ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
NINCHETO
асистентка

Регистриран: 08.05.2006
От: трастиката ,пак
Re: Искаме парите!
    #1352517 - 24.07.2006 10:20 [Re: Koop]

ти се оказа дървен философ dr. Koop .поста ти ,моля за извинение,е пълен с празни,а не с общи приказки,които не мисля да обсъждам.Може би е добре първо да получиш повече информация по коментираните от тебе теми и после да спориш с хора ,които очевидно са по- подготвени от теб
само една вметка от мен ,ако смяташ ,че е толкова лесно да завършиш медицина (някакви си 5-6 години не били кой знае какво ,ами ако си представяш,че следването преминава като това в МЕИ,какво са наистина още една -две години ,отгоре на твоите 4 ,далеч съм от мисълта да те подценявам,не го приемай лично),можеш да се пробваш,гарантирам ти бели коси още на втората година
пожелавам ти здраве
хубав и успешен ден

--------------------
доброто е навсякъде,трябват ти очи и сърце

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  

Нерегистриран

Хората със сочещите пръсти са на изживяване
    #1352617 - 24.07.2006 11:15 [Re: Koop]

Реших да се намеся още веднъж, виждам че спора стана интересен.
Много хора у нас , особенно когато става въпрос за здравеопазване, дават за пример запада. Ако тези хора отидат на запад на лекар и имат същите разбирания, каквито тук споделят, ще се застрелят още на входа на кабинета.
1. Когато пациента влезе в кабинета, първото нещо което се иска от него, преди да е видял още лекаря е да си плати. Ако не си плати, дори и червата да мu излизат нема да види лекаря.
2. Всеки пациент има на разположение между 3 и 5 минути време за преглед. За един час, лекарите преглеждат минимум 12 човека.
3. за да получите час при лекар трябва да чаката една седмица.

Относно стачките на лекари и нелекари. На запад хората излизат на улицата и получават винаги това което искат, защото са солидарни и защото не са така завистливи. У нас се смята зе ерес да поискаш пари и тези които го правят ги сочат с пръст. Хората със сочещите пръсти са на изживяване, принадлежат в миналото. Те разбират сега това и затова са толкова агресивни в момента.

Принц Генчо
Проминентен

Регистриран: 26.03.2006
От: Кара дере Паласт
Re: Хората със сочещите пръсти са на изживяване
    #1352622 - 24.07.2006 11:18 [Re: Анонимен]

Това от горе съм аз, забравих да се регистрирам.

Реших да се намеся още веднъж, виждам че спора стана интересен.
Много хора у нас , особенно когато става въпрос за здравеопазване, дават за пример запада. Ако тези хора отидат на запад на лекар и имат същите разбирания, каквито тук споделят, ще се застрелят още на входа на кабинета.
1. Когато пациента влезе в кабинета, първото нещо което се иска от него, преди да е видял още лекаря е да си плати. Ако не си плати, дори и червата да мu излизат нема да види лекаря.
2. Всеки пациент има на разположение между 3 и 5 минути време за преглед. За един час, лекарите преглеждат минимум 12 човека.
3. за да получите час при лекар трябва да чаката една седмица.

Относно стачките на лекари и нелекари. На запад хората излизат на улицата и получават винаги това което искат, защото са солидарни и защото не са така завистливи. У нас се смята зе ерес да поискаш пари и тези които го правят ги сочат с пръст. Хората със сочещите пръсти са на изживяване, принадлежат в миналото. Те разбират сега това и затова са толкова агресивни в момента.

