, че няма да доживея деня, в който политически деец от Скопие ще каже, че българският и македонският народ са едно и също нещо."

Ристо НикоФски и Никола Димитров никак не са българи, а гърци. А и Божидар Димитров беше грък.
Такива тъмнокожи няма как да бъдат славяни, понеже българите са славяни а не иранци цигани. Освен това международният академичен консенсус е че прабългарите са били чуваши, хора от жълта порода, а не подобни на цигани и индийци индоевропейци.

Редактирано от mk_e_bg (09.07.2018 09:28)

Негатор
Античен вагабонтин

#3441379 - 09.07.2018 12:19 [Re: mk_e_bg]

Цитат:

Освен това международният академичен консенсус е че прабългарите са били чуваши, хора от жълта порода

Кавга ли търсиш?

Simulant
рекордьор

#3441380 - 09.07.2018 13:57 [Re: Негатор]

Цитат:

Цитат:

Освен това международният академичен консенсус е че прабългарите са били чуваши, хора от жълта порода

Кавга ли търсиш?

Май не се усеща, че не е на "антички" форум.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3441381 - 09.07.2018 14:02 [Re: mk_e_bg]

Цитат:

Освен това международният академичен консенсус е че прабългарите са били чуваши, хора от жълта порода, а не подобни на цигани и индийци индоевропейци.

Няма такъв консенсус. Просто някои хора слагат каруцата пред Коня. Хайде отново да прочетем българската история в няколко изречения:
1.Стара Велика България е била в земите наречени Скития т.е. в земите на днешна Украйна, Южна Русия, та чак до Дунава, доколкото Малка Скития се покрива с Добруджа(но и да не е стигала, не е голяма беда, защото все пак е стигнала в един момент до Дунава )
2. Историята казва, че след смърта на каназ Кубрат - синовете му се разделят - най-възрастния остава и наследява бащината си държава, най-малкия основава Дунавска България, след това имаме Панонска България - тази в Унгария, една България в Италия и една на Керамисийското поле(Кубер) в Македония.
3. Волжска България е основана по същото това време от висши български сановници(възможно е един от тях да е бил син на Кубрат).
Или извода е, че не българите са чуваши, а чувашите са побългарени там.
Освен това може да видиш всички византийски хроники - например на Йоан Скилица, как там са изобразени българите. Изобразени са, като 100%-ови европеиди. А византийците не биха пропуснали да изтипосат дръпнатите очи, ако е имало такива.
П.П. Жалко, че дори много млади българи мислят, че старите българи са живели на Волга, или в Иран, или в Сибир, или в Афганистан при положение, че няма исторически факти в подкрепа на такива тези. Само защото гледат някакви евтини документални филмчета в които се търси старата Родина. Интересно защо гърците и румънците например не си търсят старата родина.

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

#3441383 - 09.07.2018 14:10 [Re: mk_e_bg]

Цитат:

Освен това международният академичен консенсус е че прабългарите са били чуваши, хора от жълта порода...

… което веднага личи като погледнем снимката на македонската скулпторка Валентина Стефановска авторка на някои от паметниците в Скопие.

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3441389 - 09.07.2018 14:58 [Re: admiral]

Тази е куманка!

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

#3441391 - 09.07.2018 15:21 [Re: Бяло Конче]

Шът бе предавник!

--------------------

shturman
почетен член

Регистриран: 17.12.2007
    #3441632 - 13.07.2018 23:01 [Re: Бяло Конче]

Здравей Бяло Конче,
Няма такъв консенсус. Просто някои хора слагат каруцата пред Коня. Хайде отново да прочетем българската история в няколко изречения:
Прав си. Няма такъв консенсус, колкото и да им се иска на някои приятели на България.
1.Стара Велика България е била в земите наречени Скития т.е. в земите на днешна Украйна, Южна Русия, та чак до Дунава, доколкото Малка Скития се покрива с Добруджа(но и да не е стигала, не е голяма беда, защото все пак е стигнала в един момент до Дунава )
Стара Велика България е измислица.
Няма индикирано в източниците подобно държавно формирование на посочения „адрес” от теофановия препис на „Хронографията”, пък била тя голяма; велика и т.н., тази история с легендарен характер говори за нещо съвсем друго. Георги Кедрин който е копист на Теофан, изобщо не споменава за нея.( ГИБИ IV стр. 213 )
2. Историята казва, че след смърта на каназ Кубрат - синовете му се разделят - най-възрастния остава и наследява бащината си държава, най-малкия основава Дунавска България, след това имаме Панонска България - тази в Унгария, една България в Италия и една на Керамисийското поле(Кубер) в Македония.
Каназ Кубрат !?
Къде е казано, че „най-малкият син” е основал Дунавска България!?
3. Волжска България е основана по същото това време от висши български сановници(възможно е един от тях да е бил син на Кубрат).
Какво разбираш под „висши български сановници”? Какви исторически сведения можеш да цитираш?
Или извода е, че не българите са чуваши, а чувашите са побългарени там.
Освен това може да видиш всички византийски хроники - например на Йоан Скилица, как там са изобразени българите. Изобразени са, като 100%-ови европеиди. А византийците не биха пропуснали да изтипосат дръпнатите очи, ако е имало такива.
Това е вярно, ако пропуснем определението „византийски”.
П.П. Жалко, че дори много млади българи мислят, че старите българи са живели на Волга, или в Иран, или в Сибир, или в Афганистан при положение, че няма исторически факти в подкрепа на такива тези. Само защото гледат някакви евтини документални филмчета в които се търси старата Родина. Интересно защо гърците и румънците например не си търсят старата родина.
Прав си. Жалко е наистина, но това е в резултат на казионната измислица наречена „Българска История” – упорито тиражирана от БАН. Хората се опитват да отстранят недъзите й, понякога и с недобри намерения.
Поздрави
Щурман
п.п.- Щели сме да учим македонските историчари, как се пише история !? Голямо надлъгване ще е и голям майтап ще падне, но поне ще видим кой лъже повече.

Редактирано от shturman (13.07.2018 23:32)

Бяло Конче
раванлия

#3441666 - 14.07.2018 06:07 [Re: shturman]

Някак си се опитвам да се съобразявам с официалната история! За това! Не винаги ми се отдава, но дори и с нея е по-добре, че все пак признава, че траките са доста важна съставна част при етногенезата на българския народ, че напоследък излязоха, едни люти историчари, които не знам по какви причини обявиха траките - най-големият народ на земята след индийците(според Херодот) и населявал не само Балканите, но и части от Мала Азия и Скития(днешна Украйна) за измрял.
Не ми се спори постоянно с всеки смятащ, че българите с тюрки или иранци смесени със славяни, макар че доволно съм го правил.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 50 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2233

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.092 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.