ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
ogii
експерт

Регистриран: 27.05.2007
Как се лекува псориазис - съвет от препатил
    #1839108 - 21.07.2007 21:35 Прикрепен файл (1970 тегления)

Здравейте,
ПРОЧЕТЕТЕ МНОГО ВНИМАТЕЛНО НАПИСАНОТО ПО-ДОЛУ - изпитал съм го на собствен гръб, пардон - кожа.
Прочетох много внимателно повечето мнения от форума и смятам, че мога да помогна на доста закъсали.
И не най-маловажното - БЕЗПЛАТНО !!!
Едва ли ще ви кажа нещо ново но препатилите от нещо стават доста добри специалисти по
въпросното нещо.
Аз например вече съм доста напред с материала по счупен крак, псориазис и артрит.
Имах 1.5 квадратни метра псориазис по мен. Диагноза - псориатиден артрит.
По главата, областта на ребрата, гърба, лактите и краката и да не продължавам по-нататък.
Крайно неприятна история. Не стига псориазиса, а и за капак артрит, който обикаля по
всички стави (особено по-малките) и ако не се лекуваш правилно оставя блокирани стави и
изкривени пръсти.
И ако всичко не беше приключило почти с "Нарру End” едва ли щях да напиша това писмо.
Ако трябва да съм честен – преди 6 месеца се бях отписал. 1.5 кв. метра са страшно много.
Така, че прочетете до края и може да се отървете само с лека уплаха.
За артрита се консултирах с д-р Златимир Коларов - Ревматологията на "Урвич" а за
псориазиса - с д-р Гриша Матеев - Кожна клиника към Медицинска академия.
И двамата са много добри специалисти, но истината е че тези заболявания и поотделно се
лекуват много трудно а когато са комбинирани е направо отвратително.
Според моите наблюдения псориазисът не е автоимунно заболяване а по-скоро автозаразно.
Веднъж тръгнал по кожата над някоя стара травма или трансформация от пърхут заразява
и съседни проблемни участъци като подтиска имунната система на съответния участък.
Но това си е мое лично мнение. Определено не е заразно за околните.
Мажех се с какво ли не (Psanol и разни мазила) а сутрин не можех да стана без Feloran и
Diclac (за артрита) но без особен успех (щях да забравя – плюс облъчване с UV лампа)
- но това не е лечение а кратковременно закърпване на положението.
Много внимавайте ако Ви се предлага лечение с кортикостероиди и метотраксат!
МНОГО ВНИМАТЕЛНО ЧЕТЕТЕ ПРОТИВОПОКАЗАНИЯТА!
Да не протакам повече : Преди 6 месеца приятел на мой познат ми каза по телефона рецепта,
с която се е излекувал от псориазис. Този човек не съм го виждал – само един глас по телефона.
Реших без особен ентусиазъм да опитам и аз и след 4 седмици бях като нов - напълно излекуван.
Във форума май не видях някой напълно излекуван. Е, аз съм точно от тези – напълно излекуван.
Този непознатия ще го намеря – имам да го черпя.
Шест месеца чаках рецидив за да съм сигурен че не е ремисия.
Едно дяволче ми шепне на ухото да изкарам доста пари като продавам лекарството на закъсали.
Няма да се изненадам ако някои "доктори" ви го продават без да знаете какво е
(някаква Иванка Димитрова ли беше от Пловдив примерно??? – печалбари на гърба на страдащи)
Но понеже зная на свой гръб какъв ужас е псориазисът, нещо не ми дава сърце да го продавам.
Така че бързам да го напиша преди дяволчето да ме е предумало. Ама много е съблазнителнооооо.
И ако помогна на някого да спре да прави печалбарите по-богати ще считам, че съм си свършил работата.
Може би ще направя едно изключение за Гриша Матеев - на него ще му го продам но не
защото го познавам и лично, а защото е длъжен да го знае. Дано само само не рови много
из Интернет и не прочете това писмо ;-D
И ТАКА ЕТО ВИ ГО:
Лекарството се казва Цитросепт (Citrocept) - капки (екстракт от семена на грейпфрут)
Струва 12.30 лв за 10 мл. и стига за 4-5 дози.
Разтваря се в течен парафин (0.45 лв) - оригиналната рецепта беше за бадемово масло
но мисля, че течният парафин върши повече работа.
25-30 капки Цитросепт (има си капкомер) за 1 шишенце Течен парафин (преди употреба
сместта се разбива много добре защото Цитросептът се утаява на дъното)
След хубава баня, където сте свалили по възможност всички плаки (знаете за какво става дума)
се намазвате с обикновена четка за боядисване. Аз лично използвах четка за радиатори –
с дълга дръжка и извит връх. Ако някъде не сте се намазали не е фатално - лекарството действа
и в съседство - кожата го акумулира.
Ефектът при мен беше много бърз - още на втория ден някои по-леки петна започнаха да изчезват.
15-30 минути след намазване обличате стара тениска и анцуг - по възможност едни и същи.
Не ги перете много-много. Знам, знам за възраженията но ефектът е кумулативен, струва си.
Между другото лекарството има много силен бактерициден и антиоксидантен ефект - така че
не се притеснявайте.
По дефиниция Цитросептът трябва и да се пие - четете упътването.
Аз обаче за 1 месец го пих само 4 пъти - много горчи. Сигурно има значение за повишаване
на концентрацията му в организма.
Честно казано не съм спазвал никаква диета - пия кола, ям сладко, майонеза, месо - свинско рядко,
повече пиле. Без алкохол.
Изчезнаха и така наречените "дежурни петна" - най упоритите. Спря и артритът.
И за да е пълен ефектът "З в 1" изчезна и пърхутът, който имах от 30 години.
Кожно не съм бил така добре от ученик. Останаха ми само някои "спомени" от артрита.
Тази година май ще ми е първата от седем години насам, когато ще отида спокойно на плаж ......
Мога да покажа и снимки "след", с малко пигментация от Псанола на които личи какво е било.
За съжаление снимки "преди" нямам. По понятни причини - не ми беше до снимане а и не
знаех какво ще стане.
Тук обаче съм длъжен да напиша, че поради недостатъчно информация не мога да
гарантирам че горното лечение ще помогне на всички.
За съжаление "пенкелер" или "панацея" вероятно няма.
Но не пречи да опитате. Не съм срещал друго толкова евтино лечение.
Нищо не губите. Със сигурност по-зле от това няма да стане.
Аз поне досега знам за трима на които е помогнало.
Ако някой има допълнителни въпроси можете да ми пишете : ogiiv@abv.bg
Не прекалявайте!
Успех!

