ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Мъже и жени

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
filame
буквалист

Регистриран: 23.08.2011
Re: Защо мъжете ги е страх от обвързване?
    #3071806 - 12.07.2013 16:10 [Re: *Snow White*]

Цитат:

Ако за това време не му се прииска нещо по-сериозно, бих си променила отношението много - не към добро

Това, изобщо казано, е адски груба грешка. И със съжаление да си призная, женска. Никой не ни дължи нищо, и ако не ни го е обещал, или не ни е казал в прав текст, че можем да го очакваме от него, това да го караме да се чувства зле е повече от некоректно.

А, riviera, ако ти си го попитала конкретно и той ти е отговорил отрицателно, съжалявам да го кажа, но не можеш да направиш нищо, за да го принудиш. Тоест, ти можеш, разбира се, но не съм убедена че ще се чувстваш добре знаейки, че детето ти е плод на манипулация. А може и да си на такъв етап, когато не те интересува друго, освен да държиш бебе в ръцете си, но просто има хора и хора и начини и начини.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
*Snow White*
crisp white

Регистриран: 30.07.2005
    #3071821 - 12.07.2013 17:06 [Re: filame]

Цитат:

това да го караме да се чувства зле е повече от некоректно

чакай сега малко, не съм казала да наказва човека за нещо, което не иска, за негов избор

Тя го познава най-добре, за различните хора недоволство от статута на отношенията се маркира по различен начин, достатъчно е зряла,за да разбере какво имам предвид, мисля.

--------------------
blind love is true

filame
буквалист

#3071832 - 12.07.2013 17:30 [Re: *Snow White*]

Добре, ами тогава какво означава в продължение на месеци да се държиш добре, а след това да промениш отношението си на "не към добро"?
В единия случай човека е наясно и е казал "не". В другия случай човека не знае за тези желания (което е малко вероятно) и съвсем няма да знае с какво е заслужил влошаващо се отношение. В третия случай й е дал някаква надежда? и е въпрос на време, тоест на това, жената да прояви търпение... и в трите случая, не разбирам нуждата от промяна в отношението.

iti_
(без)пристрастен

Регистриран: 02.03.2005
    #3072027 - 13.07.2013 15:27 [Re: filame]

Точно обратното е груба грешка. Да не поставиш въпроса който те интересува ребром, щото не искаш да знаеш отговора, и да играеш играта на другия, независимо накъде тя отива. А това да му направи и деца рискувайки и техният живот, е не просто грешка, а пълно пропадане... Никой нищо не ти дължи, и точно затова трябва да се изразиш ясно какво ТИ търсиш и искаш, защото и ти не дължиш нищо на никой...

А това с обожанието... айде стига... Това е пак от многобройните ежедневни заблуди. Човекът е този който се чувства обожаван. Това е само поведение което усеща и не е свързано с истинското отношение на другия. Понякога истинското отношение присъства, но не е достатъчно ясно за другия. По-често то липсва, но пък другия знае как да го показва/играе. Човек почти винаги избира второто, защото той няма връзка с това което другия изпитва, а е затворен в собствените си емоции и представи. Човешката "любов" е такава - еднопосочна, егоистична, функция на теб самия и ти показва всъщност какъв си ти, не какъв е другия. Това и е единствената й функция. Останалото е секс и прагматизъм спрямо живота.

burberryМодератор
demon hunter

Регистриран: 03.05.2004
От: София
    #3072049 - 13.07.2013 17:45 [Re: riviera]

Цитат:

Нямаме проблем,но той иска да живеем отделно да не загубим магията...

Леле Магията не искал да губи Добре те манипулира този хубавец... А на теб как ти е... магично ли ти е от всичко това на куп? Не иска деца (от теб), не иска да се обвързва (с теб), не иска да живеете заедно (за да не губите магията??!). Влюбен бил?! Дали Отстрани изглежда другояче...

