ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Мъже и жени

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Agora
savage
**

Регистриран: 25.01.2014
От: София
Re: Вярвате ли в любовта?
    #3129409 - 25.01.2014 22:48 [Re: Моман]

Цитат:

Непостоянната природа на човека, природата, явленията, отношенията и всичко останало е факт. В рамките на един ден мога да реагирам по различен начин на една и съща или аналогична ситуация, в зависимост от настроението си. Всеки ден научаваме по нещо, всеки ден виждаме какво ли не и това ни влияе, видимо или невидимо.
Като се женят хората се вричат един на друг, докато смъртта ги раздели, но колко от тях стигат до там? Дали е защото не са били влюбени? Били са, но влюбеността отминава и/или се трансформира в нещо друго.

Аз малко не мога да схвана твоята позиция по въпроса
От една страна,обясняваш, че човек си създава първо образ на любим/а и след това го среща. Връчва му едни акредитивни писма с изискванията си.
След което се оказва, че този любим няма сметка в ДСКаса-хъм!- но би могло да го реваншира с нещо друго. И малко по малко се влюбваш.
Обаче нещата са променливи и може да се разочароваш. Тогава включваш копчето "изтриване" и продължаваш напред, така ли?
От друга страна се появяват емоциите и привързаността,не дай си Боже деца или да си се врекъл официално до живот да търпиш, каквото си си намерил. Така че, дори да си разочарован (колкото и да си разочарован) си издръжливо копеле и можеш да продължиш с този човек.
Кое е правилно,наистина?Много обичам отговори като да "послуша сърцето си"
Аз мисля, че може да му даде още един шанс на човека. Какво пък? Тепърва да чака, пък да се появи някой,все с нещо недостатъчно добър ще е и ще го сравнява с предишния.
Аз съм за единствената и вечна любов през целия живот. Така е по-лесно и по-малко боли. И се разочароваш само от един човек, който накрая спокойно може и да намразиш. Това е защото любовта се трансформира в друго. Не може все любов да е. Писва някак.

--------------------
"Дори да си студена като лед и чиста като сняг — пак не ще избегнеш клеветата." У.Ш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
cveteto70
novata
**

Регистриран: 20.08.2012
От: софия
    #3129414 - 25.01.2014 23:41 [Re: Agora]

писва само на тези който не обичат.за другите обаче тя си остава истинската любов

Agora
savage
**

#3129471 - 26.01.2014 11:43 [Re: cveteto70]

Цитат:

писва само на тези който не обичат.за другите обаче тя си остава истинската любов

Аз мисля, че са много малко, в такъв случай хората, които имат късмет първо да срещнат наистина истинската любов, а след това и да не им писне поне малко да са обичани и да обичат.
Все пак, понеже много настоятелно се повтаря, че няма нищо лошо в това първо да се влюбиш и после любовта да се "трансформира", ми се стори честно да признаем, в какво точно се трансформира? В привързаността, уважението и снизхождение? Значи и омразата се трансформира. Ако намразя някой, но заживея с него може да ми се трансформира в нещо омразата.
Не може да ме убедите, че във всеки един миг откакто срещнете любимия вие мислите и сте мислили само с нежно чувство и любов!И че не сте искали да останете поне ден -два сама, с мисли "ами ако беше Кубрат, а не Тервел?"

--------------------
"Дори да си студена като лед и чиста като сняг — пак не ще избегнеш клеветата." У.Ш.

Anna_

**

Регистриран: 01.11.2013
    #3129472 - 26.01.2014 11:50 [Re: Agora]

Двама души могат да си дадат отново шанс, ако е била истинска любовта (еднакво силна и от двете страни).
В моя случай се оказа, че не е била, тъй че всеки по пътя си.

