ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
Re: диабетна гангрена на десен палец на крака - помощ!!!
    #2007119 - 18.01.2008 00:29 [Re: kikonka]

няма проблеми да се пускат теми
и лично аз не съм за максимализма който напоследък се налага
и се трият теми, редактират се постинги или се paste с назидателен тон в алтернатива

относно назнаването на хом.лек трябва да бъде видяна жената
мога да ви дам координати на колеги в Бургас

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2007342 - 18.01.2008 11:15 [Re: kikonka]

Леля ми,дълги години със стаж в операционна,каза ,че използвали най разни антибиотици и антисептици,но доброто старо средство обилен компрес с реванол е нещото което се оказало най добро при следоперативни гноящи рани.

agnos
неволен

Регистриран: 08.02.2005
От: тук-там и все тая
    #2007845 - 18.01.2008 18:58 [Re: Huckleberry]

Освен че риваноловият разтвор алергизира, в случая не е добро решение.

--------------------
Егото ни е Извор на всички проблеми - хората предпочитат да са "прави" вместо щастливи !?!

kikonka
леко в час

Регистриран: 07.11.2006
От: Burgas, BG
    #2008654 - 19.01.2008 14:47 [Re: agnos]

Цитат:

Освен че риваноловият разтвор алергизира, в случая не е добро решение.

И аз така разбрах, че не е удачен, макар че половината хирурзи, които посетихме казваха, че това било най-доброто. А то се оказа (поне според други мнения, на които съм по-склонна да вярвам), че даже е по-скоро противопоказно. Един изписваше йодасепт и калиев перманганат, ама и това не било удачно. риванолът може да е хубав, но не и в такива случаи явно. Проблемът е, че хирурзите гледат на раната просто като на рана, а не като следствие от диабета и си казват, каквото са ги учили в университета преди 20 г.

Последно се доверих на мнението, че най-доброто било само физиологичен разтвор. Сега правя промивки като "обстрелвам" раната със спринцовка с игла с физиологичен разтвор, за да има някакъв натиск. Винаги след тази манипулация раната побелява, после слагам трипсидин на прах, така спра да овлажнява и така.

--------------------
Ако имаш любов, не се нуждаеш от нищо друго. Ако я нямаш, не е от особено значение какво друго имаш!
Джеймс Бари

Редактирано от kikonka (19.01.2008 14:49)

kikonka
леко в час

#2008677 - 19.01.2008 15:15 [Re: kikonka]

Сега искам да ви разкажа как злото никога не идва само или какво стана през последните дни и защо не можах много да се включа тук.

Свързахме се с дружеството на диабетиците в Бургас, много мили и внимателни хора, абсолютно информирани за всичко, те работят с д-р Румен Богданов, който бил председател на асоциация "Диабетно стъпало" и като цяло бил специалист по подобни проблеми. Той идвал в Бургас всеки месец по принцип, ама декември и януари не можа и сега чак средата на февруари. Те му се обадиха, обясниха му как изглежда раната и решихме да не губим време, а да тръгнем директно за София. Не знам той колко ще помогне, но поне ще погледне на раната като на следствие от диабета, а не просто като на рана.
Да, ама на излизане от Бургас, баба получи исхемичен инсулт!!! Добре, че не стана по пътя. Почна да крещи паникьосано, че е паднала, а всъщност си седеше на седалката, бяхме на прав път, нито сме завивали ... Викам си, какво й стана на тази жена, винаги си е била в ред с акъла (поне това), ама като почна да повръща без да спира и пак да крещи паникьосано да я вдигнем, обърнахме и веднага към спешното.
Оказа се исхемичен инсулт, ударил я в центъра на равновесието (да се благодарим, че не някъде другаде), не е парализирана, няма проблеми с говора, акълът й си е на мястото, просто й се завива свят като стане. Можеше и да е много по-зле.
Сега е в болницата, но познайте какво става - явно защото започна да яде (последните месеци хапваше само по 2 хапки насила, колкото заради инсулина, а сега учудващо й се възвърна апетита), многото инсулин, който си слага - 40Е сутрин и 22 вечер започна да действа и захарта започна да пада - първо 4, после 2. Добре че бях при нея като взе да й става много лошо (никой не се трогна, че й е зле) и й мерих захарта, че взех мерки. Лекар не се появи повече от 6 часа въпреки че неколкократно казвах на сестрите какво е положението. Е, нормализирахме сами захарта, намалихме малко инсулина на своя глава, няма да ги чакам цял ден. После пак взе да вдига захар до 16. На другия ден решиха да правят профил и 2 дни чакаме да кажат колко инсулин да слага и си действаме на своя глава. Направо могат да те уморят в бургаската болница.
Разбирам, че там където е сега, не е ендокринология, а неврологично съдово отделение, ама ...

