ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Спорт » Бойни изкуства

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Atanassovski
македонец

Регистриран: 05.10.2009
От: Madrid - Reino de España
Re: Муай Тай
    #2556133 - 18.01.2010 05:13 [Re: Писанчо]

Писанчо, нито съм облъчен нито просветен за съжаление От личен опит говоря...и кик бокс съм тренирал, отказах се на 1-вия месец заради безмисленните техники губещи време, енергия и бързина. Не казвам, че кик бокса за нищо не става, казвам това което аз съм преживял и знам. Тренирай Карате и сам ще се увериш. Когато някъде някой батка с бръсната глава дето се мисли за много як и могъщ започне да ти обяснява как се изпълнява един прост прав удър с ръка в гърдите (гяку дзуки) в повече от 10 изречения включващи обяснение за от къде излиза удара, траекторията, защо точно от там, как трябва да попадне, какви са движенията на останалата част от тялото, таза, раменете и т.н ела ми се обади И ще ти кажа още нещо, О Сенсей Масутацу Ояма когато е създавал Киокушин е казал, че няма добро или лошо бойно изкуство, има добри или лоши майстори а за да си майстор способен да развие собствен стил, трябва да познаваш осталите стилове..........замисли се върху това, което ти казвам без да се убиждаш. Аз не целя да се заяждам с теб и с Пакирин, напротив, казвам ви това което мисля и вярвам смятайки, че нищо лошо няма в това. Може много добри кик боксьори да има но просто не може да се сръвнява 1000 годишна японска традиция и философия с бойни техники създадени за да правят сеир по ринговете в САЩ. Бойните изкуства за това се наричат изкуства, защото са не само начин да набиеш някого на ринга ами садържат философия, етика и опит издържал на над 1000 години постоянни войни и проби. Това не се отнася за кик бокса примерно или за бокса, защото са бойно приложни спортове а не бойни изкуства.

Поздрави на колегата занимаващ се с Кудо !

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Atanassovski
македонец

#2556137 - 18.01.2010 05:37 [Re: Atanassovski]

Забележи на 0:22 мин. какво прави Мацуй Сенсей. Това се нарича ``шивари``, обясни ми с грубата, нелогична сила на един кик боксьор дали може да се получи такова шивари, и ако може ще те помоля най-учтиво да ми обясниш как.

[url=

www.youtube.com[/url]]

Опитай се да забележиш логиката тук в това клипче и после пак ще си говорим......няма излишни замахвания, излишно хабене на енергия и т.н, точно за това кик бокса не може и 2мм да се доближи до Карате......и никога няма да може

Поздрави !

[url=

www.youtube.com[/url]]
[url=

[url=

--------------------
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него...........

Писанчо
Хищник

Регистриран: 09.01.2007
От: Варна
    #2556266 - 18.01.2010 11:10 [Re: Atanassovski]

Не ме интересува карате. Тази тема е за муай тай, за него очевидно нищо не можеш да кажеш, тогава беше достатъчно просто да замълчиш. За карате си отвори друга и там пиши каквото искаш. Ама ти си знаеш едно и го повтаряш до безкрай без значение дали е на правилното място или не. С един месец на кикбокс какво си научил, че да правиш някакви генерални изводи? Все едно аз един месец да тренирам шотокан и после да го обявя, че не става. И що реши, че кикбоксьорите са някакви тъпи парчета? Вие в шотокан сигурно сте все висшисти и с по три доктората по философия - аман от дървени философи. Точно заради такива не ща да чуя за степени, философии и прочие сектантски тъпотии.

--------------------
Боят изгражда.

Писанчо
Хищник

#2556509 - 18.01.2010 15:50 [Re: Писанчо]

И още за специалиста по кикбокс - повечето тай боксьори играят и на кикбокс правилник - ето най пресния пример:
http://www.palaceofvarna.com/news.aspx?lang=bg&d=224

--------------------
Боят изгражда.

Paquirin

Регистриран: 27.12.2008
    #2556734 - 18.01.2010 21:43 [Re: Atanassovski]

ХАхахаха един месец бил тренирал и разбрал. Че и поучава Нищо не си разбрал. Казали са ти и сега повтаряш като папагал. Ето затова ти каза Писанчо, че си облъчен и е прав.Къде ги видя тия малоумни треньори-батки с бръснати глави? В Испания ли? Щото аз познавам мутри-каратисти ама не си правя изводи за Карате на тая база. И защо като има 1000 годишна традиция в Карате, за бой пускаш все киокушинкайски видео-материали. Тоя стил не е ли само на 60-тина години. Или е защото шотоканците само подскачат като петли?

--------------------
Боят само грънците не оправя!

Atanassovski
македонец

#2557873 - 20.01.2010 08:55 [Re: Paquirin]

И двамата си нямате представа какви ги говорите пичове Ами някой хора и за по-малко от месец разбират, че ше имат проблеми с кик бокса. От тия изпънати ръце при ударите лактите и раменете много страдат...Аз от чист интерес потренирах малко кик бокс и не ми хареса изобщо. Всичко ми се вижда не логично не намирам логика в кик бокса, вижда ми се като напразно губене на енергия и безмисленни удари с много странни траектории.

