ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
Re: Диабет - кръвна захар и инсулин
    #2980327 - 17.11.2012 09:39 [Re: cveteto70]

Извинявай, но го познавам и в момента не коментирам кой е добър ендокринолог и кой не, а от какво има нужда момичето, което ме пита за деца!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
cveteto70
novata
**

Регистриран: 20.08.2012
От: софия
    #2980429 - 17.11.2012 15:24 [Re: Dr.G]

след като го познаваш трябва да знаеш че е най добрият в своята област.

soleil d'or
неориентиран

Регистриран: 14.11.2012
    #2980509 - 17.11.2012 20:30 [Re: cveteto70]

да,ще се обърна към проф.Протич,аз дори не съм го чувала,но досега не ми се е налагало да се интересувам толкова задълбочено от диабета(преди да го открият на приятеля ми),но щом казвате,значи е голям човек
може би сте прави,като казвате,че вероятността детето да го наследи не може да се изчисли,но така или иначе това няма да ме откаже да имаме деца
под "здрава майка" визирах себе си въпреки ,че човек никога от нищо не е застрахован

nita
тихичка

Регистриран: 28.06.2009
    #2980533 - 17.11.2012 21:43 [Re: soleil d'or]

Започва да ми се струва, че един и същи човек си пише сам със себе си с два ника. Иначе нямам обяснение как може такова съвпадение в нечуваемостта какво ти казва даден човек.
Толкова лесно за разбиране е написано от Dr.G - че е хубаво да се обърнеш към специалист по генетични консултации.
Написано е от лекар, който, освен всичките си задължения, се е наел доброволно да помага на всеки тук.
Така че, уважи го с това да прочетеш, осмислиш и отговориш на мнението му, а не да го подминаваш демонстративно.

Не изгърмявайте патроните на всички, които действително имат нужда от съвет и биха се обърнали за такъв тук.

soleil d'or
неориентиран

Регистриран: 14.11.2012
    #2980585 - 17.11.2012 23:53 [Re: nita]

Благодаря много,Dr.G,за отговора ви,беше ми много полезен и ще направя нужното.
Nita,не успях да разбера какво точно ви подразни,след като казах,че ще се допитам до специалист.Сега виждам,че съм написала „към проф.Протич”,вместо „към специалист от Майчин дом”,за което се извинявам.Bлагодаря ви все пак за препоръката,но грешката ми в езика не смятам,че е повод да се изказвате с това,че „изгърмявам патроните на другите”,защото смятам,че достатъчно важни и смислени въпроси задавам.

Редактирано от soleil d'or (17.11.2012 23:58)

Metallica
делфинче

Регистриран: 14.08.2005
От: looks like heaven but could be...
    #2984807 - 04.12.2012 03:13 [Re: soleil d'or]

Здравейте! Бих искала само да попитам какви изследвания се правят за откриване на диабет, еднократно вземане на кръв може ли да го открие? Аз по-скоро си мисля че имам хипогликемия, четох в нета, но не ми стана ясно, това вид диабет ли е или може да го имам и без да имам диабет? Иначе съм слаба, движа се много, но напоследък много ми се насъбраи не се чувствам много добре, имам доста от симптомите на хипогликемията (може и да си внушавам де Та само кръвни изследвания ли да си направя?

--------------------
Аз искам слънце цял живот да имам и дланите ми винаги да парят, да нося дъх на слънце негасимо
и буйно да горя, да не догарям.

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2984824 - 04.12.2012 07:38 [Re: Metallica]

Здравей, диабет с едно изследване на кръвна захар обикновено трудно се доказва (освен ако наистина не е напреднал или в тежка форма). Отиди при личния си лекар, има си методи за диагностика.

Симптомите на хипогликемия могат да са и заблуждаващи, може и да се дължат на други състояния. Консултирай се със специалист.

cveteto70
novata
**

Регистриран: 20.08.2012
От: софия
    #2984826 - 04.12.2012 08:23 [Re: Metallica]

аз имах следните симптоми преди да ми го открият-силна жажда и често ходене по малка нужда.а също и съхнене на устата.ендото ме прати в една лаборатория където ми взеха кръв и я пратиха за изследване в германия.някъде в документите ми пише какво точно е найменованието.като го намеря ще ти пиша.

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2984832 - 04.12.2012 09:33 [Re: cveteto70]

Едва ли е необходимо да се праща чак в Германия, и у нас диагностицират успешно диабет. А едно такова състояние, каквото описваш (това май е някаква степен на кетоацидоза), едва ли може да се сбърка от който и да е лекар.

Metallica
делфинче

Регистриран: 14.08.2005
От: looks like heaven but could be...
    #2985033 - 04.12.2012 23:32 [Re: Dr.G]

Благодаря за отговорите! Аз живея в Сащ и преди около 6 месеца си правих пълен преглед, кръв, урина, уж всичко беше ок. Но сутрин се чувствам зле, отпаднала, лошо ми е, често ми се яде сладко(не съм бременна . Кръвното ми е ок, но пулса винаги ми е супер висок, 85-95, гледаха ме на ЕКГ, нищо притеснително не откриха. Не очаквам да получа диагноза онлайн, просто се чудя дали има смисъл да ходя на лекар или си внушавам, но май ще изчакам до пролетта.

--------------------
Аз искам слънце цял живот да имам и дланите ми винаги да парят, да нося дъх на слънце негасимо
и буйно да горя, да не догарям.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8748

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.