ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
Re: ТВОРЧЕСТВО ВДЪХНОВЕНО ОТ ЕЗОТЕРИКАТА
    #1593634 - 15.01.2007 22:20 [Re: Salve]

В нощи пълнолунни се случват чудеса.
Владее сила необозрима,богинята Луна.

Здравей Салве,
Викка магията ,лунната магия е владеят много малко посветени.
Чудесни стихове.
Поздрави

--------------------
Истината е за всички!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Believer
рекордьор

#1593642 - 15.01.2007 22:26 [Re: Ellia]

Цитат:

Над сънищата твои аз ще бдя,
егида пред ужасните кошмари

Всеки от нас си има свой ангел хранител,
много от нас си имат и муза.
Чудесна изненада, Елия.
Поздравления за стиха.

--------------------
Истината е за всички!

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
Re: Да, обаче...
    #1594131 - 16.01.2007 09:45 [Re: Believer]

Цитат:

Всеки от нас си има свой ангел хранител,

Не само един, а цели двама - бях чел някъде. Само че тези приятели са по-ниско в йерархията от четирите ангела, следящи за изпълнението на кармата, и просто не могат да предпазят подопечния си човек, ако "е писано" да му се случи нещо съдбовно трагично.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Оракул
**

Регистриран: 19.12.2006
    #1597765 - 18.01.2007 14:14 [Re: Believer]

Редактирано от astral10 (18.01.2007 16:02)

Оракул
**

#1609556 - 25.01.2007 09:40 [Re: Believer]

ДУХОВЕ

Има добри, има зли,
но от тях не се плаши.
Но знай, че ако някой ги разлюти,
сън спокоен не ще заспи.

Не ги викай, за щяло и нещяло,
може й да не дойдат в бяло.
Духовете не безпокой,
за да имаш ти покой.

libra

Регистриран: 20.02.2003
Re:Откровението да си Маргарита
    #1609875 - 25.01.2007 13:17 [Re: Оракул]