Редактирано от Nadin (27.11.2011 15:54)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
ogii
експерт

Регистриран: 27.05.2007
Re: КАК СЕ ЛЕКУВА ПСОРИАЗИС ? - СЪВЕТ ОТ ПРЕПАТИЛ
    #2266111 - 12.12.2008 01:29 [Re: ogii] Прикрепен файл (4099 тегления)

В продължение ситуацията се разви по следния начин -
Почти 7 месеца след описаното лечение с Цитросепта бях като новороден.
Абсолютно здрав.
После псориазиса се върна. И докато разбера, че има фалшив Цитросепт
бях „украсен” на почти 90 %. И през цялото време се чудех защо не действа.
Беше страшно.
После смених аптеката и цитросепта.
Добавих към лечението и облъчване с ултравиолетова лампа (купих я от фирма Ибора).
Всяка вечер – от 5 минути в началото до 10 минути накрая – за 1 седмица.
Оказа се достатъчно.
Прилагам 2 снимки –преди и след. Ппървата през м. Октомври’08 и втората през Ноември’08.
ВНИМАНИЕ : Три червени точки ! Не са за слабонервни.
Ама ефектът си личи.
Сега трябва да чакам поне 9 месеца за да съм сигурен в резултата.
Въпреки, че в момента съм здрав продължавам де се мажа от време на време – превантивно.
Все още вярвам и залагам на цитросепта.
Някои ми пишат, но повечето такива които сега ще започнат лечението.
Нямам информация в по-дългосрочен план, освен от моите собсвени наблюдения.

Нов елемент! Използвах този път BABY OIL - Прозрачно тумбесто шише с бебешко масло
обърнато с капачката надолу с мехурчета въздух вътре. Масло във вид на гел.
Има го по аптеките и в Метро (там е по евтино). Струва около 5 лв.
Трепач, Страхотия е !

Не се предавайте - просто трябва да си уцелите лекарството

Успех!

OGIIV

Grim

Регистриран: 13.04.2007
    #2266143 - 12.12.2008 03:02 [Re: ogii]

как се различава фалшивия цитросепт?

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2266703 - 12.12.2008 19:55 [Re: ogii]

Казваш "автозаразно" значи требва да има изолиран причинител,и той да се изтреби до крак!И как така ще заразяваш себе си,пък не можеш да заразяваш другите. Мисля че е автоимунно,поне така съм чел.Може пък да е вирус.Вирусите били "откъртен" фрагмент от древна ДНК ,паразитиращ в опозиция.Може да има вируси които имат ключ към определени "шрифтове" геномен текст.Ние сме текстове,разкази,избуяли текстове

Doctor B
пристрастен

Регистриран: 19.03.2004
От: USA
    #2266843 - 12.12.2008 23:58 [Re: ogii]

Даа пусти песимизъм ама:

1. Псориазисът е авто-иммуно заболяване. доказателство е факта че хора с псориазиз които имат тумори и биват сложени на химиотерапия изчистват псориазиса с 2-3 курса.
2. Псориазисът е идиосикретично заболяване. Тоест курсът на заболяването е строго индивидуален и някои хора се излекуват напълно и то без абсолютно никакви лекарства или билки.
3. Обикновенно заболяването се обостря от срес и някои проучвания показват че медитация има също добър еффект.
4. Винаги съм казвал като доиде някои с такава драматична тирада обикновенно питам дали пряко или косвенно сте въвлечен в продажбата и разпространението на по-горе описаното "лекарство". Кои го произвежда ? Одобрено ли е за употреба от съответните служби ? какви проучвания са направени с доброволци досега и какви са резултатите ?

