ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Chaos

Регистриран: 23.05.2002
Re: Имам Камък в жлъчката - може ли без операция?
    #1123317 - 18.01.2006 21:31 [Re: Бендер]

Цитат:

и като добавим, че при хронично възпаление на стената на жлъчния мехур може да се стигне до неопластично израждане - вече картинката става по-цялостна.

доста хора живеят и с отстранена жлъчка. не е невъзможно. не се затруднява живота чак толкова. е, естествено по-добре е да си живееш със всички органи, дето Бог те е дарил, ама какво да се прави. Дяволии - всекакви.
ето, ние например, вместо да натискаме на некой Атанас виното, се натискаме тук пред мониторите.

Аз не съм лекар - и за мене "неопластично израждане" е просто един непознат термин. Може ли да обясниш?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  

Нерегистриран

#1129777 - 23.01.2006 15:04 [Re: Chaos]

Имам камъни в жлъчката от 20години.Напоследък кризите започнаха да стават все по-чести и по-тежки.Вече бях готова за операция,когато научих за начин по който камъните можеха да се стопят.Моя близка със камък 2см пиеше една специална смола от 10 октомври 2005 г.На 20 ноември на ехограф камъкът
вече бил 0,5см,а на 28 декември вече няма следа от него на ехограхската снимка.Аз започнах да пия това лекарство на 15декември .Оттогава не съм получавала криза.Не съм имала и най-малка болка.Не съм правила ехограф,но и без него съм добре.Ще направя за да съм сигурна,че вече съм се отървала от тях.Сега ще ви дам адреса и телефона на човека от когото
купих лекарството.
гр.Бургас
сградата на СМК 6етаж 11стая
г-н Терзиев
сл.тел 056/84-30-59
Можете да му се обадите за да уговорите как да ви изпрати лекарството по пощата,ако ви е далеч Бургас.
Цената,когато аз купих поредната опаковка беше 6лв за 20 бройки.Възможно е леко да е увеличена.При тежки случаи като моя се пие сутрин и вечер по 1бр.Няма противопоказания и странични действия.
Ще бъда много доволна ,ако ви помогна!

Нерегистриран

#1129795 - 23.01.2006 15:13 [Re: Анонимен]

В предходното ми включване пропуснах да добавя,че тази смола стопява и камъни в бъбреците.Пишете ми за резултати във този форум или на еmail адрес-pasha11@mail.bg
УСПЕХ!!!!!!!!!!!!!!

Chaos

#1429098 - 16.09.2006 14:54 [Re: Chaos]

Аз бях забваил че питах и тук какво да правя с камъкът в жлъчният ми мехур. Сега като си помисля колко малко знаех преди 8 месеца и чак смешно ми става. Добрата новина /за мене/ е че съм с функционираш жлъчен мехур - и се чувствам все по-добре ;-)

Ако някой го интересува какво съм направил, и какво правя в момента може да погледна тази страница, http://nako.us/gallstones/ - това ми е личната страница, и когато не ме мързи пиша по малко какви ги върша.

Нерегистриран

#1447715 - 28.09.2006 23:27 [Re: Анонимен]

Аз се срещнах с този човек. За него лично знам от лекар в Бургас, който е диагностицирал резултат от промяна на клиничната картина/намаляване на камъните/ след лечение с тази смола. Терзиев, за който пишете наистина продава за 6 лв смолата, но аз лично не посмях да я пия, независимо че я купих от него. Този човек не ми вдъхна доверие и ми се струва, че съвършенно не е ясно какво се случва след известен период след приема/какви са вредите от него/
Той не може да каже дори от какво растение е тази смола. Говори с голяма доза несигурност и неяснота за произхода, начина по който я получава.... Вие колко човека познавате, които са я взимали?

SleepingSuN
отказала се!

