ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Shogoun
костелив орех

Регистриран: 12.07.2005
От: край морето
Re: Как се лекува псориазис - съвет от препатил
    #2928410 - 20.07.2012 18:02 [Re: Doctor B]

Цитат:

WTF is коткотерапия ?

Чичко гугъл твърди, че е галене на котка Аз съм чувала, че освобождава от стреса, но за псориазис ми е доста странно

http://razmisli.info/%D0%B0%D0%BD%D0%B8%...BF%D0%B8%D1%8F/

/Надявам се модераторката да не ме натири, но само отговарям. Иначе имам и котки и кучета, приятно е, не знам доколоко е полезно Ако се докаже ще изкопая и един басейн и ще си взема делфинче , и без друго ги харесвам, а в двора и едно конче /

--------------------
Истината съществува, лъжата трябва да се измисля...

Редактирано от Shogoun (20.07.2012 18:06)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
GLKS
неориентиран

Регистриран: 27.02.2013
    #3020314 - 27.02.2013 15:46 [Re: ogii]

Здравейте,
Имах този проблем от 8 годишна. В училище беше ад. Псориазис + астма, познатия тандем.
Все ме мъкнеха по някакви доктори, все бях дебела от някакви лекарства, накрая вече зарязаха всички и ме оставиха просто така.
Когато станах на 16 г. вече ме беше ужасно срам от себе си и реших да предприема нещо сериозно. Тъй като баба ми беше бибилиотекарка имах достъп до много книги. Прочетох книгата на Ева Рюшпол за Хата Йога. Започнах да я практикувам - със всичките му дишания и с част от упраженията /които успявах някакси да се начекна/. Спрях за 6 години да ям месо, плувах лятото местната река /гр. Твърдица, Сливенско/, спортувах активно - баскетбол, колоездене, всичко, което е свързано с движение и потене.
За тия 6 години забравих за псориазиса.
Когато учих във Варна спазвах същия режим + веднъж седмично киснене по 4 часа в минералната вода и много къпане в морето.
След това дойдох в София, започнах работа на две местя, бях твърде уморена за каквото и да било, качих килограми и псориазисът започна да избива. Първоначално тук там, все си мислех, че ще отмине, но нищо подобно. Ставаше по зле.
Една седмица ми се обринаха до рамената и двете ръце, кожата ми падаше, пръстите ми бяха подути,не можех да ги свивам.
Много се уплаших, реших да отида на лекар и ми казаха, че след седмица мога да си запиша час. Звъннах на баща ми и той ми каза веднага да отивам в най-близката аптека и да търся опитна аптекарка. Пак Божа работа. На спирката до метрото на Западен парк дос упермаркета има една аптека, зелена на цвят. Там случих на аптекарка, която ме надупчи с урбазон и ми приготви някакъв нейн мехлем. Уви ми целите ръце до рамото и така лежах два дни в къщи. Започнах през ден да ходя на инжекции. Този мехлем ми заздрави кожата, но знаех, че ще има ремисии и трябва да взема мерки.
На няколко пъти пъпките отново избиваха в страшни обриви. Бях отчаяна, започанх да чета какво ли не и попадна на Книга за здравето на Петър Дънов. Там пишеше, че екземата се причинява от замърсена кръ и че начинът да се пречисти е с пресни зеленчуци,никакъв хляб и сладки работи. Започнах зверска диета - 1 месец без хляб, само на моркови и марули и кайсии, абе всичко дето има каротин в него и витамин С. Купих си и китайския чай Сание за отслабване /не че ми трябваше и без това бях кожа и кости, но изчиства токсини и бактерии от червата/.Всеки следващ обрив път беше, обаче по-слаб от предния. Така в продължение на 6 месеца тялото ми бавно се изчистваше.
Благодаря на Бога, но вече две години се чувствам отлично и се поддържам единствено с чая "Сание". Според мен има пряка зависимост между чревната флора и замърсяването на кръвта. Не зная лекарите какво ще кажат, аз не съм доктор.
Това е моята история. Сега всяка година със съпруга ми ходим на море поне една седмица, всяка седмица 2 пъти съм на парна баня /работя в хотел със сауна и парна баня/и задължително след баня слагам лосион на Ив Роше - о тия евтинките от 9 лева. Къпя се дълго, сутрин и вечер. Спазвам абсолютна хигиена за тялото си, дрехите си и дома си.
Пожелавам от сърце на всички вас да се излекувате. Тази болест смазва човек и му пречи да живее нормално. Успех. За въпроси може да ми пишете на gloria_ks@abv.bg

