ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Спорт » Бойни изкуства

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Atanassovski
македонец

Регистриран: 05.10.2009
От: Madrid - Reino de España
КАРАТЕ ДО
    #2488865 - 24.10.2009 17:27

Старите майстори - Карате До Шотокан

[url=

Легендата Сенсей Кеиго Абе:

[url=

Кумите:

[url=

[url=

Анди Хуг - Легенда от К1, ама от истинското К1 Стила му е Kyokushin Karate Do

[url=

www.youtube.com[/url]]

По-бързи от шотоканците няма ама пък и по-корави от киокушинците също няма хехехе, който се е занимавал с Карате До го знае

Поздрави на всички, каратисти или не

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
Re: КАРАТЕ ДО
    #2488901 - 24.10.2009 17:57 [Re: Atanassovski]

Цитат:

По-бързи от шотоканците няма ама пък и по-корави от киокушинците също няма хехехе, който се е занимавал с Карате До го знае

Поздрави на всички, каратисти или не

Доста глупаво изказване при това неподкрепено с факти. Не стилът определя кой е по-добър, а личните качества на боеца.
Пък и изказвания в стил, че дадено изкуство е по-по-най са точно за шоуто на Бате Енчо.

--------------------
Боят изгражда.

Atanassovski
македонец

#2488932 - 24.10.2009 18:38 [Re: Писанчо]

Писане въпреки, че говорим за стилове от Карате има доста голяма разлика между Шотокан и Киокушин, незнам дали си се занимавал с Карате но аз съм 2-ри Дан и много добре знам за какво става въпрос Киокушин Карате е агресивен стил, бой бой бой бой и още бой, докато Шотокан е по-динамичен и по-техничен стил и двубоите завършват супер бързо. Има големи разлики в двата стила, в катите, кихона, а най-същественната разлика е в кумите. В състезанията по Киокушин не са позволени ударите с юмрук в лицето, в главата се удря само с крак докато в Шотокан е позволено. Аз не казвам, че единия стил е по-добър от другия не се бъркай моля ти се.

Прав си за това, че всичко зависи от индивидуалните качества, но по принцип киокушинците са известни с това, че много държат на бой, защото стила им е такъв, Киокушин Карате е силов стил, докато Шотокан е по техничен. Самото име Шотокан го показва - Вятър между клоните, сиреч набляга се на бързи, точни и поразяващи удари и се избягват дългите двубои, докато в Киокушин си е чиста проба бой, просто стила е такъв и пак си е Карате и то много добро Просто заради тези разлики лафа между каратистите е такъв, не че единия стил е по-добър от другия.

Ето виж за какво говорим:

Кумите Карате Шотокан:

[url=

www.youtube.com[/url]]

Кумите Карате Киокушин:

[url=

www.youtube.com[/url]]

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Atanassovski
македонец

#2488934 - 24.10.2009 18:42 [Re: Atanassovski]

Ето още едно много яко клипче от кумите Киокушин:

[url=

www.youtube.com[/url]]

--------------------

Редактирано от Atanassovski (24.10.2009 18:43)

Писанчо
Хищник

#2488980 - 24.10.2009 19:32 [Re: Atanassovski]

Имам представа и от двата стила и съм играл спаринг с представители и на двете школи. И лично за мен киокушин е предпочитаният стил, точно защото носят много на бой. И техните срещи също приключват много бързо за всеки, който няма нужната закалка да се изправи срещу тях. При все това има и други стилове, които повече ми допадат, но пак не ги обявявам за номер 1. Всичко си зависи от човека.

--------------------
Боят изгражда.

Atanassovski
македонец

#2489015 - 24.10.2009 19:53 [Re: Писанчо]

Не си много прав приятелю ама айде няма да спорим, аз от 1-ви клас се занимавам с Карате все пак...а от няколко години и с Нинджуцу и толкоз много бой сам изял, че си нямаш на представа, но ти гарантирам, че много може да спорим за това. Карате е едно и също бойно изкуство но различните стилове са концентрирани по различен начин и в различни техники.

