ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Chaos

Регистриран: 23.05.2002
Имам Камък в жлъчката - може ли без операция?
    #1114036 - 12.01.2006 14:59

Имам камък в жлъчката, 23 милиметра.
Въпроса ми е много прост - може ли това нещо да се унищожи с лазер или там нещо си друго (билки/лекарства) - така че да не се стига до операция?

Това че имам камък в жлъчката го разбрах вчера и още не съм наясно какво може да се прави - изобщо не сам наясно даже. Единственото в което съм сигурен е че искам да пробвам всичко възможно за да НЕ се стига до операция.

Благодаря.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
agnos
неволен

Регистриран: 08.02.2005
От: тук-там и все тая
Re: Имам Камък в жлъчката - може ли без операция?
    #1115659 - 13.01.2006 14:12 [Re: Chaos]

Обичайното правило е, че ако литиазата е безсимптомна - да не ти пука. Така са над 80% от жените над 45 години.

Без оперативно лечение е възможно - литотриптер. Преценката за удачността му е задача на хирург. Правилото е, че веднъж започнат ли да се образуват камъни в жл. мехур - продължават.

При оперативно лечение и възможно
а) класическа операция - има си плюсове и минуси;
б) ендоскопска хирургия - има индикации и контраиндикации, + и -;
И в този случай решението следва да се вземе съвместно с преценката на хирург.

--------------------
Егото ни е Извор на всички проблеми - хората предпочитат да са "прави" вместо щастливи !?!

Chaos

#1118575 - 16.01.2006 02:17 [Re: agnos]

Утре ще ходя при лекаря за контролен преглед, защото имам и пневмония, и ще го разпитвам подробно. Но аз искам да го махна това нещо, колкото се може по скоро, ако може веднага след като се оправя от пневмонията.

А иначе ме боли , и лекяря каза че имало възпаление. Всичко започна след едно преяждане с торти/пасти и разни други сладки неща, на другият ден имах температура, и ме болеше в областта на черният дроб. Болеше ме, и имах температура вечерно време , в продължение на една седмица.
Сега пия някакви антибиотици, и вече престана да ме боли, и нямам температура.
Но при всички случаи искам да го махам тоиа камак.

agnos
неволен

#1119915 - 16.01.2006 20:03 [Re: Chaos]

Оплакванията, които описваш, доста добре пасват на клиниката на холецистит, коеот при наличие на камък си е индикация за отстраняване на камъка. Проблемът е, че според мен при това положение следва да се отстрани и жлъчния мехур, като не мога да кажа дали е удачно това да става с лапароскипски техники на оперативно лечение. Не обсъждам вариант за "стопяване" на камъка.

--------------------
Егото ни е Извор на всички проблеми - хората предпочитат да са "прави" вместо щастливи !?!

Chaos

#1121071 - 17.01.2006 14:09 [Re: agnos]

Цитат:

Оплакванията, които описваш, доста добре пасват на клиниката на холецистит, коеот при наличие на камък си е индикация за отстраняване на камъка. Проблемът е, че според мен при това положение следва да се отстрани и жлъчния мехур, като не мога да кажа дали е удачно това да става с лапароскипски техники на оперативно лечение. Не обсъждам вариант за "стопяване" на камъка.

Значи - доктора ми каза че трябва операция, и че с "разни там билкари няма да стане".

Аз имам информация, от /непознат за мене/ човек , които казва че се е излекувал в една клиника в София, без операция, с 4 вида хапчета за месец и пололвина. Това под лекарско наблюдение, не с билкари а от хапчета предписани от конкретен лекар. Тази противоречива информация, плюс факта че нищо не разбирам от медицина ме обърква допълнително

Аз самият не знам кое ще е по-добре за мене. Да се отстрани оперативно този жлъчен мехур в които се е образувал камъкът (23мм), или да търся начини да го "стопя" с "нещо"? Пред перспективата да внимавам какво ще ям цял живот - маи предпочитам отстраняването на жлъчният мехур. Но от друга страна пък, не зная какво прави този жлъчен мехур - и ако го отстранят няма ли да стане по-лошо. Тоест ако съм без този мехур - ще трябва през останалата част от живота ми да правя нешо специално, (например да не вдигам тежко, или да не ям едиквоси, или нещосидруго) или си оставам "обикновен човек"? Много ще се радвам ако компетентно лице ми обясни плюсовете и минусите да си имаш жлъчен мехур, за да мога да взема решение дали да се занимавам с опити за безоперативно стопяване на камъкът, или директно да търся клиника за безкръвна операция.

