ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Анонимен
Нерегистриран

магия
    #117896 - 17.09.2003 14:26

Здравейте на всички.
Имам огромен проблем!Някой от вас чувал ли е знае ли каде или кого да попитам за черна магия?Как се прави,как се разваля и такива разни вапроси.Савсем сериозно питам!Моля ви,не ми се смейте!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
olsonufvaorsagi
priest from hell
**

Регистриран: 18.08.2003
От: grave Hell of Supernals,Triple...
Re: магия
    #118041 - 17.09.2003 17:52 [Re: Анонимен]

Pitai Tanariil tia e 4eren Mag!!!

--------------------
SATORAREPOTENETOPERAROTAS

Death
piru

Регистриран: 10.03.2003
От: helvetti
    #118074 - 17.09.2003 19:17 [Re: olsonufvaorsagi]

da pitai q moje i da ti kade nekoq polezna magiq s/u olsonufvaorsagi-tovci i kak se razvalq magiqta im za oligofreniq i hristiqnska zabludenost

--------------------
Feed his twisted nature.It is sickening to see dreams die

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #118085 - 17.09.2003 19:48 [Re: olsonufvaorsagi]

Ако Танариил или някой друг, който нарича себе си черен маг или сатанист, помогне на човека, като развали евентуално направената му черна магия, това ще бъде ли акт на такъв вид магия? Скоро ще дам моя собствена класификация на магията според целта на практикуващия я, пък да видим кой от магьосниците като какъв ще се познае.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

tanariil
архидемон
**

Регистриран: 07.09.2002
От: някъде там...
    #118114 - 17.09.2003 21:10 [Re: Светозар*]

опази очите ми от подобно подробностите за това не666то - от сега знам какво ще е и хич ни искам да видя и подробностите.

tanariil
архидемон
**

#118115 - 17.09.2003 21:13 [Re: olsonufvaorsagi]

е, ми теб ли да питат я... току виж са ти се привидяли червени вълнени конци и перу666ина като основен метод за правене на 4ерна магия и сол и светена вода за разваляне...
християнщини... нема отръвка, права е Death...

Анонимен
Нерегистриран

#118234 - 18.09.2003 09:14 [Re: tanariil]

Ясно!Май не можете да ми помогнете.

tanariil
архидемон
**

#118317 - 18.09.2003 10:50 [Re: Анонимен]

естествено, 4е не мога.

Светозар*
звездоброец-езотерик

#118537 - 18.09.2003 16:20 [Re: tanariil]

Няма как да не знаеш предварително - едно, че си печена екстрасенска, и второ, че вече сме говорили по този въпрос. Тогава пропуснах да ти възразя, че наистина няма добро и лошо, бяло и черно, и прочие противоположности, но... само от определено ниво нагоре. А тук, на земята такава поляризация има, и се налага да се съобразяваме с общоприетите морални норми. Така че все пак ще дам класификацията си - за сведение на другите магьосници и на всички, които се интересуват от тези неща. Но за да не се сбъркаш да погледнеш постинга и да се обремениш психически, ще напиша в заглавието му: ДА НЕ СЕ ЧЕТЕ ОТ ТАНАРИИЛ!

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Death
piru

#119321 - 20.09.2003 16:51 [Re: Анонимен]

az moga da ti pomogna ima edna mnogo drevna magiq...........No parvo naistina trqbva da znae6 dali iska6 da q izpolzva6 tq e mnogo opasna i mnogo ...4erna! tova e edno zaklinanie (vsa6tnost v pove4eto vreme se deistva )zna4i ako iska6 naistina da izpla6i6 ili da ubie6(ili zadu6i6) nekoi 6te trebva da pribegne6 do tazi zagada4na i opasna magiq........................no parvo trebva da te predupredq 4e naistina e mnogo opasna i sled neq trebva da se postarae6 da opravi6 vsi4ki barkotii i taka magiqta po svoqta sa6tnost e prosta no mnogo efikasna:Parvo:Trebva da izqde6 malko ot "svetkavi4nata hrana,koqto 6te spomena sled malko)I zqjda6 okolo edna 4iniq i poluvina sled tova iz4akva6 (ako si hristiqnin 4aka6 7 ili 17 minuti i nabelqzva6 jertvata si,ako pak ne si koga ti padne )Sled tova hva6ta6 plamaka (koito moje da bade zapalka,fakla(malko po opasno e s fakla )ili kibrit(stava po bavno)taka 4e za predpo4itane e zapalkata !Kogato si nabelqzal jertvata obra6ta6 se s grab kam nego no trebv ada si pone 1 metar do nego(dori i da si hristiqnin i 3 metra ne pomagat taka 4e se primiri 6te trebva tozi pat 4isloto da e 1 )hva6ta6 zapalkata i q slaga6 otzad do garba ti platno............sled tova svetkavi4ko se navejdat i si po4va6 da si misli6 (ako si hristiqnin trebva da si pomisli6 za ne6to neredno koeto si napravil naprimer......... ..............4e ne si izmil zabite ili ne6to takova,ako ne si vqrva6t 6te ti e po lesno )i taka kogato ve4e se izduva6 i po4va6 da izdi6a6(bukvalno) ot otzad zapalva6 zapalkata i magiqta stava efekta e siguren ako si hapnal pove4e ot 'svetkavi4nata hrana..............t.e. Bob

