ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Спорт » Бойни изкуства

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Atanassovski
македонец

Регистриран: 05.10.2009
От: Madrid - Reino de España
КАРАТЕ ДО
    #2488865 - 24.10.2009 17:27

Старите майстори - Карате До Шотокан

[url=

Легендата Сенсей Кеиго Абе:

[url=

Кумите:

[url=

[url=

Анди Хуг - Легенда от К1, ама от истинското К1 Стила му е Kyokushin Karate Do

[url=

www.youtube.com[/url]]

По-бързи от шотоканците няма ама пък и по-корави от киокушинците също няма хехехе, който се е занимавал с Карате До го знае

Поздрави на всички, каратисти или не

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
Re: КАРАТЕ ДО
    #2488901 - 24.10.2009 17:57 [Re: Atanassovski]

Цитат:

По-бързи от шотоканците няма ама пък и по-корави от киокушинците също няма хехехе, който се е занимавал с Карате До го знае

Доста глупаво изказване при това неподкрепено с факти. Не стилът определя кой е по-добър, а личните качества на боеца.
Пък и изказвания в стил, че дадено изкуство е по-по-най са точно за шоуто на Бате Енчо.

--------------------
Боят изгражда.

Atanassovski
македонец

#2488932 - 24.10.2009 18:38 [Re: Писанчо]

Писане въпреки, че говорим за стилове от Карате има доста голяма разлика между Шотокан и Киокушин, незнам дали си се занимавал с Карате но аз съм 2-ри Дан и много добре знам за какво става въпрос Киокушин Карате е агресивен стил, бой бой бой бой и още бой, докато Шотокан е по-динамичен и по-техничен стил и двубоите завършват супер бързо. Има големи разлики в двата стила, в катите, кихона, а най-същественната разлика е в кумите. В състезанията по Киокушин не са позволени ударите с юмрук в лицето, в главата се удря само с крак докато в Шотокан е позволено. Аз не казвам, че единия стил е по-добър от другия не се бъркай моля ти се.

Прав си за това, че всичко зависи от индивидуалните качества, но по принцип киокушинците са известни с това, че много държат на бой, защото стила им е такъв, Киокушин Карате е силов стил, докато Шотокан е по техничен. Самото име Шотокан го показва - Вятър между клоните, сиреч набляга се на бързи, точни и поразяващи удари и се избягват дългите двубои, докато в Киокушин си е чиста проба бой, просто стила е такъв и пак си е Карате и то много добро Просто заради тези разлики лафа между каратистите е такъв, не че единия стил е по-добър от другия.

Ето виж за какво говорим:

Кумите Карате Шотокан:

[url=

www.youtube.com[/url]]

Кумите Карате Киокушин:

[url=

www.youtube.com[/url]]

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Atanassovski
македонец

#2488934 - 24.10.2009 18:42 [Re: Atanassovski]

Ето още едно много яко клипче от кумите Киокушин:

[url=

www.youtube.com[/url]]

--------------------

Редактирано от Atanassovski (24.10.2009 18:43)

Писанчо
Хищник

#2488980 - 24.10.2009 19:32 [Re: Atanassovski]

Имам представа и от двата стила и съм играл спаринг с представители и на двете школи. И лично за мен киокушин е предпочитаният стил, точно защото носят много на бой. И техните срещи също приключват много бързо за всеки, който няма нужната закалка да се изправи срещу тях. При все това има и други стилове, които повече ми допадат, но пак не ги обявявам за номер 1. Всичко си зависи от човека.

--------------------
Боят изгражда.

Atanassovski
македонец

#2489015 - 24.10.2009 19:53 [Re: Писанчо]

Не си много прав приятелю ама айде няма да спорим, аз от 1-ви клас се занимавам с Карате все пак...а от няколко години и с Нинджуцу и толкоз много бой сам изял, че си нямаш на представа, но ти гарантирам, че много може да спорим за това. Карате е едно и също бойно изкуство но различните стилове са концентрирани по различен начин и в различни техники.

