ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Мъже и жени

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
ne znaem cqlata istoriq
гад непоносима

Регистриран: 30.08.2008
От: Някъде,наполовина.
Re: Какво ви дразни в ежедневието?
    #2841958 - 08.10.2011 23:38 [Re: ЙOH]

Това за ескалирането направо го приемам за безплатен съвет от професио...упс...доктор!
Аз винаги контролирам нещата и не ги допускам да излязат извън контрол. Част от съвършенството ми,знаеш.

--------------------
Няма ситуация без изход.Това е само пауза между две хрумвания.

По-добре да забравям,отколкото да не помня!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2842001 - 09.10.2011 10:39 [Re: Tryin' to find]

Не мога да давам съвети за съжителството и участието на всеки член от семейството в разпределението на домакинските дейности - в това отношение се провалих порядъчно, но ако можех да върна времето назад, щях да щадя малко повече себе си. Малко са нещата, които ме дразнят, но пък тези, които ми тежат (дотежаха), като че ли стават все повече. Уморих се май...

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2842108 - 09.10.2011 20:50 [Re: Моман]

Цитат:

ако можех да върна времето назад, щях да щадя малко повече себе си.

Това можеш да го правиш и от сега нататък, без да връщаш времето. Днес е първият ден от останалия ти живот.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Fortunata
пушка
**

Регистриран: 14.07.2009
От: бързите
    #2842114 - 09.10.2011 21:10 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

ако можех да върна времето назад, щях да щадя малко повече себе си.

Това можеш да го правиш и от сега нататък, без да връщаш времето. Днес е първият ден от останалия ти живот.

понякога не е толоква лесно да промениш нещо. Думите могат и да мотивират, но често промяната не зависи единствено от теб. Околните като са свикнали и приемат нещо за даденост и имат навици трудно биха разбрали подобно желание и промяна... дори би се получило с доста неприятни последствия. Аз какво исках, а то какво се получи...

"късно е..." понякога но това също е част от живота

--------------------
Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва.

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #2842136 - 09.10.2011 22:03 [Re: Fortunata]

Цитат:

понякога не е толоква лесно да промениш нещо.

ако беше лесно - всеки щеше да може. Даже аз.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #2842190 - 10.10.2011 07:39 [Re: Fortunata]

Въпреки това ще опитам. Надявам се да не е "фатално"

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Fortunata
пушка
**

Регистриран: 14.07.2009
От: бързите
    #2842201 - 10.10.2011 11:07 [Re: Моман]

Не бих те разубеждавала да започваш да се `щадиш` (ако си започнала вече- да те спирам )- дори се извинявам, че аз съм отговорила (съм се намесила), след като към теб е отговорът- но ми се ще да уточня, защо ми се струва, че няма да ти се получи. Може и да греша разбира се. И много ще се радвам да ме опровергаеш и да греша, всъщност.

В моментите на `нещадене`, а отдаване с всеотдайността на неосъзната саможертвеност за ... семейството, не може да се прецени и не усещаш, че всъщност се ..."изхабяваш"(измаряш). Или че си направил нещо, което ако не беше направил щеше да имаш време за ...(какво?- тук ти си ги изброй- и за всяко едно нещо си помисли, дали е щяло да си струва- дори да е забавление и запознанство с много и други хора, повече приятели и възможност за по-интересен живот) Така или иначе като е минало свършено, колкото и рационално да преобразиш самосъжалението, реално ти отдавна си си "постлала" така и на това е, което можеш да легнеш.

С по-нагледни примери (без да се обиждаш и да го приемаш лично, защото си пиша по принцип, а и имам по-добро предложение накрая, от това да не бъдеш себе си или това, което си )- си представи че си купуваш една шкурка (това е пример за мъжете)- нужна ти е да си изгладиш някакво ръбче на дървената маса. Изглаждаш, лакираш става чудно. С времето като се появят други ръбчета и неравности пак използваш шкурката. Но ни е ясно, че тя се изхабява. Така е и тази повърхност от психиката на човек, която вместо слоя, с който изглаждаш е имала хубавите емоции на любовта, нежността, радостта от израстването на децата ти.
В един момент като погледнеш си мислиш, ако не бях толкова всеотдайна сега щях... да съм друг човек. А това е най-тъжно, да не оценяш смисълът в живота си, който е такъв какъвто е, заради това което си. Както и животът на близките ти. Ако ти станеш друга ... и изведнъж решиш да се кандидатираш за кмет да речем, целият ти живот ще е различен и няма да е сигурно, че ще се справиш...(не защото те подценявам) и отново, че няма да се отрази и на живота на близките ти...

такива ми ти работи сега да не ми се вържеш много... и аз като "знайко" както беше написал веднъж : "цъкам си тука по клавиатурата докато си режа ноктите", че ми е скучно само да си ги режа....

--------------------
Винаги си избирай по-голям враг. По-лесно се улучва.

Заблудена фея
сприхава

Регистриран: 10.10.2011
    #2842538 - 11.10.2011 14:57 [Re: Shonned]

Това аз да оправям къщата, а той не стига, че не помага, ми и мрънка, че му се пречкам пред телевизора, примерно
иначе и аз съм на принципа "искам аз да си изчистя, щото чистя най-добре". ама после искам да се пази това чисто, щото не ми се чисти всеки ден

Overhate

Регистриран: 09.11.2003
    #2842570 - 11.10.2011 16:12 [Re: Заблудена фея]

Тя и майка ми така

Заблудена фея
сприхава

Регистриран: 10.10.2011
    #2842981 - 13.10.2011 10:17 [Re: Overhate]

Явно има и по-търпеливи от мен. аз си мислех, че с моите 6 месеца съм герой

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4866

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.04 seconds in which 0.018 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.