ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Мъже и жени

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Mirvam
неориентиран

Регистриран: 26.07.2016
Re: проблем с жени
    #3368234 - 20.09.2016 15:15 [Re: filame]

Само да уточня, че след като светът е пълен с необвързани самотни мъже, то логичното следствие от това е че светът е пълен с точно толкова самотни жени. Така че жените също страдат от факта, че има самотни мъже. Наличието на мъже като мен ако не се отразява на тях, то може би се отразява на тяхна сестра или пък приятелка или пък след време дъщеря или внучка. Така че проблемът е определено проблем на обществото.
Хайде да не задълбаваме около думата дама. Категорично не приемам забележката за ползването и, както и твърдението че се използва от изпадналяци. Не мисля, че думата дама е проблема на мъжете като мен .
Аз междудугото не съм спирал да си живея. Да не мислиш, че ще чакам някоя за да почвам да живея!?
Това което предполагам искаш да ми кажеш (поне така те разбирам аз) е, че вероятно ще бъда разочарован ако си намеря жена и ще копнея за времето когато бях сам. Може и да си права. Кой знае?

А по отношение на причината която ме караш да търся ми е ясна - няма къде да вляза в контакт с жени. Липсват ми контактите. Това е.
Благодаря за взетото отношение.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3373308 - 28.10.2016 14:11 [Re: Mirvam]

Не че разбрах къф тий точно проблемат, ама...

Цитат:

Само да уточня, че след като светът е пълен с необвързани самотни мъже, то логичното следствие от това е че светът е пълен с точно толкова самотни жени.

Тцъ. Нито е логично, нито е следствие.
Освен туй между необвързан и самотен няма никаква връзка. А на всичкото отгоре сам и самотен са съвсем различни понятия. Ако разбираш за какво говоря.

Цитат:

Така че жените също страдат от факта, че има самотни мъже.

Не думай! То страдание, то чудо!

Цитат:

Наличието на мъже като мен ако не се отразява на тях, то може би се отразява на тяхна сестра или пък...

Ммм, не. Отразява се само в огледалото.

Цитат:

Аз междудугото не съм спирал да си живея.

Еха! Като изключим ядене, пиене, спане и сране, какво по-точно разбираш под това "да си живея"?

Цитат:

няма къде да вляза в контакт с жени

А стьига бе! Ми иди на гарата!

Колкото до думата "дама", то си значи просто "жена". От французойски.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

filame
буквалист

Регистриран: 23.08.2011
    #3373761 - 01.11.2016 20:39 [Re: Mirvam]

Mirvam, хората по света не са разпределени правопропорционално по пол, така че едва ли ако 5 от 10 мъже са самотни, то 5 от 10 жени няма да има с кого да си играят. Но пък ако един човек, който се чувства самотен, успее да преодолее самотата си, това би означавало че има вероятност да успее да направи някой друг човек щастлив (несамотен). Утопично гледано.

Дали е повсеместен проблем, не зная. Аз винаги съм вярвала, че щастието (което изключва самотата) е лична отговорност на хората. Демек ако аз се чувствам тъжна/подтисната/неразбрана/неосъществена/изолирана и тн, то е мое задължение да потърся начин да се измъкна от това състояние. Но има предели, след които вече е работа на други хора да ме върнат в строя, образно казано... Надявам се ти да си далеч от тези предели.

Аз не знам какъв си ти, за да говоря за хората като теб, както ти казваш. От написаното оставам с впечатлението, че си се дръпнал в някакъв твой микросвят, в който се възприемаш по начин, не напълно съответстващ на начина, по който те възприемат хората около тебе или по който биха те възприемали жените, ако решиш да ги сваляш. Когато се сблъскаш с реалността и, независимо колко неприятна се окаже, продължиш да живееш в нея (тоест заедно с другите и през тях), тогава ще откриеш че животът е много повече от това, което си си представял. Но наистина са нужни топки, защото отказите за мъжкото его могат и да са страшни, била съм свидетел.