Беше малко преди полунощ, когато на вратата се позвъни. Обикновено нормалните и разумни хора не отварят вратите си по това време. Не знам какво ме накара да отворя широко вратата. Той стоеше пред мен облечен целият в черно. От главата до петите, както се казва в книгите. Мъж на неопределена възраст, защото никога не съм могла да определям възраст, но видимо изглеждащ на повече от четирийсет. С черна филцова шапка с леко извити краища. В лявата си ръка държеше черно плоско куфарче от тези, в които се носят документи. Когато отворих ме прониза с поглед. Говореше ми нещо. Питаше нещо съвсем обикновено, нещо от сорта ‘живее ли еди кой си тук’. Не помръдвах, устните ми не се движеха, а се чувах как отговарям ‘ не, не живее тук’. Имаше някаква мекота в говора му, някаква плавност в движенията, когато остави куфарчето до краката си и застана с отпуснати ръце срещу мен. Стояхме и се гледахме, а в същото време говорехме сякаш по два начина, с думи и без думи. Нямам представа за времето. Спомням си само как затворих вратата. Странен човек си казах, а може и да не беше човек си помислих. Никога няма да забравя тази нощ. Нямаше как да я забравя. Защото разбрах. Предстоеше Празник. Тогава.
Тогава. Преди повече от четиринайсет години Маргарита стоше далеч от прозореца, прозаично облечена в дънково яке и си мислеше колко е прозаично всичко. Маргаритите нямат деца, но тази имаше и не само имаше, но и днес бе рождения ден на въпросното дете. Защо споменавам този факт? Защото Маргаритите с деца са прецедент. Всеки прецедент си има обяснението. Когато раждаше тя умря, за да се родят заедно с детето. Беше една маргаритка, роди се една Маргарита. Вероятно точно тогава е имало дефицит на Маргарити и ето как се случват прецедентите. Няма нищо случайно на този свят, защото всичко идва от онзи. За радост на хората, които искат празници. Значи, Денят на маргаритката беше специален. Нещо като двоен празник, от тези дни, на които им казват сакрални защото са белязани с някакво необяснимо значение. Обичайно, като за маргаритките, които са едни прости, бели и съвсем обикновени цветенца на този ден тя бе станала рано със зората, за да организира тържеството на празника. Маргаритите са много важни фигури, когато е необходимо да направиш Празник. Точно по това време и точно в този ден в центъра на стаята и далеч от прозореца тя изпита непреодолим копнеж по нещо или по някой, за който или за което знаеше че е навън. Погледна само за да потвърди усещането си. Там беше. От тогава започна да обръща внимание на това, че предусеща събитията. Понякога това я товареше и я правеше нервна, понякога и беше безразлично, понякога тъжно, а понякога я сриваше. Няма милост за Маргаритите, когато всички, които искат Празник се изреждат да целуват коляното им, а белезите от целувките независимо дали са от погнусата и възторга, от омразата и любовта им остават завинаги по човешкото им тяло в което се налага да живеят. Белезите остават. Всеки един Белег е един направен човешки празник. Предназначението на Маргаритите е да правят Празник. Понякога дори не ги питат искат ли да са избранници, понякога това просто се случва. Естествено има и своите предимства. Не им се налага да си включват техниката с дистанционно защото в момента, в който си го помислят тя сама се включва. Не им се налага да ползват каквито и да е съвременни средства за комуникации защото в момента в който си помислят за някой ли нещо то се случва или той се появява. Единственият недостатък е, че живеят в човешко тяло. Човешкото тяло трудно поема товара на белезите, когато правят Празници. Откровението да си Маргарита..
Вървях по улицата в топлия януарския влажен следобед и си мислех колко безполезна съм напоследък. Не, не бях с жълт букет. Просто вървях с мислите си. Мислите ми не бяха жълти, в голяма степен бяха бели с лек нюанс на екрю. Мога да имам всичко което си поискам и не искам нищо, знам отговорите на всички въпроси и това ми носи тъга. ‘Лошо говори това за теб, мойто момиче’ - си казах. ‘Я да се вземеш в ръце, това е само една малка емоционална празнина, която утре няма да я има. Как така си имаш всичко, нищо не искаш и знаеш всички отговори. Не може така. Нарушаваш равновесието’. Така говорейки със себе си, поисках да спре дъжда. Той спря. Понякога се плаша от мен самата. Понякога плаша и другите. Понякога Плаша дори и приелите облика на мъже, които звънят посред нощ на вратата ми до там, че си тръгват узнали, че не това е силата, която прави празника да е Празник.Силата е в Любовта и Смирението.
Маргарита е Тази, която всички мразят защото не могат да я достигнат. Маргарита е Тази, която всички обичат защото не могат без нея. Защото. Всичко в този свят е в двойки. Бяло и черно. Любов и омраза. Смисъл и безмислие. Преобладаването ни дава облика. Временният облик. Всички имаме временен облик. Това което ни е дадено Е Изборът накъде да бъде този временен облик и то е единственото което зависи от нас. Нека направим избор към любовта. Защо пиша това? Останете си хора. Живейте човешкия си живот. Обичайте се. И. Никога не отваряйте вратата когато сте сами, а наближава полунощ. Освен и ако случайно не ви се намира шапка с леко завити краища. Тогава, можете да отворите без страх .Нямате ли шапка, то не отваряйте дори и да ви звънят настоятелно. Не знаете кой може да е от другата страна. Много голяма вероятност има, това да е някоя Маргарита, приела временния облик на приятна жена, която на пръв поглед изглежда на неопределена възраст, а погледа и пронизва. Защото тогава всичките ваши дни ще станат само Празници, а това е нечовешко. Маргарита е извън всичко и всички. Отвъд алфата и омегата. Там където няма Нищо и има Всичко. Там. Останете си хора. Осъзнайте Красотата от всеки миг човешки живот и прозрението, че боговете ви завиждат за това че сте смъртни. Бъдете щастливи от това че сте хора. Обичайте се. Маргаритите не са хора, те само изглеждат. Откровение е.