--------------------

Писанчо
Хищник

#2489030 - 24.10.2009 20:07 [Re: Atanassovski]

Много практикуващи шотокан и киокушин няма да се съгласят с теб. Не знам какво наричаш нинджуцу - буджинкан нинпо тайджуцу или друго. Така или иначе не ме впечатляват титлите на хората, а техните реални умения. Очевидно в някакъв форум няма как да стане ясно какви са те.

--------------------
Боят изгражда.

Atanassovski
македонец

#2489058 - 24.10.2009 21:13 [Re: Писанчо]

Цитат:

Много практикуващи шотокан и киокушин няма да се съгласят с теб. Не знам какво наричаш нинджуцу - буджинкан нинпо тайджуцу или друго. Така или иначе не ме впечатляват титлите на хората, а техните реални умения. Очевидно в някакъв форум няма как да стане ясно какви са те.

Прав си, че не са за форум тия неща
Относно Нинджуцуто Буджинкан се нарича школата на Соке Маасаки Хацуми, точно по Нинджуцу които между другото са 9 школи или съвкупност от техниките рюха. Съвременното им име е Нинпо Тайджуцу а общото им име е Нинджутцу. Ти сигурно имаш в предвид като казваш Тайджутцу техниките за излизане от захвати и манипулацията на ставите и сгъвките по човешкото тяло, сигурно това имаш в предвид, то така се и казва Тайджутцу от японски се превежда - Искуство за тялото. Tова е само една миниатюрна част от Нинджуцу, ако ти е интересно и имаш въпроси питай

Ето сега имаш малко повече информация и за Нинджуцу

Поздрави !!!

--------------------

Paquirin

Регистриран: 27.12.2008
    #2490716 - 27.10.2009 01:20 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Анди Хуг - Легенда от К1, ама от истинското К1 Стила му е Kyokushin Karate Do

Абе то и от Витоша по-високо нема ама нейсе.
Само да те питам ти нали не си по-голям от 8-ми клас? Щото ако си, тия изказвания хич не ти подхождат на възрастта.
По-бързи от шотоканците нямало. В кое? В бягането най-бързи са лекоатлетите и футболистите. Тях верно няма кой да ги хване. Макар че сигурно има и изключения.
[url=

ти го Анди Хуг.[/url]
Беше голям боец, лека му пръст, но да се дава като доказателство, че еди кои си били най-корави е нелепо. Пък и стилът му не е само Киокушин щото и той доста е работил над боксовата си техника да ти кажа.

--------------------
Боят само грънците не оправя!

Atanassovski
македонец

#2490725 - 27.10.2009 01:52 [Re: Paquirin]

Да ама си е каратист Айде да спорим ако искаш, нямам нищо на против. Не съм 8-ми клас, доста по-големичък съм

Аз казах, че е такъв лафа в карате средите и нищо повече...чети малко по-внимателно.

Ти занимавал ли си се с Карате амиго ??? Състезавал ли си се?? В двубоите ПО КАРАТЕ разбира се, че обикновенно шотоканците са най-бързи, и на всичкото отгоре в отkритите карате шампионати шотоканците са с най-много първи места и по ката и по кумите и по кихон ако щеш.
Ако разбираше от Карате щеше да ги знаеш тези неща, просто виж клипчетата или погледай малко кумите и ще разбереш, че съм прав. Виж разликите в кумите по шотокан и кумите по киокушин.

[url=

www.youtube.com[/url]]

Киокушин Карате си е много добър стил, просто там се залага повече на издържливостта от колкото на бързината и точните удари, защото самите правила в кумите го налагат.....и не само заради това...

Pozdravi ot Madrid!!!