Шотоканците подскачат като петли на състезания, до известна степен си прав Но да тренираш Карате за състезания е малко по-различно от Карате на улицата... А Киокушин е просто една разновидност на Карате. Карате на улицата или на открити състезания изглежда като Кудо примерно...виж Кемпо Карате и пак ще си говорим

[url=

www.youtube.com[/url]]

--------------------

Писанчо
Хищник

#2557896 - 20.01.2010 09:57 [Re: Atanassovski]

Къде видя странни траектории в кикбокса? Прав, кроше и ъперкът ли са ти странни?
Я раздуй как петльовите подскоци се трансформират в смъртоносно улично карате, че вече стана съвсем забавно?

--------------------
Боят изгражда.

Paquirin

#2557939 - 20.01.2010 11:12 [Re: Atanassovski]

Абе има тук някой, който не знае какво говори ама не сме ние. Лактите не се изпъват умнико. Изпъват се колянните стави при камшичните удари в Карате. Нещо крайно нездравословно.
Не знам кой ти е преподавал Кик Бокс. Да не би да е някой преквалифициран каратист? Защото съм ги виждал такива. Мислят си, че като поназнайват карате или таекуондо, само трябва да сложат ръкавици и стават кик боксьори. Твърдението ти, че си наясно с Кик Бокса само след по-малко от месец тренировки говори за арогантност и високомерие.
Цитат:

Карате на улицата или на открити състезания изглежда като Кудо

Аааа не готин.Тия ще ги разправяш на някой, който си няма хабер от тия работи! Така изглежда Кудо. Шотокана има съвсем друга визия. И пак си дал за пример грешното видео.Що пускаш материал с Булкемпо чийто създател е киокушинкаец?
Понеже много говориш, че всичкото карате е едно и различните стилове са само разновидности, я ми кажи знаеш ли нещо за историята на Кик Бокса или Муай Тай?

--------------------

Atanassovski
македонец

#2558642 - 21.01.2010 08:45 [Re: Paquirin]

Аааа Колега няма да се разберем така Нищо общо няма между Карате и Тае куон до. Мислиш ли, че в Карате няма хвърляния, захвати и т.н ??? Разбира се, че има. Аз ти казах, че състезателното карате с подскоците не е Карате в суровия му вид. Ти пак показваш, че си нямаш на представа какво говориш. Такъв удър с крак може да бъде примерно едно мае гери а колянната става е около 5 пъти по широка и здрава от лакътната отделно, че удъра се приема от целия крак чак до таза.....а там се намират едни от най-големите мускули в човешкото тяло, които не позволяват да се нарани ставата (ако не риташ по стени разбира се). Удъра може да се изпълни като изтласкващ, пробиващ или с траектория от горе на долу както е в повечето случаи, всички удари в Карате са минали долу горе 1000 години изпитания, така че не ми говори глупости. Травми се получават понякога, съвсем нормално е. Аз говоря точно за правите удъри с изпънати лакти точно в бокса и кик бокса.....ей там са травмите в лактите и раменете и там е голямата пробойна в кик бокса, отделно излишното губене на енергия в замахвания и т.н За разлика от кик бокса, Карате е прецизно изкуство. А Булкемпо си е 90% Карате ако изобщо можеш да забележиш елементите в клипчето. 90% от удърите в японските бойни изкуства са идентични, така че можем да кажем че Карате е във всяко едно японско бойно изкуство. Позициите на краката и стойките също. Едно зен куцу дачи или кукуцудачи го има във абсолютно всяко едно бойно изкуство от Япония. Суровия вид на Карате си има хвърляния, захвати и т.н

Айде стига сме спорили, покажи няколко яки клипчета може да ми стане интересно а аз после ше ти покажа Карате Шотокан в суров ако не си виждал. Гледах онзи ден един вид ``българско мма`` и паднах на пода от смях... Дай нещо от България да видим, че ми е интересно.

Поздрави и тук нищо лично няма, само се изказват мнения.

--------------------

Paquirin

#2558687 - 21.01.2010 09:44 [Re: Atanassovski]

Виждам, че както и при предишният ни спор, избягваш да отговаряш на въпроси и намилаш едно и също. Това обезсмисля разговора със теб. Обясних ти, че лактите не се изпъват ама ти пак... каквото са ти казали. Карай както си знаеш! Зпочнал съм да се занимавам с БИ когато ти едва си прохождал (ако не и по-рано) и от доста време преподавам.За толкова време съм установил, че с хора като теб е безсмислено да се разговаря, така, че аз съм дотук. Когато (ако) се излекуваш от майсторската болест бихме могли да поговорим пак. Ако искаш информация за БИ в България, влез във http://daobg.com/ ! Там ще намериш каквото ти трябва

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12645

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.012 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.