/следва/

--------------------
Libra

libra

Регистриран: 20.02.2003
Re: Откровението да си Маргарита II
    #1609884 - 25.01.2007 13:21 [Re: libra]

Един свободен поетичен превод

Аз винаги се шегувах

Аз винаги се шегувах, когато светът започваше да плаче
Но тогава не знаех, че се връща за всяка шега, о, не

Аз вече плача, аз плача, а светът започваше да се смее
О, ако можех само да зная че се връща за всяка шега

Молех за милост небето, закрил с длани очите си
докато пропадам от болката, която сам неразумно си причиних

Дребна работа, ще кажете, но в края на краищата аз съм умрял, а светът се върти
О, ако можех само да зная, че се връща за всяка шега

Пробягват пръститe да затворят очите, няма милост небето
докато пропадам от болка, която сам неразумно си причиних

Дребна работа, но в края на краищата аз съм умрял, а светът си се върти
О, ако можех само да зная че се връща за всяка шега.

Никога не се шегувайте, ако нямате шапка с леко завити краища. Понякога шегите се обръщат срещу вас. Защото има някой или нещо, което е извън представите ни и който или което се грижи тази вселена да е в равновесие. За продължи да съществува. Така както има въпроси, чиито отговори са извън нас, нямат обяснение и ни остава само да ги приемем или отречем. Всеки един от нас има своята ценностна система, в която е събрал приоритетите си, точно в този момент, точно в този човешки отрязък от време. Тази ценностна система не е статична и се променя, защото и ние се променяме. Докато хората го разберат е необходимо време. Някои така и не го разбират. Защото Някои така и не се променят.
Едно от Правилата на Маргаритите гласи, че Една Маргарита няма Тяло, тоест има, но то е само защото временно пребивава в него. Тогава онзи Празник, който И е поръчан само с потребление на Тяло се отлага до промяна на ценностната система на потребителя.
Маргаритите не са хора. Маргаритите са извън всяка система. Маргаритите имат свои правила. Те имат своя справедливост, която се движи в унисон с вселенската. За да има Равновесие във Вселената е необходима Любов за един Празник. Желанието със Сила да притежаваш Тяло не води до нищо. Тогава то ще е само едно празно тяло и в него няма да има никой.
Тогава. Started a Joke. Изпращаше я на всички, които имаха нужда да разберат, че за да има Равновесие е необходимо да има и Любов. Никой не е Съвършен, защото ако е, то светът би изгубил смисъла заради който е бил създаден. А смисълът на този човешки свят е именно Стремежа. Как се култивира Любов в човечеството. Първата стъпка е Милосърдието. Направи първата стъпка човеко. Осъзнай Стремежа. Бъди милосърден, култивирай любов у себе си и чак тогава искай Празник с Тяло.
Вървях по улицата в пролетния януарския следобед, когато видях възрастната жена. Падна докато излизаше от аптеката. Няколко случайни човека, които в този момент се намираха на това място и в това време едновременно с нея, я подминаха. За това пък спря една кола. От колата излезе случаен мъж. Старицата освен че беше едра, беше уплашена и отпусната, поради което тежеше доста. Страхът тежи. От падането очилата и бастуна и бяха отхвърчали на метър от нея. Както и здравната и книжка. Прибрах нещата от улицата с дясната си ръка, а с лявата подхванах тялото на старицата. Тежеше. Тогава. От другата страна я прихвана онзи случаен мъж, който излезе от спрялата кола. Защото една кола която се движеше спря, когато видя че някой пада. Вдигнахме я и внимателно и бавно стигнахме до пейката. Странно, винаги, когато имам нужда от пейка, за да поставя някой върху нея, тя се появява. Бабката седна, сложих в ръцете и бастуна, очилата и здравната книжка и казах - ‘ Сега Всичко е наред, случват се и такива работи, случва се да падне някой, спокойно, ще премине, всичко е наред, сега ще си починете малко и пак ще продължите’- всъщност Думите, които казвах нямаха никакво значение. Важен бе звукът, с който казвах това. Възрастната жена се успокои, благодари и аз си тръгнах.
Звукът на Гласът на една Маргарита Е Специалният Глас за Паднали и Травмирани Хора, които тежат от Страх. С такъв глас Маргарита успокоява до приспиване. С такъв глас дава сигурност и спокойствие.
Маргаритите могат да събират Случайностите в Събитие.
Една възрастна едра жена случайно падна. Хората, които в този момент случайно вървяха редом с нея я подминаха без да я вдигнат. Една случайна кола спря защото я видя как падна. Един случаен мъж излезе за да и помогне. Няколко случайности се събраха на едно място за да направят събитието. Събитието.
Събитието, което е проверка за Милосърдието.
Това да вдигнеш някой или нещо е Милосърдие, а това дали след това той ще се задържи изправен или ще падне отново Го решава Вселената. Маргаритите могат само да събират случайностите в Събитие. Могат само да вдигнат и успокояват. Маргаритите са само до някъде. Останалото решава Вселената.
Защо пиша това? Заради човешките взаимоотношения, заради това, че сме за твърде малко човешко време на тази земя и не си струва да го пропиляваме в омраза, безразличие и неистово искане за потребление без любов. Любовта е в основата на всичко. Първата стъпка към нея е Милосърдието. Направи тази стъпка, човеко, ти който четеш това. Направи я. Тогава Вселената ще те приветства. Тогава ти ще познаеш Любовта. Тогава ти вече ще си преминал на друго ниво и ще си с една крачка по близо до Откровението. Хармонията. Хармонията е най – висшата степен, която може да се постигне от човек. Хармонията е, когато ти самия си Любов. Тогава сияеш. Тогава една Маргарита ще се преклони пред теб и ще направи твоя празник да бъде Празник.