--------------------

Редактирано от Atanassovski (27.10.2009 02:06)

Paquirin

#2490732 - 27.10.2009 02:21 [Re: Atanassovski]

Гледал съм кумите до втръсване. Не ми е интересно.Няма бой.
Изключвам Киокушин, който кой знае защо се опитваш да изкараш идентичен с Карате-до. Не си падам по Киокушин, но уважавам практикуващите го защото са корави пичове които носят и раздават бой. В другите турнири виждам само бързи момчета които подскачат на ляво на дясно безспир, махат във въздуха и много внимават да не се ударят щото ще ги дисквалифицират.
Питаш ме дали съм се състезавал. Да доста но във спортове където като получиш здрав тупаник гледаш да не подгънеш коляно, че да не ти отброява рефера защото ще загубиш срещата. Не като някои артисти, които при всеки малко по-силен удар в главата почват да се тръшкат по земята и да се превиват очаквайки съдията да накаже противника. Сега виждаш, че съм гледал кумите нали
п.п. Сега като прегледах много заядливо ми "звучи". Нямам нищо против традиционното Карате. Имал съм възможност да тренирам с представители на различни стилове и извода за мен е един. Ако човек тренира правилно, накрая резултата винаги е един и същ. Просто не харесвам състезателният правилник на Карате федерациите.
п.п.2 Един съвет: Прекалената надъханост може да те направи кон с капаци.

--------------------

Редактирано от Paquirin (27.10.2009 02:35)

Atanassovski
македонец

#2490737 - 27.10.2009 02:41 [Re: Paquirin]

Приятелю гледал си сигурен съм ама не си разбрал разликата между бойно приложните спортове и бойните изкуства:)
В кумите по Карате има много строги правила които се определят преди всяко състезание и се доуточняват, гледай кумите във формат фул контакт с контрол 4 (Максимум проникване на удара 4цм навътре в тялото) на ударите може и да не забележиш бруталност или според твоите наблюдения ``лекота`` на ударите но ти гаратирам, че е точно обратното, самата физика на изпълнението на ударите го е доказала и пре доказала
Всички професионални каратисти много носят на бой бъди сигурен, просто правилата при кумите правят двубоите да изглеждат някакси не достатъчно агресивни или как да го кажа....някък си ``без сила`` за хората които не ги разбират
Много са ти грешни наблюденията обаче. Разликата примерно, е че разните там боксьори или кик боксьори губят много време, енергия и здраве при нанасяне на не-ефективни и зрелищни удари за шоу на публиката които водят до травми предимно в коленете, стъпалата, лактите, китките и раменте.
В Карате примерно, се залага точно на ефективността в ударите Не си могъл да ги видиш тези неща докато си гледал кумите, просто защото не си се занимавал с бойни изкуства а сигурно си практикувал бойни спортове. Участвах тук в Мадрид 2005-а година на една демонстрация и семинар със Шидоши-Хо Сенсей Хитоши Като, мой много добър приятел 4-кратен световен шампион по Муай-Тай с когото аз сега тренирам с кроше изхвърли 90 килограмов леден блок сигурно на 4 метра. Хитоши Като е на 73 години в момента а с гякудзуки (удър с ръка в права линия) направи леда на парченца и се видя много ясно разликата между бойните изкуства и бойните спортове, начините на изпълнение на ударите и тяхната ефективност.

А моят приятел се казва Атрею Сантана, баща му в момента тренира екипа Чуте Боксинг на Вандерлей Силва за ММА състезанията, говорим за много високо ниво бойци. Атрею между другото се състезава в Муай-Тай което е по-скоро спортната версия на Муай-Боран Бойното изкуство с традициите които носи и Муай-Тай.

Както е казал Сенсей Като ``Няма добри или лоши бойни изкуства, има добри или лоши майстори`` И смятам, че е много прав.

Вникни малко повече във самата физика на изпълнение на ударите в Карате примерно и ще разбереш какво се опитвам с думи да ти обясня.

Нека да ти уточня нещо за да не се бъркаш амиго, Карате-До означава:

Кара Те - Празна Ръка
До - Път

А заедно Карате До е събирателният термин за абсолютно всички стилове Карате, включително и Киокушин

--------------------

Paquirin

#2490746 - 27.10.2009 03:15 [Re: Atanassovski]

Добре хайде щом ще си изясняваме понятията нека те "светна", че такова БИ "Муай Боран" нема. Има Муай Тай. Другото е сравнително наскоро създадена компилация от старите (и не чак толкова старите) техники, а правилника за провеждане на състезанията в МТ е съвсем друга работа. Мога да пиша доста по въпроса ама не му е тука мястото.
Колкото до останалото, когато някой надъхан пич започне да пише лафове от рода на
Цитат:

разните там боксьори или кик боксьори губят много време, енергия и здраве при нанасяне на не-ефективни и зрелищни удари за шоу на публиката които водят до травми предимно в коленете, стъпалата, лактите, китките и раменте.

