ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: ЦЕНИ НА ОРТОДОНТСКИ УСЛУГИ
    #1634844 - 13.02.2007 16:56 [Re: deputatkata]

Тук са 6000 $ в монента, бяха 5К, но се промени.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1635659 - 14.02.2007 10:12 [Re: Nadin]

Очевидно моята дъщеря ще си остане с криви зъбчета, ако така продължават ортодонтските услуги

GPV
неориентиран

Регистриран: 15.01.2007
    #1635762 - 14.02.2007 11:01 [Re: deputatkata]

А как стои въпросът с 31-годишните, нуждаещи се от корекция на зъбите? Апаратчета са ми слагани 3 пъти. Двата пъти ги носих като ученичка в основното училище - тези, които се свалят. От нехайство ли, от нещо друго ли - не се получи обсолютно никакъв резултат. Последния път, когато сложих апарат, бях на 17-18 години. Той не се сваляше и ми изправи доста кривите зъби. Но лекуващата ми зъболекарка го свали твърде рано и те се върнаха обратно. Трябваше да го задържа поне още 3-4 месеца, ако не и повече. И щях да го нося! Когато сложихме на долните, те също се изправиха. А дойде ли времето да свалим апаратчето, на своя глава го оставих 3 месеца - просто не отидох на зъболекар, за да го махнем. Резултатът беше много по-добър. Но т.к. горните зъби са криви, те избутваха долните, но все пак се задържаха в много задоволителна позиция спрямо това, което бяха. Пречи ми това, че зъбите са криви (говорим за десен резец и втори ляв - горни). Вреди и на венците. Някой има ли представа дали има някакъв шанс за изправяне на тази възраст без да се налага ваденето на зъби?
Само за пояснение - апаратът, който носих накрая, не бе ше от брекетите. Тогава все още не бяха навлезли у нас. Представляваше две коронки на 6 или 7 зъби, за които се захващаше скоба. На тази скоба се връзваше всеки един зъб, нуждаещ се от изтегляне напред, с едно телче (буквално) и се издърпваше на определен интервал от дни. А тези, които пък трябваше да се избутват, скобата си ги буташе навътре. Преди да ми свалят апарата зъбите се бяха изправили много добре, но за кратко . Бях твърде голяма. Зъболекарката трябваше да предвиди това, но симисля, че искаше друг източник на финанси - каза ми, че за да спрат да се връщата зъбите, ще трябва да сложим една пластина, която да ги държи (което можеше да си прави и апаратчето!), а тя беше с цена колкото самото апаратче - то беше скъпичко.

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #1635769 - 14.02.2007 11:04 [Re: GPV]

Да,може да се коригира.Ортодонтията за възрастни вече доста напредна.

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

GPV
неориентиран

Регистриран: 15.01.2007
    #1635775 - 14.02.2007 11:05 [Re: deputatkata]

Само дето цените и те напредват много .

X-tended
agriolouloudo

Регистриран: 15.10.2004
От: София
    #1636577 - 14.02.2007 21:19 [Re: Dr.G]

колкото по-навреме започнете лечението (при СПЕЦИАЛИСТ) толкова по евтино излиза... брекетите са около 2000 лева за цялото лечение, което е около две години най-често и съответно може да се направят договорки за разсрочване на сумата. не мисля че финансите могат да са пречка. да не говорим че има и някои по евтини възможности за лечение... (по трудно достъпни, но също толкова качествени)

а за човека, който се оплакваше от липсата на тарен резултат мога само да кажа че лечението става ЕДНОВРЕМЕННО за двете челюсти, и от значение не е само продължителността на носенето на апарата, а и така наречените ретенционни апарати, които се носят известно време след приключване на лечението (дори цял живот в някои случаи). просто намерете човек, който разбира от ортодонтия наистина, а не такъв който "лепи брекети".

sneji111111
неориентиран
**

Регистриран: 19.01.2007
    #1636848 - 15.02.2007 08:32 [Re: svetlunka]

При кой лекар ходите и ако може да дадете адреса.

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #1636868 - 15.02.2007 09:16 [Re: X-tended]

Колко навреме? Моята е на 15. Ама има непоникнали постоянни зъби и вероятно трябва да ги по-оперираме.

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #1636874 - 15.02.2007 09:20 [Re: Dr.G]

15 години не е късна възраст за ортодонтско лечение.А ретинираните зъби се вадят по преценка,не е задължително.

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

DJES
ориентирана

Регистриран: 12.02.2007
От: България
    #1637891 - 15.02.2007 21:41 [Re: sneji111111]

Ние ходихме при Георги Стоилов от Стоматологичния факултет в Пловдив.Преподавател е ,а и казват ,че е от най-добрите.Обяснява много подробно какъв е проблема и как трябва да се коригира.Утре ще ходим да си вземем апаратчето на дъщеря ми.Пловдив ул.,,В.Търново"24

Предлагам ти телефона да го даваш на ЛБ ако някой се заинтересува.
От модератора.

Редактирано от Dr.G (16.02.2007 09:24)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 45 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: **
Брой показвания: 5145

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.