ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Само за мъже

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Marillion
Министър на истината
**

Регистриран: 19.11.2004
От: Евразия
Какъв лубрикант ползвате?
    #2671656 - 28.07.2010 11:53

Не, не става дума затова, за което веднага си помислихте...

Става дума за моторно масло...

Време е да сменям маслото и се чудя какво да сложа. Хвалят ми едно немско /уж/ масло Liqui Moly, в Била го продават на добра цена. Някой знае ли нещо за него, става ли, добро ли е? И други предложения давайте...

Темата умишлено не е пусната във форум "Автомобили". Това е чисто мъжка тема, тук и е мястото, или поне така ми се иска да мисля...

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Икономов
Нерегистриран

Re: Какъв лубрикант ползвате?
    #2671679 - 28.07.2010 12:46 [Re: Marillion]

Вид на двигателя /в смисъл горивото/, изминати километри и предишната марка са само от значение. Иначе всички лубриканти за лубрикиране са направени. Избираш според марката и възможностите.
А ако няма да си го сменяш сам - механика също ще е упъти.

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2671719 - 28.07.2010 13:39 [Re: Marillion]

Liqui Moly е добро масло,но е важно да се подбере гъстотата по двигателя.Примерно,ще се учудиш,но имам ГАЗ 69 ,1965г с волгов двигател,сменян при военните.Еми тия двигатели са като калашниците,с големи хлабини и допуски.За това такъв двигател се кара с еди какво си масло.Значи маслата по индекса съдържат данни за вискозитет на студено и на топло,отделно има термин "маслен клин" това е натискът на който издържа без да позволи да се докоснат металните повърхности,а това е обусловено от ред неща,като повърхностно активни свойства и прочие.
Иначе кат земе некой се изказва как Unil примерно по кофти от Castrol. Подбора на точното масло,е по важен от подбора на марките.Двигател на 20 000 км,и същият на 200 000 се карат с различни по характеристики масла.
Иначе гресите по ги разбирам,но ти подло питаш за масла

Икономов
Нерегистриран

#2671829 - 28.07.2010 15:58 [Re: Huckleberry]

Като стана въпрос за Волговия двигател, семеринги от де си набавяш, че ено приятелче си счупи ръцете да сменя турските боклуци?
А за гресите не чакай да те питат. То тва каменна ера бе... Сега само се лубрикира! Даже затворниците минали на маргарин, казват

Marillion
Министър на истината
**

#2671847 - 28.07.2010 16:30 [Re: ]

Така е, за жалост добрите стари навици на великия Марлон Брандо, демонстрирани от него в шедьовъра на Бертолучи "Последно танго в Париж", отдавна са потънали в забвение...

--------------------

„Който владее миналото, той владее и бъдещето. Koйто владее настоящето, владее миналото.“

Natural
stranger

Регистриран: 20.01.2005
От: Софето
    #2674024 - 02.08.2010 12:05 [Re: Marillion]

Цитат:

Така е, за жалост добрите стари навици на великия Марлон Брандо, демонстрирани от него в шедьовъра на Бертолучи "Последно танго в Париж", отдавна са потънали в забвение...

Е, не съвсем - ако си спомниш "Зандали", където се проявява Никълъс Кейдж в приятната компания на Ерика Андерсън
Да се чуди човек зехтинът прост ли е, или екстра върджин
Цък

--------------------
"Винаги имай в библиотеката си нова книга, в избата — пълно буре, в градината — свежо цвете."
Епикур

Marillion
Министър на истината
**

#2674286 - 02.08.2010 20:40 [Re: Natural]

Да, добро е, но все пак аз бих заложил на стария перверзник...

По темата, купих от това Лики Моли, пък да го видим как ще се държи - 10W40, полусинтетика, колата е Шкода Октавия 1.6, бензин.

--------------------

Икономов
Нерегистриран

#2674683 - 03.08.2010 15:41 [Re: Marillion]

Не се правя на специалист, ама полусинтетиката е за поокарани двигатели. Примерно над 70- 80 000. Или не?

Икономов
Нерегистриран

#2674686 - 03.08.2010 15:43 [Re: Natural]

Тоа звяр и изпохапа гърдите. Едвам го изтърпях. И то само щото гърдите бяха квалитетни!!! Ма тва преди двадесетина години де...

Huckleberry

Регистриран: 15.02.2002
    #2674729 - 03.08.2010 17:33 [Re: ]

Цитат:

Не се правя на специалист, ама полусинтетиката е за поокарани двигатели. Примерно над 70- 80 000. Или не?

Аз па карам пълна синтетика,от на Вили Бец дажбите.
Басси,тия дне требва си зимам газката.Нов карбуратор,делко,спирачки,ше я права лъф.Имам един Патрол на който отказаха регистрация,че пренабита рамата,ше ги мутирам двете породи,че както обичам да чопляя..

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 9436

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.015 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.