ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
maca-m
новак

Регистриран: 11.01.2006
От: Монтана
Постоянна болка при дискова херния - съвет
    #2793200 - 09.05.2011 11:12

Умерено изразена генерализирана дискова протрузия на ниво L4-L5 с облитерация на предното екстрадурално пространство и интервертебралните форамени.Малка медианно-парамедианна дискова херния на ниво L5-S1 с лекостепенна компресия на текалния сак.Спондилоартрозни промени в областта на малките интервертебрални стави на скенираните нива.Умерено изразени остеохондзрозни изменения на скенираните нива без наличие на вакуум феномен.
Това ми е диагнозата и вече 2 месеца преминах всякакво медикаментозно лечение без особен резултат. Притеснителна е болката в крака и изтръпване, което не се повлиява от нищо. При движение болката намалява.Правя физиотерапия на местно ниво, в поликлиниката. Съвет какво друго може да се направи?

--------------------
"Щото психиката е много важно нещо...или си самурай борец или хващаш багажчето.."

Редактирано от maca-m (09.05.2011 11:13)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
eliz
ориентиранa...

Регистриран: 10.07.2004
От: UK
Re: Постоянна болка при дискова херния - съвет
    #2795405 - 12.05.2011 20:55 [Re: maca-m]

Цитат:

Умерено изразена генерализирана дискова протрузия на ниво L4-L5 с облитерация на предното екстрадурално пространство и интервертебралните форамени.Малка медианно-парамедианна дискова херния на ниво L5-S1 с лекостепенна компресия на текалния сак.Спондилоартрозни промени в областта на малките интервертебрални стави на скенираните нива.Умерено изразени остеохондзрозни изменения на скенираните нива без наличие на вакуум феномен.
Това ми е диагнозата и вече 2 месеца преминах всякакво медикаментозно лечение без особен резултат. Притеснителна е болката в крака и изтръпване, което не се повлиява от нищо. При движение болката намалява.Правя физиотерапия на местно ниво, в поликлиниката. Съвет какво друго може да се направи?

???какво зна4и да си пробвала всякакво медикаментозно ле4ение за 2 месеца?
2 месеца не е толкоз дълъг период предвид факта 4е има6 2 протрузии. пък и не даваш конкретна инфо какво са ти давали като медикаменти, обясниха ли ти да спиш на твърдо легло и как да се / и да не се изправяш като ставаш, има си и позиция в леглото в която е препоръчително да се спи за да се избягва по-нататъшно разтягане на нерва, обикновено освен противовъзпалителни се препоръчва и мускулен релаксант /вечер/ понеже голяма част от болката която чувстваш се дължи на мускулния спазъм. затова и физиотерапията би следвало да е концентрирана в мускулна релаксация и стречинг.

дай повече инфо.

--------------------
man is as big as his dreams are...

maca-m
новак

#2795544 - 12.05.2011 23:49 [Re: eliz]

7 дни Алфамил + Мидокалм+Милгамма N, след това още 7 Волтарен инжекционно+ Флостерон инжекционно + Милгамма + Мидокалм+ Неуронтин, и още 7 Манитол системи с по 2 ампули дексаметазон. Далеч не е всичко медикаментозно, което може за се назначи при ДХ предполагам, но пък беше достатъчно да ми скапе стомаха и още куп други неща, предполагам да ми повиши левкоцитите и да не ми повлияе на болката изобщо. Сега правя физиотерапия , пия добавки за костите и витамини и правя упражнения , и това е. Но това сама от Нета си го назначих.Никой нищо повече не ми обясни. Невролога ме отсвири защото нямам право на повече посещения с това направление да ида когато взема друго. Правя сметка и за някакъв санаториум след като ми минат процедурите тук. Матрака ми е обикновен, на ТЕД мисля, а за ставането пак от Нета и форуми знам как трябва да бъде.

--------------------
"Щото психиката е много важно нещо...или си самурай борец или хващаш багажчето.."

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #2795570 - 13.05.2011 01:50 [Re: maca-m]

ами, за съжаление, понякога са така - отсвирват те , а и направлението е за 30 дни по дифолт, така е

но лечението е адекватно, само неуронтина е гадост, но това си е лично мнение
определено не може да стане щрак и край, това е сигурно , но противовъзпалителни ти трябват, без да се прекалява с тях - при кортикостреоидите /флостерон и дексаметазон при теб/ и НСПВ /афламил и волтарен от изброените/ е задължително спазването на определения хранителен режим плюс прием на защитаващи стомаха медикаменти - сори, но е факт , не разбирам защо част от лекарите го забравят?!?
Имат странични ефекти, особено кортикостероидите, но дозите и броя, които си описала не са кой знае какво, хранителния режим плюс фамотидин, ранитидин - от сорта, сигурно има и по-добри даже, щяха да ти спестят ядове, което не омаловажава факта, че си имат страничните действия
милгамата е комплекс от витамини от група В - с тях трябва да продължаваш, но може да са под формата на таблети - предполагам това пиеш?
мидокалма /не знам в какви дози си го пила/ е миорелаксант, той също се прима по-дълго време
манитола вече си е екстра - той е противооточен, особено в комбинация с декса си е животоспасяващо, както се казва
упражненията на този етап са лоша идея - евентуално йога в умерена степен, плуване, но не претоварвай в никакъв случай увредения нерв, съсипваш го
санаториум ако можеш - е супер! там има повече процедури, в началото може да се влошиш, но това е, как до га кажа, нормално, ефекта от физиотерапията настъпва към третата сдемица след - но гледай да е специализиран за твоите оплаквания санаториум, с калолечение и вода, екстензиите - ммм, имам три на ум, така че не знам

а да - и не вярвай на всичко от нета, има много сгрешена информация, а и откровени дивотии

