ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Мъже и жени

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Моман

Регистриран: 27.07.2007
Re: Вярвате ли в любовта?
    #3121287 - 28.12.2013 13:51 [Re: Anna_]

Създаваме си образ за някого (наша илюзия), натоварваме го с очаквания и когато той не ги покрие, се разочароваме. Това е. Ако не очакваме много, няма и да се разочароваме много. Кой ни е виновен, че сме го идеализирали и сме му приписали несъществуващи качества (илюзията, нали се сещаш)? Та излиза, че сме разочаровани не от човека, а от собствената си илюзия. Да, може той да ни е подвел като ни е казал неща, които после не са се оказали верни, но това не пречи да е бил искрен в момента на казването, понеже така се е чувствал. Той може да е казал, че никога няма да ни нарани или да ни предаде, и в повечето случаи наистина го вярва, но... всичко е непостоянно, както казва будизма.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Моман

#3121288 - 28.12.2013 13:55 [Re: Azalea]

Цитат:

WOW, колко лесно билооо....изведнъж решаваш да не обичаш и краи...спираш...

Не изведнъж - има навици, привързаност, емоционална зависимост, но ако се вторачваш само в негативното, скоро всичко ще стане негативно и ето ти края.

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Anna_

**

Регистриран: 01.11.2013
    #3121289 - 28.12.2013 14:09 [Re: Моман]

Цитат:

Той може да е казал, че никога няма да ни нарани или да ни предаде, и в повечето случаи наистина го вярва, но... всичко е непостоянно, както казва будизма.

Човек не може с такава нагласа да тръгва всичко е непостоянно.
Когато даден мъж държи на конкретна жена и за него тя е много повече от всички останали няма как да говорим за непостоянна величина.
Може да има промяна, ако е настъпило татолно разочарование.

Не говоря за хора, които са създадени как да кажа ..........
Чак ми е неудобно да го напиша.
Има хора шарят им очите и за мъже и за жени се отнася.
Когато някой е моногамен, не може да говорим за непостоянно нещо.
Това настъпва когато осъзнаем, че мъжа не струва, а в началото ни се е представял за читав и то с години.

Моман

#3121290 - 28.12.2013 14:20 [Re: Anna_]

Непостоянната природа на човека, природата, явленията, отношенията и всичко останало е факт. В рамките на един ден мога да реагирам по различен начин на една и съща или аналогична ситуация, в зависимост от настроението си. Всеки ден научаваме по нещо, всеки ден виждаме какво ли не и това ни влияе, видимо или невидимо.
Като се женят хората се вричат един на друг, докато смъртта ги раздели, но колко от тях стигат до там? Дали е защото не са били влюбени? Били са, но влюбеността отминава и/или се трансформира в нещо друго.

--------------------

Anna_

**

#3121291 - 28.12.2013 14:21 [Re: Anna_]

За мен думата илюзия за връзка между мъж и жена не може да съществува.
Има разочарование, което настъпва когато видим дадения човек как реагира в различни ситуации през годините.
Когато делата не са на ниво, идва времето за раздялата.

Anna_

**

#3121292 - 28.12.2013 14:26 [Re: Моман]

Аз имам друго виждане за брака.
Много млади семейства сключват брак без да са се опознали добре.
Примерно жената забременее, някой търси изгода и т.н.

Малко хора в днешно време се женят по истинска любов.
Някои бързат, че възрастта напредва и т.н.

Да не е гаранция дори и по голяма любов да е, че няма да настъпи разочарование, но ако сме опознали преди това добре мъжът се свежда процента драстично на по-малък.

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3121293 - 28.12.2013 14:32 [Re: Anna_]

Цитат:

Когато някой е моногамен, не може да говорим за непостоянно нещо.
Това настъпва когато осъзнаем, че мъжа не струва, а в началото ни се е представял за читав и то с години.

Според мен човешката природа не е моногамна. После дали някои ще се " подаде на изкушението " или не , си е въпрос на избор.

И ако някои ни се е предстaвял " с години за читав " , както ти казваш, къде сме били ние, че не сме видели неговите недостатъци ?

Значи може и да сме ги виждали, но да не сме искали да повярваме в тях или да сме се надявали, че човекът ще се промени на нас както ни се иска.

Затова, аз винаги съм казвала, че да cи с някои е като да имаш фирма - или гледате заедно в една псоока и с грижите за неиния просперитет или всеки си дърпа в неговата посока.

Напълно нормално е човек да е разочарован от ситуация, която не отговаря на неговите очаквания.

По-скоро въпросът е, дали и двамата искат да решат нештата и останат заедно или не ?

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Anna_

**

#3121295 - 28.12.2013 14:37 [Re: Azalea]

Изкушения винаги може да има когато жената е много хубава или мъжа.
Всичко си е до човек дали ще каже НЕ.

Редактирано от Anna_ (28.12.2013 14:40)

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3121297 - 28.12.2013 14:40 [Re: Anna_]

Ана, има илюзия и тя е това, в което се влюбваме. Ние се влюбваме в образа, които искаме да видим. Разочарованието идва, когато този образ не отоваря на илюзията, която сме си създали и очакванията, които сме имали.
И моето мнение е, че никога не можем да опознаем достатъчно някои, че да знаeм как би реагирал в различна ситуация. Oще повече, че независимо от ситуацията, реакциите могат да бъдат различни, в зависимост от емоционалния ни статус в момента. Има дни, в които едно нещо не те дразни, но има и дни, в които те дразни.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Anna_

**

#3121298 - 28.12.2013 14:42 [Re: Azalea]

Всеки си има различна гледна точка.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 10960

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.