А ти къде живееш, ако не е тайна? Няма ли наблизо кръчма/бар/дискотека? Казваш, че няма къде да срещнеш жени?

ПП Дама е дума, която представя една жена във възможно най-добра светлина. Неуместно е да се използва от хора, гледащи на жените като на стока, собственост, обслужващ персонал и пр сексисти.

Цецо
ПИЧ

#3373796 - 02.11.2016 10:09 [Re: filame]

Цитат:

Дама е дума, която представя една жена във възможно най-добра светлина.

Ама и ти не четеш. Точно преди твоя пост написах какво означава думата дама.
Знаеш ли защо на вратите на женските тоалетни има буквата D и какво значи? Идва от Damen, което значи жени. На немЦки.
(Интересно в каква светлина представят жените в тоалетната... Сигурно е добра. Топло бяла, 4700 К.)

--------------------

filame
буквалист

Регистриран: 23.08.2011
    #3373802 - 02.11.2016 10:56 [Re: Цецо]

Бе да ти кажа, когато някой се обърне към мен с тази дума, веднагически за тоалетната се сещам. Понякога и за немския език.

В конотативното си значение, дама е дума, която е изцяло положителна. Моята мисъл е, че е гнусно и лицемерно да се ползва от хора, които гледат на жените по принизяващ начин.

А пък това, че ти нещо си казал и обяснил, съвсем не означава, че всички трябва да се съгласят с тебе.

Предлагам да не спамим темата повече.

Цецо
ПИЧ

#3374525 - 08.11.2016 09:57 [Re: filame]

Самата тема е спам, тъй че няма как да я оспамим повече...

Цитат:

веднагически за тоалетната се сещам.

Тоест, като да ти се дохожда до тоалетната?

Цитат:

В конотативното си значение, дама е дума, която е изцяло положителна.

Да, побългареното и значение от индивиди, имащи се за познаватели на чужди езици. Ти ми кажи кога думата дама навлиза в българския език. Не е чак толкова отдавна.
Изцяло положителната дума, заимствана директно от английски, е лейди, означаваща изискана, интелигентна и образована жена от знатен произход. Обаче нашта ентелигенция асоциира значението и с дама...

Цитат:

Моята мисъл е, че е гнусно и лицемерно да се ползва от хора, които гледат на жените по принизяващ начин.

И кое за теб е принизяващо в случая? Сексът? Странен поглед върху живота...

Цитат:

А пък това, че ти нещо си казал и обяснил, съвсем не означава, че всички трябва да се съгласят с тебе.

Аз не го и очаквам. Всеки, който има между ушите си нещо, различно от вакуум и може да го ползва, ще разбере за какво говоря.

--------------------

Mirvam
неориентиран

Регистриран: 26.07.2016
    #3374572 - 08.11.2016 15:43 [Re: Цецо]

Цецо мустака е типичния български мъжкар - на умряло куче нож вади.

Цецо
ПИЧ

#3374780 - 09.11.2016 10:29 [Re: Mirvam]

Ай нидей завижда. И ти моеш си пуснеш мустак. Ма пак мое да не станеш пич. Барем бира ше ти дават.

--------------------

Дария
неориентиран

Регистриран: 31.01.2013
    #3374840 - 09.11.2016 15:32 [Re: Цецо]

Цитат:

И ти моеш си пуснеш мустак. Ма пак мое да не станеш пич.

Цъ! И с два мустака не мой да стане...ПИЧ,де!

Пипи^
суросинкява на цепленки

Регистриран: 09.04.2003
    #3379227 - 04.12.2016 11:53 [Re: Цецо]

Нема как да стане ПИЧ, ако не се е родил такъв.

--------------------
Ние сме ора естете.

Страници: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, burberry 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4336

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.295 seconds in which 0.303 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.