ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Мъже и жени

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
chikita
неориентиран

Регистриран: 24.02.2014
Спешна нужда от съвет
    #3138611 - 24.02.2014 06:07

Здравейте на всички
Реших да пиша тук, тъй като попаднах в ситуация, в която не знам как да реагирам. На 24 съм и преди 6 месеца приключих двугодишна връзка. Беше ми трудно в началото, но с течение на времето осъзнах, че съм взела правилното решение. Половината ми връзка премина в караници и дори се стигна до насилие, което всъщност беше причината да се осъзная и да си тръгна от него.
Въпреки, че всеки ден срещам доста нови хора, досега не съм обръщала внимание на никого - може би не съм била готова или просто ме е било страх. Но усетих промяна у себе си за последните 2 седмици.
Работя в кафене, в което рядко се появяват нови клиенти. Преди две седмици при нас дойде висок мъж, с кестенява коса, кафеви очи и изглеждаше много сериозен. Не си говорихме много през първата седмица, но усмивки и погледи не липсваха (той има очарователна усмивка!). През втората седмица той започна да идва по два пъти на ден, разговорите се учестиха и всеки път, преди да напусне кафенето, се спира, поглежда към мен и ми се усмихва. А аз винаги пиша по нещо на капачката на чашата му с кафе. В петъка разбрах името му - Майк. Когато той ме попита за моето и аз му го казах, отговорът му беше: "Много хубаво име...Убеден съм, че ще го запомня". Тъй като аз му бях казала, че почти никой не може да произнесе името ми правилно (аз живея в Канада).
Проблемът се появява тук...Тази седмица е последната, в която Майк ще идва в кафенето - той е строител и го преместват на друг обект. Не сме си говорили толкова много с него, но усещам, че има привличане помежду ни и не искам да спирам да го виждам....Той е причината да се усмихвам повече в последните 2 седмици. Та въпросът ми е, удачно ли е да му дам номера си? Не съм правила това никога досега и ме е страх как той би реагирал...Знам, че не е женен, защото няма халка. Но пък ако има приятелка, действието ми би било супер неуместно.
Посъветвайте ме какво да правя, защото не спирам да си мисля за него...

--------------------
♥ We'll be counting stars ♥

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
Re: Спешна нужда от съвет
    #3138632 - 24.02.2014 09:01 [Re: chikita]

Първо това, че няма халка, не означава, че може и да е женен. Но това няма как да разбереш ако не си поговориш с него. След като знаеш какво работи и че ще се мести на друг обект, значи все пак сте си говорили достатъчно, за да му кажеш, че би искала познанството ви да продължи и да му предложиш телефонния си номер или е-маил. И после топката остава в него.

Аз бих направила така ако нещо ми е важно.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Йон
тэ®®о®izато®

Регистриран: 02.03.2005
От: Гаgнiъ леs®
    #3138743 - 24.02.2014 18:33 [Re: chikita]

Не, недей. Ще вземе да ти звънне и к'во ще го правиш тоя?

Той човека цяла сграда построил докато му се подмихваш, а ти за някакъв номер се тръшкаш. ВъЙ!
Това с даването на непоискан номер, може би и с намигане, не се ли прави най-късно на второ посещение и 3-та усмивка, точно след като ти е запаметил името за да може и да го запише под номера?

Телефоните са демоде, дай му линк към фейсбук профила си, нека клика там!
Приятелка, съпруга...а'ре бе, нали тр'яа се бориш за любовта, к'ви са тия колебливи движения и нисък боен дух!?

--------------------
Peace V!

burberryМодератор
demon hunter

Регистриран: 03.05.2004
От: София
    #3138784 - 24.02.2014 21:01 [Re: chikita]

Това е само някакъв телефонен номер... какво толкова го мислиш? В най-лошия случай няма да ти се обади.
Между другото - строителите не носят пръстени и халки (пречат на работата).

--------------------
Diablo III

chikita
неориентиран

#3138819 - 24.02.2014 22:33 [Re: burberry]

burberry, първото нещо, което ме спира е, че го срещнах на работа. Досега не съм давала на никой клиент номера си и ми е някакво странно. Имам чувството, че ако го направя, всички ще си променят отношението към мен и ще ме гледат с други очи.
Другата причина е, че той се познава с всички останали строители, които идват при нас и с които сме приятели вече малко повече от година. И ако те видят, че съм му дала номера си или той им каже и ще започнат шеги, а не съм готова да се подложа на това.
Иначе аз също си мислех, че строителите не носят пръстени, но съм познавам няколко от тях, които са женени и си носят халките...Което ме обърква
Azalea, в крайна сметка реших, че просто ще напиша нещо мило на контейнера, в който слагам салатата му и ще добавя, че се надявам някой ден да се срещнем отново.

П.П. Йон, тук фейсбука е демоде!! Всички си разменят номера ха ха

--------------------

Редактирано от chikita (24.02.2014 22:38)

burberryМодератор
demon hunter

Регистриран: 03.05.2004
От: София
    #3138832 - 24.02.2014 23:29 [Re: chikita]

Е, ти щом с толкова резерви и предубеждения подхождаш... Кой какво ще помисли, на кого какво ще каже... Остави го този - ако беше мъж на място - нямаше да чака да му напишеш телефона си на капачката... ако те харесва де Знае къде работиш - ако иска да те вижда - пак ще дойде. Нали

--------------------
Diablo III

chikita
неориентиран

#3138864 - 25.02.2014 02:20 [Re: burberry]

И аз това си помислих. Ако е писано да стане, ще стане. Благодаря за съветите!!

--------------------

Anna_

**

Регистриран: 01.11.2013
    #3139084 - 25.02.2014 22:48 [Re: chikita]

Момиче, какъв номер ще му даваш. Той ли е мъжа или ти?
Ако си струва човека той сам няма да те остави на мира.

Проявява ли голям интерес към теб, той ще предприеме първата крачка. Aко не го направи здраве да е, да не е само той.

Редактирано от Anna_ (25.02.2014 22:58)

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3139172 - 26.02.2014 10:30 [Re: Anna_]

Цитат:

Ако си струва човека той сам няма да те остави на мира.

Странна логика, ако неоставянето на мира е определящ критерий за струването или неструването.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

chikita
неориентиран

#3139309 - 26.02.2014 22:55 [Re: Anna_]

Anna_ По принцип и аз винаги съм си мислела, че мъжа трябва да е този, който да поеме инициативата. Но при моите родители, да речем, майка ми е била тази, която е действала. Не мисля, че има значение кой прави първата крачка, когато двама души са привлечени един от друг Мисля, че е по-скоро въпрос на вътрешно усещане и зависи до голяма степен от това кой е по-решителен. Понякога ние хората подминаваме толкова възможности, защото се колебаем и после съжаляваме за това.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2451

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.009 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.