Doctor B
пристрастен

Регистриран: 19.03.2004
От: USA
    #3020421 - 27.02.2013 20:52 [Re: GLKS]

Та какво продаваш.. чая "Сание" ?

--------------------
Ne mislia znachi ne sushtestvuvam

GLKS
неориентиран

#3020696 - 28.02.2013 19:59 [Re: Doctor B]

Мислиш,че продавам чая ли? Това е смешно. То значи съм представител и на Урбазон и на Ив Роше. А да, пропуснах да каже, че ползвам редовно и пилинг с естествени парчета ванилия в него. Я стига, мислех, че в този форум хората споделят какво им е помогнало. Защо във всяко нещо трябва да търсиш задна мисъл. Много е обидно.

Doctor B
пристрастен

Регистриран: 19.03.2004
От: USA
    #3027127 - 18.03.2013 14:51 [Re: GLKS]

"какво им е помогнало"
всичко друго но не и лекар. Колкото до аптекарката бих искал името за да я осъдя за практикуване без диплома..

--------------------
Ne mislia znachi ne sushtestvuvam

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3029182 - 23.03.2013 19:16 [Re: Doctor B]

не се явявам адвокат на GLKS, защото не вярвам в излекуването на тази болест особено с чай и билки, но в случая лекар не е алтернатива също, защото най-малкото "Medicines for psoriasis are often invaluable in controlling symptoms", така че в един момент на болните им писва да пробват каквото и да било и просто се молят на по-дълги ремисии.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

GLKS
неориентиран

#3053317 - 19.05.2013 17:26 [Re: Doctor B]

Ще я съдиш за практикуване без диплом а тези доктори,които не лекуват кой ще ги осъди, за това че не помагат на хората жената ми помогна изключително и винаги ще съм и благодарна:)а от пишман доктори мерси:)хората с псориазис не само могат да живеят нормално, но могат до такава степен да се поддържат, че дълги години да нямат ремисии и да се чувстват прекрасно:)колко жалко,обаче, че тези неща не стават с медицинска помощ, а с подходящо хранене, начин на живот,природни масла и козметика а ти докторе съди когото искаш, първо започни със себе си!

Редактирано от GLKS (19.05.2013 18:38)

vaneto
неориентиран

Регистриран: 12.06.2013
    #3061839 - 12.06.2013 14:22 [Re: GLKS]

nqkoi ot vas izprobval li e tova s citrosepta,pomaga li?iskam da pitam sy6to dali e nprmalno ot nego da se zachervi kojata na glavata mnogo i da syrbi acki mnogo.Ako nqkoi e probval neka pi6e

elniya
неориентиран

Регистриран: 22.08.2014
Re: КАК СЕ ЛЕКУВА ПСОРИАЗИС ? - СЪВЕТ ОТ ПРЕПАТИЛ
    #3194066 - 22.08.2014 19:37 [Re: Dr.G]

Здравейте!Заинтригува ме това, което е написал ogii.Ще пробвам рецептата,дано помогне.

zelenkata
неориентиран

Регистриран: 03.01.2015
Re: КАК СЕ ЛЕКУВА ПСОРИАЗИС ? - СЪВЕТ ОТ ПРЕПАТИЛ
    #3239986 - 03.01.2015 18:40 [Re: ogii]

Пробвах но без резултат писах ви на майла също грешен емайл как да разпозная фалшивия цитроцепт и може ли снимка на истинския за да го търся в аптеките мазах се с два различни но без резултат ????

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 16 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 153620

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.16 seconds in which 0.145 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.