ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Мъже и жени

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Kati
почетен член

Регистриран: 23.11.2014
Моля за съвет за семейния ми живот
    #3223962 - 23.11.2014 19:22

Здравейте!

Със съпруга ми сме над 50-те, синът ни е вече самостоятелен, само двамата сме, разбираме се добре, живеем спокойно. От около две години не сме правили секс. Аз съм в менопауза и нямам желание. Мъжът ми, без да го е казвал директно, намеква, че също няма подобен интерес.

Преди доста години имаше връзка с жена в продължение на години. Когато разбрах, я прекрати, опитах се да забравя. Не знам имал ли е и други забежки. Но със сигурност знам, че сега в живота му има жена, с която говори с часове по телефона, докато е в офиса си. Това е, което знам. Предполагам, че е връстница, с която се познава от много години, може би съученичка. Опитах да го накарам да признае, но той отрича, каквато и да е връзка - не само сексуална, но и приятелска. Не признава дори за телефонните разговори.

Искам мнение от вас, особено от мъжете, доколко е вероятно да поиска да се разделим. Както казах, живеем спокойно, имаме приятелски отношения, той се грижи за дома, внимателен е към мен. Това ме устройва и не искам да го загубя.

Какво ще ме посъветвате?
Благодаря предварително!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Хуанита
couch potato

Регистриран: 08.12.2004
От: Центъра на Вселената
Re: Моля за съвет за семейния ми живот
    #3223989 - 23.11.2014 19:54 [Re: Kati]

След като не искаш да прекратяваш връзката защо го караш да си признава? И като си признае какво?
Мисля си, че ако и на него му е удобно и приятно в семейството, едва ли ще те напусне, но пък знае ли човек.

Kati
почетен член

#3223997 - 23.11.2014 20:02 [Re: Хуанита]

Не искам тази връзка да продължи в посока към сериозна и това да го накара да поиска да се разделим. По тази причина попитах има ли някаква връзка и ако беше признал, се надявах да я прекрати преди да е задълбал.

Иска ми се да чуя мнения и на мъже - доколко в подобна ситуация бихте си нарушили спокойствието с идеята да създадете ново семейство?

Редактирано от Kati (23.11.2014 20:04)

Dr.G
пътешественик по душа

Регистриран: 05.02.2002
От: къде ли не
    #3224047 - 23.11.2014 21:32 [Re: Kati]

Не съм стигнала твоята възраст, но наближавам.
Ако питаш мен, не го тормози. Ако на него му е спокойно и уютно у дома, няма да те напусне, дори и да има връзка. Пък и да има - какво толкова. Прибира ли се вечер при теб, внимателен, загрижен, живеете добре. Що се вкарваш във филми сама? Започнеш ли да му досаждаш, обаче...не знам.

Kati
почетен член

#3224051 - 23.11.2014 21:48 [Re: Dr.G]

Цитат:

Започнеш ли да му досаждаш, обаче...не знам.

Точно това ми е чуденката.
Дали в желанието си да го накарам да прекрати връзката, няма да го стимулирам да я задълбочи, а ако изчакам, ще му омръзне и сам ще приключи. Но от друга страна се страхувам, че ако го оставя да продължи, ще се увлече по-сериозно.

Спец
спартанец

Регистриран: 12.03.2004
От: Митовете
    #3224063 - 23.11.2014 22:30 [Re: Kati]

Цитат:

Предполагам, че е връстница, с която се познава от много години, може би съученичка.

Само се замисли тя пък на какво дередже ще е и с какво ще го дръпне...
Много му е затрябвала, ти си му достатъчна в тоя клас. Виж, ако е сбарал нещо по-младо, вече не се знае накъде ще идат нещата. На тия години човек вече знае, че и на царицата и на магарицата... ама има мъже, които винаги могат да свършат някоя простотия. Еле, па ако си мисли, че има да ти връща за нещо, дето и ти си го знаеш, ама го криеш от нас.

Kati
почетен член

#3224070 - 23.11.2014 22:39 [Re: Спец]

Цитат:

Цитат:

Предполагам, че е връстница, с която се познава от много години, може би съученичка.

Само се замисли тя пък на какво дередже ще е и с какво ще го дръпне...
Много му е затрябвала, ти си му достатъчна в тоя клас. Виж, ако е сбарал нещо по-младо, вече не се знае накъде ще идат нещата. На тия години човек вече знае, че и на царицата и на магарицата... ама има мъже, които винаги могат да свършат някоя простотия. Еле, па ако си мисли, че има да ти връща за нещо, дето и ти си го знаеш, ама го криеш от нас.

Със сигурност няма какво да ми връща, нито пък той си го мисли, то и не виждам за какво трябва да ви заблуждавам тук. Напротив, старая се максимално точно да опиша положението, за да мога да разчитам, че въз основа на тази информация ще получа и адекватни коментари.

По повод на възрастта. Връзката, която той имаше преди години, беше с по-възрастна жена.

Спец
спартанец

#3224072 - 23.11.2014 22:44 [Re: Kati]

Преди години може да е бивала, но не вярвам някой да го дръпнат пенсионерки, бая ще е попрехвърлила вече. Може да си върши работата човека, не го мисли. На тия години човек едва ли ще тръгне да става кепазе пред децата, пък ако изпраска нещо чуждо, какво лошо има, няма да тръгне да те зарязва я. Не е толкова прост, да не знае, че оттатък ще е същото, че и по-лошо, че и без перспектива.

Kati
почетен член

#3224075 - 23.11.2014 22:49 [Re: Спец]

Благодаря, Спец, дано да си прав
Но ти си доста млад, струва ми се, и не знам доколко мисленето на младите и по-възрастните мъже по тоя въпрос съвпада.

Спец
спартанец

#3224079 - 23.11.2014 22:55 [Re: Kati]

ъъъ... не ме гледай, че младея... на снимката е синът ми
В клас 50+ съм и имам някои въпроси, как ще стои 2 години човека на сухо според теб, та той да не е над 70 годишен?! Тва старшата възраст сме си бая палави и в нас няма нищо педерастко начи, така, че замисляй се по тия въпроси и си отговаряй на тях, нямала желание, че и той бил нямал, ама друг път.

Kati
почетен член

#3224083 - 23.11.2014 23:05 [Re: Спец]

Цитат:

ъъъ... не ме гледай, че младея... на снимката е синът ми
В клас 50+ съм и имам някои въпроси, как ще стои 2 години човека на сухо според теб, та той да не е над 70 годишен?! Тва старшата възраст сме си бая палави и в нас няма нищо педерастко начи, така, че замисляй се по тия въпроси и си отговаряй на тях, нямала желание, че и той бил нямал, ама друг път.

Преди да надуша тази история, съм си мислила, че може някъде да израходва мъжката си енергия, но не съм усещала промяна в отношението му.
Обаче сега е по-резервиран, по-дистанциран, няма ги дребните закачки, които създаваха близост помежду ни, въпреки че не правим секс.

Не ми е проблем евентуален секс, ако това е единственото, което го влече другаде, страхувам се от емоционално увлечение.

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3224173 - 24.11.2014 13:48 [Re: Спец]

Цитат:

На тия години човек едва ли ще тръгне да става кепазе пред децата, пък ако изпраска нещо чуждо, какво лошо има, няма да тръгне да те зарязва я.

Наскоро мой добър познат ни изненада с развод и втори брак.
Човекът е професор, полиглот на 73, с дългогодишен брак, 4 деца и дузина внучета.
Разведе се и две седмици след финализирането на развода се ожени за дама на 35 години (китайка)

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3224175 - 24.11.2014 14:07 [Re: Kati]

Цитат:

Цитат:

Връзката, която той имаше преди години, беше с по-възрастна жена.

А ти откъде научаваш за " забежките му " ?

PS: питам за да мога да си направя по-ясна представа за нещата...не от любопитство

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Спец
спартанец

#3224180 - 24.11.2014 14:52 [Re: Nadin]

Цитат:

Цитат:

На тия години човек едва ли ще тръгне да става кепазе пред децата, пък ако изпраска нещо чуждо, какво лошо има, няма да тръгне да те зарязва я.

Наскоро мой добър познат ни изненада с развод и втори брак.
Човекът е професор, полиглот на 73, с дългогодишен брак, 4 деца и дузина внучета.
Разведе се и две седмици след финализирането на развода се ожени за дама на 35 години (китайка)

Предполагам, че не е българин, а и от човек на 73... Май всичко може да се очаква

Dr.G
пътешественик по душа

#3224181 - 24.11.2014 14:54 [Re: Nadin]

Винаги има изключения, но по мои наблюдения българският мъж (освен ако не е от една специфична социална група) не бърза да се развежда, особено когато има комфорт у дома. И ако не го притиснат "обстоятелствата".

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3224185 - 24.11.2014 15:21 [Re: Спец]

Цитат:

Предполагам, че не е българин, а и от човек на 73... Май всичко може да се очаква

Американец е
Имам пациент, чиято съпруга почина преди около година. Сега през лятото той се ожени отново, като за целта използва агенция за запознанства.
Той е на 84, а тя на 82

Имах предвид, че възрастта не е пречка, стига човек да се чувства добре.
Може би това важи по-скоро за тук, защото споменах на свекърва ми, която е вдовица, за тази история и тя буквално се ужаси Предполагам, мисленето е различно.

Kati
почетен член

#3224272 - 24.11.2014 18:04 [Re: Azalea]

Цитат:

А ти откъде научаваш за " забежките му " ?

PS: питам за да мога да си направя по-ясна представа за нещата...не от любопитство

От безкрайните му телефонни разговори.

Kati
почетен член

#3224273 - 24.11.2014 18:08 [Re: Dr.G]

Цитат:

Винаги има изключения, но по мои наблюдения българският мъж (освен ако не е от една специфична социална група) не бърза да се развежда, особено когато има комфорт у дома. И ако не го притиснат "обстоятелствата".

Не мисля, че някакви особени обстоятелства могат да го притиснат.
Иначе не ми изглежда недоволен от това, което има у дома, не ме избягва като компания. Днес ми поръча да видя къде може да отидем за някой от следващите уикенди, прави планове на предстоящите празници. Накратко - усещането е като за нормално семейство.

Хуанита
couch potato

#3224284 - 24.11.2014 18:26 [Re: Kati]

Цитат:

От безкрайните му телефонни разговори.

По-горе си писала, че говори в офиса. Вие в един офис ли работите?

Kati
почетен член

#3224295 - 24.11.2014 18:38 [Re: Хуанита]

Преди години от разпечатката на стационарния телефон, а сега, след като телефонът му твърде често дава заето, се погрижих да разбера защо е така.

Azalea
Alien

#3224414 - 24.11.2014 20:34 [Re: Kati]

Това, че някои говори по телефoна според мен не е доказателство за връзка. Независимо колко често си говори с някои.

--------------------

Kati
почетен член

#3224446 - 24.11.2014 21:54 [Re: Azalea]

Цитат:

Това, че някои говори по телефoна според мен не е доказателство за връзка. Независимо колко често си говори с някои.

