ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Мъже и жени

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Fortunata
пушка
**

Регистриран: 14.07.2009
От: бързите
Re: Какво ви дразни в ежедневието?
    #2841709 - 07.10.2011 17:36 [Re: Azalea]

Цитат:

Цитат:

Да! Перфектни млади хора, без деца дори, но ей така се разделят. Защо според теб?

Защото според мен не могат да намерят най-правилния подход за тях двамата да движат успешно фирмата " Семейство" . За мен това е като общ бизнес с определени правила , като те са индивидуални за всяко семейство.

Аз не мисля така. Защото от фирмата като те изхвърлят може и обезщетение да получиш. А от една дългогодишна връзка има проблем, който може да е бил причина за прекратяване на отношенията, но не е задължително това да е достатъчно основание за теб като с човек имащ недостатъци, който е мърляв и не може да се грижи за себе си.

Последните, нови епизоди на " Двама мъже и половина" с Аштън, именно нещо подобно проблематизират. Един незрял мъж с много пари, как не може да се справя сам, ако няма половинката до себе си. И тя след 15 години съвместен живот го напуска.
Не е до това да напишеш колко си толерантен и хармоничен спрямо партньора, а дали успяваш и ще успееш да създадеш нещо съвместно с някой.
Мисля, че статистиката не е в полза на това... така че чорапите и другите неща може и да не те дразнят, но пак казвам, явно има неща, които би могло и другия да го дразнят!

--------------------
Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2841711 - 07.10.2011 17:41 [Re: Fortunata]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Да! Перфектни млади хора, без деца дори, но ей така се разделят. Защо според теб?

Защото според мен не могат да намерят най-правилния подход за тях двамата да движат успешно фирмата " Семейство" . За мен това е като общ бизнес с определени правила , като те са индивидуални за всяко семейство.

а дали успяваш и ще успееш да създадеш нещо съвместно с някой.

Ми аз какво ти пиша?! Точно това!

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Fortunata
пушка
**

#2841714 - 07.10.2011 18:04 [Re: Azalea]

Може би не обръщаш внимание на думичката

ДАЛИ

(нещо като чудене, съмнение и недостатъчно сигурно деклариране на избрани специално предимства и недостатъци)

Както Мистър Йон ни убеждава, че всички на които не си го изкарва за него явно са близки и ги цени като хора така ти се опитваш да обясниш, че когато показваш (но само с усилия, не и реално) че нищо не те дразни, то значи нищо не те дразни и това е някаква панацея за дълъг и щастлив съвместен живот.
Аз не мисля така, защото бих си взела едно дърво, което само да поливам като се налага и ще го кръстя Нострадамус и ще ти обяснявам как си живеем супер с него.
Някак е нерелевантно на и на елементарните човешки отношения. Хармония има и плодове може да почне да ражда, но просто не мога да го приема за нещо, което да обичам като човек с недостатъци

--------------------

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #2841720 - 07.10.2011 18:31 [Re: Fortunata]

Цитат:

Може би не обръщаш внимание на думичката

ДАЛИ

(нещо като чудене, съмнение и недостатъчно сигурно деклариране на избрани специално предимства и недостатъци)

Както Мистър Йон ни убеждава, че всички на които не си го изкарва за него явно са близки и ги цени като хора така ти се опитваш да обясниш, че когато показваш (но само с усилия, не и реално) че нищо не те дразни, то значи нищо не те дразни и това е някаква панацея за дълъг и щастлив съвместен живот.
Аз не мисля така, защото бих си взела едно дърво, което само да поливам като се налага и ще го кръстя Нострадамус и ще ти обяснявам как си живеем супер с него.
Някак е нерелевантно на и на елементарните човешки отношения. Хармония има и плодове може да почне да ражда, но просто не мога да го приема за нещо, което да обичам като човек с недостатъци

Мисля, че наблягаш на нещо, което не влиза в сферата на моите интереси. Даже не ми е идвало на ум " да показвам" , това означава да пренеса центъра върху това" какво впечатление искам да оставя ", а това не е мотив в моите разсъждения.

Човек сам избира ДАЛИ да " го дразни нещо " и как да реагира на него. Това означава , че ако нещо го дразни, първото нещо което прави е да си зададе въпроса : " Защо го дразни ? " И " Какво означава това за самия него ".

Hека да приемем, че аз казвам, че моята цел е " въобще Нищо, никъде да не ме дразни "! Tова означава съвсем съзнателен избор да реагирам така на нещата и има значение само за мен самата.

Ако някой друг се дразни от нещо, то е негово задължение да сподели тези си размисли и да ги обсъди с мен.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

ЙOH
тэ®®о®izато®

Регистриран: 08.12.2007
От: Глаgнiъ леs®
    #2841725 - 07.10.2011 18:51 [Re: Fortunata]

Цитат:

Както Мистър Йон ни убеждава, че всички на които не си го изкарва за него явно са близки и ги цени като хора така ти

1-во съм доктор!
Може и мистър Доктор Йон, ама последния да затвори вратата, в такъв случай
2-ро "Ако си го изкарвам на някого незаслужено, този човек не ми е близък, ценен и т.н.", не означава че ако не си го изкарвам на някого незаслужено, този човек ми е близък.

За протокола само, че много ще ми станат близките хора.

За протокола (2) - при преминаване от тема в тема, дали се запазват титлите..доктор, доцент и т.н.? Нали?

--------------------
Peacekeeper & Peacemaker.

