ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
NINCHETO
асистентка

Регистриран: 08.05.2006
От: трастиката ,пак
Re: Искаме парите!
    #1353104 - 24.07.2006 15:40 [Re: Koop]

оле,оле,целия тоя спор е без смисъл
аз не желая да споря с вас ,защото тук не се ражда никаква истина ,но ще съм първата,която ще ви стисне ръката ,ако действително имате идеи как да се подобрят нещата в това наше нещастно здравеопазване и успеете да си извоювате поле за реализацията им .Дерзайте ,моля ви
аз ще продължавам да работя

--------------------
доброто е навсякъде,трябват ти очи и сърце

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Принц Генчо
Проминентен

Регистриран: 26.03.2006
От: Кара дере Паласт
Re: Искаме парите!
    #1353264 - 24.07.2006 17:21 [Re: Koop]

[image]http://www.monitor.bg/media/mget1?sid=&mid=79926[/image]
Лекарите излязоха в безкрайна стачка
“Тагесцайтунг” - Лекарите в университетските болници в Германия решиха да продължат стачката си, след като преговорите с представителите на правителството се провалиха. Около 70 000 медицински служители в 700 клиники, от различни райони на страната, стачкуват вече трета седмица с искания за повишаване на заплатите с 17% и по добри условия на труд. Всеки ден в протестите участват между 10 и 15 хил. лекари.
Според лекарските профсъюзи, стачните действия не пречат на работата на Бърза помощ и другите служби, от които зависи спасяването на човешкия живот. [image]http://www.monitor.bg/media/mget1?sid=&mid=79926[/image]

--------------------
Мъчно ми е за село

Редактирано от 5149mich (24.07.2006 17:25)

Koop
разярен и амбициран
**

Регистриран: 07.07.2006
От: гр. София
Re: Хората със сочещите пръсти са на изживяване
    #1366183 - 03.08.2006 01:43 [Re: Принц Генчо]

Само дето не аз, а ти сочиш с пръст. Атакувай темата а не мен ако си човек на място. Аз не атакувам теб, дори и сега, а само отговарям на безсмисления удар. Аман от комплексари бих казал последно. Е, ти атакува и темата, така е.
------
У нас има проблем между лекар и пациент и той е общ. Шибано правителство и министерство, което оставя пациенти и лекари един друг да се избият за пари
------
За туй дето го написа е много вярно. Евала с две ръце.
Сега, аз знам как е в германия, там съм бил. Има по-малко лекари на глава от населението, което погледнато от друг аспект има своите ползи (по-малък бюджет, по-лесен контрол, по-качествени кадри), не е вярно това за 5-те минути въобще. Отнасят се с теб и проблема ти сериозно и внимателно като с човек а не като с бройка, както (слава богу не всички) лекари в БГ правят. По малко лекари щом има, следователно времето от записването до записания ти час е по-голямо. А тук в БГ обичаме да висим по коиридорите и да чакаме. Аз лично бях в (една болница в София) скоро и трябваше да чакам един лекар с който имах уговорка в 9:30 по телефона. Чаках го с още една група заблудени хора, на които им е казано че "все някога ще дойде". Трябваше да се оплача на сестрата че не съм ял от оня ден и искам да хапна, защото среащата ми с него в 9:30 беше за сигмоидоскопия. Тука става малко гнусничко. Телефона му не отговаряше. Чаках го до 11 там, сестрата ми каза да ида до клиниката видях го там пича супер зает. Чаках го до 12:30. Писна ми да чакам защото някакви хора уж само да питат нещо само се предреждаха. А той само излизаше влизаше и говореше с разни други хора. Отидох при него казах му: искам да ми дадете точен час в който да доида, защото хем да не ви вися на главата, хем да ида някаде на по-споко. И той наиш кфо ми вика: хм..ми то не е задължително да си правиш изследване;))) Ако искаш;)) хах. Аз съм с температура и болки в корема, не било задължително да си правя изследване??? че да не съм си го аз измислил тва изследване, лекар ми го изписал... както и да е. Отивам аз в часа взе ме към 14ч. Не си изми ръцете, преди това се разкарва и пипа каквото и да е. И най-ижасното беше, че не си изми ръцете дори и след изследването, само се избърса с една салфетка, написа ми рецептата, и си излезе да се разкостиска и да пише някакви документи пак. Хаос пълен и това с "искаме парите" го затвърждава. Повтарям това не е правилния начин трбва да се наблегне на поощряването на качеството на мениджмънта на средно ниво. Пари ще има и ще са съразмерни на извършената работа. Знам много добре че и в германия 98% от болниците са държавни, и навсякъде е почти така, но там няма такъв хаос! ТОЧКА! В случая не аз съм на изживяване, защото говоря реални неща които могат да бъдат евентуално решение. А ти само дефинираш положението и се заяде. Персоналните атаки демонстрират деградивност. За съжаление същото правя и аз в момента щото съм човек и аз, НЯМА ЛИ ПОНЕ НЯКОЙ ДА ЗАСТАНЕ НА МОЯ СТРАНА ПО ДЯВОЛИТЕ???, аман от мисленето на старото поколение!