agnos
неволен

#1121096 - 17.01.2006 14:16 [Re: Chaos]

Ти май не разбираш /или не четеш внимателно.
Ясно ти казах - щом веднъж си имал оплаквания - налага се да мислиш НЕ ДАЛИ, А КОГА И КАК да отстраниш камъчето. Мисля, че е най-добре това да стане с "Класическа" операция - при теб, но е по-добре да се посъветваш с хирург.
А за стопяване и други подобни глупости - нито съм те чул, нито съм те чел. Такова животно - нема. И не съм предлагал да обмисляш подобна перспектива, така че е излишно да питаш отново и отново.

--------------------

Chaos

#1121241 - 17.01.2006 15:20 [Re: agnos]

Цитат:

Ти май не разбираш /или не четеш внимателно.
Ясно ти казах - щом веднъж си имал оплаквания - налага се да мислиш НЕ ДАЛИ, А КОГА И КАК да отстраниш камъчето. Мисля, че е най-добре това да стане с "Класическа" операция - при теб, но е по-добре да се посъветваш с хирург.
А за стопяване и други подобни глупости - нито съм те чул, нито съм те чел. Такова животно - нема. И не съм предлагал да обмисляш подобна перспектива, така че е излишно да питаш отново и отново.

А защо класическа операция? Не може ли с така наречената "безкръвна"?
И какви са евентуалните/възможните негативни ефекти от това да нямам жлъчен мехур до края на живота ми? Просто искам да съм информиран.

Нерегистриран

#1123214 - 18.01.2006 20:13 [Re: Chaos]

Аз съм на 26 год и също имам камък, но не ме боли и засега не ми прави кризи. Мен съсщо ме интерисува това, което пита човека, така че моля за компетентен отговор.

Chaos

#1123255 - 18.01.2006 20:53 [Re: Анонимен]

Цитат:

Аз съм на 26 год и също имам камък, но не ме боли и засега не ми прави кризи. Мен съсщо ме интерисува това, което пита човека, така че моля за компетентен отговор.

Анонимен - не бързаи с операцията, защото ситуацията се оказа по-сложна отколкото ми се искаше.

А именно негативите да нямаш жлъчка са (накратко) много по-голяма вероятност да имаш диария, и повишено съдуржание на холестерол, вероятно има и други - аз засега знам само това.

От друга страна има методи за безоперативно премахване на камъкът (само на камъка, жлъчният мехур ти остава)в жлъчният мехур, с лекарства/ursodeoxycholic acid , и със звукови (ударни) вълни.

Съвсем сериозно ти препоръчвам: 1. да се образоваш по случая; 2. да търсиш начин да премахнеш камъкът докато още е малък. Доколкото знам 2мм/година расте - така че това не е спешно , и не трябва да хукнеш веднага да го махаш.

Лично аз смятам от време на време да пиша тука какво ново съм открил по случая, ще се радвам ако и други хора споделят.

Бендер
палав

Регистриран: 05.01.2006
    #1123278 - 18.01.2006 21:05 [Re: Chaos]

и като добавим, че при хронично възпаление на стената на жлъчния мехур може да се стигне до неопластично израждане - вече картинката става по-цялостна.

доста хора живеят и с отстранена жлъчка. не е невъзможно. не се затруднява живота чак толкова. е, естествено по-добре е да си живееш със всички органи, дето Бог те е дарил, ама какво да се прави. Дяволии - всекакви.
ето, ние например, вместо да натискаме на некой Атанас виното, се натискаме тук пред мониторите.

Chaos

#1123317 - 18.01.2006 21:31 [Re: Бендер]

Цитат:

и като добавим, че при хронично възпаление на стената на жлъчния мехур може да се стигне до неопластично израждане - вече картинката става по-цялостна.

доста хора живеят и с отстранена жлъчка. не е невъзможно. не се затруднява живота чак толкова. е, естествено по-добре е да си живееш със всички органи, дето Бог те е дарил, ама какво да се прави. Дяволии - всекакви.
ето, ние например, вместо да натискаме на некой Атанас виното, се натискаме тук пред мониторите.