Fortunata
пушка
**

#2841731 - 07.10.2011 19:28 [Re: Azalea]

Проблемът е, че ти се опитваш да ме убедиш в нещо, в което аз не ти вярвам. Съжалявам, ако те разочаровам, но не мога да приема, че това че нищо не те дразни, защото си си го поставила като цел в един момент ще помогне чиниите да се измият сами както и прането да се изпере само. Това не са толкова непосилни неща, но както отбелязах не сме "дървета", "Храсти" и "фауна" просто. И ако теб са те гледали като принцеса и си мислиш, че си го заслужила само защото си се родила има други хора- и то преобладаващата част-, на които им се налага да мият чинии, когато са уморени, да готвят, когато просто искат да седнат да пийнат една бира без да мислят за нищо. И ако ти ми обясняваш все още, че партньорът ти до такава степен се съобразява с теб, че до сега не е посмял да ти сподели какво го дразни в твоя ... непукизъм и безразличие е лош знак да се притесняваш, че те търпи по някакви разбираеми само за теб вселено-човешки закони.
Но Реално няма човек, който да не се дразни от нищо, защото това би означавало, че е обикновен ръб. А аз с ръбове не искам да живея. Дори приеми, че имаш дете/ца в къщата ... та ти няма да има как да ги възпиташ. Те ще си оставят всичко навсякъде, ще разчитат като теб на чистачка и в един момент като срещнат жена/мъж ще са пълна трагедия, от която непукизмът няма да ги спаси.
Така че, вместо да се правиш на светица, която или не иска да се замисля или да си признае, че й е лично, какво я дразни по-добре си мълчи/не пиши, защото... не ти вярвам, че си такова дърво, храст, статуя, на които да не им дреме.

В преплитането на темите разбира се, че званията си остават Д-р Йон. Но въпросът е, че само званията и титлите не доказват това как да разграничим и Вие самият как разграничавате хората, на които не си го изкарвате, и ги цените, от тези на които, отново не си го изкарвате, щото сте един уравновесен тип, но не ги цените. В един момент да не си помислят повече, отколкото е нужно, че ги цените, а да не е съвсем така? Не че има лошо да се ценят повече хора, но те някога и как разбират, че се цени нещо в тях, което не Ви дразни толкова и преобладава, усещането за ... положителна оценка в която вдъхновяващо хубаво

--------------------

burberryМодератор
demon hunter

Регистриран: 03.05.2004
От: София
    #2841739 - 07.10.2011 20:22 [Re: Azalea]

Цитат:

Стремежът ми е - НИЩО никъде да не никъде да не ме дразни.
Почти съм го постигнала.

И аз съм така като прекаля с диазепама.
Муцка, темата е за друго Кажи какво се опитваш да не те дразни в ежедневието и току-виж си дала принос.

--------------------
Diablo III

ЙOH
тэ®®о®izато®

Регистриран: 08.12.2007
От: Глаgнiъ леs®
    #2841770 - 07.10.2011 22:18 [Re: Fortunata]

Радостен съм, че титлите се запазват.

От преплитането на двете теми, пак с третия въпрос излизаш, а аз вече няколко пъти не ти отговорих.
Ще се огранича до посочване на очевидности( ), защото не желая да давам рецепти за неща, по които не съм специализирал.
А и ...ти бъзикаш ли се, това е много лично, а освен че е лично, това как аз си го мисля е вятър работа. По реално би било, ако съберем мнения от потърпевши. Ама пък, мен не ме интересува особено тоя въпрос.

Цитат:

В един момент да не си помислят повече, отколкото е нужно, че ги цените, а да не е съвсем така?

То си е за тях.

Трудно ми е да приема, справедливото си и добро отношение към някого като натрапено, вид лоша услуга или някакъв вид злонамереност.
(И дори и да го приема, така да е - лош човек съм.)
И няма нищо гарантирано на тоя свят, моето отношение също не е.

Ето, стигнахме и до нещо свързано с темата:
Дразня се от злоупотреби.

Купуването и продаването на гласове е престъпление!
- доста дразнещ лозунг. Не можеш да купиш или да продадеш глас или избор. Можеш да купиш и продадеш, само липсата на такъв.

--------------------
Peacekeeper & Peacemaker.

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2841772 - 07.10.2011 22:23 [Re: ЙOH]

Цитат:

Купуването и продаването на гласове е престъпление!
- доста дразнещ лозунг. Не можеш да купиш или да продадеш глас или избор. Можеш да купиш и продадеш, само липсата на такъв.

А ако продадеш гласа си на кандидата, когото и без това би подкрепил?

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

ne znaem cqlata istoriq
гад непоносима

Регистриран: 30.08.2008
От: Някъде,наполовина.
    #2841778 - 07.10.2011 22:36 [Re: ЙOH]

Eeee,докторе,как ме сети.
Аз се дразня от употребяваването принципно.Не знам сега в точно кой аспект,без това темата стана сложна...Ма да изохкам и аз де.Вярвам,че като даваш не очакваш нищо уж,ама пък не е съвсем така.Ей от това очакване се дразня,че трябва да ти се върне и за мен си е употреба,не злоупотреба.
И най-вече се дразня от себе си КАТО СЕ ДРАЗНЯ.Защото все някога идва момента да разбереш как има много по-важни неща и тия хора около теб са ти толкова важни и толкова си ги обичал,че цялото тъпо дразнене си е било и е само твой проблем.
А напоследък май от нищо не се дразня...Това дали е пълно затъпяване се чудя.

--------------------
Няма ситуация без изход.Това е само пауза между две хрумвания.

По-добре да забравям,отколкото да не помня!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4864

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.038 seconds in which 0.018 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.