ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Мамче
Нерегистриран

Гнойна ангина без температура?!?
    #329495 - 09.06.2004 18:45

Здравейте, детето е на 6 г. и беше болно от пневмония, лекувано е в болница с два антибиотика венозно, изписаха го от болницата с трети антибиотик. Варнахме се там 2 дена по късно със (докторите го нарекоха) - Суперинфекция, някаква вътреболнична инфекция. Назначиха 4 антибиотик , венозно, понеже направи бронхоспазъм, беше 3 дни на урбазон - венозно, после на таблети. Изписаха ни с бронхит с обструкции и астма. Инхалирахме се с Вентолин и Фликсотид. Сега 20 дни по късно, е с гнойна ангина. Налепите са на всякаде по сливиците. Но температурата ни едва стига 37, 37 и 2 и казва че не го боли гърло. УНГ взе секрет от нос и гърло и не посмя да изпише антибиотик, назначи само Трахизан за смучене и инхалации с Пинозол. Но налепите си стоят. Антибиограмата още не е излязла и се чудя какво да правя с това гърло. Страх ме е да не се влоши. Моля ви, посаветвайте ме какво да предприемем.Предварително благодаря.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
D-r KostovaМодератор
заслужил ветеран

Регистриран: 12.04.2001
От: Варна
Re: Гнойна ангина без температура?!?
    #329714 - 09.06.2004 23:29 [Re: Мамче]

daite mercurius solubilis 30CH 4-5 puti na den i sled 2 dena mi pi6ete kak e

!НА-КОЙ-МУ-ПУКА
Nevermore

Регистриран: 26.02.2004
ане мяза ли това на Монуноклеоза....
    #329845 - 10.06.2004 09:09 [Re: Мамче]

??

--------------------
Аз съм човекът, когото тормозеше като малък...
Не бъди безразличен,
Бъди различен!

Very Happy
мама

Регистриран: 12.08.2003
От: Chicago
Re: Гнойна ангина без температура?!?
    #329962 - 10.06.2004 10:39 [Re: Мамче]

Аз не съм лекар, но понеже доста боледувам от сливици - ще споделя впечатления. Преди две години и аз имах гнойна ангина без температура и без болка (а едната ми сливица беше толкова огромна, че доста ми запушваше гърлото)- лекарите казаха, че това, че нямам температура е още по-зле, тъй като означавало, че организмът е много изтощен и няма сили да се бори (а температурата и болката са точно такива защитни реакции, доколкото знам).
Друг вариант е това да не са гнойни налепи, а гъбички от продължителното приемане на антибиотици. Затова може би е важно да изчакате резултатите от изследванията, които прави УНГ-лекаря.
Пак казвам - не съм лекар - но това мога да кажа от собствен опит.
А на въпроса какво да правите - оставям да отговарят компетентните.

--------------------
Behind every success is effort...
Behind every effort is passion...
Behind every passion is someone with the courage to try.

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
Re: ане мяза ли това на Монуноклеоза....
    #330042 - 10.06.2004 11:56 [Re: !НА-КОЙ-МУ-ПУКА]

Стига с тоя мононуклеоза! Май нещо много си се влюбил в думичката

!НА-КОЙ-МУ-ПУКА
Nevermore

ако не си забелязъл,
    #330224 - 10.06.2004 14:25 [Re: Dr.G]

за пръв път употребнявам тази дума,която толкова те плаши,Докторе.
при децата се изкарва значително по-леко,но грешката на вас докторите е,че не я усещата навреме и после може да стане по-опасно
празв ли съм?

--------------------
Не бъди безразличен,
Бъди различен!

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Re: ако не си забелязъл,
    #330948 - 11.06.2004 11:39 [Re: !НА-КОЙ-МУ-ПУКА]

Интересно защо си решил, че ме плаши, като никъде не изразявам подобно отношение Аз съм лекар и от диагнози не се плаша.
А за това - дали за първи път я употребяваш думичката - направи си справка сам: например тук
Друг е въпросът кой доколко може да диагностицира дадено заболяване, но принципно избягвам да коментирам колеги. Съветвам те да направиш същото (не знам с какво си занимаваш, не ме и интересува, но не обичам непрофесионални изказвания). Ако има недоволни от медицинското обслужване и от неправилни диагнози - има си място за оплакване, оплюване, жалби и т.н.

!НА-КОЙ-МУ-ПУКА
Nevermore

ооооо,пич,
    #331086 - 11.06.2004 14:20 [Re: Dr.G]

верно,че съм я казал,защото няа двама мои френдове се получи като усложнене след именно прекарана рубеола.така че-черпя отр практическия опит:)
Юрист съм, и си позволявам да коментирам лекарските недъзи и грешки,точно както всички си коментират правната ни система,и ми9сял,че в много от случаите са прави!
АЗ пък бях болен от мононуклеоза(прости,ч ея употребявам за 4етвърти път:) ) но бях при иизключително добри лекари,които след като видяха,че на третия ден не минава и нямам температура-ртазбраха,че не ще да е ангина и ми назначиха кръвни изследвания.Е,няма еб щай бар-но казаха,че от това съм болен. От тогава май ми остана някакъв фаингит,хрониче((
Интереусваме твоето мнение,понеже виждам,че ис компетентен,относно темата ан Low ли къв беше там-за кандидата,защо се пише толков амалко по тоя проблем?И ка може на 1 място д ати казват,че не се предав апо полов път,а само в следствие на антибиотици(което и вярно, а другаде да азват,че може и по полов път
И после никъде не с епише какв ахигиен е необходима-бельотопреле ли се по-специално,за жените съ сигурност,но за мъжете-.....?едва ли

--------------------
Не бъди безразличен,
Бъди различен!

Мамче
Нерегистриран

Антибиограмата
    #331666 - 12.06.2004 00:21 [Re: !НА-КОЙ-МУ-ПУКА]

Благодарности на всички отзовали се,
в случай, че някой се интересува, антибиограмата В гърлото показа Наисерия, Алфа Стрептокок и Кандида, но не масово. А в носа масово Стафилокок Ауреус. Назначеното лечение е намазване на гърлото със Йодасепт, в носа Стеримар пръскалка и Тобрадекс - капки за очи . Така за 5 дена и пак сме на преглед. Темп. е същата, детето е енергично, има си апетит, само има хрема (казаха че е вероятно синузит) и говори всякаш има нещо в устата(огроомните сливици) никой не споменава мононуклеозата. Всъщност, не ни казаха диагноза, но май др. не видя нищо обезпокоително. За какво да го наблюдавам? Какво би издало подобно заболяване? Аз му взех (на своя глава)и Хексорал пръскалка.

Dr.GМодератор
пътешественик по душа

Re: ооооо,пич,
    #334811 - 15.06.2004 10:14 [Re: !НА-КОЙ-МУ-ПУКА]

Съжалявам, че отговарям малко късно. Тук влизам по изключение. И по принцип не коментирам медицински проблеми. Защото за мен форумът е средство за почивка. Пък и има достатъчно компетентни хор, които да ти отговорят. Ако искаш - пиши на лични.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 27 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 23161

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.