ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Мъже и жени

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Distance
xx

Регистриран: 01.10.2001
От: София
Re: За невъзможната любов
    #236196 - 09.03.2004 19:50 [Re: gena]

Не е много редно да те репликирам, обяснявайки чужд постинг, но ми се струва, че не си разбрала човека. Пречупваш през определена позиция. Само погледни някакси маааалко по-отвън, уф, и аз не знам как да го кажа. Мисли за любов, за това, че я изпитваш ТИ и виж дали няма да е вярно и това за морала, и за разстоянията, и за компенсациите и т.н. Постави се на мястото на човек, който обича. Не знам какво би могло да те спре. Имаш ли желание, всичко е възможно. Моралните сблъсъци, които предполагам, биха се появили у някой като теб, просто няма да допуснат да имаш желание, а човекът говори за случай, когато желание ИМА. Абе не знам дали ме разбра. Опитай?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
gena
фурия

Регистриран: 07.09.2003
    #236226 - 09.03.2004 20:27 [Re: Distance]

И смяташ ,че бих се отказала заради липсата на пари от любовта?
Не си ме разбрала мило момиче.
Смятам ,че в любовта трябва да има честност и ,че не парите са определящи.Без тях не може но в никакъв случай не са решаващи.Айде сега не казвам нищо лошо против парите.
Пари се изкарват любов няма.Това се опитвам да му кажа на анонимния...ако е срещнал любовта да не я загърбва заради пари.
Не знам дали ме разбра. Анонимния ще разбере сигурна съм

--------------------
Все вышесказанное-это лишь моя точка зрения.

Анонимен
Нерегистриран

#236240 - 09.03.2004 20:45 [Re: Godiva]

Каквато и да е любовта,от нея остава само црна дупка в душата ти,в сърцето ти.
За всичко се заплаща.Колкото по-голяма любов,толкова по-голяма цена се заплаща и от теб не остава НИЩо.

Орешка
квантолиристка :)

Регистриран: 17.08.2001
От: Мирандия
    #236347 - 09.03.2004 22:47 [Re: gena]

На мен пък ми стана странно за любовта на този анонимния към такава жена. Абе каква е тази жена, която така би го накарала да изостави да се грижи за децата заради нея?! Това не може да е истинска жена... това е жена с нагон

--------------------
Пусть бесится ветер жестокий
В тумане житейских морей.
Белеет мой парус такой одинокий
На фоне стальных кораблей

gena
фурия

#236535 - 10.03.2004 07:48 [Re: Орешка]

Това пък от къде го изкопа?
Не виждаш ли , че той се отказва от любовта заради пари.Смяташ ли ,че е честен по отношение на жената ,с която живее?А и към втората /уж любимата/ не е честен.Не ми казвай сега ,че жената -любовницата де - го е така запленилаа ,че той е забравил всичко.
А и мисля ,че той/тя говори по принцип.Струва ми се отговорен нещастен мъж/жена ....абе ....

--------------------

Prima
ориентирана

Регистриран: 09.03.2004
    #236625 - 10.03.2004 10:08 [Re: Анонимен]

не ми е много ясно ти същия Аноминен ли си, както и да е
четох, четох ...ама то много объркано нещо, май
любов, пари, пък и морални задръжки
Хубаво, съгласна съм, че всичко си има цена и се заплаща. Емоционална, психологична, морална и подобни, цена - ако изобщо може да се каже така - вярно: всички я плащаме.
темата за любовта и личната свобода пък е нещо съвсем различно и не бих си позволила точно в тази тема да я дискутирам.
Обаче не мога да се съглася, че любовта като такава изобщо ако е любов, може да бъде възпрепятствана от морални задръжки. Любовта не признава граници. Разстоянието е проблем, но не причина - любовта си е любов и през девет планини и девет морета.
Вероятно парите си ги включил в темата като средство - от една страна за преодоляване на препрятствия от физически характер /разстояние, старт на децата каза някой и подобни/. От друга - за осигуряване на поне елементарни усовия и сигурност на новата връзка или там каквато...
Няма да съм тази, която ще спори, че парите не са важни - намй-малкото откъм осигуряване на елементарни условия на съжителство.
Не знам, аз така разбах написаното: любовта ако е любов не може да е невъзможна. Има само слаби, страхливи и изтощени хора, които не могат да си позволят /не само като пари/ да я реализират.

--------------------
...Истината е око на гарван
и всички ние сме ловци... /i]

gena
фурия

#236644 - 10.03.2004 10:17 [Re: Prima]

Това имах предвид.
Страх и лъжа са най често срешаните явления....а любов....мани просто няма.
И аз казвам ,че парите са важни но не решаващи.Стига да няма лъжа всичко се преодолява

--------------------

Орешка
квантолиристка :)

Регистриран: 17.08.2001
От: Мирандия
    #236732 - 10.03.2004 11:20 [Re: gena]

Цитат:

Това пък от къде го изкопа?
Не виждаш ли , че той се отказва от любовта заради пари.Смяташ ли ,че е честен по отношение на жената ,с която живее?А и към втората /уж любимата/ не е честен.Не ми казвай сега ,че жената -любовницата де - го е така запленилаа ,че той е забравил всичко.
А и мисля ,че той/тя говори по принцип.Струва ми се отговорен нещастен мъж/жена ....абе ....

Прочетох и вярно, че ми се струва че говори само по принцип
И съм много пристрастна...вярно... Но това е друга, моя история... война между баща и дъщеря... дълга за разправяне... но той дълго време ни беше зарязал... и нищо друго освен секса и колко пари ще има да си осигури това "положение" - не го интересуваше...

П.С. Просто съм пристрастна и затова не мога да разсъждавам по друг начин, съжалявам

--------------------
Пусть бесится ветер жестокий
В тумане житейских морей.
Белеет мой парус такой одинокий
На фоне стальных кораблей

Distance
xx

Регистриран: 01.10.2001
От: София
    #236749 - 10.03.2004 11:35 [Re: gena]

Уфффф.

Не, не смятам това. Но съм убедена, че липсата на пари наистина може да натежи дотолкова, че любовта да се превърне в невъзможна. Невъзможна в смисъла на неосъществима.

Говорете си двамата, аз само казах какво съм разбрала.

gena
фурия

#237331 - 10.03.2004 20:38 [Re: Distance]

А защо да си говоря с него?
Или говори по принцип или не му пука кого ще нарани.Или той е наранен.Бе нека си живее човека както си иска.Пари му трябват......пожелавам му ги с тирове.И това ,което от сърце му желая е да намери тогава любовта.Лесно се купува с пари тя.Но аз такава не искам.И изобщо защо е този безмислен разговор

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2368

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.013 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.