ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Спорт » Бойни изкуства

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
shtukata8
почетен член
**

Регистриран: 22.07.2010
От: Испания
Re: КАРАТЕ ДО
    #2673187 - 31.07.2010 00:24 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Цитат:

saglasen sam sas teb, imam samo edno razli4no mnenie otnosno prevoda na poniatieto karate.
ne e prazna raka prevoda karate do, a rakata na kitai ot dinastiata TAN.neslu4aino se praktikuva i rabota s orujia Kobudo v tradicionnite stilove,naprimer w 6orin ryu.prazna raka s orajie niama.

Кара- празна Те- ръка До- път или в случая по правилно, искуство. Сигурно имаш в предвид Рюкю Кобудо Самият термин Кобудо може да се използва по много начини и да означава няколко неща. Типичните оръжия в Окинава им викат Рюкю Кобудо. Има китайска база в Карате, но самата дума си значи празна ръка.

Поздрави от Мадрид!

Абре маймун, ти откога почна да ги разбираш тия работи. И откъде в Испания се появиха македонци от източна българия.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
shtukata8
почетен член
**

#2673192 - 31.07.2010 00:32 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Цитат:

Гледам, че щъкаш из другите форуми, а тук не искаш да поспреш.
Защо ли? Може би няма такъв човек? Или има, но ти не го познаваш толкова от близо както твърдиш? А може би го познаваш и той ти е наговорил куп лъжи, които няма как да бъдат проверени?
п.п. Внаги има и други варианти разбира се

Щъкам където си искам амиго Имаш право да вярваш имаш право и да не вярваш...твой проблем. Преди 2-години имаше покушение срещу майка му и сестра му в Лас Палмас, затова не е публична личност. Баща му едно, че до скоро тренираше спец. частите на гуардиа сивил е един от топ 10 най-добри американски морски пехотинци от създаването на корпуса до ден днешен и също така един от големите акционери в банка Сантандер и петролната компания Репсол. Има доста причини поради които няма информация за него в нета...не е моя работа да ти разправям точно защо. Нали ти казвам, имаш право да вярваш имаш право и да не вярваш, аз ти предложих да те запозная, твоя си работа...

чета, чета и ми става мъчно. вместо по цял ден да ровичкате в интернет и да се правите на отворковци ,че знаете всичко, то вземете да тренирате, че от клавиатурата здрави пръсти не стават.

shtukata8
почетен член
**

#2673196 - 31.07.2010 00:43 [Re: Писанчо]

Цитат:

Цитат:

По-бързи от шотоканците няма ама пък и по-корави от киокушинците също няма хехехе, който се е занимавал с Карате До го знае

Поздрави на всички, каратисти или не

Доста глупаво изказване при това неподкрепено с факти. Не стилът определя кой е по-добър, а личните качества на боеца.
Пък и изказвания в стил, че дадено изкуство е по-по-най са точно за шоуто на Бате Енчо.

ето един съфорумец който знае нещо истинско

shtukata8
почетен член
**

#2673202 - 31.07.2010 00:54 [Re: Анонимен]

Цитат:

saglasen sam sas teb, imam samo edno razli4no mnenie otnosno prevoda na poniatieto karate.
ne e prazna raka prevoda karate do, a rakata na kitai ot dinastiata TAN.neslu4aino se praktikuva i rabota s orujia Kobudo v tradicionnite stilove,naprimer w 6orin ryu.prazna raka s orajie niama.

няма да е зле да се поинтересувате за различните значения на иероглифите когато са използвани в различни езици. като например японски китайски и корейски. но преди да решите правилно ли е обяснението, проверете кой е преводача и ако не е японец кореец или китаец знаещ и трите езика не му вярвяйте.някай може ли да ми каже колко азбуки има в японкия език

ШШШШ
ПЛЮШЕН БРОНТОЗЕБЪР

Регистриран: 07.02.2007
    #2673218 - 31.07.2010 01:53 [Re: shtukata8]

три. Едната (канджи мисля, смисловата, макар с хирагана да ги мешам) почти напълно се припокрива с китайската, макар че думите се произнасят съвсем различно (китайците ми превеждат доста добре текстове на канджи в японски ресторанти, с потвърждение от японци)

Самият аз чрез сравняване още едно време се бях научил да си пиша името на катакана - от един японски диск (пиратски, разбира се) на Ингви (чуждестранните имена и думи се пишат на КК, а там имаше бая)

Мисля, че и хирагана е фонетична, но има и смислови символи, но се ползва само за японски неща (или неща, дето японците си мислят, че са японски, защото и токийци си имат една поговорка, дето завършва (спазвам 1:1 произношението й) "...и от Фуджияма по-високо нема")