Регистриран: 06.09.2006
    #1448454 - 29.09.2006 15:13 [Re: Анонимен]

Лично аз не пия смоли и тем подобни неща, просто трябва да спазваш някаква прилична диета - без мазнини, без пържено, без много лютиво, без много солено, по-малко шоколад и по-малко кафе А пък доколкото разбрах газираното било враг номер 1 на жлъчката, така че то трябва да се изхвърли от менюто, също и алкохола....Ако пък не те боли хапвай си, но не прекалявай и няма да имаш проблем с камъка, дори може да почне да се топи от диетата

Chaos

#1449583 - 30.09.2006 10:40 [Re: Анонимен]

Цитат:

Аз се срещнах с този човек. За него лично знам от лекар в Бургас, който е диагностицирал резултат от промяна на клиничната картина/намаляване на камъните/ след лечение с тази смола. Терзиев, за който пишете наистина продава за 6 лв смолата, но аз лично не посмях да я пия, независимо че я купих от него. Този човек не ми вдъхна доверие и ми се струва, че съвършенно не е ясно какво се случва след известен период след приема/какви са вредите от него/
Той не може да каже дори от какво растение е тази смола. Говори с голяма доза несигурност и неяснота за произхода, начина по който я получава.... Вие колко човека познавате, които са я взимали?

Оуу, аз отодавна съм забравил дори за тези смоли. Беше ми интересно какво представляват, но така и не успях да разбера със сигурност. Прилича на втвърдена смола от дърво, а според един мои познат е тамян. Нямам представа.

Това което наистина трябва да те безпокои повече не е какво се случва ако приемаш много време смолата, а защо по дяволите лекарите са толкова категорични че САМО и ЕДИНСТВЕНО оперативно премахване на жлъчният мехур оправя положението. Поне аз досега не съм срещнал лекар които да казва нещо друго. Направо смешно ми става като се сетя как ми обясняват как ТРЯБВАЛО да се изкара жлъчният мехур, как НЯМАЛО ДА ИМАМ ПРОБЛЕМИ след това. Аиде аз се спасих , ама колко много хора всекидневно им вярват , и се оставят да бъдат осакатени доживот - направо ми се плаче.

TramposaBG

Регистриран: 22.08.2005
От: Мадисън, Уисконсин
    #1450028 - 30.09.2006 16:50 [Re: Chaos]

Цитат:

Цитат:

ама колко много хора всекидневно им вярват , и се оставят да бъдат осакатени доживот - направо ми се плаче.

Интересен начин да използваш думата осакатени...явно не си влизал в болница скоро..
Иначе по темата--моята жлъчка беше махната преди 3 месеца, защото получавах невероятни кризи, дори когато ядях само напълно здравословни храни. Не ми се искаше да ме е страх от криза всеки път като се отдалеча от болницата и затова си направих операцията. Мина лесно и още на другия ден можех да нося бебчето си, което тогава беше 8 кила. Така че осакатена не се чувствам, просто беше неприятен момент, който мина и вече не се сещам за него.

SleepingSuN
отказала се!

Регистриран: 06.09.2006
    #1450430 - 30.09.2006 23:25 [Re: TramposaBG]

а е можело да извадят само камъка ....

TramposaBG

Регистриран: 22.08.2005
От: Мадисън, Уисконсин
    #1451693 - 02.10.2006 02:57 [Re: SleepingSuN]

Опитаха се да махнат само камъка, но от единия ден до другия явно беше изчезнал и не го намериха--останах си само с манипулацията (не знам как се казва, слагат те под упойка и бъркат с инструменти през устата да вадят само камъка). Обаче ми казаха че жлъчка която прави камъни не спира от само себе си, дори и при диета (аз съм на 24 години, много добро здраве, без никакво наднормено тегло).Епикризата след оперицията каза че жлъчката ми имала възпален вид, макар че нямаше камъни в момента. Абе като цяло радвам се че мина--вече мисля споменах че 2 месеца преди това бях родила 4-килограмово дете без упойка и болката от жлъчката беше по-силна.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 14 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 33758

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.