Приеми на доверие, че са факт безкрайните разговори с друга жена, другото са технически подробности без значение.

Azalea
Alien

#3224647 - 25.11.2014 10:24 [Re: Kati]

Според мен другото е от значение ? Срещат ли се, Колко често, това отразява ли се на вашия семеен живот и все в този ред.

Освен това са интересни обстоятелствата около първата му връзка ...при какви условия е възникнала , евентуални причини за нея...

Може би отрича защото ти си разбрала за първата му връзка и сте имали дискусии на тази тема и тои я е прекратил, а тази връзка, без да е определяща за него, може да е била важна за него поради много причини и сега не иска да си създава проблеми , нито на теб, отново.

Никои не може да каже как един човек би постъпил в дадена ситуация. Как ти ще постъпиш зависи много и от вашите отношения. Може би ти би могла да бъдеш откровена с него и да му кажеш какво те притеснява , а това може и да доведе до там, че и тои да изкаже притеснения и неща, които го вълнуват.

Би могла и да си мълчиш, но това явно създава напрежение в теб и несигурност за ситуацията , а това вече е проблем, с които ти би трябвало да се справиш без негова помощ.

Кое ще избереш зависи само от теб , в смисъл да си изясниш какво е важно за теб и да си наясно с последиците, които биха произтекли от едното или другото деиствие за теб.

--------------------

Kati
почетен член

#3224652 - 25.11.2014 10:37 [Re: Azalea]

Цитат:

Кое ще избереш зависи само от теб , в смисъл да си изясниш какво е важно за теб и да си наясно с последиците, които биха произтекли от едното или другото деиствие за теб.

Там е работата, че не съм наясно с последиците. Точно за това е темата.

Така стана, че снощи отново повдигнах въпроса, но човекът се е заинатил и отрича толкова искрено, че ако не бях напълно уверена, че лъже, щях да се хвана.

Този път в прав текст заяви, че не прави секс, защото не изпитва желание, че не води никакви разговори с жени, че отдавна си е седнал на дупето и няма нищо, за което да се притеснявам.

Казах му, че щом твърди, че няма нищо навън, очаквам действията му да са такива, че резултатът да е този.

Мисля, поне засега, да спра да коментирам с него, не виждам абсолютно никакъв смисъл.

Пaт

Регистриран: 09.01.2012
    #3224654 - 25.11.2014 10:42 [Re: Nadin]

Цитат:

Имах предвид, че възрастта не е пречка, стига човек да се чувства добре.

Той на 73, тя на 35...Интересно нещо е това, пазаря на труда.

--------------------
Ridentem dicere verum

сладунка медунка
oриентиран☺
**

Регистриран: 29.07.2014
От: Deutschland
    #3224876 - 25.11.2014 18:13 [Re: Azalea]

... но е доказателство за наличие на някакъв интерес, който лесно би могъл да прерасне във връзка...

--------------------
... такава е на любовта мощта,
че възвишава низките неща...

Azalea
Alien

#3225169 - 26.11.2014 10:26 [Re: сладунка медунка]

Както и лесно би могла да приключи след изчерпването на интерeса, а тои може да бъде от наи-различно естество , вклучително скука ...

--------------------

bratpitbul
член
**

Регистриран: 18.05.2011
    #3225661 - 27.11.2014 12:12 [Re: Kati]

И на 18 и на 48 двата пола ги всързва основно сексуалността. Компоти мопга сам да варя, баница мога да си купя или да си наточа. Ако не сте имали от две години секс е напълно нормално мъжът ти да го търси навън. Ако му се яде баница и ти му правиш и двамате сте доволни, не му задавай повече въпроси. 100% има друга връзка. патологично е мъж на 50 години да не е правил 2 години секс.

Kati
почетен член

#3227035 - 30.11.2014 21:52 [Re: bratpitbul]

Цитат:

... не му задавай повече въпроси...

Защо? Какви последствия би имало това, според теб?
Да си тръгне с нея?

Dr.G
пътешественик по душа

#3227049 - 30.11.2014 22:45 [Re: Kati]

Ако си наистина на възрастта, за която твърдиш че си и ни задаваш подобни въпроси....

Човек би трябвало да помъдрява с годините.

Има една древна приказка която гласи: Не питам, защото не искам да ме лъжат.

Редактирано от Dr.G (30.11.2014 22:46)

Хуанита
couch potato

#3227056 - 01.12.2014 00:02 [Re: Dr.G]

Цитат:

Ако си наистина на възрастта, за която твърдиш че си и ни задаваш подобни въпроси....

Точно това си помислих и аз.
И изобщо историята ми се струва доста съмнителна. Не мога да си представя как някой може да живее комфортно с партньор, който го подлага непрекъснато на кръстосан разпит и следи телефонните му разговори. Не е това начина да накараш някой да иска да остане с тебе.

Kati
почетен член

#3227095 - 01.12.2014 08:34 [Re: Хуанита]

Знаете ли, на теория и аз съм много силна. През годините колко наясно съм била с тези ситуации - кое, как, защо, дали, или... Но когато се окажеш страна в подобна конфигурация, се оказва, че си точно толкова бос, колкото деветокласничка.

Всъщност най-лошото е, че и аз мисля като вас, но толкова ми се иска да е различно, че търся някой с друго мнение.

Azalea
Alien

#3227105 - 01.12.2014 10:33 [Re: Kati]

Цитат:

но толкова ми се иска да е различно, че търся някой с друго мнение.

Този някои с различно мнение съм аз.
Аз смятам, че в семеиството е хубаво да има доверие и отношения, които позволяват това. За това обаче е необходимо да има пълно доверие и да се знае, че ако сподели човек няма да има скандали и проблеми след това, a като и да са наясно партниорите със ситуацията, в смисъл, че сме заедно незавиcимо от...Всеки човек може да се влуби, което поне за мен не предполага непременно да загърби семеиството си да започне наново. Много е трудно да си в ситуация, в която цари несигурност, но пък щом тои така яростно отрича, поне според мен, както описваш ситуацията, иска да не разбунва духовете. Аз ако бях повече не бих питала, защото няма смисъл явно.

--------------------

Azalea
Alien

#3227108 - 01.12.2014 11:01 [Re: Хуанита]

Цитат:

Не е това начина да накараш някой да иска да остане с тебе.

Аз лично мисля, че този човек няма да напусне семеиството си. Тои и преди е имал " забежки ", въпроса е коя е причината за тях ?

--------------------

admiral
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3227110 - 01.12.2014 11:35 [Re: Azalea]

Цитат:

въпроса е коя е причината за тях ?

Мисля, че жената го каза доста ясно: вял сексуален живот.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Azalea
Alien

#3227112 - 01.12.2014 11:45 [Re: admiral]

Цитат:

Мисля, че жената го каза доста ясно: вял сексуален живот.

Ми добре...разликата е тогава, че сега се усещат и някакви чувства в него ...Тогава възниква въпросът какво се е променило в самата ситуация ?

Тои е във възраст, в която иска потвърждение, че все още е атрактивен, примерно ? И го получава наи-вероятно...

Каква е жената ,с която е в момента ? Семеен статус и т.н. за да се може да се направи предположение тя евентуално какъв интерес има към връзката ?

--------------------

admiral
на андорския флот

#3227116 - 01.12.2014 12:03 [Re: Azalea]

Цитат:

Каква е жената...

Това нея ли интересува или тебе?

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Azalea
Alien

#3227119 - 01.12.2014 12:17 [Re: admiral]

Цитат:

Това нея ли интересува или тебе?

Много си любопитен

PS: Pазсъждавам хипотетично по поставената тема.:-B Поддържало сивите клетки в добра форма...

--------------------

Kati
почетен член

#3227271 - 01.12.2014 17:23 [Re: Azalea]

Цитат:

Цитат:

но толкова ми се иска да е различно, че търся някой с друго мнение.

За това обаче е необходимо да има пълно доверие и да се знае, че ако сподели човек няма да има скандали и проблеми след това, a като и да са наясно партниорите със ситуацията, в смисъл, че сме заедно незавиcимо от...Всеки човек може да се влуби, което поне за мен не предполага непременно да загърби семеиството си да започне наново. Много е трудно да си в ситуация, в която цари несигурност, но пък щом тои така яростно отрича, поне според мен, както описваш ситуацията, иска да не разбунва духовете. Аз ако бях повече не бих питала, защото няма смисъл явно.

Това се опитах да направя и аз. Директно поставих питането, казах, че бих разбрала сексуална забежка. Че ако ми каже, че и това ще мине, ще го приема. Той отговори, че знае, че е така, но нямам за какво да признава.

И на мен ми се струва, че в сегашната ситуация му харесва - разбираща жена и любовница на разположение.

Kati
почетен член

#3227279 - 01.12.2014 17:30 [Re: Azalea]

Цитат:

Цитат:

Не е това начина да накараш някой да иска да остане с тебе.

Аз лично мисля, че този човек няма да напусне семеиството си. Тои и преди е имал " забежки ", въпроса е коя е причината за тях ?

Не знам и аз какво точно да мисля.
Да предположим, че сега е затихващият сексуален живот, както казва Адмирал, но когато се случи преди години, със сигурност не е било това. Ако имаше затихване, беше от негова страна, тогава имах доста желание за подобни занимания. Тогава си го обяснявах с негов здравословен проблем и многото работа, която имаше и си мислех, че е твърде изморен за секс. А когато всичко излезе наяве и зададох въпроса: "Защо?", той ми отговори, че му е било удобно с тази жена.

Може би тогава е трябвало да ми просветне, че ще търси и други такива удобни жени, но тогава имах твърде дълбоки чувства и сигурно съм била наивна.

Kati
почетен член

#3227282 - 01.12.2014 17:32 [Re: Azalea]

Цитат:

Каква е жената ,с която е в момента ? Семеен статус и т.н. за да се може да се направи предположение тя евентуално какъв интерес има към връзката ?

Имам предположение, но не съм сигурна. Ако разбера със сигурност, ще пиша тук, за да го коментирате.

valentina01
неориентиран

Регистриран: 31.10.2014
    #3227285 - 01.12.2014 17:34 [Re: Azalea]

Цитат:

Аз смятам, че в семеиството е хубаво да има доверие и отношения, които позволяват това. За това обаче е необходимо да има пълно доверие и да се знае, че ако сподели човек няма да има скандали и проблеми след това, a като и да са наясно партниорите със ситуацията, в смисъл, че сме заедно незавиcимо от

Беее,то и на мен ми се ще да вярвам в дядо Коледа,ама на практика
Признай изневяра, па чакай тогаз да видиш що ще да става!

Kati
почетен член

#3227291 - 01.12.2014 17:38 [Re: Хуанита]

Цитат:

Цитат:

Не мога да си представя как някой може да живее комфортно с партньор, който го подлага непрекъснато на кръстосан разпит и следи телефонните му разговори. Не е това начина да накараш някой да иска да остане с тебе.

