ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Спорт » Бойни изкуства

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Avat@r

Регистриран: 10.11.2009
Re: айкидо?
    #2508353 - 14.11.2009 03:39 [Re: gubal4e]

Монтана
Айкидо Клуб "МОНТАНА"
Доджо
Инструктори
Андрей Андреев
Седалище
tелефон / факс +359 (96) 25317; +359 (898) 334201

Това е резултат от Гугъл.Можеш да провериш и сам/а.Дано да ти е от полза.

СК по БС "Слава 83" /джудо и самбо/
Адрес Монтана 3400, Спортна зала по джудо
Телефон 0888.61.33.37
Председател Ташко Танов

Друга полезна връзка за информация.Обикновенно Айкидо доджото се намира в зали по джудо/борба за да се използват татамите/тепиха.Така че и вторият контакт също би бил полезен като източник на информация.

Идеята за Айкидо е много добра за малко дете.Подкрепям я.

Не изисква голямо силово претоварване, каквото се практикува в карате (киокушин особено!) , не внася агресия и стрес в тренировките, а тъкмо обратното, успокоява, хармонизира = развива дишането + тайминг и равовесие и същевременно развива сила на духа, дава координация и усет към движенията и подобрява двигателната култура като цяло.Мн широко са застъпени медитациите ,което го няма в никое друго бойно изкуство.Дза дзен е дори отделен инструмент в Айкидо.Има още съпътстващи неща като калиграфията например, което също е хармония.От друга страна си е едно напълно ефективно средство за самозащита.Имам известен опит както с Айкидо така и с Киокушин.Усмивките и настроението в доджото са в пъти повече в сравнение с каратето, където атмосферата е доста по "мачкаща", доминираща и натоварваща, а и след тренировка по Айкидо се чувстваш в пъти по-положително зареден.Не казвам нищо лошо за киокушина, иначе не бих се занимавал с него.Просто преценявам нещата паралелно от собствен опит.А това са по-скоро нюанси.Все пак бойното изкуство определя атмосферата и по-късно формира поведението и в голяма степен характера.Смятам че едно дете първо трябва да е весело и по-скоро да акумулира, наттрупва и задържа енергия, преди да започне да я разсейва или да се изтощава по сериозно в по-силов тренировъчен процес и агресивна посока каквато е карате..Та за това именно целта на Айкидо е перфектна.

Иначе тук професори много.Но едва ли някой ще те посъветва изцяло обективно Аз не правя изключение разбира се.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
    #2508412 - 14.11.2009 09:43 [Re: Avat@r]

Медитацията и калиграфията къде в България се преподават като част от айкидо? За зен и калиграфия в България съм виждал да показва само Хироши Таджири на семинари, имаме и един двама сенсеи, които практикуват калиграфия, но не я преподават.

--------------------
Боят изгражда.

Avat@r

#2508872 - 15.11.2009 02:34 [Re: Писанчо]

Говоря за допреди 3-4 години и имам предвид Сенсей Еди Германов - V дан .

Име достатъчно известно и авторитетно в Айкидо...Не само в България.И не само в Тен До Кан доджо - София...И изобщо практиката в Българската Айкидо Асоциация.
В момента нямам информация, тъй като не съм се занмимавал активно с Айкидо оттогава в полза на Киокушина..За което да си призная съжалявам. Но пък никога не е късно човек да се завърне някъде. Ако те интересува можеш да провериш директно на контакти на БАА от сайта.

Тен До Кан

Сенсей Едуард Германов

Зен е основна част от всяка тренировка.Като намира място и на всеки семинар.Именно на семинари понякога майсторите прекарват 4-5 и повече часове зен в "сейза", ако си го практикувал разбираш какво означава това и за десет минути...аз лично някъде между 20-30 тата минута се отказвам.

Не само Таджири,а и Анди Сато - VI Дан ( имам лични впечатления от човека и възможността да го усетя отблизо макар и за кратко) и Шихан Кобаяши -IX Дан, преди няколко години и други...Това са хора които излъчват енергия.

Писанчо
Хищник

#2508992 - 15.11.2009 12:05 [Re: Avat@r]

Еди много добре го знам и със сигурност не преподава калиграфия, въпреки че има доста добри екземпляри на сайта на БАА, който като гледам от години не е пипван
От дългото прекарано време в сейза си разбих трайно колената. Кобаяши като дойде беше осми дан айкидо и шести джудо - страшен дядка, Сато е много готин, но и двамата не показват зен, само Таджири, а и на него това му е странично занимание. Не случайно калиграфията и за зен ги отделяха в отделни часове, незадължителни за посещение.

--------------------
Боят изгражда.

Avat@r

#2509502 - 16.11.2009 00:43 [Re: Писанчо]

Така е.За Еди не си прав, тъй като лично той водеше курс по калиграфия.Както и от него помня думите - "ако айкидото ти е добро , тогава и калиграфията ще ти е добра и хармонична".Лично аз не съм се занимавал, но имаше хора които го правеха.Дори девойки които не се занимаваха с Айкидо ходеха на калиграфия...Може би си пропуснал това..Няма значение.Не ми се спори за дреболии.Просто това е факт за това и го повтарям.

Иначе си прав - калиграфията разбира се и зен не са задължителни.Но като се замислиш нищо не е задължително, дори тренировките не са, но аз и не познавам човек, който да влиза в залата по задължение, а единствено с желание..Иначе мисля е лоша работата.Сигурен съм че и ти ще се съгласиш че е така. Успех !

Писанчо
Хищник

#2509961 - 16.11.2009 14:53 [Re: Avat@r]

Толкова ли е важно дали ще се съглася? Може да е водил калиграфия известно време, както сам казваш е било съвсем различно от айкидо практиката. Така или иначе няма много полза да се практикуват неща, които няма как да се осмислят от всеки.

--------------------
Боят изгражда.

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4034

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.