каква образна диагностика ти правиха и консултира ли се с неврохирург? когато няма подобрение дълго време при системно лечение, е добре да се направи такава
и не отписвай лекарите - ще ти трябват

maca-m
новак

#2795821 - 13.05.2011 16:19 [Re: Си Ди]

Неуронтина е абсолютна гадост напълно съм съгласна, беше ми зле от него, падаше ми кръвното, аз и шофирам всекидневно, но невролога каза - повече течности в крайна сметка не го изпих дакрай. Ами днес бях при друг невролог, каза че в моето положение - запазени рефлекси, нямам пареза, ходя на пети и пръсти, не съм за неврохирург, изписа ми Мовалис и да направя ЕМГ, иначе имам скенер.Продължавам с физиото в поликлиниката и действам за санаториум, а аеробиката....защо не, има много упражнения на земята, които според мен са добри или поне така мисля?

--------------------

maca-m
новак

#2795824 - 13.05.2011 16:24 [Re: Си Ди]

А, и високите левкоцити са именно от СПВС, добре че беше Нета, та оттам се информирах, иначе за това, както и за щаденето на стомаха /което пак знам от нета/ просто няма кой да те предупреди.Днес правих нови-8 та от инжекциите е било.Да, Милгама пия, но сега я смених с Неуробекс по финансови причини. както и Глюкозамин и Витамин Д.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2795832 - 13.05.2011 16:38 [Re: maca-m]

о! много добре!
но аеробиката не е добра идея - много добре те разбирам, но го щади, наистина - плуване, йога, каланетика, някои пилатеси, доколкото са стречинг, но ти трябва добър физиотерапевт, ако намериш, да ти покаже кое-как
а аз пооблекчаване на движението, в смисъл да не правиш резки движения и да го прецакваш, в активната фаза аз ползвам медицински колан с едни железца - не е приятно, но значително облекчава тежестта и натоварването

vle

**

Регистриран: 19.05.2010
    #2795837 - 13.05.2011 16:49 [Re: maca-m]

Здравей,

пиша от профила на мъжът ми.....преди 2 год и аз бях с подобни проблеми....близо 6 мес ми изтръпваше кракът и ме болеше петата, като болките се засилваха....минах през какви ли не диагнози, вкл и дискова херния....правих масажи, после озонотерапия, която ми помогна, но временно ..... след много месеци ходене по мъките отидох при един ортопед, който ми каза,че не е точно диск херния, приплъзване на прешлените....и ми назначи физиотерапия и пиене на Piascledin всяка пролет и есен по 2 мес.....каза ми, че тр просто вс ден да си правя упражненията,които ми ги показаха на физиотерапията, щото с други само може да си навредиш, отколкото да си помогнеш......и ми сподели, че с моят ръст нерва ще се възстанови за около 3 год......е вече минаха 2 и нещо и наистина с много спорт, пазене от вдигане и правилна стойка се чуствам добре...но и сега си пия Пиаскледина......порови се в нета и намери спец гимнастика за хора с диск херния....но тр постоянство, всяка сутрин и вечер...:)))

maca-m
новак

#2795880 - 13.05.2011 18:04 [Re: vle]

Те и масажите не ги препоръчват, пък.....В аеробиката /каланетиката/ има упражнения, които съм ги гледала в You Tube препоръчани от руски кинезитерапевт именно за дискова херния.

--------------------

Си Ди
гаргойл

#2795960 - 13.05.2011 19:31 [Re: maca-m]

зависи от масажа, а и каланетиката е специално за такива случаи, доколкото авторката е /била/ със гръбначно увреждане все пак
но има разлика в самите упражнения и в интензитета и начина на изпълнението им

kasmetche
неориентиран

Регистриран: 01.10.2011
    #2840043 - 02.10.2011 00:56 [Re: Си Ди]

За да правите тези упражнения трябва да минете някакъв курс. В България има ли такива?

--------------------
Лунна Диета

kremak
пристрастен

Регистриран: 30.10.2007
От: София-Бей ерия Калифорния
    #2877362 - 17.02.2012 21:21 [Re: maca-m]

здравейте,при мен полужението е същото постоянна болка в кракът и изкривяване на тялото ту в ляво ту в дясно и така от месец и полужина вече,лекуващият лекар ми предлага и операция като варянт та моят въпрос е какво мислите за този вид операции.И изобщо ако има някакво значение аз жижея в САЩ......БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

m.ruseva
неориентиран

Регистриран: 14.02.2019
    #3455845 - 14.02.2019 12:27 [Re: kasmetche]

Цитат:

За да правите тези упражнения трябва да минете някакъв курс. В България има ли такива?

В България съм чувала на едно място да се правят спецтерапии с упражнения, подготвени от специалисти хиропрактици. Това не е същото като терапиите, на които ни пращат лекарите, а се води алтернатива на стандартната клинична пътека. Въпросната клиника е американска и в Щатите също я има. Ето тук може да прочетете повече за нея https://www.americanspinalclinic.com/bg/conditions/diskova-hernia/. По-важното за мен в случая беше, че те прилагат неоперативни методи, а операциите в България на дискова херния са пълен провал в 99% от случаите. Аз се отървах от болката с помощта на д-р Бери и др Кръстева, с които се запознах в тази клиника, и благодарността ми е безкрайна!

DerekT
неориентиран

Регистриран: 03.02.2020
От: София
    #3475816 - 03.02.2020 17:54 [Re: m.ruseva]

Здравейте, аз също имам дископатия и съм пробвал най различни бабини рецепти и опрвия няма. След като един познат ми каза да правя лицеви упори, ама всеки ден, по 300 - 400 за дена, болката отшумя. Пробвайте и ще видите резултат след месец, докато правите лицевите стягайте корема и дупето умишлено.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 24902

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.