ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: фиброаденоми в гърдите помогнете
    #2971637 - 25.10.2012 13:59 [Re: Dr.G]

Знам, че не се впечатляваш, но някои неща излизат извън граници и въпреки толерантността и търпението, които притежавам, бодат очите (моите), а като гледам не само

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
cveteto70
novata
**

Регистриран: 20.08.2012
От: софия
    #2971904 - 26.10.2012 07:41 [Re: Nadin]

защо смяташ че твоето мнение е по важно от моето.просто попитах докторката да ми каже нещо повече за кистите.нали все пак е лекар.би трябвало да ги знае.

cveteto70
novata
**

#2971905 - 26.10.2012 07:42 [Re: Dr.G]

колко е тарифата при вас?ако трябва ще си платя.

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2971914 - 26.10.2012 08:48 [Re: cveteto70]

Кой въобще е казал, че фиброаденом може да се трансформира в киста? Това са коренно различни неща и едното не води до другото.

NadinАдминистратор
Charmed

#2971972 - 26.10.2012 13:37 [Re: cveteto70]

В случая ти се опитваш да инсинуираш (всъщност не за първи път, за това и взех отношение - като администратор на форума), че докторката, не била таква и да, в този конкретен случай моето мнение е по-меродавно, важно, (наречи го както искаш) от твоето, защото тя Е лекар и това е факт.
Да се надяваме, че си разбрала какво визирам!

--------------------

cveteto70
novata
**

#2971994 - 26.10.2012 15:06 [Re: Nadin]

представи си че искам да науча нещо повече за кистите.може би имам здравословен проблем.стига вече с тия нападки.попитах като човек.

NadinАдминистратор
Charmed

#2972003 - 26.10.2012 15:39 [Re: cveteto70]

Няма нападки, има факти.
Относно това, че искаш да научиш нещо повече- чудесно. Помисли върху начина, по който задаваш въпросите си и проявяваш интерес към дадени теми, може би точно там се крие ключа, тоест начина ти на комуникация. Остави агресивното отношение и опитай с любезно такова.
Това го казвам съвсем добронамерено, дано разбереш какво имам предвид

--------------------

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2972021 - 26.10.2012 17:26 [Re: cveteto70]

Цитат:

представи си че искам да науча нещо повече за кистите.може би имам здравословен проблем.стига вече с тия нападки.попитах като човек.

Ти си човекът, който си позволява нападки тук, но щом питаш "като човек", ето ти инфото:
Цитат:

Доброкачествени тумори (бучки) на млечната жлеза

Какво са доброкачествените тумори на млечната жлеза?

Те се разделят основно на фиброаденоми и кисти.
Фиброаденомите са твърди, единични тумори (бучки), нефиксирани към околните тъкани. Най-често се срещат при жени под 30 години. Образуват се от разрастване на съединителната тъкан и епитела на млечната жлеза и се смятат за отклонение от нормалното им развитие. Причините за появата им са неизвестни, предполага се свръхчувствителност към естрогените.

Кисти на млечната жлеза
Смятат се за отклонение от нормалното развитие на млечната жлеза. Представляват разширени млечни канали, пълни с течност. Появяват се при една на всеки 14 жени, най-често след 35 годишна възраст, рядко преди 25 години. Влияят се от менструалния цикъл и естрогените и изчезват след менопаузата.

Какви са симптомите?
Фиброаденомите не предизвикват оплаквания. Обикновенно случайно се откриват при преглед. Те се опипват като подвижни, единични бучки.

Кистите са свързани с неприятни, често болезнени усещания по време на менструалния цикъл. Характерна е гладката им повърхност при пипане. Те не са толкова подвижни като фиброаденомите.

Как се поставя диагнозата?

Провежда се внимателено интервю и преглед от специалист.
Разпитва се за възрастта, броя на децата, възрастта при първото раждане, дали има болка, промяна в размерите, отношение към менструалния цикъл.
Използват се мамография и ехография. При съмнение за злокачествен процес, се предлага биопсия или операция за отстраняване на бучката и нейното изследване.

Какво е лечението?
Лечението на фиброаденома е същото, каквото е лечението при тумор в гърдата. При повечето пациенти се налага оперативно премахване на бучката с локална упойка. Неоперативно наблюдение се препоръчва при жени под 20-годишна възраст.
Ако се остави без операция, фиброаденомът нараства на големина с 1-3 см за около 5 години, като след това размерите му остават постоянни или дори намаляват.
Повторно развитие на фиброаденом след премахването му е необичайно.

Лечението на кистите е аспирация на съдържимото им. Оперативно премахване на кистите се препоръчва, ако съдържимото им е кървенисто или ако се развият повторно след аспирация.

Нагледно и ясно обяснено.

ПП Според мен по-точно би било да се нарекат доброкачествени образувания, не тумори, но какво пък.

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2972055 - 26.10.2012 19:24 [Re: Си Ди]

Истината е, че кистите са си кисти и аз поне, не бих могла да ги класифицирам като тумори.

Механизмът им на формиране е различен от този на туморите, но може би, ако погледнем чисто макроскопски на тях (преди да сме на ясно с естеството на образуванието) от латински "тумор" си е някакво образувание.

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2972059 - 26.10.2012 19:34 [Re: Dr.G]

Именно - това имах предвид. Статията е предназначена за по-широка аудитория, която включва хора, които не е необходимо да познават латинските наименования буквално като значение. В бита разговорно се ширят термини, натоварени със съответния смисъл, често сгрешени или като нарицателни. /Като "рак", да речем, по темата/
Но пък иначе, мисля, става достатъчно ясно за какво иде реч като за невежи, като мен.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 12 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 8627

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.