Ако правех това непрекъснато, при предишната му връзка нямаше да го хвана на шестата година, а сега вероятно на втората. И двата пъти се заех да проверя какво става, когато вече беше ясно, че има нещо нередно. Впрочем вече подозирам, че между тези двете, това с цели 15 години, е имало и други. Направо започвам да си мисля, че не знам с кого живея и дали въобще си заслужава да живея с него.

admiral
на андорския флот

#3227295 - 01.12.2014 17:40 [Re: Kati]

Цитат:

Направо започвам да си мисля, че не знам с кого живея и дали въобще си заслужава да живея с него.

Ако ти не знаеш дали си заслужава, кой да знае?

--------------------

Kati
почетен член

#3227300 - 01.12.2014 17:43 [Re: valentina01]

Цитат:

Цитат:

Аз смятам, че в семеиството е хубаво да има доверие и отношения, които позволяват това. За това обаче е необходимо да има пълно доверие и да се знае, че ако сподели човек няма да има скандали и проблеми след това, a като и да са наясно партниорите със ситуацията, в смисъл, че сме заедно незавиcимо от

Мисля, че при него няма опция да признае, ще крие докато му дам директни доказателства. Имам начин да му докажа, че знам със сигурност, но нали виждате колко съм объркана - вече не знам искам ли го още този човек или не. Когато пуснах темата, бях уверена, че ако признае и приключи връзката, както направи преди години, ще мога да живея с него, но колкото повече време минава, толкова повече се колебая.

valentina01
неориентиран

#3227306 - 01.12.2014 17:46 [Re: Kati]

Цитат:

толкова повече се колебая.

....че можеш и искаш да живееш с изневерил и признал изневярата си човек?!
А с недоказана изневяра би ли могла?
Интересно същество е човек!

Kati
почетен член

#3227308 - 01.12.2014 17:48 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

Направо започвам да си мисля, че не знам с кого живея и дали въобще си заслужава да живея с него.

Ако ти не знаеш дали си заслужава, кой да знае?

Както казах в началото на темата, с него се чувствам добре, живеем спокойно и в разбирателство, приятели сме, свързват ни страшно много неща, но той се държи по същия начин и с другата жена, не опира само до секс, а това ми идва в повече. Аз съм много откровен човек, а той лъже с такава невероятна лекота. Отвратително е да те поставя в такава позиция човек, на когото си вярвал и ти е бил любовта на живота, единственият мъж със значение.

Kati
почетен член

#3227312 - 01.12.2014 17:50 [Re: valentina01]

Цитат:

Цитат:

толкова повече се колебая.

....че можеш и искаш да живееш с изневерил и признал изневярата си човек?!
А с недоказана изневяра би ли могла?
Интересно същество е човек!

Изневверил, признал, прекратил, покаял се..., да, мисля, че бих могла.

Иначе изневярата я брой доказана.

valentina01
неориентиран

#3227313 - 01.12.2014 17:50 [Re: Kati]

Цитат:

той лъже с такава невероятна лекота.

Предполага се ,че лъже и заради това ,да не нарани твоите чувства,предполагайки ,как би реагирала при евентуално признание!

Kati
почетен член

#3227323 - 01.12.2014 17:57 [Re: valentina01]

Цитат:

Цитат:

той лъже с такава невероятна лекота.

Предполага се ,че лъже и заради това ,да не нарани твоите чувства,

Сигурна съм в това, но не ми става особено по-леко

valentina01
неориентиран

#3227324 - 01.12.2014 17:58 [Re: Kati]

Щом продължава да изневерява,значи има някаква потребност,която ти не можеш да задоволиш и това продължава с годините.При положение ,че се държи с теб добре,приятели сте си и всичко между вас е ок,какъв е проблемът да си признава непременно?!Имаш по-скоро проблем със себе си!Гаранция никой за нищо не може да ти даде и каквото има да се случва,ще се случи..все пак чудо не може да стане и ти да задоволиш това, от което той има нужда!

Kati
почетен член

#3227333 - 01.12.2014 18:04 [Re: valentina01]

Не знам, на мъжете тип Дон Жуан не е необходимо да им липсва нещо у дадена жена, освен разнообразието.
Естествено, че каквото има да се случва, ще се случи, но аз не съм от хората, които пасивно чакат какво ще им се изсипе отгоре. Винаги съм се опитвала да си правя живота, не да разчитам на случайности, евентуалности и чужди прищевки, а активно да работя в желаната посока.

Azalea
Alien

#3227335 - 01.12.2014 18:05 [Re: valentina01]

Цитат:

Не бъди толкова сигурна в това. Разни хора, разни идеали.

--------------------

Azalea
Alien

#3227339 - 01.12.2014 18:07 [Re: Kati]

Цитат:

Винаги съм се опитвала да си правя живота, не да разчитам на случайности, евентуалности и чужди прищевки, а активно да работя в желаната посока.

Ето това е наи-важното, да си изясниш ти какво искаш и кое е важно за теб! Другото са подробности!

--------------------

Kati
почетен член

#3227343 - 01.12.2014 18:11 [Re: Azalea]

Цитат:

Ето това е наи-важното, да си изясниш ти какво искаш и кое е важно за теб! Другото са подробности!

Това опитвам да направя - но ми е много трудно. Колкото повече подробности за връзката научавам, толкова по-болезнено я приемам.

Azalea
Alien

#3227344 - 01.12.2014 18:11 [Re: Kati]

Цитат:

Мисля, че при него няма опция да признае, ще крие докато му дам директни доказателства.

За какво ти е да му доказваш, че знаеш ? Това, какво ти носи , дори и да го постигнеш ?

--------------------

valentina01
неориентиран

#3227346 - 01.12.2014 18:12 [Re: Azalea]

Цитат:

Цитат:

Не бъди толкова сигурна в това. Разни хора, разни идеали.

Е,то това му е и интересното на живота!

Kati
почетен член

#3227349 - 01.12.2014 18:15 [Re: Azalea]

Цитат:

Цитат:

Мисля, че при него няма опция да признае, ще крие докато му дам директни доказателства.

За какво ти е да му доказваш, че знаеш ? Това, какво ти носи , дори и да го постигнеш ?

Бих го направила, ако знам, че това ще го накара да прекрати връзката. Предния път така стана. Щом му казах, че знам, поисках да направи избор и той веднага приключи там. Може би беше на път да го направи и сам, а аз само го стимулирах да побърза.

Но сега не съм сигурна, че съм готова да зарежа всичко, което съм градила десетилетия. Тогава бях млада, животът беше напред, сега е различно.

Azalea
Alien

#3227350 - 01.12.2014 18:16 [Re: Kati]

Цитат:

Цитат:

Това опитвам да направя - но ми е много трудно.

Ами даи си време ...и на него...в краина сметка, за сега, поне с такова впечатление оставам от написаното от теб, брака ви функтионира безотказно и се грижите един за друг , тогава за какво да форсираш нещата...

--------------------

valentina01
неориентиран

#3227351 - 01.12.2014 18:16 [Re: Kati]

Цитат:

Не знам, на мъжете тип Дон Жуан не е необходимо да им липсва нещо у дадена жена, освен разнообразието.

Той такъв типаж ли е?Бях останала с друго впечатление

Kati
почетен член

#3227362 - 01.12.2014 18:23 [Re: valentina01]

Цитат:

Цитат:

Той такъв типаж ли е?Бях останала с друго впечатление

Със сигурност не е мъж, който се зазяпва по всяка минаваща фуста, точи лиги, ухажва наред и прави неприлични предложения, използвах наименованието като събирателно за мъже, които не се ограничават с една жена.

Никога не съм си мислила, че е, след единствената забежка преди тази, но знам ли какво да си мисля сега, след като вече е рецидивист.

Kati
почетен член

#3227368 - 01.12.2014 18:27 [Re: Azalea]

Цитат:

Ами даи си време ...и на него...в краина сметка, за сега, поне с такова впечатление оставам от написаното от теб, брака ви функтионира безотказно и се грижите един за друг , тогава за какво да форсираш нещата...

Разбрах, че през уикенда е бил с нея, когато уж беше на служебно пътуване. Най-вероятно е съчетал работата с удоволствието. Става ми много обидно, много. Едно е да го прави за единия секс, но да го деля за всичко, ми идва вповече.

Редактирано от Kati (01.12.2014 18:28)

valentina01
неориентиран

#3227376 - 01.12.2014 18:37 [Re: valentina01]

Цитат:

Винаги съм се опитвала да си правя живота, не да разчитам на случайности, евентуалности и чужди прищевки, а активно да работя в желаната посока.

Е,време е да приемеш ,че понякога няма как да стане и откриваш,че си живял в голяма заблуда(визирам образът ,който сега откриваш в мъжа си,след толкова години съвместен живот) .

Kati
почетен член

#3227380 - 01.12.2014 18:41 [Re: valentina01]

Цитат:

Цитат:

Е,време е да приемеш ,че понякога няма как да стане и откриваш,че си живял в голяма заблуда(визирам образът ,който сега откриваш в мъжа си,след толкова години съвместен живот) .

Да, много болезнено откритие.

Dr.G
пътешественик по душа

#3227412 - 01.12.2014 19:46 [Re: Kati]

Само едно не мога да разбера - какво ще спечелиш, ако поискаш развод (защото имам усещането, че с всеки твой пост все повече клониш в тази посока).

В противен случай има вероятност да му мине и да си се кротне пак при теб.
Освен ако нямаш и ти някакви други "виждания" да не живееш сама.

Не забравяй какво води след себе си един развод. В България не е като по щатско (дето го гледаме по разни филми и чуваме по новините). Със сигурност няма да станеш по-богата.

Kati
почетен член

#3227495 - 01.12.2014 21:58 [Re: Dr.G]

Цитат:

Само едно не мога да разбера - какво ще спечелиш, ако поискаш развод (защото имам усещането, че с всеки твой пост все повече клониш в тази посока).

В противен случай има вероятност да му мине и да си се кротне пак при теб.
Освен ако нямаш и ти някакви други "виждания" да не живееш сама.

Не забравяй какво води след себе си един развод. В България не е като по щатско (дето го гледаме по разни филми и чуваме по новините). Със сигурност няма да станеш по-богата.

Развод няма да поискам, не ми трябва документална раздяла, но фактическа раздяла има и без развод.

По-лесно ще преживея понижаване на доходите, защото вече не съм с този човек, отколкото, ако знам, че се грижа за него,а той харчи за приятни преживявания с друга, след което се прибира в къщи, за да му изпера и чорапите, както съм убедена, че стана този уикенд.

Хуанита
couch potato

#3227524 - 01.12.2014 22:15 [Re: Kati]

Не искам да те спирам или нещо подобно. Ти си достатъчно голяма, за да решиш какво да правиш с живота си.
Просто искам да ти кажа, че изведнъж да спреш да переш нечии чорапи и да се грижиш за някого след като това ти е бил живота десетилетия, е изключително тежко и трудно. Големи деца, липсващ партньор и депресия, надничаща зад ъгъла. Ако се решиш на такава стъпка, трябва да положиш максимални усилия да си изключително социално-активна, за да не паднеш в капана.