обикновено спирам да му отговарям, защото практиката сочи че няма смисъл.
Поздрави на твоят приятел. Проблем ли ще ти е да дадеш някакъв линк с информация за Атрею Сантана, че в Гугъл нищо не успях да намеря, което е странно за четирикратен световен шампион.

--------------------

Atanassovski
македонец

#2490753 - 27.10.2009 03:37 [Re: Paquirin]

Братле ще го видиш до година в UFC не се притеснявай, не е много публична личност поради много причини които не са да ги говорим по форумите.

Как така муай-боран е скорошен стил, я дообясни малко.

Има ли добри бойци по муай-тай в България?? Аз не съм чул до сега такова нещо Гледах едни имитации на ММА мисля, че от Стара Загора, направо пълна пародия брато хехехехе

Само за Коцето Пeeв знам от Бургас (аз съм бургазлия), защото едно време тренираше с братовчед ми Киокушин, знам че после стана и световен по кик-бокс. Я кажи нещо по-ново, че аз от 12 години не живея в България.

--------------------

Paquirin

#2490814 - 27.10.2009 09:20 [Re: Atanassovski]

Айде ся! Четири пъти световен шампион и да няма информация за него Не се стискай! Дай линк да го видим!

--------------------

Писанчо
Хищник

#2490928 - 27.10.2009 10:03 [Re: Atanassovski]

Не си чул, ама българката Пламена Димова стана световен шампион по муай тай. Имаме и други класни състезатели, които лесно можеш да откриеш в гугъл. Владимир Вълев - Питбула примерно, който преди ден два стана втори на световното по кикбокс в Австрия.
И верно темата яко изтъпя.

--------------------
Боят изгражда.

Atanassovski
македонец

#2491343 - 27.10.2009 17:58 [Re: Писанчо]

Отдавна не съм чувал аз за БГ състезатели на такова ниво, верно нямам време за това и не съм се интересувал. Значи имаме добри бойци Браво.
За Карате не се и съмнявам, БГ е номер едно поне в Европа по Шотокан и Киокушин, японците много уважават наща школа по Карате. Джудото също е на много добро ниво в България а за кик бокса не съм се интересувал и за това не знам Скоро може и да се прибера към БГ аз, че тука данаците са много високи и сигурно ще потренирам Киокушин ако имам достатъчно време.
Вие на колко сте години ??? Аз съм 84-ти набор, на 25 години, Петко Атанассовски, много ми е приятно!!! От Бургас съм но от 12 години не живея в България.

--------------------

Paquirin

#2491353 - 27.10.2009 18:10 [Re: Atanassovski]

Здрасти Петко! Забрави да ми кажеш къде да открия информация за Атрею Сантана.

--------------------

Atanassovski
македонец

#2491380 - 27.10.2009 18:58 [Re: Paquirin]

Амиго казах ти, че не е публична личност. Регистрирай се в www.tuenti.com и търси Atreyu Santana Solano ако не успeeш да се регнеш дай си е-маила и аз ще ти изпратя покана. Направо ще те запозная щом толкоз много настояваш.

--------------------

Писанчо
Хищник

#2491533 - 27.10.2009 21:36 [Re: Atanassovski]

Остана да кажеш, че не си чул и за победата на Благой Иванов над Фьодор Емелияненко на бойно самбо в Москва, точно като празнуваха 50 годишен юбилей на самбото като стил. Вече и в ММА имаме забележими участия. Тепърва предстоят нови срещи. Ама в този форум никой не пише, повечето състезатели са в daobg.com.

--------------------
Боят изгражда.

Atanassovski
македонец

#2491762 - 28.10.2009 02:22 [Re: Писанчо]

Мда даже мисля, че гледах и клипчето в ютуб има много корави пичове в Родината ама май няма пари и подходящи условия за трениране там, аз така съм чувал.

