ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Нерегистриран

Re: Очила за астигматизъм
    #1174426 - 28.02.2006 13:47 [Re: femina]

Здравей, femina! Пак съм аз. Реших се вече да правя очилата, спрях се на италиански стъкла. В тази връзка един въпрос: В оптиката, където отидох, ми казаха, че рецептата ми е непълна, понеже бил отбелязан астигматизъм само за едното око. Доколкото си спомням, лекарката ми беше казала, че имам астигматизъм само на едното око. Пак ще отида да я попитам, но смяташ ли, че е задължително да се отбелязват градуси и за двете очи? Някакси не ми се вярва да е толкова разсеяна офталмоложката.
И още един въпрос. Гледам дискутират във форума, че ако се практикували някакви упражнения за очите по книгата на Норбеков, човек можел да се оттърве от очилата. Смяташ ли, че има резон в това или е поредният кьорфишек?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
femina
Мис Каприз

Регистриран: 30.07.2004
От: BG
    #1175266 - 01.03.2006 00:26 [Re: Анонимен]

Астигматизъм може да има само на едното око. Тогава се отбелязва големината на цилиндъра и градуса, на който да бъде поставен. Кой е казал, че трябва да бъде и на двете очи? Струва ми се странно да са толкова тъпи в тази оптика.
За Норбрков нищо не мога да кажа. Нито съм му чела книгите, нито знам някой, който да е пробвал упражненията. По форумите съм чела, че някои късогледи свалят диоптрите, но за далекогледи не съм чувала. Вероятно с упражненията се отпуска спазъм на цилиарния мускул (в окото е), който при спазъм повишава пречупвателната сила на окото и с това се получава миопизация. Може упражненията и да имат ефект. Ако не помагат, поне не вредят.

--------------------
Държавата България - невъзможни неща няма!

Нерегистриран

#1184066 - 09.03.2006 12:10 [Re: femina]

Здравей, femina! Ето ме отново! Направих очилата вчера. Преди това се подсигурих отново с преглед при лекарката, която потвърди предишната диагноза. Днес само от време на време ги слагах, по-скоро ги изпитвах (не съм ги носила постоянно). Честно казано, не виждам особена разлика. В смисъл, че донякъде е разбираемо, защото диоптрите са нищожни (-0.25). Колежка с късогледстово от около -2 диоптъра, която не носи очила, но и няма астигматизъм, си сложи моите очила и каза, че с тях виждала по-размазано отколкото без тях. При мен образът не е размазан, но ми се струва, че имам все още известен дискомфорт при виждането (не съм много сигурна), който не е свързан с главоболие. Мислиш ли, че причината е в това, че не съм свикнала да нося очила или при астигматизъм винаги остава лек дискомфорт? Някъде четох, че независимо от носенето на очила, астигматизмът не се коригира на 100%, т.е. винаги съществува лек дискомфорт. Ти на какво мнение си?

femina
Мис Каприз

Регистриран: 30.07.2004
От: BG
    #1184544 - 09.03.2006 19:10 [Re: Анонимен]

Аз все пак не разбрах защо трябва да носиш очила. Какви оплаквания имаш от страна на очите?
Ако искаш ги носи, ако искаш недей. Както казах диоптърът е нищожен и с тях и без тях горе-долу все едно.
Астигматизъм 0,25 имат повечето от полвината хора с нормално зрение и обикновено не се изисква корекция.
При тебе за астигматизъм не може да се говори.
И е много ясно, че докторката ще си потвърди диагнозата, ако предварително си й показала рецептата.

--------------------
Държавата България - невъзможни неща няма!

Нерегистриран

#1185048 - 10.03.2006 09:08 [Re: Анонимен]

ИННА
мечтател

Регистриран: 30.08.2005
От: Варна
    #1319168 - 27.06.2006 21:42 [Re: femina]

Здравей femina,
прочетох отговорите ти по-горе и ако може и аз да попитам нещо
Преди два дена отидох на очен лекар. Оплакванията ми бяха от бърза умора на очите. Преди около 10 дена четох е-книги на един не много добър монитор и усетих как си преуморих очите. Мислех че с времето като огранича четенето, нета и ТВ-то ще си починат и ще се оправя, но тя умората продължава даже и когато просто се разхождам навън. Отидох на очен. Разширяваха ми зениците, оказа се че съм имала физиологичен астигматизъм. на едното око +0.50 на другото +0.25. Лекарката все пак иска да ме види още веднъж с нормализирани зеници преди да препоръча очила.
Странно аз отидох с нагласата да ми изпише капки за умората, а тя направо очила. От години работя на компютър никога не съм имала проблеми с очите, сигурна съм че и сега ако не бях чела всичко щеше да е наред, но...
Дали няма друг начин да ми се нормализират очите, да си отпочинат и да не усещам тази умора? На 28 г. съм иначе
Ще се радвам да чуя мнението ти

tiia
ентусиаст

Регистриран: 11.12.2004
От: Ямбол
    #1319478 - 28.06.2006 07:03 [Re: Анонимен]

От 10 години нося очила за астигматизма си. Човек, който няма астегметизъм вижда размазано през такива очила. С тях се свиква трудно. Когато ги сложих първия път имах чувството, че съм качена на кокили/чувствах се висока най-малко два метра/. С времето обаче свикнах. Имаше периоди, през които въобще не ги носех и това доведе о увеличаване на диоптъра ми, но не много. Аз всъщност винаги съм имала проблем с виждането надалеч. Преди да сложа очилата си мислех, че надписите по телевизията са размазани, а се оказа че проблема е в очите ми. Прегледах се случайно/откриха астигматизъм на сина ми, когато беше на 12 години/. Той също не носи редевно очилата си/само в началото ги носеше/ и не се оплаква поне засега. Аз обаче вече не мога без тях. Трудно работя на компютъра без очилата. При мен градуса на двете очи е различен. Диоптрите са -0,75 и -1,00., но наблизо си виждам перфектно/поне за сега/- на 41 години съм. Така че не се плаши.

--------------------
http://snimka.bg/album.php?album_id=23825

Нерегистриран

#1605147 - 22.01.2007 23:27 [Re: ИННА]

Здравейте!Интересува ме конкретен въпрос и се радвам, че случайно попаднах на вас.Възможно ли е от носене на лещи(Baush&Lomb)-цветни,които сам носила няколко години,да се вдигне диоптера ми или съответно астигмътизма?Носила съм ги не постоянно.

Гаргамелчо-Карамелчо
Реалист

Регистриран: 15.08.2003
    #1610668 - 25.01.2007 22:03 [Re: Анонимен]

Цитат:

Здравейте!Интересува ме конкретен въпрос и се радвам, че случайно попаднах на вас.Възможно ли е от носене на лещи(Baush&Lomb)-цветни,които сам носила няколко години,да се вдигне диоптера ми или съответно астигмътизма?Носила съм ги не постоянно.

Доколкото ми е известно за астегматизма не се препоръчват лещи.

--------------------
ЗУЛУ из КУЛУ

FindingTheWay
неуморима

Регистриран: 21.09.2006
От: София
    #1610918 - 26.01.2007 07:12 [Re: Анонимен]

Астигматизмът е константно състояние, което при наличието му, не се влияе от външни обстоятелства, като лещи, очила и пр. Единственото, което може да му повлияе, е отстраняването му с операция.

--------------------
„Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето“
Питагор

„Една надежда и една надежда само - Твоята любов.“
Руми

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 44 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 23271

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.121 seconds in which 0.107 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.