Kati
почетен член

#3227536 - 01.12.2014 22:21 [Re: Хуанита]

Цитат:

Не искам да те спирам или нещо подобно. Ти си достатъчно голяма, за да решиш какво да правиш с живота си.
Просто искам да ти кажа, че изведнъж да спреш да переш нечии чорапи и да се грижиш за някого след като това ти е бил живота десетилетия, е изключително тежко и трудно. Големи деца, липсващ партньор и депресия, надничаща зад ъгъла. Ако се решиш на такава стъпка, трябва да положиш максимални усилия да си изключително социално-активна, за да не паднеш в капана.

Абсолютно го осъзнавам, затова започнах темата като изразих желанието си да продължа да живея с него, все още това е истинското ми желание, но ми се струва, че не съм готова на това на всяка цена - да ме гледа в очите и да ме лъже, да излиза от къщи или от работа, да пътува под измислени предлози, за да бъде в компанията на друга, за нея да мисли и нея да сънува... Не съм сигурна, че ще го приема, след като вече го знам.

Shonned
зайче

Регистриран: 29.01.2004
    #3227667 - 02.12.2014 03:13 [Re: Kati]

Изчетох постовете ти и видях много страх. Страх, да не го загубиш, да не останеш сама може би.
Аз съм доста по-млада от теб, но бих ти казала само - НЕ СЕ СТРАХУВАЙ ОТ НИЧИЯ ЛИПСА И ОТ НИКАКВИ ОБСТОЯТЕЛСТВА. Отдай се на някакви хобита, спорт, за да не го мислиш.
Никой не е казал, че трябва да седиш в къщи и да му търкаш чорапите и да се чудиш с жена ли е, не е ли? Ще се задълбочат ли нещата? Той има ли чувства към нея? Така ще се побъркаш. Погледни на нещата от положителната страна. Сега ще имаш много време за себе си. Остави го на мира и виж колко му е акъла. Може да е влязал в критическата.
Ще ти споделя и няколко трика, които РАБОТЯТ (мъжете да не четат, моля)
- Организираш пътувания с него, почти всеки уикенд дори и на близки дистанции, за да прекарвате време заедно и да го държиш по изкъсо. Роби по сайтовете за намаление и обяснявай колко е било евтино и как не си се сдържала.
- Харчиш му всички пари, за да няма пари за други жени и излизания
- Започваш да се интересуваш от съвсем различни неща и да се гласиш малко повече. Да се замисли малко. Да не би да ти оставя много свободно време и да си си намерила и ти някого.
- Разказваш за познатите ви мъже в критическата (или познати на познати), които са напуснали семействата си заради други жени и колко смешни изглеждат или как това е довело до провал в живота им.
- най-важното не ти пука какво ще стане и знаеш, че не си никаква жертва и само той губи ако тръгне да се захласва по някакви други.
Каквото и да стане, ще е за твое добро и ти ще си пак добре.

--------------------
http://shonned.blogspot.com
Животът има право винаги!

Kati
почетен член

#3227930 - 02.12.2014 20:03 [Re: Shonned]

Благодаря за желанието да ми помогнеш, Shonned!
Но подобни изнасилени действия може би подхождат на жена тип кифла с мъж тип мутра, но на мен няма да ми свършат никаква работа.

Имам доста активен професионален и социален живот, грижа се за себе си, не ми е отказал финансиране или някакво друго удоволствие по какъвто и да е повод и т.н.

Със сигурност няма да се тръшна да плача и да си скубя косите, ако се стигне до раздяла, няма и жертва да се почувства, но това ще обърне живота ми по непоправим начин и ще ми коства спокойствието и сигурността, от които човек не се нуждае на 30-40 така, както когато е над 50. Няма начин, ако това се случи, да бъда добре.

cranberrie
пристрастен

Регистриран: 12.03.2008
    #3228943 - 04.12.2014 15:54 [Re: Kati]

Прочетох темата, но нещо ме кара да се чувствам неудобно. Не съм сигурна какво точно е, но според мен когато двама души са заедно те са ЗАЕДНО. А както разбирам при теб не сте заедно. Не говоря за голяма любов, пламъци от страсти и луд секс. Това дори и да го е имало в началото угасва и с годините нещата се успокояват и улягат. Доколкото разбирам, ти се чувстваш по този начин - улегнала, но не и той. Не знам по каква причина не го свърта, но нищо чудно и да го удари критическата и да реши, че иска драстична промяна. Каквото и да стане, според мен, трябва да се погрижиш за себе си. Намери си занимания, хоби, ангажименти, приятели, които да не са свързани с него. Така хем ще си запълниш времето, хем ще си създадеш спасителна мрежа в която да паднеш, ако нещата стигнат до там. Може и да не стигнат, но така или иначе, само съжителствате заедно. Той си има неговите си занимания - ти си намери твои си. Да стоиш и да се чудиш къде е и какво прави нито е приятно, нито е полезно. След като си решила, че все още искаш да сте заедно (доколкото зависи от теб), поне си го направи максимално удобно и приятно.

Kati
почетен член

#3229102 - 04.12.2014 19:09 [Re: cranberrie]

Благодаря, cranberrie!

zlatina
наблюдател

Регистриран: 11.03.2004
    #3229652 - 06.12.2014 00:59 [Re: Kati]

Kati, не съм изчела цялата тема. Няма никакво значение кой какво те съветва. Трябва да си зададеш едни въпроси и да си отговориш честно. Следват действие или бездействие и на никого не дължиш обяснение, защото това е твоят живот.

admiral
на андорския флот

#3229654 - 06.12.2014 01:03 [Re: zlatina]

Когато човек е в състояние да си отговори едносначно е така, както казваш, да.
Но когато не може — търси съвет или поне диалог с груги.
Случаят е от втори тип.

--------------------

zlatina
наблюдател

Регистриран: 11.03.2004
    #3229682 - 06.12.2014 07:23 [Re: admiral]

Винаги може да си отговори ако не се самосъжалява или не си търси извинения.

Azalea
Alien

#3229685 - 06.12.2014 08:29 [Re: zlatina]

Не може.....и като не може е точно както казва адмирала...в движение, разбираи в хода на дискусия си отговаря и на въпросите.

--------------------

Kati
почетен член

#3229932 - 06.12.2014 17:19 [Re: zlatina]

Цитат:

Kati, не съм изчела цялата тема.

Toва става ясно от двата ти коментара и без да го уточняваш изрично , иначе би разбрала това, което казват по въпроса Адмирал и Азалеа (благодаря ви за разбирането!) - нямам отговор, търся го. Нещо повече, мисля тук на глас. Раздвоена съм, да не кажа разтроена и разчетворена.

Ако имах отговор, не бих влязла от нищото в този форум, за да задавам въпроси, които не задавам на хората около мен. Дори на това не съм готова още, да споделя проблема с хората в реала. Впрочем те няма и да повярват от първа дума, ще помислят, че се шегувам, такова е впечатлението на хората за нашето семейство.

Когато преди години открих истината за предишната му връзка, веднага знаех какво искам и какво трябва да направя, дори за момент не съм се колебала. Поставих въпроса ребром, бях готова да приключа въпреки дълбоките чувства, които имах тогава, но сега, на тази възраст, не е така, въобще не е така. За съжаление.

Моман

Регистриран: 27.07.2007
    #3230147 - 06.12.2014 22:44 [Re: Kati]

Не искам да приемаш думите ми като съвет, а като вариант, над който да помислиш. Може да споделиш с мъжа си какво знаеш и как се чувстваш, но без да го обвиняваш. Това е важно. И после да го попиташ как той би постъпил, ако беше на твое място. Със сигурност това ще предизвика развръзка.
Всъщност, за теб кое е най-лошото, което може да се случи, ако свалиш картите на масата?

--------------------
Няма голямо значение кой какво казва, а защо го казва, и това показва какъв човек е той.

Kati
почетен член

#3230151 - 06.12.2014 22:48 [Re: Моман]

Цитат:

Може да споделиш с мъжа си какво знаеш и как се чувстваш, но без да го обвиняваш. Това е важно. И после да го попиташ как той би постъпил, ако беше на твое място. Със сигурност това ще предизвика развръзка.

Вече го направих, без да казвам защо съм сигурна, но той отрича, така че развръзка няма.

Спец
спартанец

#3230502 - 07.12.2014 17:10 [Re: Kati]

Ми зЕми го омаломОщи с малко повечко секс де, кат не му стане 2-3 пъти навънка и ше го отсвирят. Той да не е Ненко пилота, та винаги да е готов за полет.

Kati
почетен член

#3230652 - 07.12.2014 21:55 [Re: Спец]

Цитат:

Ми зЕми го омаломОщи с малко повечко секс де, кат не му стане 2-3 пъти навънка и ше го отсвирят. Той да не е Ненко пилота, та винаги да е готов за полет.

На мен секс не ми се прави, същото твърди и той. Но пък днес играхме табла,... като няма сняг... Почти като вица за Иванчо и Марийка

Kati
почетен член

#3231805 - 10.12.2014 14:02 [Re: Хуанита]

Имам някакво развитие. Не издържам на тази лъжа, не ми е в характера да се преструвам, че не знам, че всичко е ОК и да тръпна в неизвестност.

Разбрах коя е жената, точно която си мислех. Отново поставих директно въпроса, а той продължи да отрича дори след като му плеснах изневиделица някои факти. Казах му, че няма да го спра, щом иска ново начало, да върви.

В крайна сметка призна за това, което знаех, но отрича мащабите. Отрича любов и секс, а само уж неуспешни опити. Не планирали общо бъдеще.

Искал да сме заедно и да сме добре, нямало да ме лъже.

Днес били говорили (отначало отрече) и се били разбрали да прекратят контактите си. Сигурна съм, че продължава да ме лъже, защото не призна нищо, което вече да не знам.

Така или иначе ще продължа да следя какво върши, но ми е толкова празно отвътре, толкова разочарована и обидена се чувствам.

Чудя се, нормално ли е да е толкова подъл човек, с когото си градил нещо хубаво десетилетия и с когото те свързват толкова много и важни неща.

Dr.G
пътешественик по душа

#3231820 - 10.12.2014 14:30 [Re: Kati]

Цитат:

Не планирали общо бъдеще.

Искал да сме заедно и да сме добре, нямало да ме лъже.

Казах ли ти, той няма да те напусне, няма да тръгне да се развежда, освен ако ти не го натиснеш за това. И в един момент просто ще кротне.

Но твоите възприятия .... те са решаващите как ще се развият събитията при вас.

Kati
почетен член

#3231852 - 10.12.2014 15:40 [Re: Dr.G]

Да, искам да останем с него, но не на всяка цена. Не му вярвам вече за нищо.
Ако продължава да лъже, а аз ще го разбера, не съм сигурна какво може да направя.

Сияйна
заслужил ветеран

Регистриран: 08.11.2004
    #3231884 - 10.12.2014 16:16 [Re: Спец]

Цитат:

Това е май най-смисления съвет до момента ми се струва

Kati
почетен член

#3231890 - 10.12.2014 16:25 [Re: Сияйна]

Цитат:

Цитат:

Това е май най-смисления съвет до момента ми се струва

Сияйна, и ти не си прочела за какво иде реч
НЯМА да купувам ничий интерес и внимание. Още по-малко с фалшиви платежни средства.