--------------------
Мъчно ми е за село

anastasius ІІ
папа

Регистриран: 07.02.2006
    #1352681 - 24.07.2006 11:47 [Re: NINCHETO]

Ей, ама ти го разстреля този др.Кооп, бе!
по-нежно, така с фиинес, нали си все усмихната

--------------------
Die Seienden sollen nicht ohne Notwendigkeit vervielfacht werden.
Ockhams Rasiermesser

Редактирано от anastas (24.07.2006 11:49)

NINCHETO
асистентка

#1352710 - 24.07.2006 12:05 [Re: anastasius ІІ]

ау,моля да ме извините аз пак съм си усмихната ,ама понякога през зъбки
просто подобни позиции и дискусии страшно ме разочароват ,не съм искала нищо от написаното да прозвучи остро или обвинително,защитавам си позицията ,ако някой иска да ме опровергае (не претендирам за абсолютна правота)нека заповяда
аз няма да се засегна и от по-остър тон стига позицията да е защитена

--------------------

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1352716 - 24.07.2006 12:07 [Re: anastasius ІІ]

стига де щях да си залея клавиатурата с чай

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

NINCHETO
асистентка

#1352725 - 24.07.2006 12:15 [Re: Принц Генчо]

много вярно ,аз лично съм го изпитвала на гърба си
сестрите ме разпитваха по дълго за социалната ми осигуровка и точно кой как ще плати отколкото доктора ме преглежда.Да не говорим ,че бях в спешно и изкарах в чакане повече от половин час,при положение ,че ме докара линейка.А а за спешната помощ там-да повикаш линейка струва 500 долара на пациента или застрахователя

--------------------

Принц Генчо
Проминентен

Регистриран: 26.03.2006
От: Кара дере Паласт
    #1352775 - 24.07.2006 12:57 [Re: NINCHETO]

Абсолютно! Тук линейката струва 550 евро. И СЕ ПЛАЩА ВСЕКИ ПЪТ!!! А в спешно се чака с часове. Бърза помощ идавa по домовете до 3 часа.
Един леглоден в болница, само спане и храна е 500 евро. Най-важното е че хората разбира, че това толкова струва и не протестират и не завиждат за парите на другите.
Най-голямата лъжа, която се разпространява у нас, е че там никoй на никого не знае заплатата. Заплатите се заплащат по централна тарифа, като за всяка професия си има тарифа и всеки знае колко получава всеки. Но не това е важно.
У нас има проблем между лекар и пациент и той е общ. Шибано правителство и министерство, което оставя пациенти и лекари един друг да се избият за пари. Като изкличим лощото отношение на някои лекари и мизерната база, нашето здравеопазване в сравнение с европа изобщо не е лошо. Имаме мед. образование което е класи над средното такова в Европа, имаме добри специалисти и всичкото време на света за един пациент.

--------------------
Мъчно ми е за село

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1352826 - 24.07.2006 13:15 [Re: Принц Генчо]

имахме ..
това е едно от най-големите престъпления на "демокрацията" - разби създадена и действаща структура за лекарска и профилактична помощ ..
и разказа играта на образованието..
все още имаме "запас", а когато той свърши след още десет или петнайсет години? ..

Koop
разярен и амбициран
**

Регистриран: 07.07.2006
От: гр. София
    #1353032 - 24.07.2006 15:08 [Re: NINCHETO]

Какво общо има колко дълго и трудно се учи медицина с казуса? Ако мойте философски приказки са ненужни то Вашите приказки по какъв начин точно ги определяте като по-полезни? Дори не разбрах каква позиция защитавате, ако е само за "евтината пуцаница" така няма а се опраим скоро. "Ако аз съм зле нека и вуте да е зле и осмян" ще сме винаги ей тъй, и нема а се опраим. Искам нещо градивно, или нещо конкретно оборващо моите "празни твърдения", а не просто словоизлияния. Аз мога веднага да предложа какви точни закони и министерски постановления биха могли да се напишат за да се оправи дереджето на МБАЛ-овете. А Вие ?

"Искаме парите" е пълна безмислица. Родена от глупав служител в синдикат или глупава мед. сестра. ТОЧКА.

--------------------
Не е лошо да си егоист. Лошо е да мислиш, че другите са егоисти, неосъзнавайки, че ти също си такъв.

Редактирано от dr. Koop (24.07.2006 15:20)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3424

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.