ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Спорт » Бойни изкуства

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Спец
спартанец

Регистриран: 12.03.2004
От: Митовете
Re: Забрана на побоите между хора
    #1831667 - 15.07.2007 20:18 [Re: Писанчо]

Цитат:

Ако ми кажеш професионален спорт, който да не уврежда ще ме изненадаш. И въпреки това спортовете ги има и хората доброволно ги тренират.
...........

Бойните изкуства не са за всеки. Точно добрите бойци, които печелят атрактивни победи нокаутирайки противниците си пълнят залите........

Не е задължително човек да се занимава професионално със спорт. Добре е да не се оставяш други хора да управляват мечтите ти.
Не съм виждал добър боец който да не е лазил на 4 крака. Всичките са отнасяли свирепи ритници или тупаници, каквито само Майти Моу може да нанася. А и не от всеки става голям боец, на много от хората им се случва да отнесат тоягата само, което води до увреждания. И който бие, и който пада понасят удари, това е.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
    #1832200 - 16.07.2007 11:33 [Re: Спец]

Ами всеки си решава сам. Едва ли тези хора се подлагат насила на такива травмиращи натоварвания. Водещо е желанието за изява, победа, самоусъвършенстване и кой знае какво още. Личната мотивация е водеща. Алпинизмът също е опасен, но алпинисти има и сигурно повече от тях загиват, отколкото борци по ринговете.
Състезанията са едната страна на медала. Там всеки отнася бой, но повечето правилници намаляват рисковете от трайни травми - все пак всеки иска да се прибере цял вкъщи. Същото е и на тренировка - ползват се протектори, спарингите са олекотени, за да се наблегне повече на техниката.

--------------------
Боят изгражда.

Lilita Chrissto
Сериен

Регистриран: 23.05.2007
От: Неговите сЛеди
    #1833982 - 17.07.2007 18:07 [Re: Писанчо]

Има голяма разлика между бойно изкуство и боен спорт. Бойните спортове тип бокс трябва радикално да ги променят, защото учат на агресия. Иначе си прав, че това важи за много спортове, да не говорим спортната злоба каква краста е.
А по твоята логика може би е психически закаляващо да се работи в затвор или лудница?

А спарингът между жени трябва стриктно да се забрани със закон!!! Все още ми се повръща като се сетя какви злобни крокодили са ми излизали, уж без фул контакт, ама тя своето си знае, "женска логика"

Писанчо
Хищник

#1834839 - 18.07.2007 10:28 [Re: Lilita Chrissto]

Хайде сега, ако може с думи прости да ми обясниш какво е бойно изкуство и какво боен спорт и как едното не учи на агресия, а другото учи
Не знам колко закалавят затворите и лудниците - не съм бил на нито едно от тези места все още Може би ти имаш опит от първа ръка, та ги даваш за пример?
Спарингите между жени по нищо не се различават от тези между мъже. Щом са ти излизали и са те били, а ти не си искала - защо си се пускала на спаринг!?

--------------------
Боят изгражда.

Lilita Chrissto
Сериен

#1835555 - 18.07.2007 18:45 [Re: Писанчо]

Цитат:

Хайде сега, ако може с думи прости да ми обясниш какво е бойно изкуство и какво боен спорт и как едното не учи на агресия, а другото учи

Бойното изкуство учи на самообладание (а не агресия), концентрация на вниманиете. Упражненията, боят са ПЪТ към това. Даже много от катите са неприложими в реален бой. За бойните спортове боят е ЦЕЛ, от тук и агресията.

Цитат:

Не знам колко закалавят затворите и лудниците - не съм бил на нито едно от тези места все още Може би ти имаш опит от първа ръка, та ги даваш за пример?

в изказването ти липсва логика
"затворът, училището, лудницата - три места строгия надзор" - да си чувал за Мишел Фуко???

Цитат:

Спарингите между жени по нищо не се различават от тези между мъже. Щом са ти излизали и са те били, а ти не си искала - защо си се пускала на спаринг!?

Чисто обективно мъжете и жените се различават психически. При мъжете има повече честна игра, при жените повече коварство и злоба. Кофти, ама факт. Отделно - те не са ме били, но докато аз само съм фиксирала удар, тея недое*аните си го изкарват на мен...

Писанчо
Хищник

#1836156 - 19.07.2007 09:49 [Re: Lilita Chrissto]

Малко бъркаш нещата. Боят не е целта, а средството. Целта е победата по максимално ефикасен и щадящ организма начин. Друг въпрос, че бойците често влизат в схватки, поради което след време се натрупват травми и пак се изхабяват, но ако обикновен човек опита да кара на техният режим ще свърши доста по-рано и по-зле. Но това си е пак индивидуален избор.
Затова не деля стиловете на изкуства и спортове. Много така наречени изкуства имат спортни правилници и провеждат състезания паралелно с катите. Състезанията са средството за проверка на уменията и корекции на проблемите. Нормално е който се състезава да има дух за победа. Духът винаги е бил най-важен, инак ако някой прояви агресия към теб и ти просто се свиеш каква е ползата от тренировките, щом не можеш да се опазиш?
Играл съм с жени и партнират съвсем нормално, за да ги набедя за лош спаринг партньор. Има хора и хора. Обикновено спарингът има конкретна цел, ако вместо това се изроди в чобания вината е първо на инструктора, че не е подготвил хората и после на самите хора, че не мислят за последствията.

--------------------
Боят изгражда.

Lilita Chrissto
Сериен

#1836247 - 19.07.2007 11:21 [Re: Писанчо]

Да, най-важно е с какво е пълно съзнанието на конкретният човек. Това за жените беше базик , но имай предвид, че женската злоба се проявява не от жена към мъж, а от жена към друга жена. И аз съм играла спаринг с готини мацки, които са супер коректни. Всякакви хора има.

Относно бойните изкуства и спортове - поради начинът, по който първите се преподават на запад, разликата наистина е сведена до техники и упражнения. Но по принцип я има.

Както казваш ти, важното е духом да не се пада

bgbudo
член

Регистриран: 02.06.2007
    #1843045 - 24.07.2007 22:05 [Re: Писанчо]

Цитат:

Целта е победата...

Целта, твърде често неосъзната, всъщност е признанието на другите, сдобиването с имидж и респект.
Няма лошо, природна даденост.

Писанчо
Хищник

#1843633 - 25.07.2007 12:14 [Re: bgbudo]

Имиджът и респектът се постигат по много начини. Това е само един от тях.

--------------------
Боят изгражда.

bgbudo
член

Регистриран: 02.06.2007
    #1845975 - 27.07.2007 07:58 [Re: Писанчо]

Няма спор, че имидж и респект се постигат по много начини. Просто разговорът тръгна за целта в бойните спортове, и ти написа, че
Цитат:

Целта е победата по максимално ефикасен и щадящ организма начин.

Хайде от едно състезание махни зрителите, отразяването в средствата за масова информация, направи го при закрити врати без медали, грамоти, наградни фондове и т.н. И след като целта е победата, то нищо не им пречи на състезателите да се тестват кой ще победи. Нали така?

Затова и писах по-горе, че всъщност понякога и неосъзната, целта е сдобиване с имидж и респект. В което няма нищо лошо, защото просто такава е природата на човека - има нужда от признание и аплаузи.

Така, че в случая съм на страната на Fleria, че упражненията и двубоите са средство. А крайните цели са много и най-различни, и съответно се постигат по много и най-различни начини. Както казваш по отношение на имиджа и респекта, съгласен.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5618

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.