За крака - нищо не правят, нито промивки, нито превръзки, нито консултации, пада им се откъм глухата страна. Да дам пари, ама да не е само 1 смяна, мога ли да дам на всички? Затова със сестра ми всичко си правим сами. Аналгин й бият с триста зора за болките, толкова ги мързи, накрая ги заплаших, че аз ще почна да й бия, дето не мога и ще направя някоя беля, че почнаха от време на време да слагат.

Нямам думи просто, искам да я прибера като им изтече тъпата клинична пътека, от която полза няма и да си правя каквото си знам. Писна ми от мързелив и незаинтересован медицински персонал! Просто съм ядосана, защото сравнявам като лежа в МА - София колко внимателни бяха лекари, сестри и санитарки, как не се цупеха като ги събудиш през нощта, как час по час следяха захар, кръвно, обезболяващи, антибиотици, превръзки и чаршафи смянаха и т.н. А в какви условия работят само и пак са професионалисти и преди всичко ХОРА! А тези нашите тука имат такива добри условия, чак алуминиева дограма и теракот в стаите и кабинетите, а даже и чаршафи нямат. Ама това е най-малкото. Не ми се пише повече за това, че и без това с този дълъг постинг много натоварих темата.

--------------------
Ако имаш любов, не се нуждаеш от нищо друго. Ако я нямаш, не е от особено значение какво друго имаш!
Джеймс Бари

kikonka
леко в час

#2008693 - 19.01.2008 15:30 [Re: D-r Kostova]

Цитат:

смесва се 10Е бързодействащ с 1 грам база
търговско название е ULCERIN
в Бг не съм го намирала и съм го приготвяла сама
има добро действие- в този случай който визирам- диабетно стъпало-язва от 6м се затвори за 2 седмици

Сега по същество. Голяма надежда ми дадохте, д-р Костова. Дали можем да се уговорим да ми го приготвите този мехлем срещу каквото кажете заплащане. Абсурдно е да дойдем с баба до Варна предвид състоянието й, но аз ще дойда да го взема, както и ще ви информирам за съпътстващите заболявания. Най-добре ще е да се чуем обаче. Ще ви пиша допълнително на "ЛС".
Погледнах по диагонал линка, който дадохте за ULCERIN, ама нещо не разбрах дали случаите са рани при диабетно стъпало, както и не разбрах, дали преди третирането на мехлема трябва да се изреже некротизиралата тъкан.

Много се надявам да ми помогнете! Както и да ми дадете телефони на ваши колеги хомеопати в Бургас, за да даваме и хомеопатия освен този мехлем.

Трябва да действаме, защото д-р Румен Богданов ще дойде чак след месец в Бургас, дори и за ампутация мислихме, ама просто няма да издържи това увредено сърце, все едно да си подпише смъртната присъда. Като я изпишат от болницата, ще я заведа за рентгенова снимка, дано не е засегната коста, защото тогава май нищо не може да се направи?

--------------------
Джеймс Бари

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12954

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.