ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Koop
разярен и амбициран
**

Регистриран: 07.07.2006
От: гр. София
Искаме парите!
    #1346407 - 19.07.2006 13:13

Здравейте!

Вчера чух по новините протестиращите лекари и сестри от Пирогов да скандират: Искаме парите! Искаме парите! Искаме парите!

Аз работя професия в която никой не знае заплатата на колегата си. Заплатата ми винаги се е заслужава персонално чрез заслуги и опит а не чрез връзки, уреждане или просто завършено образование. За щастие започва да има все повече такива професии в България. Ако съм недоволен от заплатата напускам и намирам друга работа, разбира се в същата специалност. Смятам че това е правилния начин. Ако медицинската реформа направи така че и за лекарите да бъде така тогава ще бъде по добре и за лекарите и за пациентите. Лекарите ще получават парите които заслужават, пациентите по добра помощ тъй като заплатата на лекарите ще зависи от това какво качество и какво количество помощ получават пациентите не само на организационно а и на личностно ниво.

Що се отнася до конкретния казус: далеч съм от мисълта да подценявам лекарските нужди и онеправданости. Но все пак един лекар да скандира подобно нещо като семантика е абсурдно според мен. Пък и не само лекар. Парите не са домати. Пари се искат по по елегантен начин. Човек като ги слуша направо да го хване страх да иде на лекар. Като знае че докато му шият главата ще си мислят само за пари. Вие как мислите?

--------------------
Не е лошо да си егоист. Лошо е да мислиш, че другите са егоисти, неосъзнавайки, че ти също си такъв.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
Re: Искаме парите!
    #1346563 - 19.07.2006 14:34 [Re: Koop]

а аз мисля, че не си чул достатъчно добре за какво иде реч
"реформата" окасакати здравеопазването тотално!! спешната помощ е безплатна, обаче- забележи - пари от здр.каса се плащат САМО ако има болничен престой- всички останали дошли, обработени и изпратени- са за сметка на Пирогов и съответно от парите за ФРЗ - и не само Пирогов - всички центрове за спешна помощ са така
да не говорим, че линейките са в спешното, а от болницата ако се изпише лежащ пациент, трябва да плати/щот друго ЮЛ/ за превоз с линейка и сума подобни ..недоносчета
така че - проблема е доста по-голям и малко по-различен

Koop
разярен и амбициран
**

#1346722 - 19.07.2006 16:00 [Re: Си Ди]

Бих го нарекъл просто държавна безотговорност, каквато я има навсякъде. Това относно финансовата страна на нещата.

Относно моралната не получих отговори. Трябва ли според Вас да се скандира "Искаме парите" ? Че то и аз искам парите, ама не викам като ходя по улиците "Искам парите!" Бих дал резервни варианти: Искаме заплащане за спешната помощ! Не работим безплатно. Или просто "искаме заплащане".

а не искаме парите... хахаха

--------------------
Не е лошо да си егоист. Лошо е да мислиш, че другите са егоисти, неосъзнавайки, че ти също си такъв.

Редактирано от dr. Koop (19.07.2006 17:19)

NINCHETO
асистентка

Регистриран: 08.05.2006
От: трастиката ,пак
    #1346841 - 19.07.2006 16:58 [Re: Koop]

аз само едно ще ти кажа,докато в България управляващи и пациенти не разберат ,че такова нещо като безплатно здравеопазване няма,иначе интелигентните и съвестни (в по-голямата си част )медицински работници ,ще са принудени да се принизяват до там ,че да търсят правата си със стачки и скандиране,защото аман от некадърно управление
ти казваш ,че е добре всеки да получава заплащане според заслуги и заработено ,което аз подкрепям с две ръце ,но тия хора ,които изпълняват един много високо специализирам труд,страшно отговорен, в момента не получават никакво заплащане за това ,което е наи -меко казано смешно
проблемът е огромен ,никой не може да очаква от когото и да било да работи без да получава заплащане за това,иначе се връщаме някъде при робите и робовладелците
лекарската професия е благородна ,но това ,което се случва е подигравка
мисля ,че заяждането ти за думите е непочтено ,най-малко
може би ако изкараш дори една вечер в спешно отделение ,ще си следващия излязъл на протест
аз не съм била там и не искам ,но напълно разбирам хората работещи там
те заслужават заплащане за труда ,образованието и отговорността ,която ежедневно поемат

--------------------
доброто е навсякъде,трябват ти очи и сърце

Koop
разярен и амбициран
**

#1346889 - 19.07.2006 17:20 [Re: NINCHETO]

Правилно !

--------------------

Редактирано от dr. Koop (19.07.2006 17:21)

Нерегистриран

#1346922 - 19.07.2006 17:40 [Re: Koop]

Живея близо до Родилния дом и Окръжна болница във Варна и забелязвам, че из дворовете им само циганки се разхождат.Имам чувството, че лекарите лекуват само цигани.И защо НЕосигурените циганки ще раждат безплатно?

Принц Генчо
Проминентен

Регистриран: 26.03.2006
От: Кара дере Паласт
    #1346966 - 19.07.2006 18:07 [Re: Koop]

Не го разбирай като заяждане, изобщо не си прав.
Само до преди 2 седмици, в продължение на месец повечето университетски клиники в Германия бяха отворени само за спешни случаи. Тази в hannover с над 1 200 легла беше затворена. Лекарите протестираха против лошите условия за труд и мнoгoто неплатени извънредни часове (повече от 50 на месец).
Един месец стачкуваха по улиците и викаха, дайте ни парите. Накрая си ги получиха - 500 допълнително.
У нас това е недопустимо, защото ние сме мърди от една страна, от друга сме завистливи.
Нещо друго - В Германия пациентите подкрепиха лекарите и стачкуваха заедно с тях.

--------------------
Мъчно ми е за село

Нерегистриран

#1348904 - 20.07.2006 23:03 [Re: Koop]

Адски си прав! Много добро изказване, браво!

Нерегистриран

#1349554 - 21.07.2006 11:56 [Re: Koop]

Цитат:

Но все пак един лекар да скандира подобно нещо като семантика е абсурдно според мен. Пък и не само лекар. Парите не са домати. Пари се искат по по елегантен начин. Човек като ги слуша направо да го хване страх да иде на лекар. Като знае че докато му шият главата ще си мислят само за пари. Вие как мислите?

Извинявай, Умнико, ама какво семантично неприемливо виждаш в това "искаме си парите"?!
а какво да викат!- искаме си средствата издавани от БНБ чрез които се осъществява индиректна обмяна на стоки и услуги" ли?
и какво абсурдно миждаш в това?- или си мислиш, че лекаря се храни от въздуха и фотосинтезира, и няма нуждите като всички хора?
Видно е че недолюбваш лекарите, а си се кръстил тука с Д-р пред името си, и ръсиш мъдрости по форума...интересна картинка ще се получи в психоаналитичен план защо това е така, защото нищо не е сучайно.
Добре е че не ссички мислят като тебе.Разгледай казаното от
5149mich
Германия пациентите подкрепиха лекарите и стачкуваха заедно с тях.
и NINCHETO

иначе се връщаме някъде при робите и робовладелците
лекарската професия е благородна ,но това ,което се случва е подигравка
мисля ,че заяждането ти за думите е непочтено ,най-малко

Нерегистриран

#1350631 - 22.07.2006 00:10 [Re: Анонимен]

има някаква обърка- в ника на тоя пич това dr не е Д-р, а др.- т.е другар, наш другар, наше момче демек

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3436

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.