ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Реклама, ПР, Маркетинг

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
georid
манипулатор

Регистриран: 13.03.2002
От: с. Костена река, Шуменско
Re: Идиотията в рекламата
    #1540169 - 05.12.2006 19:02 [Re: pagane]

Именно затова:
1] най-съсредоточено гледам рекламните блокове;
2] на база изгледано най-прилежно си правя списък на продуктите/услугите, които никога да не купувам/ползвам.

--------------------
Така е то.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
imagemakers
копирайтър

Регистриран: 02.07.2009
От: София
    #2410973 - 03.07.2009 12:41 [Re: irs]

Хехехе! Смеете се на рекламите на Калорекс и алармиращите простати, но назовавате продуктите и производителите им. Дали същото може да се каже за "хитрите" реклами, от които помним само вица, но не и продукта?
Не гневете бог Ефективност

--------------------
Получаваш точно това, за което плащаш.

Elle*
wrong
**

Регистриран: 15.06.2006
    #2440318 - 10.08.2009 18:53 [Re: imagemakers]

Така е. Сега, убий ме, но не мога да ти кажа "Кажи, баба, тенкю" какво рекламираше...

--------------------
Ние сме това, на което се правим, така че трябва да внимаваме на какво се правим.

К. Вонегът

Дон КихотАдминистратор
с мелниците...

Регистриран: 30.08.2004
От: на проветриво...
    #2440588 - 11.08.2009 10:56 [Re: Elle*]

маргарин

колкото и да е невероятно

беше с диск самоучител по английски доколкото помня

д.К.

--------------------
А Дон Кихот прегърнал здраво чашата
в кръчмата спореше със неверници...
...къде започва пътя към надеждата
и свършва кръстопътя на умората

crass
16.9090...91

Регистриран: 09.12.2008
:-)
    #2440662 - 11.08.2009 14:04 [Re: Дон Кихот]

Как маргарин?!

Не беше ли някакъв нов латекс?!

Иначе - това с онова, дето сме помнели имената на продукти, комуникирани с тъпи реклами, може да го каже само неосъществен копирайтър.

То и добре, че никой не разрешава на копирайтърите да пипат по-високо от обувките...

imagemakers
копирайтър

Регистриран: 02.07.2009
Re: :-)
    #2440703 - 11.08.2009 15:42 [Re: crass]

Всъщност помним само имената на успешните продукти - в много голям процент от случаите техните реклами не могат да бъдат определени като хитри, забавни или интересни. Просто са ни набивани в главите с месеци и макар да не искаме да си го признаем, лесно посягаме към продуктите в магазина. Ролята на копирайтъра е да даде предложения, но проучванията са тези, които определят една реклама ще види ли екран или не. Ако трябва да дадеш 500 хиляди за излъчването на една реклама, последното нещо, което ще те интересува е дали тя е забавна.

--------------------
Получаваш точно това, за което плащаш.

Бодри
Гад МръсТна
**

Регистриран: 11.01.2005
От: зад на Дед Мороз
    #2462738 - 17.09.2009 12:41 [Re: imagemakers]

Цитат:

...Просто са ни набивани в главите с месеци и макар да не искаме да си го признаем, лесно посягаме към продуктите в магазина. ...Ако трябва да дадеш 500 хиляди за излъчването на една реклама, последното нещо, което ще те интересува е дали тя е забавна.

Ей това остаряло мнение важи само при старите (физически и психически) потребители. При млади, интелегентни и мислещи потребители тоя ефект не може (или поне не би трябвало) да се получи.

Убий ме с набиване на леля ти Мария в главата ми, ама към Бонукс нема да посегна. Щот ми е гнусна, особено като изкочи в дискотеката с пакета в ръка. Още един пример : оня ден ми потрябва застрахователна агенция, веднага в главата ми дойде потресаващата серия реклами на МААФ (френски застраховател) - не споря, рекламата им е ефективна, офиса им беше на улицата пред мен... е, заобиколих го одалеч

--------------------
Да живее проникването в най-тъмните дебри на бъдещето!

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2468210 - 25.09.2009 17:22 [Re: Бодри]

Не разбирам от реклама, но съм склонна да се съглася с теб- набиването на едно име или продукт не е гаранция за продажби. Никога не съм си взела нещо, защото съм го слушала много пъти, а рекламите на Бонукс, наденици и кренвирши леки- имат обратен ефект- не си ги купувам и са ми противни, както и "мастика на кристали" или " истински ли са", която дори не знам на коя фирма е. Повтарянето до безкрайност на едно лого, картинка или име, поне при мен не дава резултати за запомняне на продукта и желание да си го купя. Една от малкото реклами, която ме накара да отида до магазина и да си взема нещо, което не съм опитвала и знам, че не харесвам /защото няма захар/ е на Coca Cola- Zero

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

pagane
езичница

Регистриран: 09.07.2004
    #2468693 - 26.09.2009 10:36 [Re: Дзвер]

Както вече каза Бодри, не се влияеш от реклами, на които не си таргет. Бонукс е за жени с доста по-ниска платежоспособност и по-висока възраст от теб, надениците и кренвиршите Леки също. Общо взето, изброила си като невъздействащи и противни точно реклами, които не са предназначени за теб.

Целта на набиването на логото и марката обаче не винаги е да те закара до магазина веднага. По-скоро е да създаде познаваемост, така че, когато купуваш продукт, да имаш предварителна настройка за позната марка, нещо като предварително създаден кредит на доверие.

Дзвер
wavedancer

Регистриран: 24.05.2004
    #2469021 - 26.09.2009 21:38 [Re: pagane]

Пагане, а специално за хранителните продукти и напитките...защо таргета се ограничава с " Ниска платежоспособност"? Не знам дали ще ме разбереш, малко объркано вероятно- но ето, ако един прах за пране е евтин- защо хората, които го купуват би трябвало да имат ниски доходи и да е ориентиран само към тях? Тези с по- високи , също биха могли да ползват този продукт, ако участниците в клиповете, а и самия сценарий не бяха толкова...лелински и селски. Разбирам, ако нещо е скъпо, да се залага на определена таргет група, но при евтините, не е ли по- правилно- "за тези и всички останали"?

--------------------
My computer beat me at chess, but was not much of a challenge in kick boxing. - Emo Philips

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 11418

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.