--------------------

Paquirin

#2491821 - 28.10.2009 08:48 [Re: Atanassovski]

Ще те помоля да не ме пращаш за зелен хайвер и да ми даваш линкове към сайтове, в които трябва да изпиша една страница обяснение защо искам да се регистрирам!
Какво значи "не е публична личност"? Той е световен шампион. Може ли това никъде да не е отбелязано!? Как така името му излиза в списъка на работещите като охранители в Мадрид,в реклами за печелене на "лесни пари" чрез СМС-и ит.н. а нищо не пише за четирите му титли? Не ти искам сведния за личният му живот.Дай инфо кога и къде е ставал световен шампион! Толкова ли е трудно?

--------------------

Paquirin

#2493619 - 30.10.2009 02:19 [Re: Paquirin]

Гледам, че щъкаш из другите форуми, а тук не искаш да поспреш.
Защо ли? Може би няма такъв човек? Или има, но ти не го познаваш толкова от близо както твърдиш? А може би го познаваш и той ти е наговорил куп лъжи, които няма как да бъдат проверени?
п.п. Внаги има и други варианти разбира се

--------------------

Atanassovski
македонец

#2493625 - 30.10.2009 02:27 [Re: Paquirin]

Цитат:

Защо ли? Може би няма такъв човек? Или има, но ти не го познаваш толкова от близо както твърдиш? А може би го познаваш и той ти е наговорил куп лъжи, които няма как да бъдат проверени?

Щъкам където си искам амиго Имаш право да вярваш имаш право и да не вярваш...твой проблем. Преди 2-години имаше покушение срещу майка му и сестра му в Лас Палмас, затова не е публична личност. Баща му едно, че до скоро тренираше спец. частите на гуардиа сивил е един от топ 10 най-добри американски морски пехотинци от създаването на корпуса до ден днешен и също така един от големите акционери в банка Сантандер и петролната компания Репсол. Има доста причини поради които няма информация за него в нета...не е моя работа да ти разправям точно защо. Нали ти казвам, имаш право да вярваш имаш право и да не вярваш, аз ти предложих да те запозная, твоя си работа...

--------------------

Paquirin

#2493708 - 30.10.2009 09:25 [Re: Atanassovski]

Е няма лошо де не се изнервяй! Просто видях, че си се заиграл с македонстващите българи. Съжалявам за случилото се на приятелят ти, но не разбирам защо е толкова трудно за теб да ми кажеш кои години е бил световен шампион?
Значи баща му е "публична личност" а той не .
Иначе приемам с удоволствие предложението ти да ме запознаеш с него. Когато имам път към Мадрид ще ти се обадя. До тогава ще чакам да ми кажеш кога аджеба е бил световен шампион тоя юнак.
п.п. Научил съм се да не вярвам на приказки. Само на доказателства.

--------------------

Редактирано от Paquirin (30.10.2009 09:27)

Atanassovski
македонец

#2493997 - 30.10.2009 14:50 [Re: Paquirin]

Аз трудно се изнервям братле, разбирам те напълно Само ще ти кажа, че първата му професионалта битка в Тайланд на Суам Гуларб в Банкок е на 13 години Семейството му има огромен бизнес и са навсякъде навряни ако ме разбираш какво искам да ти кажа, за това не обича да е публичен а и не трябва. Баща му също не е публична личност, за него пък никъде няма да намериш информация, абсолютно никъде в нета няма информация за него, въпреки че е много ама много голям човек. Атрею в момента си рекламира правната къща по интернет и това е единственото инфо и за него, друго няма, няма и да има нали ти казах, че имаше филми покрай семейството му и то скоро...Мога през туенти да те запозная, друг начин наяма, а и незнам дали ще се съгласи. В момента положението му е много деликатно, немога по форумите да ги говоря тези неща. Заповядай когато имаш път към Мадрид, с удоволствие ще те заведа да пием по една бира и ще те запозная лично. Ако имаш път насам скоро пиши едно лично съобщение, ще ти дам телефони да ми се обадиш.