Това че на вас е помогнало не е доказателство за валидност а свиделство за валидност има огромна разлика..

Така че...избора пак си е на пациента ако иска да се бръкне по-дълбоко

дрб

--------------------
Ne mislia znachi ne sushtestvuvam

Отто
Човек

Регистриран: 15.09.2004
    #2267061 - 13.12.2008 14:02 [Re: Doctor B]

Значи автоимунно zаболяване минава от само себе си или чреz медитация...супер.

Цитат:

които имат тумори и биват сложени на химиотерапия изчистват псориазиса с 2-3 курса.

Да,това е много вярно.Даже отговаря на петте биологични zакона.Химиотерапията хвьрля органиzма в студена фаzа/активна и симптомите иzчеzват.Спре ли се,пак се появяват в топлата фаzа на псориаzиса...но е сложно и не е zа всеки.

--------------------
"Speaking the Truth in times of universal deceit is a revolutionary act" G.Orwell

MiDiLa
новак

Регистриран: 26.08.2008
    #2267206 - 13.12.2008 19:31 [Re: Отто]

По колко пъти се мажеш?

дидката
неориентиран

Регистриран: 13.01.2009
    #2285169 - 13.01.2009 14:58 [Re: MiDiLa]

първото което трябва да направиш за да се изликуваш е да повярваш ,че това ще стане.Научи се да приемаш всички ситуации вдигащи адреналина по-спокойно с мисълта ,че всичко (вкл.и ние хората) е преходно.От 5г.съм с псориазис,
никога не съм използвала кортикостероиди,в началото бях в дълбока депресия,но реших,че има много по-тежко болни от много по-тежки болести и ако аз се предам така лесно те тогава какво да правят ,да легнат да умират ли?Започнах лечение прди близо 2год.с "Псориазал+" при постоянно и упорито пиене има голям резултат,а успоредно с това ако мажеш засегнатите участъци с "Надхерце" с 8% урея то е за псориазис.Ако имам волята за диета сигурно ще си изчистя напълно.В началото бях в много силна форма,с плаки по целия скилп,като след година започнаха да се одуват ставите на ръцете в последствие два от пръстите ми се поизкривиха.Започнах споменатия курс на лечение,и най-вече го ударих на голям непокизъм и спокойствие което мисля ,че ми помага в най-голма степен.В момента псориазиса ми се е повъзбудил ,но до две-три плики с големината на лещено зърно,мисля ,че с малко воля за диета,лекарството(което не пия от 3м.)и смазилото ще се оправя.Става ми тъжно за черногледци като вас,нямало лечение,ГЛУПОСТИ просто нямате достатъчно мерак,то и за чумата се е казвало така и за коремния тиф и т.н.И лекарите плямпат така защото за всеки лечението е индивидуално и ако имате достатъчно желание ще откриете вашия начин

borislav69
неориентиран

Регистриран: 24.03.2009
    #2337225 - 24.03.2009 12:32 [Re: ogii]

Привет! И аз вярвам на Цитросепта! Но искам да споделя друго, докато се науча как да отворя нова тема
Попаднах на интересна препратка от форум за МС (множествена склероза) към революционно лечение с малки дози Naltrexone. Накратко това лечение предизвиква производството на ендорфин от организма и нормализиране на функциите на имунната система. Резултатите от проведените опити с пациенти са повече от добри. За пациенти с автоимунни заболявания, каквото е Псориазисът - спиране на развитието на болестта и изчезване на симптомите.
Освен това Low Dose Naltrexone се прилага за лечение на СПИН, рак, МС и множество автоимунни заболявания.
В публикацжиите се твърди, че страничните ефекти са почти никакви и абсолютно безвредни.
И не на последно място лекарството е много евтино. Предполагам, че без проблем ще го приготвят в някоя аптека.
Моля ако някой има опит, информация или просто интерес към този метод на лечение да се присъедини към обсъждането.
Благодаря!

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2337243 - 24.03.2009 13:02 [Re: borislav69]

Виж сега, няма лошо че си попаднал на препратката, ама не ми изравяй теми от архива и освен това не е необходимо да пишеш на няколко места едно и също.
В противен случай започва да ми звучи като реклама или спам и ще бъда принудена да взема административни мерки.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 19 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 143497

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.118 seconds in which 0.105 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.