ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Спорт » Бойни изкуства

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
gubal4e
отдаден

Регистриран: 20.06.2006
От: Монтана
айкидо?
    #2486140 - 21.10.2009 13:03

Здравейте. Имам дъщеря на 7 години, която от един месец има огромно желание да тренира бойно изкуство. Знае ли някой дали в Монтана има инструктор и тренировъчни часове по айкидо?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец

Регистриран: 05.10.2009
От: Madrid - Reino de España
Re: айкидо?
    #2488881 - 24.10.2009 17:40 [Re: gubal4e]

Цитат:

Здравейте. Имам дъщеря на 7 години, която от един месец има огромно желание да тренира бойно изкуство. Знае ли някой дали в Монтана има инструктор и тренировъчни часове по айкидо?

Здравейте !!!

Казвам се Петко Атанассовски - 2ри Дан Шотокан Карате До и аспирант за 1ви Дан по Нинджуцу.
Аз бих ви препоръчал да запишете дъщеря си на Карате, още е малка за Айкидо. Карате развива на 100% двигателният апарат, за дъщеря ви ще бъде много полезно, а пък и няма да скучае. На възраст 7 години ако не се е запалила предварително по Айкидо смятам, че ще и е скучно. На Айкидо я запишете след 10-11 годишна възраст, хубаво е преди това да тренира Карате, ако и харесват японските бойни искуства трябва да знаете, че Карате е базата на абсолютно всичко и след години перфектно ще го комбинира с Айкидо понеже там са само отбранителни техники. 100% ще и хареса и Нинжуцуто, защото много прилича на Айкидо или по-точно Айкидо много прилича на Нинджуцу, но все пак ви препоръчвам няколко години да тренира Карате, за предпочитане Шотокан или Киокушин. Ако във вашият град има тези стилове изберете някой от тях.

Гарантирам ви, че с правилни тренировки и добър учител, детенцето ви на първо място ще залага на не-насилие и с времето ще придобие много добър самоконтрол, било то върху движенията или психиката, точно това е есенцията и философията на Карате.

Поздрави от Мадрид!!!

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
    #2488970 - 24.10.2009 19:21 [Re: gubal4e]

Потърси или разпитай по училищата, там все някой ще знае какви клубове има в града. За седем годишно дете по моя лична преценка е рано да практикува бойно изкуство, но какъвто е да е спорт, където има детски групи с опитен инструктор педагог ще е добре за него. Важното е как протичат заниманията, да е минимизиран рискът от травми и децата да се научат на дисциплина и обща двигателна култура. А по-нататък дали ще е айкидо или нещо друго вече ще се избере. Но задължително вижте как се водят тренировките, как се държат другите деца едно към друго и към инструктора и така избирайте.

--------------------
Боят изгражда.

Atanassovski
македонец

#2489004 - 24.10.2009 19:43 [Re: Писанчо]

Писанчо е прав на 50%, тренировките за малки деца са си за малки деца не се тренира по същия начин както тренират по-големите. Знам го от личен опит, защото точно от тази възраст тренирам и аз, от 1-ви клас докато живях в България.

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Paquirin

Регистриран: 27.12.2008
    #2490723 - 27.10.2009 01:44 [Re: Atanassovski]

Амиго, не искам да изглежда така, сякаш съм тръгнал да те преследвам из форума ама глей какви работи пишеш сега.
Цитат:

Карате е базата на абсолютно всичко

На кое "всичко" е база Карате? На Айкидо или на всички бойни изкуства въобще?
Жената пита дали някой знае в Монтана да има инструктор по Айкидо а ти я пращаш на Карате. Разбирам, че си ентусиаст ама чак пък толкова...
По темата: съгласен съм с котарака. Важното е детето да се забавлява и да развие навик и потребност да ходи в залата. Другото ще дойде по-късно само.

--------------------
Боят само грънците не оправя!

Atanassovski
македонец

#2490729 - 27.10.2009 02:17 [Re: Paquirin]

Приятелю, бе не се притеснявай може би аз не се изразявам правилно. Гледай сега Карате е едно от най-старите бойни изкуства поне в Япония а може би е и най-старото защото все пак термина Карате (празна ръка) е доста обширен а самото бойно изкуство е може би на към 1000 години. Всички удари с ръце и крака, блоковете, основните нападателни позиции като зен-куцу дачи или отбранителните като кукуцу дачи и т.н, в 99% от японските бойни изкуства са 99% едни и същи. Аз на това се базирам и това искам да кажа Нищо друго и нищо лошо не искам да кажа.

--------------------

Paquirin

#2490734 - 27.10.2009 02:27 [Re: Atanassovski]

Е аз нали за това те попитах. Не съм спец по история на бойните изкуства, но мисля, че Морихей Уешиба не е тренирал точно Карате преди създаде Айкидо. Пък и корените на Карате са в Китай. Май

--------------------

Atanassovski
македонец

#2490741 - 27.10.2009 02:46 [Re: Paquirin]

Китайски монаси са донесли техниките за самоотбрана без оръжие в Окинава да но след това в Япония си се развива самото Карате и покрай него доста други стилове, за това казах, че е базата на всичко. О`Сенсей Морихей Уешиба е бил 3-ти дан по Карате Годжо-Рю на скоро гледах един филм за живота му и как точно е създал Айкидо А базата на Айкидо се намира в голяма част от бойното Жиу-Житсу, Боджуцуто, Жу-Жуцуто и още доста бойни системи от Япония Просто Сенсей Уешиба ги е доразвил в лично негов стил.

--------------------

Paquirin

#2490749 - 27.10.2009 03:23 [Re: Atanassovski]

Ам, радвам се че поне тук говорим горе долу на един и същ език.

--------------------

Atanassovski
македонец

#2490754 - 27.10.2009 03:38 [Re: Paquirin]

Винаги се намира общ език

--------------------

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4133

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.012 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.