край

--------------------
Libra

ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
Re:Прокълнат
    #1634606 - 13.02.2007 13:55 [Re: libra]

Пий страннико незнаен,
изпий до дъно гнева на Дионис!
Във виното за теб забрава няма,
магьосница те с клетва прокълна.

Пий страннико коварен,
на жрицата отхвърлил любовта,
нежна роза стъпка във калта,
забрави,че бодли си има тя.

Пий страннико,търси забрава.
Огнен кръг във дън гори пламти...
Luna mater, mater aurae!
Глас яростен пеан свещен реди.

Пий страннико ,дави съдбата!
Gaia mater, mater silvae!
Очите с яден плам горят .
Гневни устни ,трескаво мълвят.

Пий страннико ,до дъно!
Aquae mater, mater vitae!
Пламък към небето полетя,
събуди гнева на боговете тя.

Пий страннико и слушай.
звъна пронизващ на тимпани,
смеха и танца боен на менади,
на страшните Еринии песента.

Пий страннико ,чашата до дъно ,
сънувай поля покрити с асфодел.
Сънувай ромона сребрист на Лета ,
знай,само там забравата стои.

Пий страннико незнаен,
изпий до дъно страшната съдба.
наказва всеки що ръката и отхвърли,
родената от пяна щерка на Уран.

Пий страннико, безумен,
дири утеха в чашата бездънна.
Разкъсаната роза във калта
просветва с ледено сияние.

Пий страннико,дави вината,
ухание на скръб витае в мрака.
Stat rosa pristina nomine!
А беше толкова красива тя..

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

Оракул
**

Re:Прокълнат
    #1636481 - 14.02.2007 19:20 [Re: Ellia]

В сънищата ми идват,
образи–мътни, неясни.
Образите прииждат,
стават по-светли и ясни.

Може би, са на хора,
някога живяли.
Идват те от астрала,
толкова истински, реални.

Сред тези ликове добри,
на хора, отдавна живяли,
виждам светлина в съня си,
тръгват по пътя си.

Живеят отново там,
живот от другата страна,
където никой не е сам,
в друг свят.

Believer
рекордьор

МЕТАМОРФОЗА
    #1652266 - 27.02.2007 22:15 [Re: Оракул]

МЕТАМОРФОЗА

За да можеш днес
Да почустваш и
Да разбереш
Това ,което
Никой
Никога
Не би могъл
Да ти каже
Трябва да си готов
Да заживееш
Мечтите си…
А за това ще е нужна
Цялата смелост,
На която си способен.
Само смелите
Умеят да мечтаят,а
Само най- смелите
Превръщат
Мечтите си в желания…*

--------------------
Истината е за всички!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 23065

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.