Аз не съм лекар - и за мене "неопластично израждане" е просто един непознат термин. Може ли да обясниш?

Нерегистриран

#1129777 - 23.01.2006 15:04 [Re: Chaos]

Имам камъни в жлъчката от 20години.Напоследък кризите започнаха да стават все по-чести и по-тежки.Вече бях готова за операция,когато научих за начин по който камъните можеха да се стопят.Моя близка със камък 2см пиеше една специална смола от 10 октомври 2005 г.На 20 ноември на ехограф камъкът
вече бил 0,5см,а на 28 декември вече няма следа от него на ехограхската снимка.Аз започнах да пия това лекарство на 15декември .Оттогава не съм получавала криза.Не съм имала и най-малка болка.Не съм правила ехограф,но и без него съм добре.Ще направя за да съм сигурна,че вече съм се отървала от тях.Сега ще ви дам адреса и телефона на човека от когото
купих лекарството.
гр.Бургас
сградата на СМК 6етаж 11стая
г-н Терзиев
сл.тел 056/84-30-59
Можете да му се обадите за да уговорите как да ви изпрати лекарството по пощата,ако ви е далеч Бургас.
Цената,когато аз купих поредната опаковка беше 6лв за 20 бройки.Възможно е леко да е увеличена.При тежки случаи като моя се пие сутрин и вечер по 1бр.Няма противопоказания и странични действия.
Ще бъда много доволна ,ако ви помогна!

Нерегистриран

#1129795 - 23.01.2006 15:13 [Re: Анонимен]

В предходното ми включване пропуснах да добавя,че тази смола стопява и камъни в бъбреците.Пишете ми за резултати във този форум или на еmail адрес-pasha11@mail.bg
УСПЕХ!!!!!!!!!!!!!!

Chaos

#1429098 - 16.09.2006 14:54 [Re: Chaos]

Аз бях забваил че питах и тук какво да правя с камъкът в жлъчният ми мехур. Сега като си помисля колко малко знаех преди 8 месеца и чак смешно ми става. Добрата новина /за мене/ е че съм с функционираш жлъчен мехур - и се чувствам все по-добре ;-)

Ако някой го интересува какво съм направил, и какво правя в момента може да погледна тази страница, http://nako.us/gallstones/ - това ми е личната страница, и когато не ме мързи пиша по малко какви ги върша.

Нерегистриран

#1447715 - 28.09.2006 23:27 [Re: Анонимен]

Аз се срещнах с този човек. За него лично знам от лекар в Бургас, който е диагностицирал резултат от промяна на клиничната картина/намаляване на камъните/ след лечение с тази смола. Терзиев, за който пишете наистина продава за 6 лв смолата, но аз лично не посмях да я пия, независимо че я купих от него. Този човек не ми вдъхна доверие и ми се струва, че съвършенно не е ясно какво се случва след известен период след приема/какви са вредите от него/
Той не може да каже дори от какво растение е тази смола. Говори с голяма доза несигурност и неяснота за произхода, начина по който я получава.... Вие колко човека познавате, които са я взимали?

SleepingSuN
отказала се!

Регистриран: 06.09.2006
    #1448454 - 29.09.2006 15:13 [Re: Анонимен]

Лично аз не пия смоли и тем подобни неща, просто трябва да спазваш някаква прилична диета - без мазнини, без пържено, без много лютиво, без много солено, по-малко шоколад и по-малко кафе А пък доколкото разбрах газираното било враг номер 1 на жлъчката, така че то трябва да се изхвърли от менюто, също и алкохола....Ако пък не те боли хапвай си, но не прекалявай и няма да имаш проблем с камъка, дори може да почне да се топи от диетата

Chaos

#1449583 - 30.09.2006 10:40 [Re: Анонимен]

Цитат:

Аз се срещнах с този човек. За него лично знам от лекар в Бургас, който е диагностицирал резултат от промяна на клиничната картина/намаляване на камъните/ след лечение с тази смола. Терзиев, за който пишете наистина продава за 6 лв смолата, но аз лично не посмях да я пия, независимо че я купих от него. Този човек не ми вдъхна доверие и ми се струва, че съвършенно не е ясно какво се случва след известен период след приема/какви са вредите от него/
Той не може да каже дори от какво растение е тази смола. Говори с голяма доза несигурност и неяснота за произхода, начина по който я получава.... Вие колко човека познавате, които са я взимали?