Сияйна
заслужил ветеран

#3231892 - 10.12.2014 16:31 [Re: Kati]

Кати, Кати, Кати.............
имаш чудесен съквартирант, който ти е съпруг, ама не го ползваш за такъв, и не щеш ли това не ти харесвало...
подслушваш, следиш...
нагъл бил, а ти си цвете..., лъжел бил, ми той те познава по-добре от теб самата, как да ти каже истината, всъщност той явно казва разни неща, ама ти не искаш да ги приемеш...
Спирам, не знам дали си готова за критика и друга гледна точка.
Искаш нещата да се случват по твоите правила, твоите чувства и желания са важни , неговите са без значение

Kati
почетен член

#3231904 - 10.12.2014 16:39 [Re: Сияйна]

Цитат:

Кати, Кати, Кати.............
имаш чудесен съквартирант, който ти е съпруг, ама не го ползваш за такъв, и не щеш ли това не ти харесвало...
подслушваш, следиш...
нагъл бил, а ти си цвете..., лъжел бил, ми той те познава по-добре от теб самата, как да ти каже истината, всъщност той явно казва разни неща, ама ти не искаш да ги приемеш...
Спирам, не знам дали си готова за критика и друга гледна точка.
Искаш нещата да се случват по твоите правила, твоите чувства и желания са важни , неговите са без значение

Както вече казах, не си прочела какво пиша.

Този съпруг твърди, че не иска и не прави секс. Както и аз. Което ни прави съвършена двойка, защото стара истина е, че няма много или малко секс, има достатъчно за съответната двойка.

И както вече казах, не би ме бъркало кой-знае колко, ако той ходи някъде за секс, но според него не става дума за подобни желания.

Azalea
Alien

#3231917 - 10.12.2014 16:45 [Re: Kati]

Кати, тои ти казва, че връзката им не е от такова естество, което би довело до развод.

Имам един въпрос към теб ? Вярваш ли му ? И ако не - защо ?

--------------------

Kati
почетен член

#3231928 - 10.12.2014 16:51 [Re: Azalea]

Цитат:

Кати, тои ти казва, че връзката им не е от такова естество, което би довело до развод.

Имам един въпрос към теб ? Вярваш ли му ? И ако не - защо ?

Според него не става дума за връзка мъж-жена, а за приятелски отношения, които не са успели да отидат по-далече. И както за пореден път подчертавам, не му вярвам, защото знам, че продължава да ме лъже.

Една молба, моля те да прочетеш всичко, което съм написала, защото коментираме конкретни отношения, а не нещата между мъжете и жените по принцип. Чисто теоретически съм съгласна с теб, но то не се отнася до ТОЗИ случай.

ПП Азалеа, извинявай, мислех, че отговарям на Сияйна, но и на твоя въпрос дадох отговор.

Редактирано от Kati (10.12.2014 16:53)

Сияйна
заслужил ветеран

#3231931 - 10.12.2014 16:55 [Re: Kati]

Достатъчно секс -за теб е никакъв секс
Може да прави секс с друга, ама не може да се говори с часове с нея.
Съвършена двойка , ама друг път.
Както и да е, това , че отваряш темата за мен е нещо положително.

Azalea
Alien

#3231932 - 10.12.2014 16:56 [Re: Kati]

Цитат:

не му вярвам, защото знам, че продължава да ме лъже.

Чета...споко...

Добре, сега имам и друг въпрос -

Защо мислиш, че не ти казва истината ?

PS: Виждам, че знаеш коя е жената...разкажи малко за нея - години , семеeн статус ... ?

( само ориентировачно, аз питам за да разбера какво го привлича в нея...)

--------------------

Kati
почетен член

#3231937 - 10.12.2014 17:00 [Re: Azalea]

Да, това е важно, трябваше да го напиша.
Тя е приятелката му от ученическите години - връзка без секс, тя е поискала да се разделят, заради друго момче, което и е съпруг и досега, имали са сериозни перипетии по време на брака. Според моя мъж, живеели заедно по инерция (за разлика от нас, пак според него)

Azalea
Alien

#3231941 - 10.12.2014 17:04 [Re: Kati]

Кати,

ако приемем , че тя би искала да се събeрaт отново, не мислиш ли, че по-важното е Тои какво иска ?

И въпросът ми беше преди ( маи се изразих, не съвсем точно ) - Коя мислиш е причината , да те лъже за тази връзка ?

--------------------

Kati
почетен член

#3231946 - 10.12.2014 17:06 [Re: Сияйна]

Цитат:

Достатъчно секс -за теб е никакъв секс
Може да прави секс с друга, ама не може да се говори с часове с нея.
Съвършена двойка , ама друг път.
Както и да е, това , че отваряш темата за мен е нещо положително.

Определено не разбираш какво казвам, но спокойно, не пречи да имаш мнение. Но мнението ти е по принцип, не касае случая.

Ако мислиш, че положителното в темата ми е, че ще получа просветление и някой ще ме убеди, че трябва да правя секс с човек, който не иска такъв, то нахалос съм я пуснала.

Kati
почетен член

#3231955 - 10.12.2014 17:13 [Re: Azalea]

Цитат:

Кати,

ако приемем , че тя би искала да се събeрaт отново, не мислиш ли, че по-важното е Тои какво иска ?

И въпросът ми беше преди ( маи се изразих, не съвсем точно ) - Коя мислиш е причината , да те лъже за тази връзка ?

Според него и тя не иска подобно нещо, но няма как да съм сигурна.
И да, важното е той какво иска, тя не ми е проблем, защото не ми е никаква.

Не знам защо толкова упорито лъже, след като безброй пъти му казах, че истината е единственото, което може да ни спаси. Още повече вижда, че реагирам невероятно спокойно и разбиращо. Казах му, че разбирам и него, и нея, дадох му право на избор. Помолих го да брои до десет всеки път, когато го засърби езика да излъже. Не знам какво още да направя, за да спре.

Склонна съм да мисля, че иска да омаловажи и максимално прикрие това, което се е случило или се случва и да запази възможно най-много от това, което има в момента - мен у дома, нея навън.

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #3232093 - 10.12.2014 20:52 [Re: Kati]

Доколкото схванах поддържа приятелски отношения с ученическата си любов. Не ти казва, защото вижда, че се дразниш и си представяш неща, които не са се случили. Самият факт, че му следиш телефонните разговори и контактите би отблъснал всеки, независимо мъж или жена. Остави човека на спокойствие, щом е с теб и ти казва, че няма намерение да напусне вашето съквартирантство, защото аз така разбирам съвместното ви съжителство, ако това те устройва, какво искаш повече... И все пак се замисли, че за всяко нещо си има причина.
А извън темата или пък по темата ще цитирам един мой колега, който ми казваше - приятелството също е вид любов.

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

Хуанита
couch potato

#3232115 - 10.12.2014 21:41 [Re: Kati]

Забелязвам, че когато получиш мнение, което не ти харесва, се оказва, че е просто защото авторът му не те е разбрал. Нещо не ти харесва другата гледна точка.

Kati
почетен член

#3232128 - 10.12.2014 22:01 [Re: Хуанита]

Цитат:

Забелязвам, че когато получиш мнение, което не ти харесва, се оказва, че е просто защото авторът му не те е разбрал. Нещо не ти харесва другата гледна точка.

Няма да ти кажа, че не си ме разбрала, само защото ще решиш, че точно за това ми говориш
Влязла съм тук точно заради различните гледни точки, така че нямам основание да не ги приемам. Това че казвам на някои участници, че не разбират какво казвам и какво питам, го правя, защото е така.
Продължавам да твърдя, че част от коментиралите тук не разбират ситуацията, а коментират по принцип. Може би аз не успявам да предам точното положение, още повече, че нещата са в развитие.

Kati
почетен член

#3232134 - 10.12.2014 22:09 [Re: deputatkata]

Цитат:

Доколкото схванах поддържа приятелски отношения с ученическата си любов. Не ти казва, защото вижда, че се дразниш и си представяш неща, които не са се случили. Самият факт, че му следиш телефонните разговори и контактите би отблъснал всеки, независимо мъж или жена. Остави човека на спокойствие, щом е с теб и ти казва, че няма намерение да напусне вашето съквартирантство, защото аз така разбирам съвместното ви съжителство, ако това те устройва, какво искаш повече... И все пак се замисли, че за всяко нещо си има причина.
А извън темата или пък по темата ще цитирам един мой колега, който ми казваше - приятелството също е вид любов.

Кое не се е случило, че е бил с нея три дни в СПА хотел? Че говори с нея часове наред всеки ден? Че получава вечер в леглото мазни емотикони-целувки в whatsapp?

Точно тези неща ме накараха да опитам да открия какво се случва, а не както си стояхме любовно прегърнати да скоча и да започна да го шпионирам.

Впрочем дори да съм най-долната и противна личност, а вероятно и доста грозна (както ме информира на лични любезен съфорумник), все пак не съм пуснала темата с молба да бъда анализирана, а да получа други гледни точки, което всъщност се случи и за което благодаря.

deputatkata
влюбена в Дянков!

Регистриран: 04.05.2006
    #3232137 - 10.12.2014 22:13 [Re: Kati]

Въобще не се опитвам да анализирам когото и да било, нямам такава дарба.
Пропуснах да напиша в предния си постинг, че може пък въпросната дама да няма намерение да развали семейството си и затова ситуацията в момента да е такава. Но това са само догадки.
И все пак - наистина се дразниш от различната гледна точка, но си помисли, че няма как всеки да знае всички подробности. А и нали, както сама казваш, затова си пуснала темата - да чуеш различни мнения.

--------------------
Добре фиксираният пациент...не се нуждае от упойка!

Kati
почетен член

#3232140 - 10.12.2014 22:19 [Re: deputatkata]

Цитат:

Въобще не се опитвам да анализирам когото и да било, нямам такава дарба.
Пропуснах да напиша в предния си постинг, че може пък въпросната дама да няма намерение да развали семейството си и затова ситуацията в момента да е такава. Но това са само догадки.
И все пак - наистина се дразниш от различната гледна точка, но си помисли, че няма как всеки да знае всички подробности. А и нали, както сама казваш, затова си пуснала темата - да чуеш различни мнения.

Единственото мнение, което наистина ме раздразни, е предишното твое, защото е абсолютно неоснователно, както ми се струва стана ясно.

А това, че казвам на някои съфорумници, че не са разбрали, е нещо много различно.

haspel

Регистриран: 14.03.2011
    #3232218 - 11.12.2014 02:07 [Re: Kati]

Започни отново да се интересуваш от секс без да се оправдаваш с менопауза и каквото там ти хрумне. Спри да бъдеш съквартирант и си влез в ролята на жена.

Kati
почетен член

#3232239 - 11.12.2014 09:31 [Re: haspel]

Цитат:

Започни отново да се интересуваш от секс без да се оправдаваш с менопауза и каквото там ти хрумне. Спри да бъдеш съквартирант и си влез в ролята на жена.