--------------------

Paquirin

#2494363 - 30.10.2009 19:02 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Аз трудно се изнервям братле, разбирам те напълно Само ще ти кажа, че първата му професионалта битка в Тайланд на Суам Гуларб в Банкок е на 13 години Семейството му има огромен бизнес и са навсякъде навряни ако ме разбираш какво искам да ти кажа, за това не обича да е публичен а и не трябва. Баща му също не е публична личност, за него пък никъде няма да намериш информация, абсолютно никъде в нета няма информация за него, въпреки че е много ама много голям човек. Атрею в момента си рекламира правната къща по интернет и това е единственото инфо и за него, друго няма, няма и да има нали ти казах, че имаше филми покрай семейството му и то скоро...Мога през туенти да те запозная, друг начин наяма, а и незнам дали ще се съгласи. В момента положението му е много деликатно, немога по форумите да ги говоря тези неща. Заповядай когато имаш път към Мадрид, с удоволствие ще те заведа да пием по една бира и ще те запозная лично. Ако имаш път насам скоро пиши едно лично съобщение, ще ти дам телефони да ми се обадиш.

И аз те разбирам напълно. Изприказва един куп приказки, но не можеш да ми кажеш кога и къде е бил шампион. Това за мен изчерпва темата.

--------------------

Нерегистриран

#2544781 - 01.01.2010 21:42 [Re: Atanassovski]

saglasen sam sas teb, imam samo edno razli4no mnenie otnosno prevoda na poniatieto karate.
ne e prazna raka prevoda karate do, a rakata na kitai ot dinastiata TAN.neslu4aino se praktikuva i rabota s orujia Kobudo v tradicionnite stilove,naprimer w 6orin ryu.prazna raka s orajie niama.

Atanassovski
македонец

#2552789 - 14.01.2010 09:26 [Re: Анонимен]

Цитат:

saglasen sam sas teb, imam samo edno razli4no mnenie otnosno prevoda na poniatieto karate.
ne e prazna raka prevoda karate do, a rakata na kitai ot dinastiata TAN.neslu4aino se praktikuva i rabota s orujia Kobudo v tradicionnite stilove,naprimer w 6orin ryu.prazna raka s orajie niama.

Кара- празна Те- ръка До- път или в случая по правилно, искуство. Сигурно имаш в предвид Рюкю Кобудо Самият термин Кобудо може да се използва по много начини и да означава няколко неща. Типичните оръжия в Окинава им викат Рюкю Кобудо. Има китайска база в Карате, но самата дума си значи празна ръка.

Поздрави от Мадрид!

--------------------

shtukata8
почетен член
**

Регистриран: 22.07.2010
От: Испания
    #2673186 - 31.07.2010 00:20 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Не си много прав приятелю ама айде няма да спорим, аз от 1-ви клас се занимавам с Карате все пак...а от няколко години и с Нинджуцу и толкоз много бой сам изял, че си нямаш на представа, но ти гарантирам, че много може да спорим за това. Карате е едно и също бойно изкуство но различните стилове са концентрирани по различен начин и в различни техники.

тук бих добавил нещо което дори онези които го знаят, често го забравят: Няма добри и лоши бойни изкуства, нито най бързи и най бавни стилове, просто има добри и лоши майстори:
Но не забравяйте че все пак са майстори

shtukata8
почетен член
**

#2673187 - 31.07.2010 00:24 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Цитат:

Кара- празна Те- ръка До- път или в случая по правилно, искуство. Сигурно имаш в предвид Рюкю Кобудо Самият термин Кобудо може да се използва по много начини и да означава няколко неща. Типичните оръжия в Окинава им викат Рюкю Кобудо. Има китайска база в Карате, но самата дума си значи празна ръка.

Поздрави от Мадрид!