Редактирано от Anna_ (26.01.2014 12:20)

Agora
savage
**

#3129475 - 26.01.2014 12:25 [Re: Anna_]

Минало е известно време и сигурно добре се справяш със забравянето, щом си го решила. Аз нямам за цел да те навивам или в нещо да те убеждавам, само исках да отбележа по едно-две мнения едн-две неща.
И въпреки това мисля, че си разколебана. От една страна, връзка на 6 години не е малко време. От друга, не знам твоята възраст каква е и какви лимити си даваш, а от трета прочетох, че си спечелила ЗК и няма ли да ти е малко трудничко сама да заминеш,освен, ако не си с родителите си?
В този ред на мисли, не съм много сигурна, че те интересува най-общо дали ние вярваме в любовта, а как ти да се самоубедиш, да останеш с даден човек или напротив. По тази точка една жена по-горе е права за принципът и че ти решаваш дали да обичаш някого или не. Не е чак такъв коварен "вирус", с който да се заразиш от въздуха и да трябва, да се лекуваш.
Погледни го и от една по-прагматична страна. Все едно никога не си чувала за думата "любов"
(знам, че това ще прозвучи малко грубо към мъжете, но да ме извиняват, само онагледявам с примерче)
и имаш нужда, да си купиш един ... телевизор. Влизаш и гледаш един много хубав, по който тече "Австралия оупън" и там нашия Гришо смачква Надал. Нещо в теб трепва и си казваш:Тоя е!
Купуваш си го и шест години си го гледаш. В началото трудно, докато настроиш каналите, менюто. После от време навреме нещо с дистанционното. Има проблеми, разочарова те. Но в един момент само премигва и спира. Ти на ремонт ли ще го занесеш или ще оцениш, че не е бил за теб?

--------------------

Редактирано от Agora (26.01.2014 12:29)

Anna_

**

#3129478 - 26.01.2014 12:40 [Re: Agora]

Дали имам зелена карта или нямам, това не е водещо става ли дума за брак.

Човек, ако сключва брак трябва да е водещо сърцето, а неее дали някой сам ше ходи в чужбина или не.
По-глупаво нещо от това даден човек да се ожени/омъжи за да не замине сам в чужбина не виждам.

Всеки сам си решава за себе си.

Agora
savage
**

#3129481 - 26.01.2014 13:04 [Re: Anna_]

С нещо, ако те засегнах извинявай!

Малко ми е неприятно, че така интерпретира думите ми. Но очевидно грешката е в мен и в това, което пиша, а не в хората, които си го разбират както им е удобно.
Опитах се да съм любезна и да изкажа мнение.
Естествено, че всеки е за себе си и си решава, но когато не е сигурен в решението си, дори вече да избрал, тогава другите не са му виновни, че му представят и другата гледна точка, с хипотетично противоположното решение. Защото, ако трябва да съм обективна пък, защо мъжът да е виновен? Ти си перфектна и не си го разочаровала? Той е незаслужаващия твоята безценна любов! Да бе да. Мъжете остаряват по-красиво и много по-лесно си намират друга, дори да не е любовта на живота им със ЗК. Така че, в случая ти губиш отвсякъде. Но както отбеляза животът си е твой. Милион американци те чакат да пристигнеш, сигурна съм.

За протокола: Аз вярвам в любовта! повече отколкото в Бог и Дядо Коледа

--------------------

Редактирано от Agora (26.01.2014 13:16)

Anna_

**

#3129482 - 26.01.2014 13:10 [Re: Agora]

)))
За да не стане още по лична темата отколкото е вече ще се въздържа от подробен отговор.

Само ще акцентирам на това, че никой не знае освен аз и това момче как стоят нещата.

Човека си е щастлив, аз съм щастлива, тъй че няма проблем.
Всеки по пътя си.

Anna_

**

#3129483 - 26.01.2014 13:19 [Re: Anna_]

Да добавя още нещо, въпросния човек си има приятелка към днешна дата, затова Agora спести ми коментарите дали губя или в случая печеля, че съм разбрала, че не е за мен.

Agora
savage
**

#3129484 - 26.01.2014 13:21 [Re: Anna_]

Но,в крайна сметка вярваш или не вярваш в любовта?
Разбра ли, така да се каже, за тебе си.
Все пак имало ли е смисъл от темата или ... и без нея щяхте да сте си щастливи, много ясно

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9569

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.015 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.