Да предположим, че се случи.
При положение, че той не проявява подобен интерес, точно какво да правя с новородения си интерес към секса - да потърся любовник?

Отново пропускате дребната подробност, че аз секс не съм отказвала да правя, дори влагах доста ентусиазъм във все по-редките случаи през последните години. Никога не бих го отблъснала или да се държа като умряла риба, защото ми харесва всяка близост с него, освен това съм напълно наясно със значението на секса в една двойка. Той беше този, който не се сещаше за все по-дълги периоди и в един момент спря да проявява интерес. Аз само се възползвах от ситуацията. А сега директно казва, че няма интерес към такива занимания.

Какво точно се очаква да направя при това положение, да си купя червено бельо с жартиери, да се кача на 15 см ток и да направя стрийптиз или направо да му скоча и да го обвиня в импотентност?

Azalea
Alien

#3232241 - 11.12.2014 09:49 [Re: Kati]

Виж Кати, ситуацията е такава, че е трудно да се даде съвет , може само да се спекулира на тази тема и анализира.

За съжаление играят много фактори роля в това, аз не мисля, че сексът е определящ в случая.

Ще се опитам да разбия темата на части -

1. Тои е изневерявал и преди. Връзката му е продължила с години. От тук за мен възникват няколко въпроса :

- при какви условия е възникнала връзката , разбираи какви са били взаимоотношенията ви ?

- на Колко години е бил тогава?

- Колко е продължила връзката ?

PS: Връзката е прекъснатата , защото ти си ги искала.

2. Сега пак има връзка :

- Колко време продължава тази връзка вече ?

- Има ли паралели с миналата му връзка ( говориш за СПА и т.н. )

3. Не мислиш ли, че сегашната връзка те притеснява повече , защото е негова стара любов ?

От това, че тои яросно отрича, аз бих си помислила, че тои няма намерение да се развежда, иначе след като ти знаеш за това и тои има намерение да се развежда , какъв е смисъла да отрича ?!

Тои отрича , защото иска да си спести проблеми, но в същото време, според мен не е готов да се откаже от другата връзка. Наи-вероятно тя му дава нещо, което му е необходимо за момента. Още повече как би изглеждал в очите на съученичката, ако кажеше, че приключва, защото ти го изискваш ?!

Сега да видим другата страна -

Ти искаш да си признае ? Какво по точно ? Тои си е признал , че има връзка с нея, не го е отрекъл...Казва, че са приятели и че няма за какво да се притесняваш. Значи ти е отговорил на въпросите и няма какво повече да признава.

Ти обаче искаш тои да приключи тази връзка, но това поради според мен, изброените по-горе причини не е лесно.

Сега остава да решиш за себе си, как искаш да изглежда вашето бъдеще. Да упорстваш да признае нещо, което тои вече е направил, е безсмислено според мен. Да искаш да се откаже от тази връзка, е друг въпрос.

Има го и момента, че веднъж ти си го накарала да се откаже и сега може да не иска да прави това, което ти искаш. Не че е много важна другата му връзка...Въпрос на самочувствие и ? упорство.

В краина сметка нещата се свеждат до там, да смениш тактиката. Да се заинтересyваш от неговите чувства, да попиташ какво го вaлнува, до Колко това, което има с нея е важно за него, защо е важно и какво ти била могла да направиш за него, ако е влюбен да приемем условно, че каже това, и да си му упора в този момент...

Аз мисля, че такива неща, да прояви човек разбиране, споява повече отколкото да поставя изисквания.

--------------------

Azalea
Alien

#3232259 - 11.12.2014 10:13 [Re: Kati]

Цитат:

направо да му скоча и да го обвиня в импотентност?

Аз не мисля, че човекът има необходимост от секс, по - скоро от внимание ...

--------------------

Kati
почетен член

#3232280 - 11.12.2014 10:53 [Re: Azalea]

Цитат:

Аз не мисля, че човекът има необходимост от секс, по - скоро от внимание ...

А аз вече не знам какво да мисля

Ако за секса все пак имам колебания, дали не греша, дали все пак на него не му се прави, но не с мен и затова да ми представя така нещата, то по отношение на вниманието, доколкото зависи от мен, получава повече от достатъчно. Вече на няколко места в темата писах, че имаме съвместни занимания, говорим, споделяме,пътуваме, когато сме заедно, ни е добре.

Но има един проблем, отново от негова страна, прекарва много време в офиса си, вечер до късно, включително в почивните дни, естествено под предлог, че има работа. Всъщност наистина има доста работа и аз не мога да преценя дали не би могъл да съкрати работното си време. Но това намалява значително времето, в което сме заедно. Точно тогава той води безкрайните си разговори с нея с hands free, докато с ръце си върши работата. Разговорите, които води с нея, са същите, каквито с мен, проблемите които споделя, дори вицовете, които разказва. Но имам много бегли наблюдения, ако бяха по-задълбочени, щях да знам какво точно става при тях.

После ще пиша и по другия ти пост, там улавяш много неща, които и аз

Kati
почетен член

#3232312 - 11.12.2014 11:43 [Re: Azalea]

Напълно съгласна съм с това:
„От това, че тои яросно отрича, аз бих си помислила, че тои няма намерение да се развежда, иначе след като ти знаеш за това и тои има намерение да се развежда , какъв е смисъла да отрича ?!

Тои отрича , защото иска да си спести проблеми, но в същото време, според мен не е готов да се откаже от другата връзка. Наи-вероятно тя му дава нещо, което му е необходимо за момента. Още повече как би изглеждал в очите на съученичката, ако кажеше, че приключва, защото ти го изискваш ?!”

Работата е там, че ние се договорихме преди два дни, че той ще се вижда понякога с нея на кафе, защото все пак са стари приятели. А снощи си дойде и каза, че са решили да прекратят всякакви контакти, така щяло да е по-добре, че той го бил предложил, че на нея и било криво. Веднага реагирах, че не съм искала от него подобно нещо, че има право на своите приятелства. А сега си мисля, че въпреки тази декларация, той ще продължи да контактува с нея, а това, което ме вбесява е лъжата. Нямам нужда от декларации, а от действия. Той декларира повече, отколкото е необходимо, ще видим какво ще стане.

От друга страна, ако на него наистина нещо у дома не му достига, ако не е тази, ще намери друга. Но на всичките ми въпроси какво е недостигащото, отговор нямам, нещата били наред, не знаел защо точно го прави и какво точно си е въобразявал. Единият коментар за нея беше в смисъл, че мислят различно за нещата от живота, че неща, за които с него сме абсолютни едномишленици, тя има схващания които са дори дразнещи за него.

По повод на връзката му отпреди години. Започнал я е на 34. Тогава всичко помежду ни беше перфектно – секс, любов, интереси, подрастващо дете, за което да се грижим. То имаше здравословни проблеми, обикаляла съм цялата страна по болници сама, защото тогава на мен ми беше по-възможно да отсъствам от работа. Поне за мен така изглеждаха нещата – чудесно семейство. И изведнъж, 6! години по-късно разбрах за другата жена, която му била „удобна” – разведена колежка без ангажименти, по-възрастна от него.

За тази връзка той каза, че през пролетта се срещнали на кафе и май оттогава. Не, не ме притеснява особено, че е бившата му любов, притеснява ме, че въобще търси нещо навън. СПА-то беше преди десетина дни, когато вече бях пуснала темата, затова проявих интерес към това служебно пътуване. Имал е много такива, но не ми е минавало през ума да търся нещо нередно.

По това:

„Да се заинтересyваш от неговите чувства, да попиташ какво го вaлнува, до Колко това, което има с нея е важно за него, защо е важно и какво ти била могла да направиш за него, ако е влюбен да приемем условно, че каже това, и да си му упора в този момент...
Аз мисля, че такива неща, да прояви човек разбиране, споява повече отколкото да поставя изисквания.”

Работя точно в тази посока, точно такива неща му казвам, но той се е заинатил, че нищо няма, че няма какво да направя аз.

greenapple
неориентиран
**

Регистриран: 10.12.2014
От: София
    #3232589 - 11.12.2014 19:44 [Re: Спец]

Не го притискай за каквото и да е на този етап. Иначе е много вероятно да изгубиш. И се надявай нещата при него да утихнат във времето.
Нищо не можеш да направиш понастоящем според мен.

greenapple
неориентиран
**

#3232591 - 11.12.2014 20:01 [Re: greenapple]

Да допълня нещо: стига да нямате скандали и други подобни неприятни изживявания, не всичко е загубено. Дръж се с него както преди, като, разбира се, не пропускай възможността винаги да му показваш силните си качества - като жена, като личност, майка и т.н.
Но започнеш ли да го притискаш за обяснения, признания ..., би могло да стане по-лошо.
Сексуалният живот трудно би могъл да бъде пълноценно възстановен след дългогодишна връзка и прекъсване за период от 2 години. За да се случи това, хората посещават брачни консултанти, психоаналитици и др. А и от поста ти не личи това да е твое първо притеснение в момента.
Трябва да запазиш уважението от негова страна към теб като към ЛИЧНОСТ. Другото - само времето ще покаже.

Kati
почетен член

#3232595 - 11.12.2014 20:11 [Re: greenapple]

Цитат:

Не го притискай за каквото и да е на този етап. Иначе е много вероятно да изгубиш. И се надявай нещата при него да утихнат във времето.
Нищо не можеш да направиш понастоящем според мен.

И аз си мисля, че трябва да го направя, но като си дойде с невинната физиономия и ми каже, че не са говорили днес, а аз знам, че са, ще ми е много трудно да се въздържа

Наистина не виждам какво още да кажа или направя, за да разбере, че искам да съм с него, но не на всяка цена, не и когато знам, че ме гледа в очите и ме лъже.

асегаде:)
ми аз съм си

Регистриран: 20.01.2012
От: Maina Town
    #3232624 - 11.12.2014 21:34 [Re: Kati]

Цитат:

Да, искам да останем с него, но не на всяка цена. Не му вярвам вече за нищо.

Обаче и в момента плащаш повече, отколкото си имала намерение да платиш.
Извини ме ако повторя някого, темата е дълга и се върнах само няколко страници назад. Бих те посъветвала да спреш да мислиш за неговата връзка. Отдръпни се от него и обърни вниманието към себе си. Ти все още си привлекателна жена и ако не го усещаш самата ти, той пък никак няма да го усети. Намирай си занимания извън къщи- фризьор, приятелки, кафета, разходки.... направи неща, които си отлагала и знаеш, че ще те накарат да се почувстваш добре. Купи си козметика, която до сега не си си позволявала, дрехи, които си харесвала, но си смятала, че не ти отиват, щото си .... (такава, такава или онакава), огледай се за нов цвят, изобщо- издръпай душата си от дупката. Ама наистина, не само на вид. При всички случаи печелиш- най- малкото- самочувствие, в най- добрия случай- освежаване на връзката. Защото колкото и да е увлечен в момента, рано или късно ще забележи, че си станала по- хубава, че вече не се интересуваш какви ги върши, че дълго те няма в къщи.... просто познай какво ще изпита
Защо да му задаваш гласно въпроси, когато можеш да направиш така, че сам да си ги зададе, нека сам се реши да избира.

