ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
tanariil
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
Re: магия
    #119328 - 20.09.2003 16:58 [Re: Светозар*]

аааа, не!!! сериозно възразявам - никаде не съм се пекла!!!
и докато за черната магия пи666ат не такива като мен, а такива като теб... скоро никой нищо няма да разбере от нея и не само, ами и най-пряко ще се разпространяват заблуди (в стил описваме си един луд по на666 вкус и заявяваме, че черните магове са именно това и ни666то друго, пък я да му мислят онея черни магове, които не се вписват във фантазията ни, ама ха, че и смеят да се оплакват и наглост вадят, да твърдят, че белосветлата представа за тях им е тъпа)...
та... иска666 да бъде666 по-знае666т от черните магове какво е черната магия? е, не може666, затова по-добре поне не ги разсмивай.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tanariil
архидемон
**

#119330 - 20.09.2003 17:01 [Re: Death]

оооооооооо, яко!!!

libra

Регистриран: 20.02.2003
    #119361 - 20.09.2003 18:37 [Re: Death]

Е, не съм се смяла така неистово напоследък!!!!!!

--------------------
Libra

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
Re: магия ДА НЕ СЕ ЧЕТЕ ОТ ТАНАРИИЛ!!! МОЖЕ ДА СЕ РАЗСТРОИ!
    #119370 - 20.09.2003 19:52 [Re: tanariil]

Цитат:

ами и най-пряко ще се разпространяват заблуди (в стил описваме си един луд по на666 вкус и заявяваме, че черните магове са именно това и ни666то друго

Сакън! Моята класификация е чисто теоретизиране на семантична основа. Т.е. изхождане от значенията на думите без никакво позоваване на конкретни индивиди. Пък ако някой, който не е добре със семантиката и повтаря заучени клишета, ми се смее, то си е негово право. Аз не натрапвам възгледите си на никого.
Значи по показателя цел (мотив) на практикуващия магия я разделям на бяла, сива и черна.
Черна магия се прави, за да се навреди на някого - без значение дали за това се вземат пари, или не.
Сива магия се прави, за да се помогне на някого, но при това или се вземат пари, или се отнема от трети човек, който си заслужава късмета в дадената област повече от обекта на магическото въздействие. Тук включвам и това, което магьосникът прави за свое собствено облагодетелстване.
Бяла магия се прави, също като сивата, за да се помогне на някого, но при това нито се вземат пари, нито се отнема нещо от трети лица.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

tanariil
архидемон
**

Re: магия ДА НЕ СЕ ЧЕТЕ ОТ ТАНАРИИЛ!!! МОЖЕ ДА СЕ РАЗСТРОИ!
    #119576 - 21.09.2003 14:21 [Re: Светозар*]

да, тази класификация е белосветла. писана е от белосветли образи и това, че я повтаря666 я утвърждава, независимо, че почти няма черен маг, който да не и се изсмее.
Цитат:

Аз не натрапвам възгледите си на никого.

не казвям, че ги натрапва666. не се налага да го прави666. ти просто преповтаря666 познатата белосветла песен и с това утвърждава666 познатата заблуда. по теб и други 666те повторят съ666ото... примерче:
амиии - "Черна магия се прави, за да се навреди на някого - без значение дали за това се вземат пари, или не." ето ти една белосветла измислица.

tanariil
архидемон
**

светли МОЖЕ ДА СЕ РАЗСТРОИ!
    #119583 - 21.09.2003 14:48 [Re: tanariil]

Цитат:

Черна магия се прави, за да се навреди на някого

не гледа666 от страни. не осмисля666.
виж вестниците. врачки развалят 40 вида черни магии и вадът негатив. ако това не ти подсказва в чий интерес са такива приказки, значи не ми разправяй, че не си наивен.

Светозар*
звездоброец-езотерик

Re: Няма такава вероятност
    #119602 - 21.09.2003 15:46 [Re: tanariil]

Няма опасност да се разстроя - не съм искал като тебе някой да ми спести нещо. Освен това не преповтарям, а давам собствена класификация. Някъде из вестникарските обяви да се споменава нещо за сива магия? Въпросните врачки се рекламират с "правя бяла магия за обич и късмет". А колко е бяла, се вижда от сумите, които вземат. Да не говорим, че едва ли имат представа за равновесието в космоса и евентуалното му нарушаване. Като стана въпрос за развалянето на магии, пак по пътя на логиката и семантиката може да се заключи, че развалянето на черна магия е всъщност акт на бяла (или сива), и обратно: развалянето на бяла магия е акт на черна. При сивата положението е по-сложно и там трябва да се преценява във всеки отделен случай какво точно е постигнато.
ПП Някога да съм ти разправял, че не съм наивен?

--------------------
Езотеричен, поетичен,

tanariil
архидемон
**

Re
    #119622 - 21.09.2003 16:54 [Re: Светозар*]

ох, наистина си наивен. не обсъждаме да си разправял или не това. а че си.
разликата между изтрещялата за пари менте врачка и белосветлика е само, че единият пи666е по-украсено с тъпи изводи за онова, с което врачката-менте си плаши клиентите, за да им прибере паричките.

