ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
SleepingSuN
отказала се!

Регистриран: 06.09.2006
Re: Имам Камък в жлъчката - може ли без операция?
    #1459918 - 07.10.2006 11:49 [Re: TramposaBG]

Честит рожден ден, много здраве, щастие и любов ти желая

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
melida
почетен член
**

Регистриран: 27.11.2005
    #1460036 - 07.10.2006 12:52 [Re: SleepingSuN]

Ще го кажа на кратко;Три дни се пие само прясно изцеден сок /200гр/ от ябълки-през два часа./да не е купен,защото има консерванти/На четвъртия се пие само сутринта 200гр сок от ябълки и 200гр чист зехтин.Не е толкова страшно колкото изглежда.Зехтина го пихме със сламка,за да не ни е гадно в устата.До вечерта трябва да излязат камъните.Използвахме 5 или 10л бидон от мин вода,за да видя камъните. Заоблените камъни са от черния дроб/като речни-чакъл/,а тези с ръбове ,острите са от жлъчката.
Каква е целта на тази диета:
Тези 3 дни когато се пие ябълковия сок жлъчката не работи.Ябълковия сок омекотява самите камъни и когато се изпие ударната доза зехтин,жлъчката започва да работи и увлича камъните.Забравих да кажа,че след като се изпие зехтина желателно е да се затопли мястото/с ел възглавничка или др./Най-добре е да се прочете с подробности в книгата, и тогава да се приложи,защото не си спомням дали има и още нещо за жлъчката,защото аз прочиствах-черен дроб.Успех и няма нищо страшно.
По този метод баща ми се излекува сам,защото лекарите не можаха да му помогнат 4-5 год,по 2 пъти в год влизаше в болницата

Scarlett OHara

Регистриран: 30.09.2006
    #1460354 - 07.10.2006 16:42 [Re: melida]

"Най-добре е да се прочете с подробности в книгата, и тогава да се приложи,защото не си спомням дали има и още нещо за жлъчката,защото аз прочиствах-черен дроб.Успех и няма нищо страшно."

Може би съм пропуснала нещо, но не разбрах за коя книга става въпрос? Благодаря.

SleepingSuN
отказала се!

Регистриран: 06.09.2006
    #1461749 - 08.10.2006 23:11 [Re: melida]

Да ама зависи колко ти е голям камъка, ако някой 3см камък и после получиш пертонит ?

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #1818448 - 04.07.2007 06:48 [Re: melida]

По вашата рецепта излиза, че се приема само сок и зехтин, но ето какво намерих.... Кой е най-добрият вариант?

http://anhira.com/zdrave/liver.htm
http://www.dar-center.com/article/?article=22 ползата от топлината?
Малко статии и на английски....
http://ezinearticles.com/?How-To-Liver-Cleanse-From-Home&id=341537

Моля ако сте правили подобно прочистване, да споделите как е минало и точно по коя рецепта сте го правили. Предварително благодаря.

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Chaos

Регистриран: 23.05.2002
Re: Имам Камък в жлъчката - може ли без операция? *DELETED*
    #1821831 - 06.07.2007 19:22 [Re: Glezlichka]

Мнението изтрито от Dr.G

Редактирано от Chaos (06.07.2007 19:49)

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1830446 - 13.07.2007 22:55 [Re: Chaos]

Искам да ви обърна внимание за пореден път на правилата на форума: тук се пише на български език!
Ако не си преведете постинга, ще се принудя да го изтрия.

Chaos

Регистриран: 23.05.2002
    #1830731 - 14.07.2007 11:19 [Re: Dr.G]

Цитат:

Искам да ви обърна внимание за пореден път на правилата на форума: тук се пише на български език!
Ако не си преведете постинга, ще се принудя да го изтрия.

Не мога да си редактирам мнението, така че го трии смело.

Редактирано от Dr.G (14.09.2009 11:02)

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1831063 - 14.07.2007 21:32 [Re: Chaos]

можеше просто да го напишеш отново, но ... както и да е. И аз не съобразих, че има определено време, в което може да се редактира дадено мнение, просто снощи бях твърде уморена след дълго пътуване.
Но това за чуждите езици и форума продължава да бъде валидно.

kokodivia
неориентиран

Регистриран: 26.05.2009
    #2459646 - 12.09.2009 09:47 [Re: Chaos]

Цитат:

Имам камък в жлъчката, 23 милиметра.
Въпроса ми е много прост - може ли това нещо да се унищожи с лазер или там нещо си друго (билки/лекарства) - така че да не се стига до операция?

Това че имам камък в жлъчката го разбрах вчера и още не съм наясно какво може да се прави - изобщо не сам наясно даже. Единственото в което съм сигурен е че искам да пробвам всичко възможно за да НЕ се стига до операция.

Благодаря.

И аз имам камък в жлъчката. Малък - 2мм. Но имам една постоянна тежест в дясното подребрие от това - показа го ехографа. Моята лекарка ми предписа Цинарикс, което е на билкова основа и това ме успокои (действало като повишава отделянето на жлъчен секрет, за да изкарам камъните, но трябвало да го пия с Бусколизин или Но-Шпа или Нещо-си-друго, което отпускало мускулатурата на жлъчката, за да излезе камъка. Като прочетох листовката на Бусколизина и ми настръхна косата - отказах се да го пия. Купих си една книга "Съчетаване на храните за здраве - системата на д-р Хей за лечение чрез хранене" от Дорис Грант и Джийн Джойс. В нея пише, че можеш да ядеш почти всичко без рафинирана захар и рафинирано олио. Рафинирана захар се съдържа в много продукти, така че най-добре да ядеш природни заместители на захарта - мед, стафиди, меласа, кленов сироп - но в ограничени количества. Пише още, че съчетаването на протеинови (месо, сирене) с нишестени (хляб, картофи) на едно ядене е вредно. И така, като започнах да ги съчетавам, болката отдясно намаля. От няколко дни пия много прясно изцеден ябълков сок. Освен това от днес започнах по две лъжици зехтин сутрин на гладно, като продължавам с ябълковия сок през деня. И ще изкарам камъчето, като освен това няма да позволя повече да се появява. :-))

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 33750

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.