--------------------
Оти да се косим, като че ми мине.

Kati
почетен член

#3232642 - 11.12.2014 21:56 [Re: асегаде:)]

И досега не съм се лишила от нищо, имам съвсем пълноценен живот извън къщи. Всъщност се чувствам в кондиция и съвсем добре физически и психически, чак се чудя на себе си, че съм такъв бетон Ако някой си ме представя рошава и разревана на дивана с омърлян пенюар на баклавички, значи е гледал много филми за изоствени съпруги в напреднала възраст

Тая вечер успяхме и да се пошегуваме с издънката му. По повод на познат, починал доста млад, му казах, че сега е времето да направи всичко пропуснато с всички бивши гаджета. Той го прие или поне даде вид, че му е смешно.

Другото, за което повдигнах въпрос отново, беше какво мога аз да направя или да спра да правя, за да му стане по-добре у дома. Нямало такова нещо, всичко било, както си трябва.

greenapple
неориентиран
**

#3232681 - 11.12.2014 22:56 [Re: Kati]

Щом си дава вид, че му е смешно, това все пак означава, че му пука у дома. Няма значение от какво точно, но не го е дал "съвсем разюздан". Въпросът е ти да не страдаш и да възвърнаш кондицията си.
Помисли дали трябва за имаш РЕАЛНИ ОПАСЕНИЯ, че връзката му би преминала в нещо по-сериозно и той би те изоставил. Това е най-важното, според мен. Иначе как погледнал, как се усмихнал ... Аман от принцове.

Kati
почетен член

#3232807 - 12.12.2014 08:18 [Re: greenapple]

Цитат:

Щом си дава вид, че му е смешно, това все пак означава, че му пука у дома. Няма значение от какво точно, но не го е дал "съвсем разюздан". Въпросът е ти да не страдаш и да възвърнаш кондицията си.
Помисли дали трябва за имаш РЕАЛНИ ОПАСЕНИЯ, че връзката му би преминала в нещо по-сериозно и той би те изоставил. Това е най-важното, според мен. Иначе как погледнал, как се усмихнал ... Аман от принцове.

На него определено му пука какво става у дома - опитва се да ме разсмее, прави неща, които знае, че ми доставят удоволствие, въобще се държи по един доста приятен и нормален, за нас, начин. И за мен това е признак, че иска да запази семейството ни.

Но за разлика от момента, в който пуснах темата и в който основният ми страх беше, че ще си тръгне и ще загубя начина си на живот, сега не е така. За времето от тогава осъзнах, че не мога да живея в лъжа и че това би ме товарило повече, отколкото да се разделим, но да знам, че няма лъжа, криене, двуличност.

А в момента положението е точно такова - той не се е отказал от контактите си с онази жена. Не знам какво му е в главата, дали въобще се кани да приключи там, но не иска да го направи веднага или чудесно го устройва да играе мъж с харем с две благоразположени жени.

Най-много ме дразни, че пред мен твърди, че е решил веднага да прекратят всякакви отношения и го е направил, въпреки, че се бяхме разбрали, че ще се срещат понякога като стари приятели, а продължава да говори по телефона с нея. Представям си и как на нея описва живота си у дома като ужасен, с непоносима жена, но принуден да го води по някаква си причина.

greenapple
неориентиран
**

#3232847 - 12.12.2014 12:40 [Re: Kati]

Да, разбирам те много добре. Не е приятно това и то никак. Хубаво е, че му пука какво става у дома. А и се държи добре, старае се да бъдеш благоразположена към него. Теб те тормози това, че той лъже, че е прекъснал по-тесни контакти с нея и оттук остава обида и една неизвестност за теб. Разбирам те.
Просто нямам идея дали нещо конкретно можеи ДА НАПРАВИШ в случая. Или просто да изчакаш достойно и търпеливо. Но горещия ми съвет послушай: НЕ ГО ПРИТИСКАЙ. Това не бива да правиш.

Kati
почетен член

#3232857 - 12.12.2014 13:18 [Re: greenapple]

Цитат:

НЕ ГО ПРИТИСКАЙ.

Поне засега успявам. Дано не направи нещо, което да ме накара да загубя търпение.
Благодаря ти, greenapple!

greenapple
неориентиран
**

#3233119 - 12.12.2014 21:14 [Re: Kati]

Няма за какво, Кати. Бих искала да мога да ти помогна с реален съвет, но, уви, ситуацията е много деликатна. Трябва да бъдеш мъдра жена, сигурна съм, че го имаш предвид. Не си струва човек да проиграва ситуации, което впоследствие би могло да му донесе множество негативи. Трябва много да се мисли. Никой от нас не е застрахован от такова нещо. Всички трябва да се замислим по въпроса - как да се поставим в семейството при евентуален такъв проблем. Не ти е леко, но пък и: всички са живи, никой не е умрял /пази Боже!/. Горе главата!

Kati
почетен член

#3233318 - 13.12.2014 07:59 [Re: greenapple]

Цитат:

Няма за какво, Кати. Бих искала да мога да ти помогна с реален съвет, но, уви, ситуацията е много деликатна. Трябва да бъдеш мъдра жена, сигурна съм, че го имаш предвид. Не си струва човек да проиграва ситуации, което впоследствие би могло да му донесе множество негативи. Трябва много да се мисли. Никой от нас не е застрахован от такова нещо. Всички трябва да се замислим по въпроса - как да се поставим в семейството при евентуален такъв проблем. Не ти е леко, но пък и: всички са живи, никой не е умрял /пази Боже!/. Горе главата!

Много си права.
Но едно е да си го мислиш по принцип, а много различно, когато ти се стовари. Нещата се променят драстично дори само от една шокираща дума, да не говорим за повече.

Надявах се в темата да се включи жена, която е имала подобен проблем и да сподели как го е преодоляла или мъж, който да даде мъжката гледна точка. Но не съобразих, че тук всички се познават от години, включително в реалния живот и никой няма да развее семейните си истории, нормално.
Все пак личните ми съобщения са отворени.

Azalea
Alien

#3233330 - 13.12.2014 10:15 [Re: Kati]

Кати,

нещата са такива каквито ги вижда човек за момента, а ги вижда такива защото му е такова емоционалното състояние. Биха изглеждали различно , когато нещата се уталожат.

Но нещата се свеждат наи-вече до това ти самата какво виждаш, че е важно за теб.

Аз нещо не разбирам какво искаш да чуеш от мъж , примерно ? Кaкво очакваш някои да каже ?
Би ти казал същото, което и една жена според мен.
Причините да има друг са много , и нито една от тях не е необходимо да има нещо общо с теб самата.

Аз стигам до извода, че ти искаш тои да прекъсне тази връзка. Поне аз с такова впечатление останах от всичко написано досега.

Нещата са много прости погледнати отстрани -

1. Или продължаваш тази връзка, спокоино и в дух на разбирателство, докато утихне всичко.

2. Или се развеждаш .

3. Или третия вариaнт - продължаваш връзката , говорите за нея, което според мен натоварва взаимоотношенията ви.

От теб се иска да решиш, кое те устроива наи-добре.

Каквото и да са преживели други, то си е било за техните връзки и съобразно те самите какво са намирали за важно.

Ако не можеш да решиш, изчакаи, времето решава нещата така или иначе и те се изясняват.

Освен това и тои иска да бъде видян. Човекът иска да запази на всяка цена брака ви, казва ти, че няма нищо общо с нея, но не е готов да остави тази връзка, защото тя му дава нещо, което му е необходимо, което на практика не означава, че ти не би могла да му дадеш, но е различно.
Това са неговите чувства, и те са също точно толкова важни колкото и твоите.

Можеш да обърнеш ситуацията , като си представиш, че ти си в неговата позиция. Би ли могла лесно да се откажеш от нещо, което за момента е важно за теб ?

PS: По отношение на първата връзка , смятам, че е възможно след като се е случила в тежък за вас момент, да е била отдушник по някакав начин. Сегашната може и да има предназначение за друго, дори и за доказване на себе си , че все още е атрактивен, желан, интересен, пък и ако щеш след толкова години заедно, хората се въртят в кръг ( мое лично мнение) и тои с удоволствие говори за различни неща, защото вижда и от друг ъгъл това, което разказва. Ти самата казваш, че тои разказва същите вицове...

Помисли си какво губиш и какво печелиш ако се разделите ...и не само материaлно, но и това дали този човек би ти липсвал или не.

--------------------

Kati
почетен член

#3233338 - 13.12.2014 10:48 [Re: Azalea]

Няма как да не се съглася с всичко, казано от теб Дори бих могла да кажа същите неща на жена в моето положение, ако съм страничен хладнокръвен наблюдател.

Но аз съм вътре и минавам от едно състояние в друго в зависимост от конкретния момент - от пълно спокойствие, когато съм сама и премислям и решавам колко внимателна ще бъда с всяка дума и действие, до изтрещяване, когато ме погледне невинно в очите и ме излъже най-долнопробно.

Само преди няколко месеца казвах на приятелка, че не бива да знае всичко, което става между мъжа и и поне десетината жени, които той ухажваше по интернет и в реала, да не си го причинява сама, а сега изпаднах в нейното положение. Знам, че не трябва да си го причинявам, че е по-добре да спра да събирам информация, защото дълбоко ме засяга всичко, което научавам и което той не признава.

В момента лъжата ме тормози най-много - лъжата, че е приключил, след като изрично му заявих, че не очаквам да стане веднага и бях готова да изчакам.

Разбира се, че искам да прекрати тази връзка, но не под мой натиск и да му остане неудовлетворението от нещо недоизживяно, каквато е всъщност тази връзка в основата си отпреди десетилетия. Искам да я прекъсне по свое желание. Защото ако не е тази, а друга, по която ще хукне после, ако му идва отвътре да е все в подобна емоция, то нищо няма да се промени за мен.

А какво ми се иска да чуя тук ли?
Например, че има начин да се излезе от тази ситуация, че всичко е поправимо, че се оцелява и после може да се живее добре, че не е толкова страшно... Ей такива някакви неща, които хората знаят, че са възможни на практика. Сигурно искам надежда.

Azalea
Alien

#3233508 - 13.12.2014 16:48 [Re: Kati]

Цитат:

А какво ми се иска да чуя тук ли?
Например, че има начин да се излезе от тази ситуация, че всичко е поправимо, че се оцелява и после може да се живее добре, че не е толкова страшно... Ей такива някакви неща, които хората знаят, че са възможни на практика. Сигурно искам надежда.

Надявам се някои да поиска да вземе отношение по тези въпроси. Аз лично смятам, че всичко зависи от настроиката. Затова и смятам, че от всяко положение има излизане.

Желая ти успех!

--------------------

Kati
почетен член

#3233516 - 13.12.2014 17:26 [Re: Azalea]

Цитат:

Затова и смятам, че от всяко положение има излизане.

Естествено, че има , въпросът е как ще се излезе, с какви поражения.