Оуу, аз отодавна съм забравил дори за тези смоли. Беше ми интересно какво представляват, но така и не успях да разбера със сигурност. Прилича на втвърдена смола от дърво, а според един мои познат е тамян. Нямам представа.

Това което наистина трябва да те безпокои повече не е какво се случва ако приемаш много време смолата, а защо по дяволите лекарите са толкова категорични че САМО и ЕДИНСТВЕНО оперативно премахване на жлъчният мехур оправя положението. Поне аз досега не съм срещнал лекар които да казва нещо друго. Направо смешно ми става като се сетя как ми обясняват как ТРЯБВАЛО да се изкара жлъчният мехур, как НЯМАЛО ДА ИМАМ ПРОБЛЕМИ след това. Аиде аз се спасих , ама колко много хора всекидневно им вярват , и се оставят да бъдат осакатени доживот - направо ми се плаче.

TramposaBG

Регистриран: 22.08.2005
От: Мадисън, Уисконсин
    #1450028 - 30.09.2006 16:50 [Re: Chaos]

Цитат:

Цитат:

ама колко много хора всекидневно им вярват , и се оставят да бъдат осакатени доживот - направо ми се плаче.

Интересен начин да използваш думата осакатени...явно не си влизал в болница скоро..
Иначе по темата--моята жлъчка беше махната преди 3 месеца, защото получавах невероятни кризи, дори когато ядях само напълно здравословни храни. Не ми се искаше да ме е страх от криза всеки път като се отдалеча от болницата и затова си направих операцията. Мина лесно и още на другия ден можех да нося бебчето си, което тогава беше 8 кила. Така че осакатена не се чувствам, просто беше неприятен момент, който мина и вече не се сещам за него.

SleepingSuN
отказала се!

#1450430 - 30.09.2006 23:25 [Re: TramposaBG]

а е можело да извадят само камъка ....

TramposaBG

#1451693 - 02.10.2006 02:57 [Re: SleepingSuN]

Опитаха се да махнат само камъка, но от единия ден до другия явно беше изчезнал и не го намериха--останах си само с манипулацията (не знам как се казва, слагат те под упойка и бъркат с инструменти през устата да вадят само камъка). Обаче ми казаха че жлъчка която прави камъни не спира от само себе си, дори и при диета (аз съм на 24 години, много добро здраве, без никакво наднормено тегло).Епикризата след оперицията каза че жлъчката ми имала възпален вид, макар че нямаше камъни в момента. Абе като цяло радвам се че мина--вече мисля споменах че 2 месеца преди това бях родила 4-килограмово дете без упойка и болката от жлъчката беше по-силна.

SleepingSuN
отказала се!

#1451699 - 02.10.2006 03:11 [Re: TramposaBG]

Ми тогава от къде си хванала този камък, той се получава или от висок холестерол, или от наднормено тегли или от хормонален дисбаланс, или.... има още редица причини...И как така е "изчезнал" ? Той за 1 ден неможе да се изпари.. освен ако не си го изакала без да разбереш

Редактирано от AnGeLGirL (02.10.2006 03:13)

TramposaBG

#1451704 - 02.10.2006 04:01 [Re: SleepingSuN]

Освен всички причини, които си изброила, някой път се получава след бременност от рязката загуба на килограми...Никой не знае от къде се появи, но това което знам е, че не исках пак такава болка. А камъните си излизат бързо и лесно --мен това ми беше десета криза за около месец и сигурно една торба камъни бях изхвърлила

Chaos

#1456934 - 05.10.2006 12:51 [Re: TramposaBG]

В събота пак правих Liver Flush процедурата. Резултата беше:
1 камъче около 12мм , 7-8 с размер около 6-7мм, и много (поне 100) с размер 1-2-3 мм. Чувствам се прекрасно. ;-) Не се самозалъгвам, и съм наясно че се чувствам все по-добре не само заради намаленият брой холестеролни камъни, но и заради по-здравословната храна която консумирам напоследък.

Все още изпитвам странно чувство (не е болка) в областта където се намира жлъчният мехур. Но със сигурност това чувство е по-малко осезаемо отколкото преди 6 месеца.