Абре маймун, ти откога почна да ги разбираш тия работи. И откъде в Испания се появиха македонци от източна българия.

shtukata8
почетен член
**

#2673192 - 31.07.2010 00:32 [Re: Atanassovski]

Цитат:

Цитат:

Щъкам където си искам амиго Имаш право да вярваш имаш право и да не вярваш...твой проблем. Преди 2-години имаше покушение срещу майка му и сестра му в Лас Палмас, затова не е публична личност. Баща му едно, че до скоро тренираше спец. частите на гуардиа сивил е един от топ 10 най-добри американски морски пехотинци от създаването на корпуса до ден днешен и също така един от големите акционери в банка Сантандер и петролната компания Репсол. Има доста причини поради които няма информация за него в нета...не е моя работа да ти разправям точно защо. Нали ти казвам, имаш право да вярваш имаш право и да не вярваш, аз ти предложих да те запозная, твоя си работа...

чета, чета и ми става мъчно. вместо по цял ден да ровичкате в интернет и да се правите на отворковци ,че знаете всичко, то вземете да тренирате, че от клавиатурата здрави пръсти не стават.

shtukata8
почетен член
**

#2673196 - 31.07.2010 00:43 [Re: Писанчо]

Цитат:

Цитат:

Доста глупаво изказване при това неподкрепено с факти. Не стилът определя кой е по-добър, а личните качества на боеца.
Пък и изказвания в стил, че дадено изкуство е по-по-най са точно за шоуто на Бате Енчо.

ето един съфорумец който знае нещо истинско

shtukata8
почетен член
**

#2673202 - 31.07.2010 00:54 [Re: Анонимен]

Цитат:

няма да е зле да се поинтересувате за различните значения на иероглифите когато са използвани в различни езици. като например японски китайски и корейски. но преди да решите правилно ли е обяснението, проверете кой е преводача и ако не е японец кореец или китаец знаещ и трите езика не му вярвяйте.някай може ли да ми каже колко азбуки има в японкия език

ШШШШ
ПЛЮШЕН БРОНТОЗЕБЪР

Регистриран: 07.02.2007
    #2673218 - 31.07.2010 01:53 [Re: shtukata8]

три. Едната (канджи мисля, смисловата, макар с хирагана да ги мешам) почти напълно се припокрива с китайската, макар че думите се произнасят съвсем различно (китайците ми превеждат доста добре текстове на канджи в японски ресторанти, с потвърждение от японци)

Самият аз чрез сравняване още едно време се бях научил да си пиша името на катакана - от един японски диск (пиратски, разбира се) на Ингви (чуждестранните имена и думи се пишат на КК, а там имаше бая)

Мисля, че и хирагана е фонетична, но има и смислови символи, но се ползва само за японски неща (или неща, дето японците си мислят, че са японски, защото и токийци си имат една поговорка, дето завършва (спазвам 1:1 произношението й) "...и от Фуджияма по-високо нема")

Общо-взето, с това се изчерпват познанията ми по японски (е знам отделни думи, като еби, но... а да исках да кажа, че карате наистина значи "празна ръка", можете и да го проверите в мн. източници (и то хммм, ами източни източници), свързано е и с етимологията и философията. Прочее, срещнах нагоре странен превод на шото-кан - "вятър в клоните" (има нещо общо - "борови вълни" (шото)- т.е. люлеене на клони при вятър, но не е самия вятър... по скоро "клони на вятъра" трябва да се преведе, а не "вятър в клоните", мисля, че има доста различен смислов нюанс, за нерабиращите ще го обясня (без да съм сигурен, че съм прав). Още по-прочее, това ме подсети за "Крадец на време" на Пратчет и как Метачът обясняваше с гръмък шепот на ученика си значението на "нинджа" (което значело" вятър работа"). Просто е гениален тоя тип, мозъкът му е засукан в 7 измерения поне. А да, мисля, че за значението на кан (както в кан-джи) няма нужда да се разпростирам, но ако имате някакви неясноти и желание да ми преведете известна сума по PayPal моля, не се колебайте, а веднага ми я изпратете, пък аз може и да ви изпиша една лекция по въпроса (колкото по-голяма сума, толкова повече ще мисля)

ПП ЧА е чай както на джапонски, така и на китайски, и хинди, т'ва ей ся м-у другото го научих, тва докато обсъждах какатканата и как се вмятат в нея неща от канджи