Хуанита
couch potato

#3233522 - 13.12.2014 17:48 [Re: Kati]

Цитат:

Надежда за какво? Щото изходът от ситуацията е абсолютно неизбежен - въпросът е не дали ще се излезе от нея, а как. Това пък зависи само от вас двамата и вашите разбирания за живота.

Да, една връзка може да преживее изневяра. Може да преживее и дългогодишен триъгълник - въпрос на характер и приоритети.

Да, животът след края на дългогодишна връзка продължава. Дори след известен период на адаптация осъзнаваш, че не само си жива, но и щастлива.
Изходът и в двата случая е добър. Та надежда има - избери си каква.

Kati
почетен член

#3233539 - 13.12.2014 18:30 [Re: Хуанита]

Цитат:

Та надежда има - избери си каква.

Оптимист съм. За всичко в живота

Dr.G
пътешественик по душа

#3233580 - 13.12.2014 19:32 [Re: Kati]

Цитат:

Засилих се да ти отговарям, когато видях, че други вече са написали почти същото, което си мисля и аз.

В крайна сметка изход винаги има. И според мен той зависи най-вече от теб. Защото човекът ти е казал, че иска да съхрани брака ви. Няма да си нито първата, нито последната съпруга, чийто съпруг е имал странична връзка (респ. в обратен вид). От моя гледна точка изневярата не е повод за развод, нито за "триене на сол" на главата на другия. Това само може да задълбочи пропастта между двама. Поне аз така мисля.

Освен това, той не те лъже, ето признал си е, че има някаква комуникация, която не е приятна за теб. Ако продължаваш да се вглеждаш и тормозиш дали те лъже или не, няма да постигнеш нищо по-добро, нито за себе си, нито за брака ви.

Според мен, най-мъдро е да ги надживееш

ПП: Толкова е човешко, нормално и обяснимо човек от време на време да си общува и с други същества от противоположния пол. Бракът не е нещо, като да си сложиш капаци на очите и цял живот само в една посока. Според мен, дори липсата на комуникация и интереси извън брака е по-ненормална.

pcguru
новак
**

Регистриран: 30.03.2011
    #3233653 - 13.12.2014 21:09 [Re: Dr.G]

Аз ще те посъветвам следното: кажи на твоя съпруг да покани на гости дамата, с която комуникира, да се запознаете, може да е свестен и интересен човек. В крайна сметка ако не се изправиш лице в лице със старховете си, никога няма да ги преодолееш. Най-важното е да си открита и отворена към всякакъв развой на събитията! Не очаквай нищо от никого и никога няма да бъдеш разочарована!

Kati
почетен член

#3233671 - 13.12.2014 21:54 [Re: Dr.G]

Цитат:

Ако продължаваш да се вглеждаш и тормозиш дали те лъже или не, няма да постигнеш нищо по-добро, нито за себе си, нито за брака ви.

Осъзнавам го.
Но ще трябва да спра да трупам информация за тях, защото това катализира отново притеснението ми. Лошото е, че за момента не мога да се удържа.

Kati
почетен член

#3233678 - 13.12.2014 21:59 [Re: pcguru]

Цитат:

Аз ще те посъветвам следното: кажи на твоя съпруг да покани на гости дамата, с която комуникира, да се запознаете, може да е свестен и интересен човек. В крайна сметка ако не се изправиш лице в лице със старховете си, никога няма да ги преодолееш. Най-важното е да си открита и отворена към всякакъв развой на събитията! Не очаквай нищо от никого и никога няма да бъдеш разочарована!

Не знам доколко в този форум е позволено да се ползват подобни думи, но коментарът ми за това е: Глупости!

Остава да предложиш да плеснем с ръце и да се прегърнем, а може да си спретнем и тройка.

Иначе сме се запознавали преди доста години с нея, а и после сме се виждали веднъж, както и той с моето ученическо гадже. Да не говорим, че не тази жена, която ми е никаква, ми е проблем, а мераците на собствения ми мъж.

Azalea
Alien

#3233773 - 14.12.2014 11:19 [Re: pcguru]

Цитат:

Не очаквай нищо от никого и никога няма да бъдеш разочарована!

Това е много умно нещо! * За съжаление все очакваме ( повечето )...

* Принципно смятам така.

--------------------

Kati
почетен член

#3233783 - 14.12.2014 11:56 [Re: Azalea]

Цитат:

Цитат:

Не очаквай нищо от никого и никога няма да бъдеш разочарована!

Това е много умно нещо! * За съжаление все очакваме ( повечето )...

* Принципно смятам така.

А за мен е точно от типа "мъдрости", напласкани по стените във фейсбук.
Ако не очаквахме любов, разбиране, доверие, приятелство и пр. естествени и желани от всеки човек неща, не бихме създавали никакви връзки с други хора - било любовни, било приятелски, не бихме държали на семейството си, бихме били егоцентрични, самодостатъчни единаци, затворени в своя свят.

Azalea
Alien

#3233786 - 14.12.2014 12:28 [Re: Kati]

Цитат:

бихме били егоцентрични, самодостатъчни единаци, затворени в своя свят.

Така е...но пък зависи в какво общество сме израстнали. Тук където съм всеки се грижи за себе си. Никои не очаква нищо от другия, нито дава, има и изключения разбира се, но пък и сам чувала, че всеки е наи-близък на себе си.

Иначе на приказки са много загрижени.

Затова и това, което тои написа е много умно. Така всеки сам разчита на себе си и не очаква нищо, тогава е и силен.

Колко е силен тои си знае...

--------------------

Kati
почетен член

#3234047 - 15.12.2014 08:57 [Re: Azalea]

Цитат:

Тук където съм всеки се грижи за себе си. Никои не очаква нищо от другия, нито дава...

За мен това важи по отношение на осигуряването на препитание, доходи и пр. материални неща, но в междучовешките отношения не мога да го приема като нещо положително и нормално за близките си и най-вече семейството.

Eзерната
тихи и дълбоки води

Регистриран: 10.02.2007
От: Град на вятър и мъгли
    #3239925 - 03.01.2015 15:59 [Re: Kati]

Когато нещата станат нетърпими и за двама ви то е ясно, че ще се стигне до раздяла. Самият факт, че си говорят с часове е притеснителен, но все пак не може да си сигурна, че говори само с нея.
Лично моето мнение е, че трябва да го оставиш без да го разпитваш и да се опиташ отново да запалите искрата помежду вас. Не говоря за секс, а за нещо с което да подразниш мъжкото му любопитство

--------------------
Кисел Вятър беззъбо захапа Мъглата.
Ъглов прозорец тресна смутен във уплаха.
Дори Студът се заметна с червени листа.
Едва ли Дъждът ще оправи нещата.

Сънят дреме гол под стрехата.
Излишно е да го карам да чака...

Kati
почетен член

#3241145 - 07.01.2015 19:32 [Re: Eзерната]

През последните три седмици знам само за един техен разговор, в навечерието на Нова година. Разбира се не знам дали няма и други, но вече не говорят всекидневно с часове. Според него, всичко там е приключило. Но аз не мога да се отпусна и да го приема без едно наум, след като толкова време ме заблуждава.

Не знам как да се накарам да ми се прииска да паля искрата, когато съм така разочарована.

Eзерната
тихи и дълбоки води

Регистриран: 10.02.2007
От: Град на вятър и мъгли
    #3241644 - 08.01.2015 22:03 [Re: Kati]

Направи нещо за себе - запали собствената си искра
Промени се - направи нещо, което винаги си искала, но не си намирала време, смелост или е имало някаква друга пречка...
Заобичай се наново - влюби се в това в което виждаш в огледалото, бъди за себе си човекът, без когото не можеш!
И хич да не ти пука с кого си говори той!
Години наред бях се загубила, бях забравила какво мога, какво знам и се лъжех какво искам. Изведнъж дойдох на себе си и Светът стана по - приятно място за живеене.

--------------------
Кисел Вятър беззъбо захапа Мъглата.
Ъглов прозорец тресна смутен във уплаха.
Дори Студът се заметна с червени листа.
Едва ли Дъждът ще оправи нещата.

Сънят дреме гол под стрехата.
Излишно е да го карам да чака...

Dark Black
inactive

Регистриран: 17.11.2004
От: Caribbean islands
    #3248908 - 29.01.2015 17:21 [Re: Kati]

Мързи мъ да чета сичко изписано по-горе, но все пак има едно базово правило в човешките отношения, което е особено характерно и валидно в подобни случаи:

"Който каквото търси, това намира."

Иначе казано, ако човек достатъчно дълго рови в една връзка и търси изневери, накрая точно това ще намери. Дори да не е имало.
Ако рови и търси раздяла и ако е достатъчно упорит, накрая няма да намери спокойствие, гърне с жълтици или нещо подобно, а точно раздяла ще намери.

Затова, когато човек реши да рови и да търси нещо, трябва много добре да си е помислил и преценил точно какво търси, защото в крайна сметка има голяма вероятност точно това да намери. И трябва да си е дал сметка дали наистина иска да го намери и дали е готов да го понесе, когато го намери.

Kati
почетен член

#3249056 - 29.01.2015 23:40 [Re: Dark Black]

Цитат:

Мързи мъ да чета сичко изписано по-горе...

Но за напълно адекватно изказване по дадена тема, би било добре да се ползва цялата информация по нея

Dark Black
inactive

Регистриран: 17.11.2004
От: Caribbean islands
    #3249143 - 30.01.2015 10:08 [Re: Kati]

След като съ напънах и изчетох писаниците по темата, имам една препоръка към теб.

Успокой съ, седни си спокойно на гъзъ и прочети "Изкуството да бъдеш Бог" на Морган Скот Пек.

Сигурен съм, че там ще намериш повечето отговори на въпросите си за тази ситуация.

Ако ли пък не, седни и я прочети отново. Особено раздела за любовта.

Успех

Kati
почетен член

#3249280 - 30.01.2015 23:10 [Re: Dark Black]

Цитат:

След като съ напънах и изчетох писаниците по темата, имам една препоръка към теб.

Успокой съ, седни си спокойно на гъзъ и прочети "Изкуството да бъдеш Бог" на Морган Скот Пек.

Сигурен съм, че там ще намериш повечето отговори на въпросите си за тази ситуация.

Ако ли пък не, седни и я прочети отново. Особено раздела за любовта.

Успех

Ще опитам, дори ще се напъна. Правила съм вече два неуспешни опита. Аз съм много четяща, но тази книга ми се опъва от години, по-точно този тип литература.

Благодаря!

svetlanavall
неориентиран

Регистриран: 06.04.2015
    #3267392 - 09.04.2015 17:05 [Re: Kati]

Аз го оставих. Той ми изменяше постоянно, една част с виртуални флиртове, които разбирате какви са и какво се прави. Предлагам ви да видите този текст, ще разберете много кога са изчерпани резервите за доверие. Аз вече писах по темата, но не разбирам защо нямам отговор, или ми се блокира написаното. Не зная, но дано да стигне до вас дози изстрадал материал в за жената[/url]

Редактирано от Nadin (09.04.2015 18:01)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 11268

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.07 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.