--------------------

Писанчо
Хищник

#2489030 - 24.10.2009 20:07 [Re: Atanassovski]

Много практикуващи шотокан и киокушин няма да се съгласят с теб. Не знам какво наричаш нинджуцу - буджинкан нинпо тайджуцу или друго. Така или иначе не ме впечатляват титлите на хората, а техните реални умения. Очевидно в някакъв форум няма как да стане ясно какви са те.

--------------------
Боят изгражда.

Atanassovski
македонец

#2489058 - 24.10.2009 21:13 [Re: Писанчо]

Цитат:

Много практикуващи шотокан и киокушин няма да се съгласят с теб. Не знам какво наричаш нинджуцу - буджинкан нинпо тайджуцу или друго. Така или иначе не ме впечатляват титлите на хората, а техните реални умения. Очевидно в някакъв форум няма как да стане ясно какви са те.

Прав си, че не са за форум тия неща
Относно Нинджуцуто Буджинкан се нарича школата на Соке Маасаки Хацуми, точно по Нинджуцу които между другото са 9 школи или съвкупност от техниките рюха. Съвременното им име е Нинпо Тайджуцу а общото им име е Нинджутцу. Ти сигурно имаш в предвид като казваш Тайджутцу техниките за излизане от захвати и манипулацията на ставите и сгъвките по човешкото тяло, сигурно това имаш в предвид, то така се и казва Тайджутцу от японски се превежда - Искуство за тялото. Tова е само една миниатюрна част от Нинджуцу, ако ти е интересно и имаш въпроси питай

Ето сега имаш малко повече информация и за Нинджуцу

Поздрави !!!

--------------------

Paquirin

Регистриран: 27.12.2008
    #2490716 - 27.10.2009 01:20 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Анди Хуг - Легенда от К1, ама от истинското К1 Стила му е Kyokushin Karate Do

Абе то и от Витоша по-високо нема ама нейсе.
Само да те питам ти нали не си по-голям от 8-ми клас? Щото ако си, тия изказвания хич не ти подхождат на възрастта.
По-бързи от шотоканците нямало. В кое? В бягането най-бързи са лекоатлетите и футболистите. Тях верно няма кой да ги хване. Макар че сигурно има и изключения.
[url=

ти го Анди Хуг.[/url]
Беше голям боец, лека му пръст, но да се дава като доказателство, че еди кои си били най-корави е нелепо. Пък и стилът му не е само Киокушин щото и той доста е работил над боксовата си техника да ти кажа.

--------------------
Боят само грънците не оправя!

Atanassovski
македонец

#2490725 - 27.10.2009 01:52 [Re: Paquirin]

Да ама си е каратист Айде да спорим ако искаш, нямам нищо на против. Не съм 8-ми клас, доста по-големичък съм

Аз казах, че е такъв лафа в карате средите и нищо повече...чети малко по-внимателно.

Ти занимавал ли си се с Карате амиго ??? Състезавал ли си се?? В двубоите ПО КАРАТЕ разбира се, че обикновенно шотоканците са най-бързи, и на всичкото отгоре в отkритите карате шампионати шотоканците са с най-много първи места и по ката и по кумите и по кихон ако щеш.
Ако разбираше от Карате щеше да ги знаеш тези неща, просто виж клипчетата или погледай малко кумите и ще разбереш, че съм прав. Виж разликите в кумите по шотокан и кумите по киокушин.

[url=

www.youtube.com[/url]]

Киокушин Карате си е много добър стил, просто там се залага повече на издържливостта от колкото на бързината и точните удари, защото самите правила в кумите го налагат.....и не само заради това...

Pozdravi ot Madrid!!!

--------------------

Редактирано от Atanassovski (27.10.2009 02:06)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15817

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.016 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.