Общо-взето, с това се изчерпват познанията ми по японски (е знам отделни думи, като еби, но... а да исках да кажа, че карате наистина значи "празна ръка", можете и да го проверите в мн. източници (и то хммм, ами източни източници), свързано е и с етимологията и философията. Прочее, срещнах нагоре странен превод на шото-кан - "вятър в клоните" (има нещо общо - "борови вълни" (шото)- т.е. люлеене на клони при вятър, но не е самия вятър... по скоро "клони на вятъра" трябва да се преведе, а не "вятър в клоните", мисля, че има доста различен смислов нюанс, за нерабиращите ще го обясня (без да съм сигурен, че съм прав). Още по-прочее, това ме подсети за "Крадец на време" на Пратчет и как Метачът обясняваше с гръмък шепот на ученика си значението на "нинджа" (което значело" вятър работа"). Просто е гениален тоя тип, мозъкът му е засукан в 7 измерения поне. А да, мисля, че за значението на кан (както в кан-джи) няма нужда да се разпростирам, но ако имате някакви неясноти и желание да ми преведете известна сума по PayPal моля, не се колебайте, а веднага ми я изпратете, пък аз може и да ви изпиша една лекция по въпроса (колкото по-голяма сума, толкова повече ще мисля)

ПП ЧА е чай както на джапонски, така и на китайски, и хинди, т'ва ей ся м-у другото го научих, тва докато обсъждах какатканата и как се вмятат в нея неща от канджи

ППП Понеже рядко пиша тук - да знаете, че не ползвам тиквони, понякога се майтапя и разчитам, че събеседниците ми не са пълни идиоти и ще разберат къде са несериозните места. За нещастие, обикновено надеждите ми се оправдават и се оказва, че те на са пълни, а празни, т.е. кухи идиоти.* Както се казваше - внимавай какво си пожелаваш, че да не си го получиш

______
* сега, читателю, ако си се разпенил и ядосал, върни се пак и прочети внимателно този абзац, особено частта м-у първото тире и втората запетая в него, преди да се хабиш да пишеш гневно-язвителни отговори

--------------------
Ъпгрейдвам тухли четворки до тухли петици!

nikolayminchev
неориентиран

Регистриран: 29.07.2010
    #2679279 - 12.08.2010 08:01 [Re: shtukata8]

Немога да разбера какви са тези изказвания (този стил е по-добър от другия)Важното е да се тренира.Ако искаш да премериш сили си има състезания.Всичко зависи от това колко упорито и качествено тренираш

Канасубиги
ариец
*

Регистриран: 08.12.2011
От: София
    #2881109 - 01.03.2012 12:41 [Re: nikolayminchev]

В Киокушин има удари с ръце в главата по правилника Шинкен шобу, онзи неграмотен черен колан от първата страница да си трае. В класическия правилник обаче няма, защото се играе с голи ръце - хайде малко мисъл!

Киокушин е най-успешното и твърдо Карате и е клас над другите такива. Това е и един от най-практичните стилове бойни изкуства.

--------------------
пета коренна раса

Maiden
член

Регистриран: 16.08.2005
    #2970975 - 23.10.2012 12:32 [Re: Канасубиги]

Цитат:

В Киокушин има удари с ръце в главата по правилника Шинкен шобу, онзи неграмотен черен колан от първата страница да си трае. В класическия правилник обаче няма, защото се играе с голи ръце - хайде малко мисъл!

Киокушин е най-успешното и твърдо Карате и е клас над другите такива. Това е и един от най-практичните стилове бойни изкуства.

Тъй, тъй, а освен в Киокушин-кан, къде другаде се практикува шинкен-шобу? Кога за първи път се въведе този правилник? Май, май и ти лекичко говориш наизуст.
Че Киокушин беше революция в Карате - беше. Че беше най-твърдото карате - беше. Че днес има Ашихара, Сейдо Кай Кан, Дайдо Джуку (Кудо) и ред други - има си.
Меренето на п@@@и от сорта кой е по-по-най е абсолютна загуба на време. Тези били по-бързи, онези били по-твърди... пълни глупости. Всичко зависи от индивидуалните качества на личността и правилната система на подготовка.

Канасубиги
ариец
*

Регистриран: 08.12.2011
От: София
    #3010549 - 01.02.2013 00:18 [Re: Maiden]

За другаде не знам, Киокушин-кан е просто федерация по Киокушин и драги, всички тези техники за удар към главата са присъщи на Карате, но по някаква негова преценка, Ояма ги е премахнал от състезателния вариант. Най-малкото в един кихон ги тренираш към главата, така че за говоренето наизуст вземи млъкни. И Киокушин, във всичките му разновидности и производни, които си изброил, остава най-коравият стил Карате и едно от най-тежките бойни изкуства.

--------------------
пета коренна раса

Maiden
член

Регистриран: 16.08.2005
    #3021513 - 03.03.2013 18:38 [Re: Канасубиги]

Хаха, ти си бил голям шегаджия! Като не знаеш, аз ще те светна - никъде!
Шинкен Шобу е правилник, присъщ единствено за Киокушин-кан (е, и в други разклонения на Киокушин опитаха подобни неща, но това е друга тема).
Ударите с ръце в главата в кихон, че ги има - има ги. Също така ги има в ката и иппон кумите, но това с какво ще му помогне на човек, след като не се отработват в кумите? Да удряш в главата е едно, да можеш да се защитиш от удари с ръце в главата е съвсем друго!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 15819

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.