ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Мъже и жени

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
iti_
(без)пристрастен

Регистриран: 02.03.2005
Re: Защо мъжете ги е страх от обвързване?
    #3072267 - 14.07.2013 14:27 [Re: filame]

Няма как да го дъвчем практически, защото не ние сме в тази ситуация. Само теории можем да леем, riviera ще си прави избора и живее живота . Така че по-добре да е наясно, че просто теоритизираме, и да не ни се връзва много ...

А аз писах срещу самозаблудата. Човек на 20 може да си я позволи, но тя отнема време и енергия, а единствената й полза е да разбере в какъв свят живее. Човек на 40 според мен по-скоро манипулация може да си позволи, отколкото самозаблуда. Да кажем на тая възраст е и по-наясно какво може да си позволи, и какво не. Дори съм забелязал, че ако изобщо липсва манипулация, ставаш безразличен на другия. Парадокса е, че по такъв начин се отдалечаваш, той не усеща егото ти насочено към него. Не се чувства достатъчно желан и важен за теб. Повечето хора не искат да са свободни, искат да се чувства необходими и важни за някои. А тези неща често не са съвместими. Така и на свой ред той трябва да "продаде" на другия защо той трябва да е необходим и важен за него. Колко е правилно няма да коментирам, но това е светът в който живеем, и никой няма да го направи вместо теб... Самозаблуда е също да започнеш да мислиш, че не си оценен защото ти има нещо. Вярно, може и наистина да ти има , но другите няма как лесно да разберат, проблемът ти е по-скоро че не знаеш как да се продаваш...

Иначе аз бях много впечатлен (което се случва доста рядко) от историята на "The Last of Us". Много добре се докосва до всички тези неща - необходимостта от другия, трудният баланс между собственото ти его и чуждият избор, това да можеш да живееш с неидеален избор (разбирай лъжа и манипулация), в един неидеален свят. Исторята освен това придвидливо се върти около един баща и дъщеря, което прави неидеалността доста по-лесна за преглъжане, отколкото ако беше някоя поредна, тривиална, изчерпана хетеросексуална креватна псевдо-драма с претенции за дълбочина... Още повече в днешно време, когато се говори малко за бащинството, а половете се лутат из крайности търсещи някаква идентичност, която естествено няма как да открият на хормонално ниво или игричките на "любов" които водят...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3072283 - 14.07.2013 14:43 [Re: iti_]

Цитат:

Дори съм забелязал, че ако изобщо липсва манипулация, ставаш безразличен на другия.

Моето лично мнение е , че ако една връзка ще се базира на манипулации, то пиши я бегала.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

tradersmoll
член
*

Регистриран: 15.07.2013
От: София
    #3073429 - 18.07.2013 18:10 [Re: bratpitbul]

Цитат:

Цитат:

Здравейте!Не знам как да си обясня моя късмет,но все попадам на мъже,които ги е страх от семейство и деца.Намерих си наскоро мъж,който ме предупреди в началото за това и днес за пореден път ми каза да не си губя времето с него.А той е мил,нежен,грижовен и ме обожава.Какво да правя?До сега не съм срещала такъв и искам да остарея с него,макар,че сме много различни.Допълваме се и той сега има слънца в очите.

Ето заради такива жени мъжете не искаме да се обвързваме. Ако само ще ни използват... благодаря... да си търси друг!

За всичко в живота си има СОП, SOP (Standard Operating Procedure).
1. В изневиделицата забременяваш набързо
2. при първи удобен случай му го казваш и пускаш едно изненадващо:
- Въх, кой туй нящо...
3. казваш му, че си от векове против абортите, не ти пасват на мирогледа.
4. Копуваш му от любимите вафли и му запушваш устата
5. Показваш му снимка от видеозона и го убеждаваш че много си приличат с бебето
6. ...и той сега има слънца в очите

Този СОП работи вече над 10 000 гидини безотказно.

--------------------
Тъпотата е съзнателен избор и следователно - наказуема!
;-) Morituri te salutant
Сбогом на самовлюбените

riviera
емоционална
**

Регистриран: 25.11.2005
От: VARNA
    #3073502 - 18.07.2013 23:16 [Re: burberry]

Цитат:

Цитат:

Нямаме проблем,но той иска да живеем отделно да не загубим магията...

Леле Магията не искал да губи Добре те манипулира този хубавец... А на теб как ти е... магично ли ти е от всичко това на куп? Не иска деца (от теб), не иска да се обвързва (с теб), не иска да живеете заедно (за да не губите магията??!). Влюбен бил?! Дали Отстрани изглежда другояче...

И аз така започнах да си мисля вече,иска само секс ,но е по-деликатен.

--------------------
Животът е това, което ни се случва , докато си правим планове за бъдещето!

riviera
емоционална
**

#3073552 - 19.07.2013 08:50 [Re: filame]

Цитат:

Цитат:

Ако за това време не му се прииска нещо по-сериозно, бих си променила отношението много - не към добро

Това, изобщо казано, е адски груба грешка. И със съжаление да си призная, женска. Никой не ни дължи нищо, и ако не ни го е обещал, или не ни е казал в прав текст, че можем да го очакваме от него, това да го караме да се чувства зле е повече от некоректно.

А, riviera, ако ти си го попитала конкретно и той ти е отговорил отрицателно, съжалявам да го кажа, но не можеш да направиш нищо, за да го принудиш. Тоест, ти можеш, разбира се, но не съм убедена че ще се чувстваш добре знаейки, че детето ти е плод на манипулация. А може и да си на такъв етап, когато не те интересува друго, освен да държиш бебе в ръцете си, но просто има хора и хора и начини и начини.

Аз не искам да го принудя да прави нещо насила,нито да го карам да се чувства зле.Приемам го и това е ,но не знам до кога ще сме заедно.

--------------------

filame
буквалист

Регистриран: 23.08.2011
    #3073555 - 19.07.2013 09:17 [Re: riviera]

Ами, аз също не знам. Можеш да се наслаждаваш на времето ви заедно, да измисляш нови и нови забавни неща, които да правите двамата, да се опиташ да го опознаеш възможно най-цялостно и да го подкрепяш в нещата, които той е решил да прави и са му важни.

riviera
емоционална
**

#3073570 - 19.07.2013 12:00 [Re: filame]

Цитат:

Ами, аз също не знам. Можеш да се наслаждаваш на времето ви заедно, да измисляш нови и нови забавни неща, които да правите двамата, да се опиташ да го опознаеш възможно най-цялостно и да го подкрепяш в нещата, които той е решил да прави и са му важни.

Аз така и се опитвам да правя,значи съм на прав път,благодаря!

--------------------

angelche
ориентиран

Регистриран: 27.06.2013
    #3073578 - 19.07.2013 12:27 [Re: riviera]

Отказваш се да раждаш дете, обаче.

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #3073619 - 19.07.2013 16:08 [Re: riviera]

Цитат:

значи съм на прав път

Път към какво?

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

riviera
емоционална
**

#3073625 - 19.07.2013 16:47 [Re: angelche]

Цитат:

Отказваш се да раждаш дете, обаче.

Не съм се отказала още

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5536

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.057 seconds in which 0.045 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.