ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Мъже и жени

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
iti_
(без)пристрастен

Регистриран: 02.03.2005
Жените и възрастта...
    #2892434 - 14.04.2012 14:04

От няколко години насам ми прави впечатление, че жените претърпяват странна метаморфоза някъде между 25-30. Това е наблюдение на такива които разбира се не виждам всеки ден, а има примерно 3-4-5 години. Първо ми направи впечатление с разни актриси, а после и с мои познати. Всъщност не изключвам голяма част от цялото нещо да е субективно (и не се набива на очи спрямо жени които виждам всеки ден... и малко или много изобщо не гледам :Р). Но все пак се базира на нещо. Разбира се ако ме попитат, ще отдам промяната на "зрялост", но честно казано не е само това. А драстично се намалява усещането за младост, чар, невинност и т.н. При това в повечето случаи дори не са още дошли бракове и деца... Сигурно затова музикалната индустрия ги подхващат от 16...
Та ми е интересно, наистина ли трае толкова женската красота... поне в пълния й вид? Разбира се не мога да кажа, че тези жени са станали грозни на 30, но определено доста сериозно количество (поне субективно) се изгубва.
Иначе предполагам, че и с мъжете се случва нещо подобно, но силната възраст за мъжа доколкото знам се смята по-скоро между 30 и 40, така че някъде след 40-45 вероятно ги спохожда и тях това.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
Re: Жените и възрастта...
    #2892463 - 14.04.2012 18:05 [Re: iti_]

А дали правиш разлика между "красота" и "детинско излъчване" и красотата на една порастнала вече жена.

Невярващ
в късмета

Регистриран: 24.10.2011
От: грешната страна
    #2892478 - 14.04.2012 19:18 [Re: iti_]

Според мен е нормално (не че ми харесва), от спокойния начин на живот който водим, от природосъобразните неща които ползваме по един или друг начин, било като храна, въздух, вода, грим (за жените де) и т.н. И все по-често ще има случаи на трийсетина годишни с инфаркти и инсулти. А конкретно за дамите, че "грохват" около тези години ние мъжете имаме най много вина, не стига, че бачкат колкото нас на работа, ами и след това и в къщи, пък и децата, абе като се замисля направо на две смени си е техния живот. И после защо "остарявали" по- бързо?

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #2892583 - 15.04.2012 09:28 [Re: Dr.G]

Ох, като го прочетох, се опитах да се почувствам като грохнала старица вече...обаче не успях...

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #2892589 - 15.04.2012 10:00 [Re: deputatkata]

Ти не разбираш, за тях ние вече сме с некролог в джоба

MyPa TpuO
ЗаплЕс бЕзподобЕн

Регистриран: 22.10.2004
От: СтрелЧ'ландия
    #2892601 - 15.04.2012 13:33 [Re: iti_]

Aз пък (понеже точно пасвам във възрастовата група, за която говориш) се харесвам къде-къде повече сега, отколкото преди 5-6 години.

Визията е въпрос и на вътрешно усещане. Когато човек не се приема, не се харесва, ежедневието го смачква (или позволява да го смачка), това си проличава и отвън. Една част от нещата все пак са въпрос и на наш избор.

Заблудена фея
сприхава

Регистриран: 10.10.2011
    #2892612 - 15.04.2012 14:47 [Re: iti_]

Което си е хубаво, си е хубаво и на 20, и на 30. Което не е - въпрос на замаскиране. Можеш да се влачиш като затлъстяла мърла на 20 и с времето да ти дойде акъла да се поддържаш, и обратното. Познавам жени, които наистина се отпуснаха след брака и децата, както и 20-годишни крокодили, които на 30 греят. Въпрос на желание и малко помощ от природата

burberryМодератор
demon hunter

Регистриран: 03.05.2004
От: София
    #2892661 - 15.04.2012 20:03 [Re: iti_]

Цитат:

От няколко години насам ми прави впечатление, че жените претърпяват странна метаморфоза някъде между 25-30.

Хм, аз мисля, че това се случва по-скоро и в по-голяма степен с мъжете. Въпрос на гледна точка явно. На цигари, алкохол, лошо хранене и кофти режим на работа-почивка-забавления. Мъжко или женско - все едно - като се занемариш - отиде....

--------------------
Diablo III

Sol y Sombra
under construction

Регистриран: 12.03.2004
От: Червения килим
    #2892719 - 16.04.2012 09:38 [Re: iti_]

Колкото повече минава времето, толкова повече се харесвам Но и не само себе си, а го забелязвам и у приятелки и познати - с възрастта и зрелостта и със загубата на детското излъчване много жени стават в пъти по-красиви и женствени - мое (женско) мнение Една бивша форумка преди години писа (това е една от фразите, с които съм я запомнила ), че жената започва на 35, преди това говорим за момичета То и това е малко пресилено, но със сигурност възрастта може да се отрази разкрасяващо и на жените, не само на мъжете.

toto2
от маалата

Регистриран: 03.05.2008
    #2892725 - 16.04.2012 10:55 [Re: iti_]

Цитат:

Разбира се не мога да кажа, че тези жени са станали грозни на 30, но определено доста сериозно количество (поне субективно) се изгубва.

Баце, нема нужда се фалиш с либса на опит с жените. Те наистина се променят някъде между 25 и 35. Обикновено за добро. Просто узряват и се превръшат в наистина много, много сладък плод......
Ма требе да го опиташ, за да го сфанеш!
Аре, успех в опитвацията

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3157

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.015 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.