Незнам дали има нещо общо това с факта че вече съм изкарал доста камъни, но напоследък изпитвам все по малко необходимост да ям месо. Преди няколко месеца не можех да си представя да ям каквото и да е без месо. А сега ми е все тая стига да е вкусно. Може би "отпушеният" черен дроб по-лесно произвежда, а жлъчката по-лесно съхранява жлъчна течност, и увеличеният поток от жлъчна течност по-лесно смила месото, съответно ипо-лесно усвоявам от хранителните вещества каквото ми трябва? А може и нещо друго да е - засега не съм се замислял нито съм търсил информация по случая. В края на седмицата обаче точно това смятам да направя.

А тук има снмкка на 2-те най голями камъчетата от процедурата от преди няколко седмици. Това в случай че някои си мисли че се шегувам ;-)

SleepingSuN
отказала се!

#1457337 - 05.10.2006 16:40 [Re: Chaos]

Не ядеш месо, ама и това ли ти казаха да не правиш
Аз си ям месо, само, че което няма сланина и да не е мазно, а такова из магазините колкото искаш и най-вече да е ПЕЧЕНО! Ям придимно телешко - то е леко и ми действа добре, не ми става тежко от него - телешки пържолки, наденички, кюфтета от телешка кайма , телешки кренвирши , е естествено всичко това печено на скара или у фурната , с печени картофки знайш кво е вкусно мммммм

Па и с тез камъни, човек ше каже, че имаш 10000000 камъни в жлъчката

Редактирано от Sleeping Sun (05.10.2006 16:42)

SleepingSuN
отказала се!

#1457345 - 05.10.2006 16:44 [Re: TramposaBG]

Ам като ги изхвърляте усещате ли ги ? Всмисъл болка, нещо.. Щото аз досега кризи съм нямала, инъче камъка си кисне в жлъчката ми

Та значи от рязко отслабване, ей го на моя камък от де се е взел

Chaos

#1457674 - 05.10.2006 20:50 [Re: SleepingSuN]

Цитат:

Не ядеш месо, ама и това ли ти казаха да не правиш

Не , не съм твърдял че не ям месо. Казах че не изпитвам необходимост да ям месо. Разликата е гигантска. Ям каквото , и колко месо си искам , когато си искам. Просто го няма онзи вълчи глад за месо които имах преди. И спокоино мога няколко дни да изкарам без месо. Преди не можех. Естествено когато ям по-мазно усещам някакво дразнене (НЕ болка), но това е все по-рядко. И естествено като казвам месо имам в предвид месо. Това на етикето на което пише салам/кремвирш/наденици/кюфтета/... НЕ е месо. Това е някаква субстанция която се води хранителен продукт, и в която има: месо+оцветители+консерванти+още_някакви_неща_ебалимумаматакаквоточно.

И не, не се нуждая някои да ми каже какво да правя. Мога и сам да поема тази отговорност ;-)

Когато "излизат" не усещам нещо по-различно от това когато си ходя по нормална (така да се каже ;-) )нужда. Не се усеща нищо и след като изпия голямото количество лимонов сок със зехтин. А от магнезиевият сулфат които се взима преди това само ти къркорят червата.

SleepingSuN
отказала се!

#1459609 - 07.10.2006 00:54 [Re: Chaos]

мали ма какви буклуци поглъщаш само - магнезиев сулфат Тва па за кво е ?

TramposaBG

#1459642 - 07.10.2006 01:58 [Re: SleepingSuN]

Да бе, и аз не разбрах защо толкова лекарства и диети--мен ми казаха да ям каквото си искам. Не знам как биха ми действали по-мазни и тежки храни, защото те не са болезни дори за хора с присъстващи жлъчки Така че аз не ги хапвах и преди операцията..

Нерегистриран

#1459811 - 07.10.2006 10:19 [Re: Chaos]

Направи си прочистване на злъчката по метода на "Малахов",лично аз и моето сем си правихме прочистване на черния дроб и мн камъни излязоха.На детето,което е 13 год също излязоха камъни.Пробвай и успех.

SleepingSuN
отказала се!

#1459912 - 07.10.2006 11:47 [Re: Анонимен]

Кажи нещо повече за тоя метод де

SleepingSuN
отказала се!

