ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Само за мъже

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Black Adder
Advanced

Регистриран: 18.04.2004
От: Varna
Re: Бръсненето - по стандартния начин или с електрическа самобръсначка
    #458597 - 01.10.2004 10:23 [Re: ROADЯUNNЭR]

Цитат:

аре ако мое ... малко да ме ( НИ ) светнеш за това :
"CBN /кубичен борен нитрид"... че стана интересно тука ....

Това е малко в страни от темата, но все пак има общо с рязането... та веществото се нарича още боразон - съединение на бора и азота и има модификация която е със същата тетраедрична кристална решетка като диаманта само че вместо въглеродни атоми там се разполагат атомите на азота и бора и общо взето има същата твърдост като диаманта, но явно се произвежда по лесно.

--------------------
Reality-o-Meter: |.\......|

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Black Adder
Advanced

#458599 - 01.10.2004 10:26 [Re: Tirtirlin]

Цитат:

Едно време бачках в една фабрика където с полусферични шлайфгрифели покрити с CBN /кубичен борен нитрид -това е най твърдото след диаманта ,но го превъзхожда по други неща/,та с тия джаджи се шлайфаха от едни машини на сухо едни други джаджи от закалена стомана. ... ...

Е то би трябвало да ходите с маски и очила като хирурзите в такъв случай... нали?

--------------------

Tirtirlin

Регистриран: 17.09.2002
    #458811 - 01.10.2004 12:48 [Re: Black Adder]

Цитат:

Това е малко в страни от темата, но все пак има общо с рязането... та веществото се нарича още боразон - съединение на бора и азота и има модификация която е със същата тетраедрична кристална решетка като диаманта само че вместо въглеродни атоми там се разполагат атомите на азота и бора и общо взето има същата твърдост като диаманта, но явно се произвежда по лесно.

Congratulation

Произвежда се по същата технология като синтетичните диаманти.Това е материал трепач !Желязото кльопа диаманта химически, докато CBN е като Сталинград

Tirtirlin

#458819 - 01.10.2004 12:50 [Re: ROADЯUNNЭR]

Цитат:

аре ако мое ... малко да ме ( НИ ) светнеш за това :
"CBN /кубичен борен нитрид"... че стана интересно тука ....

CBN

Я да видим тук

Я да фърлим едно фко и тук

Тук

tender™
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #466998 - 07.10.2004 16:45 [Re: Tirtirlin]

Е уреди ми една лента за ловджийски нож, де...
то пък няма да имам с какво да го наточа....

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Tirtirlin

#468997 - 09.10.2004 17:14 [Re: tender™]

Цитат:

Е уреди ми една лента за ловджийски нож, де...
то пък няма да имам с какво да го наточа....

Прати го на брат ти.Нека ми звънне.Ще го взема оттам.Важен е точилара,не толкова абразива.Имам човек на работа при мен който ще ти го наточи така че замахвайки във въздуха по пътя си да цепи молекулите водна влага на две! От едната страна бяга водорода,- от другата кислорода драснеш ли клечка гърми !Гледах под микроскоп такова острие ,-един вирус бягаше от една гладна амеба ,обаче сгреши че тръгна по острието .Така си разряза коремчето че му изтекоха всички вътрешности .Амебата обаче се усети че маршрута е крайно опасен и се обърна да търси някакъв друг улов

zmei gorianin
стъписващо зъл

Регистриран: 30.10.2002
От: Вдън Горите Тилилейски
    #470343 - 11.10.2004 13:54 [Re: Ян Бибиян™©]

Простете невежеството ми, но какво става когато се изтъпят "ножчетата" на електрическата самобръсначка? Мен също ме блазни много идеята да си взема такава, защото ми писна да се чагъртам всяка сутрин, но хубавите май са над 100 лв. пък не върви да дам толкова пари, само за да разбера, че "ел. бръсначката не е за моята брада" . Надявам се ножчетата да се сменят лесно, а не да се сменя бръсначката.
Ян Бибиян, ако си купиш ЕС кажи какво е станало

--------------------
...Through dreams I influence mankind...

Black Adder
Advanced

#470798 - 11.10.2004 19:02 [Re: zmei gorianin]

Ми главата (т.е. ножчетата_решетките) на ротацинните Филипс (тези ножчетата на които се въртят като сенокосачка ) трябва да се сменя на 2 години (според техни данни - for best results) и от време на време (примерно един път в месеца) да се почистват по-основно... но преполагам зависи колко често ги ползваш и колко брада имаш - ако се бръснеш 2-3 пъти в седмицата може да ти изкара и повече години... при по-новите модели на филипс главата просто се измива с чешмяна вода примерно веднъж в седмицата, а при по-старите почистването е по-досадно...

А при тези самобръсначки които са с тънка решетка (мрежичка) и много на брой плоски ножове както съм чувал главата (фолиото т.е.) трябва да се сменя на 6 месеца или най-много година - самите ножчета мисля че не се сменят - но зависи от конструкцията предполагам - затова нещо не ги харесвам тях а пък и те много вибрират - по-подходящи са за жени

По принцип мисля че на филипс ножчетата ще се справят с всякаква брада - тях мога да ги препоръчам много силно - ползвам повече от 2 години такава - с глава Philips Micro Action - сега съжалявам че не дадох малко повече пари да си купя Quadra Action с 2 ножчета вместо MicroAction с 3 (тя моята брада е сравнително малко като площ), или поне Reflex Action - на времето Quadra Action беше най-добрата глава - сега има по-добри. на www.philips.com има повече информация и за мое учудване дори на Български

--------------------

tender™
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #471396 - 12.10.2004 13:45 [Re: Tirtirlin]

Да го пратя, но той и сега е така наточен, че няма в какво да го опаковам - само от силата на тежестта си реже всичко, което се допре до острието му.
А да го пращам без опаковка - ще се нарани някой.

Идеята ти за неконвенционален нож ми харесва - а дали може да се наточи така, че да дели (реже) и атомите, а? Би било супер за локални ловни излети - вместо да палиш огън, замахваш с ножа и половината гора пламва

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Тейко

Регистриран: 30.05.2004
От: Ironforge
    #476300 - 16.10.2004 15:40 [Re: Ян Бибиян™©]

Моля, помогнете, как точно се справяте с барабите. При мен е някак абсурдно - брадата ми една рехава и малко, а пък бараби - бол! С какво е най-добре да ги махна. Не върву да ги обръсна, то е ясно, но пък да ги скубя едно по едно?

--------------------
Patience. Discipline.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 11289

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.