ППП Понеже рядко пиша тук - да знаете, че не ползвам тиквони, понякога се майтапя и разчитам, че събеседниците ми не са пълни идиоти и ще разберат къде са несериозните места. За нещастие, обикновено надеждите ми се оправдават и се оказва, че те на са пълни, а празни, т.е. кухи идиоти.* Както се казваше - внимавай какво си пожелаваш, че да не си го получиш

______
* сега, читателю, ако си се разпенил и ядосал, върни се пак и прочети внимателно този абзац, особено частта м-у първото тире и втората запетая в него, преди да се хабиш да пишеш гневно-язвителни отговори

--------------------
Ъпгрейдвам тухли четворки до тухли петици!

nikolayminchev
неориентиран

Регистриран: 29.07.2010
    #2679279 - 12.08.2010 08:01 [Re: shtukata8]

Немога да разбера какви са тези изказвания (този стил е по-добър от другия)Важното е да се тренира.Ако искаш да премериш сили си има състезания.Всичко зависи от това колко упорито и качествено тренираш

Канасубиги
ариец
*

Регистриран: 08.12.2011
От: София
    #2881109 - 01.03.2012 12:41 [Re: nikolayminchev]

В Киокушин има удари с ръце в главата по правилника Шинкен шобу, онзи неграмотен черен колан от първата страница да си трае. В класическия правилник обаче няма, защото се играе с голи ръце - хайде малко мисъл!

Киокушин е най-успешното и твърдо Карате и е клас над другите такива. Това е и един от най-практичните стилове бойни изкуства.

--------------------
пета коренна раса

Maiden
член

Регистриран: 16.08.2005
    #2970975 - 23.10.2012 12:32 [Re: Канасубиги]

Цитат:

В Киокушин има удари с ръце в главата по правилника Шинкен шобу, онзи неграмотен черен колан от първата страница да си трае. В класическия правилник обаче няма, защото се играе с голи ръце - хайде малко мисъл!

Киокушин е най-успешното и твърдо Карате и е клас над другите такива. Това е и един от най-практичните стилове бойни изкуства.

Тъй, тъй, а освен в Киокушин-кан, къде другаде се практикува шинкен-шобу? Кога за първи път се въведе този правилник? Май, май и ти лекичко говориш наизуст.
Че Киокушин беше революция в Карате - беше. Че беше най-твърдото карате - беше. Че днес има Ашихара, Сейдо Кай Кан, Дайдо Джуку (Кудо) и ред други - има си.
Меренето на п@@@и от сорта кой е по-по-най е абсолютна загуба на време. Тези били по-бързи, онези били по-твърди... пълни глупости. Всичко зависи от индивидуалните качества на личността и правилната система на подготовка.

Канасубиги
ариец
*

Регистриран: 08.12.2011
От: София
    #3010549 - 01.02.2013 00:18 [Re: Maiden]

За другаде не знам, Киокушин-кан е просто федерация по Киокушин и драги, всички тези техники за удар към главата са присъщи на Карате, но по някаква негова преценка, Ояма ги е премахнал от състезателния вариант. Най-малкото в един кихон ги тренираш към главата, така че за говоренето наизуст вземи млъкни. И Киокушин, във всичките му разновидности и производни, които си изброил, остава най-коравият стил Карате и едно от най-тежките бойни изкуства.

--------------------
пета коренна раса

Maiden
член

Регистриран: 16.08.2005
    #3021513 - 03.03.2013 18:38 [Re: Канасубиги]

Хаха, ти си бил голям шегаджия! Като не знаеш, аз ще те светна - никъде!
Шинкен Шобу е правилник, присъщ единствено за Киокушин-кан (е, и в други разклонения на Киокушин опитаха подобни неща, но това е друга тема).
Ударите с ръце в главата в кихон, че ги има - има ги. Също така ги има в ката и иппон кумите, но това с какво ще му помогне на човек, след като не се отработват в кумите? Да удряш в главата е едно, да можеш да се защитиш от удари с ръце в главата е съвсем друго!

mincaa
неориентиран

Регистриран: 22.03.2013
    #3028547 - 22.03.2013 11:37 [Re: Maiden]

Уникален спорт!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 17822

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.017 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.