#1459918 - 07.10.2006 11:49 [Re: TramposaBG]

Честит рожден ден, много здраве, щастие и любов ти желая

melida
почетен член
**

Регистриран: 27.11.2005
    #1460036 - 07.10.2006 12:52 [Re: SleepingSuN]

Ще го кажа на кратко;Три дни се пие само прясно изцеден сок /200гр/ от ябълки-през два часа./да не е купен,защото има консерванти/На четвъртия се пие само сутринта 200гр сок от ябълки и 200гр чист зехтин.Не е толкова страшно колкото изглежда.Зехтина го пихме със сламка,за да не ни е гадно в устата.До вечерта трябва да излязат камъните.Използвахме 5 или 10л бидон от мин вода,за да видя камъните. Заоблените камъни са от черния дроб/като речни-чакъл/,а тези с ръбове ,острите са от жлъчката.
Каква е целта на тази диета:
Тези 3 дни когато се пие ябълковия сок жлъчката не работи.Ябълковия сок омекотява самите камъни и когато се изпие ударната доза зехтин,жлъчката започва да работи и увлича камъните.Забравих да кажа,че след като се изпие зехтина желателно е да се затопли мястото/с ел възглавничка или др./Най-добре е да се прочете с подробности в книгата, и тогава да се приложи,защото не си спомням дали има и още нещо за жлъчката,защото аз прочиствах-черен дроб.Успех и няма нищо страшно.
По този метод баща ми се излекува сам,защото лекарите не можаха да му помогнат 4-5 год,по 2 пъти в год влизаше в болницата

Scarlett OHara

Регистриран: 30.09.2006
    #1460354 - 07.10.2006 16:42 [Re: melida]

"Най-добре е да се прочете с подробности в книгата, и тогава да се приложи,защото не си спомням дали има и още нещо за жлъчката,защото аз прочиствах-черен дроб.Успех и няма нищо страшно."

Може би съм пропуснала нещо, но не разбрах за коя книга става въпрос? Благодаря.

SleepingSuN
отказала се!

#1461749 - 08.10.2006 23:11 [Re: melida]

Да ама зависи колко ти е голям камъка, ако някой 3см камък и после получиш пертонит ?

Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #1818448 - 04.07.2007 06:48 [Re: melida]

По вашата рецепта излиза, че се приема само сок и зехтин, но ето какво намерих.... Кой е най-добрият вариант?

http://anhira.com/zdrave/liver.htm
http://www.dar-center.com/article/?article=22 ползата от топлината?
Малко статии и на английски....
http://ezinearticles.com/?How-To-Liver-Cleanse-From-Home&id=341537

Моля ако сте правили подобно прочистване, да споделите как е минало и точно по коя рецепта сте го правили. Предварително благодаря.

--------------------
"The happiest people don't have the best of everything. They just make the best of everything."

Live simply. Love generously. Care deeply. Speak kindly.

Chaos

Re: Имам Камък в жлъчката - може ли без операция? *DELETED*
    #1821831 - 06.07.2007 19:22 [Re: Glezlichka]

Мнението изтрито от Dr.G

Редактирано от Chaos (06.07.2007 19:49)

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1830446 - 13.07.2007 22:55 [Re: Chaos]

Искам да ви обърна внимание за пореден път на правилата на форума: тук се пише на български език!
Ако не си преведете постинга, ще се принудя да го изтрия.

Chaos

#1830731 - 14.07.2007 11:19 [Re: Dr.G]

Цитат:

Искам да ви обърна внимание за пореден път на правилата на форума: тук се пише на български език!
Ако не си преведете постинга, ще се принудя да го изтрия.

Не мога да си редактирам мнението, така че го трии смело.

Редактирано от Dr.G (14.09.2009 11:02)

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#1831063 - 14.07.2007 21:32 [Re: Chaos]

можеше просто да го напишеш отново, но ... както и да е. И аз не съобразих, че има определено време, в което може да се редактира дадено мнение, просто снощи бях твърде уморена след дълго пътуване.
Но това за чуждите езици и форума продължава да бъде валидно.

kokodivia
неориентиран

Регистриран: 26.05.2009
    #2459646 - 12.09.2009 09:47 [Re: Chaos]

Цитат:

Имам камък в жлъчката, 23 милиметра.
Въпроса ми е много прост - може ли това нещо да се унищожи с лазер или там нещо си друго (билки/лекарства) - така че да не се стига до операция?

Това че имам камък в жлъчката го разбрах вчера и още не съм наясно какво може да се прави - изобщо не сам наясно даже. Единственото в което съм сигурен е че искам да пробвам всичко възможно за да НЕ се стига до операция.

