ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Мъже и жени

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Kati
почетен член

Регистриран: 23.11.2014
Re: Моля за съвет за семейния ми живот
    #3233338 - 13.12.2014 10:48 [Re: Azalea]

Няма как да не се съглася с всичко, казано от теб Дори бих могла да кажа същите неща на жена в моето положение, ако съм страничен хладнокръвен наблюдател.

Но аз съм вътре и минавам от едно състояние в друго в зависимост от конкретния момент - от пълно спокойствие, когато съм сама и премислям и решавам колко внимателна ще бъда с всяка дума и действие, до изтрещяване, когато ме погледне невинно в очите и ме излъже най-долнопробно.

Само преди няколко месеца казвах на приятелка, че не бива да знае всичко, което става между мъжа и и поне десетината жени, които той ухажваше по интернет и в реала, да не си го причинява сама, а сега изпаднах в нейното положение. Знам, че не трябва да си го причинявам, че е по-добре да спра да събирам информация, защото дълбоко ме засяга всичко, което научавам и което той не признава.

В момента лъжата ме тормози най-много - лъжата, че е приключил, след като изрично му заявих, че не очаквам да стане веднага и бях готова да изчакам.

Разбира се, че искам да прекрати тази връзка, но не под мой натиск и да му остане неудовлетворението от нещо недоизживяно, каквато е всъщност тази връзка в основата си отпреди десетилетия. Искам да я прекъсне по свое желание. Защото ако не е тази, а друга, по която ще хукне после, ако му идва отвътре да е все в подобна емоция, то нищо няма да се промени за мен.

А какво ми се иска да чуя тук ли?
Например, че има начин да се излезе от тази ситуация, че всичко е поправимо, че се оцелява и после може да се живее добре, че не е толкова страшно... Ей такива някакви неща, които хората знаят, че са възможни на практика. Сигурно искам надежда.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3233508 - 13.12.2014 16:48 [Re: Kati]

Цитат:

А какво ми се иска да чуя тук ли?
Например, че има начин да се излезе от тази ситуация, че всичко е поправимо, че се оцелява и после може да се живее добре, че не е толкова страшно... Ей такива някакви неща, които хората знаят, че са възможни на практика. Сигурно искам надежда.

Надявам се някои да поиска да вземе отношение по тези въпроси. Аз лично смятам, че всичко зависи от настроиката. Затова и смятам, че от всяко положение има излизане.

Желая ти успех!

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Kati
почетен член

#3233516 - 13.12.2014 17:26 [Re: Azalea]

Цитат:

Затова и смятам, че от всяко положение има излизане.

Естествено, че има , въпросът е как ще се излезе, с какви поражения.

Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
    #3233522 - 13.12.2014 17:48 [Re: Kati]

Цитат:

Надежда за какво? Щото изходът от ситуацията е абсолютно неизбежен - въпросът е не дали ще се излезе от нея, а как. Това пък зависи само от вас двамата и вашите разбирания за живота.

Да, една връзка може да преживее изневяра. Може да преживее и дългогодишен триъгълник - въпрос на характер и приоритети.

Да, животът след края на дългогодишна връзка продължава. Дори след известен период на адаптация осъзнаваш, че не само си жива, но и щастлива.
Изходът и в двата случая е добър. Та надежда има - избери си каква.

Kati
почетен член

#3233539 - 13.12.2014 18:30 [Re: Хуанита]

Цитат:

Та надежда има - избери си каква.

Оптимист съм. За всичко в живота

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #3233580 - 13.12.2014 19:32 [Re: Kati]

Цитат:

Засилих се да ти отговарям, когато видях, че други вече са написали почти същото, което си мисля и аз.

В крайна сметка изход винаги има. И според мен той зависи най-вече от теб. Защото човекът ти е казал, че иска да съхрани брака ви. Няма да си нито първата, нито последната съпруга, чийто съпруг е имал странична връзка (респ. в обратен вид). От моя гледна точка изневярата не е повод за развод, нито за "триене на сол" на главата на другия. Това само може да задълбочи пропастта между двама. Поне аз така мисля.

Освен това, той не те лъже, ето признал си е, че има някаква комуникация, която не е приятна за теб. Ако продължаваш да се вглеждаш и тормозиш дали те лъже или не, няма да постигнеш нищо по-добро, нито за себе си, нито за брака ви.

Според мен, най-мъдро е да ги надживееш

ПП: Толкова е човешко, нормално и обяснимо човек от време на време да си общува и с други същества от противоположния пол. Бракът не е нещо, като да си сложиш капаци на очите и цял живот само в една посока. Според мен, дори липсата на комуникация и интереси извън брака е по-ненормална.

pcguru
новак
**

Регистриран: 30.03.2011
    #3233653 - 13.12.2014 21:09 [Re: Dr.G]

Аз ще те посъветвам следното: кажи на твоя съпруг да покани на гости дамата, с която комуникира, да се запознаете, може да е свестен и интересен човек. В крайна сметка ако не се изправиш лице в лице със старховете си, никога няма да ги преодолееш. Най-важното е да си открита и отворена към всякакъв развой на събитията! Не очаквай нищо от никого и никога няма да бъдеш разочарована!

Kati
почетен член

#3233671 - 13.12.2014 21:54 [Re: Dr.G]

Цитат:

Ако продължаваш да се вглеждаш и тормозиш дали те лъже или не, няма да постигнеш нищо по-добро, нито за себе си, нито за брака ви.

Осъзнавам го.
Но ще трябва да спра да трупам информация за тях, защото това катализира отново притеснението ми. Лошото е, че за момента не мога да се удържа.

Kati
почетен член

#3233678 - 13.12.2014 21:59 [Re: pcguru]

Цитат:

Аз ще те посъветвам следното: кажи на твоя съпруг да покани на гости дамата, с която комуникира, да се запознаете, може да е свестен и интересен човек. В крайна сметка ако не се изправиш лице в лице със старховете си, никога няма да ги преодолееш. Най-важното е да си открита и отворена към всякакъв развой на събитията! Не очаквай нищо от никого и никога няма да бъдеш разочарована!

Не знам доколко в този форум е позволено да се ползват подобни думи, но коментарът ми за това е: Глупости!

Остава да предложиш да плеснем с ръце и да се прегърнем, а може да си спретнем и тройка.

Иначе сме се запознавали преди доста години с нея, а и после сме се виждали веднъж, както и той с моето ученическо гадже. Да не говорим, че не тази жена, която ми е никаква, ми е проблем, а мераците на собствения ми мъж.

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3233773 - 14.12.2014 11:19 [Re: pcguru]

Цитат:

Не очаквай нищо от никого и никога няма да бъдеш разочарована!

Това е много умно нещо! * За съжаление все очакваме ( повечето )...

* Принципно смятам така.

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 10842

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.