ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
KeanuReeves
US Democrat/BG Monarchist
**

Регистриран: 07.02.2009
Re: Очила за астигматизъм
    #2348815 - 09.04.2009 10:02 [Re: Milano]

Цитат:

Колкото повече си носиш очилата, толкова повече ще ти се вдига диоптъра

--------------------
I was born to become the Next World Leader! I feel confident in my abilities!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2348912 - 09.04.2009 11:43 [Re: KeanuReeves]

Офталмолог!

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2349005 - 09.04.2009 12:59 [Re: KeanuReeves]

Човече!?!, няма такова нещо като гаранция за каквото и да било, свързано с употребата и функциониране на живото тяло - и всичко е индивидуално!
Не го приемай като края на света! Това са само едни очила! Но късогледството не се лекува, това е дефект, обикновенно заложен, който се проявява рано или късно...
Освен с операция де, но за диоптрите ти въобще не си заслужава дори да се споменава тази възможност!
И по-добре наистина си питай офталмолога - не че няма да ти каже същото де, но явно много си се стресирал, а не бива

KeanuReeves
**

#2349382 - 09.04.2009 17:32 [Re: Си Ди]

ДА разбирам, че изобщо не би трябва да се рискува с операция за 1 минус и 1.5 минус.
А и освен това аз си виждам добре, дори не е кой знае каква разликата като сваля очилата, виждам едно и също, единствено пред компютъра като ги сваля ми става малко замъглено.
Иначе чак след 40 години, тогава, в зависимост отново според диоптрите бих помислил за операция, но също така се надявам, че дотогава и Медицината ще е напреднала достатъчно, и няма да има риск от такава една операция.
Много МЕРСИ за Съвета, който ми даде, наистина е много ценен. Трябва единствено и само да си нося очилата, когато преценя, че е нужно и да не се притеснявам толкова много. Днеска си изкарах навънка целия ден без очилата и изобщо не се и сетих, че трябва да нося очила, защото си виждах всичко както си гледам по принцип нормално. Едва чак сега, когато седнах пред компютъра си ги сложих, защото те винаги седят и ги оставям тука до компютъра ми, когато трябва да седна да си ги ползвам. И отново МЕРСИ.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2350131 - 10.04.2009 12:16 [Re: KeanuReeves]

, или по-скоро
за компа е добре, наистина, че без да искаме, много се напрягаме, без да се усетим
и си прави технологичните почивки

KeanuReeves
**

#2362857 - 28.04.2009 05:22 [Re: Dr.G]

Искам да попитам имали Цилиндрични Слънчеви Очила за Астигматизъм с Диоптри?
Такива очила от онези модните, които се продават и се използват само за слънце, дали от тях може да се преправят по поръчка на Цилиндрични Слънчеви Очила за Астигматизъм и плюс Цилиндъра да имат и диоптър, мога да кажа, че за слънчеви очила с диоптри бях чувал досега, но искам да знам дали има и Слънчеви очила за Астигматизъм?

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2362991 - 28.04.2009 11:37 [Re: KeanuReeves]

всичко се прави, понякога въпросът е колко си готов да платиш като цена, все пак
иначе хората са напред с материала, могат да задоволят потребности, за които дори не си се сетил още : просто не става в квартална оптика, макар че и там има добри, а в някоя от реномираните, свързани пряко с производител такива

ПП ама че снобски прозвучах - но като съм носила толкова години очила, има значение какви са, не мога да си изкривя душата

tender™
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #2363075 - 28.04.2009 15:11 [Re: KeanuReeves]

Моите очила са с астигматизъм - цилиндър и сфера, и с диоптър. И са слънчеви - на слънце сами потъмняват до 80% , в кафявата гама. Просто си поръчай такива стъкла, които са хелиоматик /потъмняващи на слънце/. МОжеш да си избереш да потъмняват в зелената или ако предпочиташ в розовата гама, както й процента на потъмняване. Можеш да си избереш и да са постоянно потъмнени на 15, 20, 50 %..., и ще изглеждат винаги като слънчеви очила. Просто си харесай подходяща рамка, за да приличат на слънчеви, и готово.
И не са много скъпи - моите с титанова рамка POLICE излязоха около 200 лв /преди две години/.

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

KeanuReeves
**

#2363220 - 28.04.2009 18:28 [Re: tender™]

ДА, моите са абсолютно същите като твоите очила, само, че потъмняват в сиво, заради рамката, така реши оптика (кварталния) да ми ги направи.
Но въпроса ми беше друг - относно марковите Слънчеви очила от последните тенденции (примерно в Стил ТЕРМИНАТОРА или Мъже в Черно), от тези модели очила дали могат да се направят за астигматизъм + диоптри и мисля, че получих отличен отговор от СИ ДИ, че с пари всичко се постига.
Мисля като стана на 30 години и ако съм се опаричил достатъчно до тогава да се свържа директно в чужбина с някои от тези маркови заводи и да си направя поръчка на Слънчеви очила и да си ги нося винаги, когато съм навънка, а в къщи да си бъда със сегашните.
Но засега все още има много време до тогава, а и си зависи и от мен да работя и да се трудя. И, ако успея да имам добри доходи един ден, бих си поръчал такива Слънчеви Очила с цилиндър и диоптри.

--------------------

veni83
неориентиран

Регистриран: 10.05.2009
    #2371590 - 10.05.2009 10:42 [Re: Анонимен]

iskam da popitam ot dva dena sam s o4ila za postoqnno dioptrite sa mi +1.5 +0.75 30gradusa i +1.5 +1 125gradusa no kato hodq s tqh i se 4ustvam kato dgudge vsqka6 se smalqvam kolkoto po na dale4e hodq vse po niska stavam dali e normalno nqkoi imal li e takav problem

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 23958

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.342 seconds in which 0.329 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.