нека аз създам сюжет (понеже е лесно, а и не бягам като теб от подобно нещо).
пена попрочела тук и там у книгите, че като напраи червен конец и пера и пооклепа комшииската врата на мара и оная чи има напраена черна магия.
и го праи. щото така пише, пък тя си е башка дзвер и верва.
мара и тя баш си верва (мноу важен момент, щото ако не верва и магията нема да стане, уверявам те - и не си мисли за белосветлите версии на случилото се, друго е в реалността).
мара отдава каквото и лошо да и се случи, на това, че и е направена черна магия. може в средата на януари сина и да хване грип - нормално за сезона - но тя да си науми, че за всичко е виновна черна магия, е така, щото пропагандата и е разбила здравия разум.
и да почне да обикаля врачки. вгледай се пак по вестниците, най-тъпият "врачка" си е най-показен за чове666ка наивност, но аз съм виждала и по-сериозни весници да пишат глупави изповеди - един му се строшила колата, заради направена черна магия, друг бил в болница, щото черната магия била за смърт, трети му гръмнал тв-то, който бил от времето на динозаврите, но и това е от черна магия.
така че мара вече на обикновените битови злополуки вече придава друга окраска. често зад такива черни магии не стои нищо - дори дзвера пена я нема. е така - суеверие и пропаганда има само и въображението на потърпевсшия.
а "твоята" класификация мога да ти я покажа под формата на изрезка от вестник.
белосветли измишлиотини, които се пи666ат от хора, на които не им стига акъла да обяснят рационално какво става с голяма част от хората (99% от тях всъщност), които идват с оплаквания от странно естество.
Черният маг, особено ако е сатанист, използва силите си САМО И ЕДИНСТВЕНО ПРИ САМОЗАЩИТА. И крайният резултат светли, е не просто да се скара мара с мърлявия си мъж, да и се срине неумело водения бизнес или подобно. крайният резултат е СМЪРТ! БЪРЗА И НЕИЗБЕЖИМА. няма време за реакция, няма време за оплакване. няма моткане и тоткатне. ясна ли съм?

и затова черна магия с цел навреждане се прави толкова рядко, колкото изобщо може666 да си представи666. как си представя666 мара да успее да навреди на черен маг? става въпрос истинки, на измислен и баба може. а иначе черен маг пък направо ще прерита да я съсипва, да знае666.

казах ти вече - черната магия си има други цели и е доста анти антропоморфично насочена. в нея няма интерес към хората, такъв, какъвто белосветлите си го представяте.
хората са източник на начин за лично усъвър666енстване, защото който не се учи от чуждите грешки е глупак. но от тук натам - каквото си чувал от белосветлите е простотия, независимо колко разумно ти звучи.

Death
piru

Регистриран: 10.03.2003
От: helvetti
    #119650 - 21.09.2003 18:26 [Re: tanariil]

emi iskat magiq eto im magiq

--------------------
Feed his twisted nature.It is sickening to see dreams die

Светозар*
звездоброец-езотерик

Re: Още малко за дефинициите
    #119858 - 22.09.2003 12:18 [Re: tanariil]

Цитат:

казах ти вече - черната магия си има други цели и е доста анти антропоморфично насочена. в нея няма интерес към хората, такъв, какъвто белосветлите си го представяте.

Това беше още едно потвърждение на извода ми, че черните магьосници са много зле със семантиката. Значи за поне няколко века сред тях не се е намерил някой достатъчно грамотен, който да измисли и наложи подходящ термин за това, което правят. Ами и досега използват неадекватния "черна магия", който предизвиква у незапознатия асоциация за зловредно въздействие. Е, ти сега имаш възможност да влезеш в историята с въвеждане (или поне предлагане) на точна формулировка.

Историята за Пена и Мара никак не ми прилича на интересен сюжет за малък разказ, още по-малко с неочакван край. Освен ако накрая някой не светва на невежите стринки (Мара е още и психически лабилна), че ако човек е достатъчно силен като характер и достатъчно почтен, никаква черна магия (или отрицателно енергийно въздействие, ако предпочиташ) не може да го засегне.

Цитат:

Черният маг, особено ако е сатанист, използва силите си САМО И ЕДИНСТВЕНО ПРИ САМОЗАЩИТА.

Яаа, каква трансмутация били претърпели сатанистите! Щото в статията на Ейдриън Севидж (Adrian Savage) за хаотичната магия прочетох следното (помествам и оригиналния текст, за да не кажеш, че съм го превел тенденциозно неправилно):
"Той (сатанистът) проповядва алчност вместо благотворителност, отмъщаване вместо опрощаване. Също както християнинът гледа на Христос като на личен спасител, който ще възнагради цял живот на сервилно лишаване с вечна наслада след смъртта, сатанистът вижда дявола - когото, между другото, християнинът идентифицира като врага на божествения ред, въплътен хаос - като личен спасител, който ще го възнагради със земна власт и богатства за изнасилването на жената на съседа му.
He extols greed instead of charity, revenge instead of forgiveness. Just as the Christian views Christ as a personal savior who will reward a lifetime of servile deprivation with an eternity of bliss after death, the Satanist sees the Devil - whom, by the way, the Christian identifies as the enemy of divine order, Chaos Incarnate - as a personal savior who will reward him with earthly power and riches for raping his neighbor's wife."
При това авторът привежда приличен списък от литература:
Grimoire of Chaos Magick, by Julian Wilde
Book of Results, by Ray Sherwin
Theatre of Magick, by Ray Sherwin
Collected Works of Austin Osman Spare
Cardinal Rites of Chaos, by the Circle of Chaos
Real Magick, by Isaac Bonewitz

Излиза, че сатанистите от злодеи са се превърнали в агънца! Само не разбрах кога точно е станало това велико преобразяване?!

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 4 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8252

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.