ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Бизнес и Икономика » Реклама, ПР, Маркетинг

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Кийра
шматка

Регистриран: 17.11.2004
От: Русе - София -...
Работи ли "вирусният маркетинг"?
    #2552802 - 14.01.2010 09:41

Интересно ми е какво е мнението ви за т.нар. вирусен маркетинг?
Вършат ли работа е-майл кампаниите и дали потенциалните потребители действително им обръщат внимание?

Моето мнение е, че работят ако са ориентирани към правилната целева група и ако са добре структурирани във времето.
Добър пример от практиката - сайтът lastminute.com е увеличил многократно продажбите си именно чрез изпращане на е-майл кампании, влкючващи забавни истории и линк към сайта си.
Дали това работи и у нас? Такава ми е главоблъсканицата тия дни...

--------------------
Да живееш е най-сложното нещо на този свят.
Повечето хора просто съществуват и това е всичко...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
zebraonline
неориентиран

Регистриран: 11.01.2010
Re: Работи ли "вирусният маркетинг"?
    #2566678 - 01.02.2010 12:36 [Re: Кийра]

Работи при положение, че е комбинирана в различни варианти. Може да бъде email, социални мрежи и други. Както във всяка реклама е нужна оригинална идея

maria.petrova
ориентиран
*

Регистриран: 28.12.2009
От: Добрич
    #2571930 - 08.02.2010 14:07 [Re: zebraonline]

При мен работи, както каза zebraonline стига да са интересни и оригинални, с голям интерес си чета спам-а

Бодри
Гад МръсТна
**

Регистриран: 11.01.2005
От: зад на Дед Мороз
    #2584335 - 01.03.2010 15:07 [Re: Кийра]

Цитат:

Вършат ли работа е-майл кампаниите и дали потенциалните потребители действително им обръщат внимание?

Ами, всичко зависи какво разбираш под "работи"? Ако става дума за увеличаване на посещаемостта - работи и още как. В Европа още не сме стигнали нивото на Щатите, но се надявам да не го стигаме никога. Пример: на моя сайт чрез пуш-мейли му се вдига посещаемостта с между 45 и 80 процента на месец. Когато не правим кампании, посещаемостта намалява повече от 50 процента.

Но, за да е успешна кампанията (т.е. да "работи"), са нужни повече фактори, освен самия мейл и факторите около него. А те са другите 2 П-та, дето сте ги учили едно време в детската градина : Продукт и Прайз (цена да го наречем). Защото, хубаво е да си правиш прамоушън, ама яко продаваш акита на безумна цена... а бе пак ще се намери кой да ги купи, ама рядко

Дали това работи и у нас??!! Ехххх, мечтая да работи и у нас, тогава може и да се завърна от странство, за да спамя горкичкия български потребител

А защо го наричаш "вирусен" ? Според мен си е директен онлайн, никакви вируси не виждам в него

--------------------
Да живее проникването в най-тъмните дебри на бъдещето!

Кийра
шматка

Регистриран: 17.11.2004
От: Русе - София -...
    #2585736 - 02.03.2010 23:16 [Re: Бодри]

Бодри,
Наричам го "вирусен", защото според мен границата между маркетинга от уста на уста и директния онлайн маркетинг е минимална и понятията се размиват и смесват. Така или иначе основната цел и при двата подхода е ясна - увеличаване на трафика ( респективно на продажбите ) и съответно популяризиране на марката.
Тъй като в настоящата ми работа срещам трудности да убедя шефовете си, че банерите вече на работят, а и според мен са отживелица, вече започнах да се чудя дали пък аз нещо не съм наред. Затова и пуснах темата. Да си сверя часовника, един вид.

--------------------
Да живееш е най-сложното нещо на този свят.
Повечето хора просто съществуват и това е всичко...

Bezprizvanniy
неориентиран

Регистриран: 08.03.2010
    #2589699 - 08.03.2010 22:20 [Re: Кийра]

Най- интересното в случая е че за България нещата с Емайл маркетинга стоят доста СМЕШНО на фона на останалите страни. Тук емайл СПАМА е легализиран с закон. Само трябва да спазваш законите за СПАМ и да обозначиш въпросното писмо като такъв. А иначе за Viral Marketing-a - той не се състои в пращане на емейли. Трябва да гледаш по общо на картината - той е съвкупност от дейности. Това си е занаят, с който хората на запад се прехранват.

Бодри
Гад МръсТна
**

#2591968 - 12.03.2010 16:08 [Re: Кийра]

Цитат:

Бодри,
Наричам го "вирусен", защото според мен границата между маркетинга от уста на уста и директния онлайн маркетинг е минимална и понятията се размиват и смесват. Така или иначе основната цел и при двата подхода е ясна - увеличаване на трафика ( респективно на продажбите ) и съответно популяризиране на марката.
Тъй като в настоящата ми работа срещам трудности да убедя шефовете си, че банерите вече на работят, а и според мен са отживелица, вече започнах да се чудя дали пък аз нещо не съм наред. Затова и пуснах темата. Да си сверя часовника, един вид.

Е в първия си поуст говореше за имейл маркетинг:
Цитат:

Отговор (вече не помня какъв ми беше предишния отговор): и-мейл кампаниите вършат работа, ако са добре насочени. Банерите вече са отживелица, защото почти всички навигатори (браузъри) си имат аддони за да ги блокират, и по популярност на теглене тея аддони са в челната десетка.

Директния онлайн маркетинг можеш да го разчоплиш на много подвидове. Някои от тях са наистина "вирусни" - соушъл груп маркетинга примерно (туйтър, фейсбуук). Но мейл-маркетинга не е така - почти няма трансфери на мейли и хората обикновено не препращат спама си

Стана ми смешно това "маркетинг от уста на уста". То, верно че така се предават вируси, но нещо смисъла се губи. На френски термина е доста по-точен: "от уста на ухо" (няма вируси ), а на английски е "word of mouth", ако не се лъжа. ... Кой ли го е измислил тоя термин на български се чудя?

--------------------

Бодри
Гад МръсТна
**

#2591970 - 12.03.2010 16:10 [Re: Bezprizvanniy]

Цитат:

Най- интересното в случая е че за България нещата с Емайл маркетинга стоят доста СМЕШНО на фона на останалите страни. Тук емайл СПАМА е легализиран с закон. Само трябва да спазваш законите за СПАМ и да обозначиш въпросното писмо като такъв.

Я кажи кой е точно тоя закон, а ако можеш да дадеш и линк към него ...
Предварително мерси

--------------------

receptite
неориентиран

Регистриран: 21.03.2010
    #2601699 - 02.04.2010 18:10 [Re: Бодри]

Всичко е относително както е казал един стар приятел

Ако се направи добре работи и то ефикасно, но в повечето случаи ефектът е по скоро негативен върху клиентите.
Мен, примерно, много ме дразни да ми пращат постоянно мейли, но пък на някои обръщам внимание

ivan_karakashev
неориентиран

Регистриран: 20.04.2010
От: София , България
    #2625507 - 14.05.2010 23:16 [Re: Кийра]

Цитат:

Моето мнение е, че работят ако са ориентирани към правилната целева група и ако са добре структурирани във времето.
Добър пример от практиката - сайтът lastminute.com е увеличил многократно продажбите си именно чрез изпращане на е-майл кампании, влкючващи забавни истории и линк към сайта си.

Да работи много добре - въпроса тука е какъв продукт се предлага, но в по-голям аспект този тим маркетинг е един от най-добрите в света.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7485

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.054 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.