--------------------
Diablo III

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3072067 - 13.07.2013 19:44 [Re: iti_]

Цитат:

Точно обратното е груба грешка. Да не поставиш въпроса който те интересува ребром, щото не искаш да знаеш отговора, и да играеш играта на другия, независимо накъде тя отива.

Човекът всъщност още от началото е предоставил на нея да избира дали иска или не да е с него при тези условия. И после ако се раздели с нея да не може да му се натяква нищо.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

filame
буквалист

#3072091 - 13.07.2013 20:41 [Re: iti_]

Цитат:

Точно обратното е груба грешка. Да не поставиш въпроса който те интересува ребром, щото не искаш да знаеш отговора, и да играеш играта на другия, независимо накъде тя отива.

Точно обратното на онова, с което аз изразявам несъгласие (форма на емоционално изнудване), е същото, за което и ти пишеш - открити карти.
Изчаквателната позиция може да бъде самозаблуда, но не е манипулиране. Да, възможно е да доведе до такова на някакъв бъдещ етап.
Но пък в този случай, riviera си каза в началото, че човекЪТ е изяснил позицията си, та освен чисто теорeтично, няма май какво да го дъвчем

Йон
тэ®®о®izато®

От: Гаgнiъ леs®
    #3072163 - 14.07.2013 02:55 [Re: *Snow White*]

Цитат:

Не виждам начин той да ти каже - ами искам деца, но не с теб....
Не и ако както ти каза
Цитат:

Искрен е и ме обожава ,то си личи.

доколко си убедена,че е искрен във всичко

Ако бях на твое място, бих му дала срок - дори без да му казвам, че мъжете мразят думичката "ултиматум" и всякакви нейни производни... шест месеца например.
Ако за това време не му се прииска нещо по-сериозно, бих си променила отношението много - не към добро....и в един искрен разговор ще си кажа защо това се случва...ако грам не вдене защо и въпреки това "ме обожава" - не знам,ако държа повече на себе си, както съм сега - ще го разкарам, ако обаче е един конкретен човек - едва ли Всеки си намира майстора нали знаеш...

А за какво му е да лъже?

Това с изчаквацията и отношението към по-зле..
Тоя номер минава ли при някого въобще?
Има жени, които са страхотни актриси, но и най-добрата актриса ще се дъни на най-популярната дамска роля.
Ако след тоя номер се чуват аплодисменти...

--------------------
Peace V!

iti_
(без)пристрастен

#3072232 - 14.07.2013 13:32 [Re: Azalea]

Аха, това не го разбрах така... Та значи темата е само мрънкане..

Навремето като юноша бледен четох едно мнение че човек трябва да си избира партньор както си избира кола - все едно "купува" завършен продукт и да не очаква след време магически да се появяват разни "екстри" по него. Тогава бях естетвено възмутен, но като съдя по собствения си и чуждия опит, баш това си е начина... Всякакви взаимоотношения на първо място са взаимен договор. Идеалистичните възгледи, от типа да оставиш нещата самите да се развиват са доста чупливи, особено ако от отсрещаната страна има човек който добре си знае интереса и как да се търгува...

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3072260 - 14.07.2013 14:13 [Re: iti_]

Всъшност в това няма нищо странно.

Едно запознанство се развива , става връзка, развива се в някакав план, напред или назад, докато индивидите в нея решат да се разделят или да създадат семeиство ( заживеят заедно). Това е, което аз разбирам в това да се развива една връзка. Оттам нататък вече cи избрал партниор, с които би трябвало да сте на една вълна и сaмо да доизглажадате съшността на връзката. Или иначе казано тя трябва да функтионира. И да функтионира добре. Това , което се получава обаче е, че индивидите в нея се развиват , и ако единия тъпче на едно и също място, а другия се е променил, самата връзка няма как да се променя, т.е. тя рано или късно е осъдена на провал.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5654

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.012 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.