--------------------
Не е лошо да си егоист. Лошо е да мислиш, че другите са егоисти, неосъзнавайки, че ти също си такъв.

samata tia
почетен член
**

Регистриран: 15.07.2006
Отказаха ми направление
    #1366369 - 03.08.2006 09:55 [Re: NINCHETO]

Личният ми лекар ми отказа направление за ендокринолог защото не си нося заключението от предното си направление преди 6 месеца което беше пак за ендокринолг. Обяснението му беше че трябва да се убеди че аз не сам диспансеризирана. Това правилно ли е?
Всъщност, освен да пишат направления, аз лично не знам, какво друго правят те.

anastasius ІІ
папа

Регистриран: 07.02.2006
Re: Отказаха ми направление
    #1366465 - 03.08.2006 10:44 [Re: samata tia]

Правилно е естествено.След всеки преглед при специалист, тряба да занесеш амбулаторния лист от прегледа при джипито си.Той го слага в отделна папка и така се оформя твое медицинско досие.то е много полезно в последствие, за да меже всеки лекар който после като го разглежда да види какви проблеми със здравето си имала.Това е в твой интерес, затова ти трябва да се грижиш за тези неща, защото здравето и грижите около него са си твоя лична работа.
Има и много сърцати джитипа, които добре си гледат пациентите.Но има и такива които са го отсвирили, особено в селата, където хората нямат друг избор и търпят джипито си.

--------------------
Die Seienden sollen nicht ohne Notwendigkeit vervielfacht werden.
Ockhams Rasiermesser

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #1366480 - 03.08.2006 10:51 [Re: samata tia]

Цитат:

Всъщност, освен да пишат направления, аз лично не знам, какво друго правят те.

Във всеки случай,не си мисли,че им е много розово!
А Анастас е прав за досиетата!Освен това ги проверявят от Здравната каса/институция която ненавиждам/.И глобяват яко личните лекари ако има нереднокти с досиетата!

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

NINCHETO
асистентка

Регистриран: 08.05.2006
От: трастиката ,пак
    #1366540 - 03.08.2006 11:27 [Re: samata tia]

не съм личен лекар,но ще кажа,че е правилно,защото така изисква здравната каса,а ако нещо не е по техните изисквания веднага какво:глобаааа
пациентите също трябва да са дисциплинирани и да спазват правилата.Не ви е отказал спешна помощ, нали.А обещанието: после ще го донеса, ти сега само ми свърши работата ,че да не се връщам,в повечето случаи никога не се случва.Пациентите просто забравят или откровено нехаят и лекаря какво:глобяват го за неспазен протокол
не всички лекари са маскари мили хора
това с най- добри чувства от позицията на медицински работник естествено

--------------------
доброто е навсякъде,трябват ти очи и сърце

anastasius ІІ
папа

Регистриран: 07.02.2006
    #1366558 - 03.08.2006 11:35 [Re: deputatkata]

Цитат:

Здравната каса/институция която ненавиждам/

тука сме съмишленици на 200 %
- това е една сбирщина от кукли, кикимори, некадърни докторки/експерти уж..., в голямата си част изкукали стари моми/ които им работят за по 300 лв. и алчни и корумпирани началничета назначени по политически съображения

--------------------
Die Seienden sollen nicht ohne Notwendigkeit vervielfacht werden.
Ockhams Rasiermesser

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #1366584 - 03.08.2006 11:49 [Re: anastasius ІІ]

Цитат:

Цитат:

Здравната каса/институция която ненавиждам/

тука сме съмишленици на 200 %
- това е една сбирщина от кукли, кикимори, некадърни докторки/експерти уж..., в голямата си част изкукали стари моми/ които им работят за по 300 лв. и алчни и корумпирани началничета назначени по политически съображения

По-точно едва ли може да се опише!

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #1366643 - 03.08.2006 12:35 [Re: anastasius ІІ]

прибави и телка- и ще стане спи градът

--------------------
"Ако някой ден пак имаш нужда от помощ, ако изпаднеш в беда и някой трябва да ти подаде ръка, за да те измъкне...Моля те, не се колебай, а веднага върви по дяволите.. "

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 6 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3436

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.