Благодаря.

И аз имам камък в жлъчката. Малък - 2мм. Но имам една постоянна тежест в дясното подребрие от това - показа го ехографа. Моята лекарка ми предписа Цинарикс, което е на билкова основа и това ме успокои (действало като повишава отделянето на жлъчен секрет, за да изкарам камъните, но трябвало да го пия с Бусколизин или Но-Шпа или Нещо-си-друго, което отпускало мускулатурата на жлъчката, за да излезе камъка. Като прочетох листовката на Бусколизина и ми настръхна косата - отказах се да го пия. Купих си една книга "Съчетаване на храните за здраве - системата на д-р Хей за лечение чрез хранене" от Дорис Грант и Джийн Джойс. В нея пише, че можеш да ядеш почти всичко без рафинирана захар и рафинирано олио. Рафинирана захар се съдържа в много продукти, така че най-добре да ядеш природни заместители на захарта - мед, стафиди, меласа, кленов сироп - но в ограничени количества. Пише още, че съчетаването на протеинови (месо, сирене) с нишестени (хляб, картофи) на едно ядене е вредно. И така, като започнах да ги съчетавам, болката отдясно намаля. От няколко дни пия много прясно изцеден ябълков сок. Освен това от днес започнах по две лъжици зехтин сутрин на гладно, като продължавам с ябълковия сок през деня. И ще изкарам камъчето, като освен това няма да позволя повече да се появява. :-))

apostola
неориентиран

Регистриран: 11.06.2012
    #2915434 - 11.06.2012 20:43 [Re: Анонимен]

ТАЯ СМОЛА НЕ ДЕИСТВА. САМО СИ ИЗХАР4ИХ ПАРИТЕ ХОРА И ЗАТОВА ВИ ПИША ДА НЕ ИЗГОРИТЕ КАТО МЕН.

Редактирано от Dr.G (16.06.2012 13:23)

ZAJKUN
неориентиран

Регистриран: 13.06.2013
    #3062358 - 13.06.2013 13:19 [Re: Chaos]

СПОРЕД МЕН МОЖЕ, НАСКОРО ОТКРИХА КАМЪНИ В ЗЛЪЧКАТА НА СЕСТРАТА НА СЪПРУГА МИ И АЗ СЕ ЗАЕХ С ВЪПРОСА, ЗАЩОТО ИМАШЕ ГОЛЕМИ БОЛКИ В ГОРНАТА ЧАСТ НА КОРЕМА, НО НЕ ИСКА ДА ВЛИЗА В БОЛНИЦА.НАМЕРИХ КОНЦЕНТРИРАНО ЕТЕРИЧНО МАСЛО ЗА ЦЕЛТА И СТАНА ЧУДОТО, НО ПРЕДИ ТОВА БЯХ НАМЕРИЛА ПАК МАСЛО, НО ДРУГО ЗА БАЩАТА НА КРЪСТНИКА МИ С ПРОБЛЕМИ В БЕЛИТЕ ДРОБОВЕ В БУРГАС ЩЯХА ДА ГО УМОРЯТ, А В СОФИЯ НЕ ЗНАЕХА КАКВО ДА ПРАВЯТ, НО ЧОВЕКА ВЕЧЕ 5 ГОДИНИ Е ЖИВ И ЗДРАВ БЛАГОДАРЕНИЕ НА ЕТЕРИЧНИТЕ МАСЛА.

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

#3062379 - 13.06.2013 14:16 [Re: ZAJKUN]

Само, моля, не крещете докато сте във форума.
Писането с главни букви не привлича внимание, но създава неприятни усещания. Ако мислите, че с крясъци ще докажете нещо - сгрешили сте мястото.

Hris
почетен член
**

Регистриран: 25.10.2003
    #3069685 - 03.07.2013 18:22 [Re: Chaos]

* лимонов сок със зехтин в съотношение 1:1 – тази комбинация действа благотворно на черния дроб като стимулира отделянето на жлъчка, така каналчетата на черния дроб се изчистват, жлъчния мехур също се отървава от застояла жлъчка, песъчинки и други вредни натрупвания.
Не съм го пробвала но 4етох, 4е помага за изхвърляне на камък.

--------------------
gg

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 33090

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.032 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.