--------------------

tanariil
архидемон
**

#119328 - 20.09.2003 16:58 [Re: Светозар*]

аааа, не!!! сериозно възразявам - никаде не съм се пекла!!!
и докато за черната магия пи666ат не такива като мен, а такива като теб... скоро никой нищо няма да разбере от нея и не само, ами и най-пряко ще се разпространяват заблуди (в стил описваме си един луд по на666 вкус и заявяваме, че черните магове са именно това и ни666то друго, пък я да му мислят онея черни магове, които не се вписват във фантазията ни, ама ха, че и смеят да се оплакват и наглост вадят, да твърдят, че белосветлата представа за тях им е тъпа)...
та... иска666 да бъде666 по-знае666т от черните магове какво е черната магия? е, не може666, затова по-добре поне не ги разсмивай.

tanariil
архидемон
**

#119330 - 20.09.2003 17:01 [Re: Death]

оооооооооо, яко!!!

libra

Регистриран: 20.02.2003
    #119361 - 20.09.2003 18:37 [Re: Death]

Е, не съм се смяла така неистово напоследък!!!!!!

--------------------
Libra

Светозар*
звездоброец-езотерик

Re: магия ДА НЕ СЕ ЧЕТЕ ОТ ТАНАРИИЛ!!! МОЖЕ ДА СЕ РАЗСТРОИ!
    #119370 - 20.09.2003 19:52 [Re: tanariil]

Цитат:

ами и най-пряко ще се разпространяват заблуди (в стил описваме си един луд по на666 вкус и заявяваме, че черните магове са именно това и ни666то друго

Сакън! Моята класификация е чисто теоретизиране на семантична основа. Т.е. изхождане от значенията на думите без никакво позоваване на конкретни индивиди. Пък ако някой, който не е добре със семантиката и повтаря заучени клишета, ми се смее, то си е негово право. Аз не натрапвам възгледите си на никого.
Значи по показателя цел (мотив) на практикуващия магия я разделям на бяла, сива и черна.
Черна магия се прави, за да се навреди на някого - без значение дали за това се вземат пари, или не.
Сива магия се прави, за да се помогне на някого, но при това или се вземат пари, или се отнема от трети човек, който си заслужава късмета в дадената област повече от обекта на магическото въздействие. Тук включвам и това, което магьосникът прави за свое собствено облагодетелстване.
Бяла магия се прави, също като сивата, за да се помогне на някого, но при това нито се вземат пари, нито се отнема нещо от трети лица.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

tanariil
архидемон
**

#119576 - 21.09.2003 14:21 [Re: Светозар*]

да, тази класификация е белосветла. писана е от белосветли образи и това, че я повтаря666 я утвърждава, независимо, че почти няма черен маг, който да не и се изсмее.
Цитат:

Аз не натрапвам възгледите си на никого.

не казвям, че ги натрапва666. не се налага да го прави666. ти просто преповтаря666 познатата белосветла песен и с това утвърждава666 познатата заблуда. по теб и други 666те повторят съ666ото... примерче:
амиии - "Черна магия се прави, за да се навреди на някого - без значение дали за това се вземат пари, или не." ето ти една белосветла измислица.

tanariil
архидемон
**

светли МОЖЕ ДА СЕ РАЗСТРОИ!
    #119583 - 21.09.2003 14:48 [Re: tanariil]

Цитат:

Черна магия се прави, за да се навреди на някого

не гледа666 от страни. не осмисля666.
виж вестниците. врачки развалят 40 вида черни магии и вадът негатив. ако това не ти подсказва в чий интерес са такива приказки, значи не ми разправяй, че не си наивен.

Светозар*
звездоброец-езотерик

Re: Няма такава вероятност
    #119602 - 21.09.2003 15:46 [Re: tanariil]

Няма опасност да се разстроя - не съм искал като тебе някой да ми спести нещо. Освен това не преповтарям, а давам собствена класификация. Някъде из вестникарските обяви да се споменава нещо за сива магия? Въпросните врачки се рекламират с "правя бяла магия за обич и късмет". А колко е бяла, се вижда от сумите, които вземат. Да не говорим, че едва ли имат представа за равновесието в космоса и евентуалното му нарушаване. Като стана въпрос за развалянето на магии, пак по пътя на логиката и семантиката може да се заключи, че развалянето на черна магия е всъщност акт на бяла (или сива), и обратно: развалянето на бяла магия е акт на черна. При сивата положението е по-сложно и там трябва да се преценява във всеки отделен случай какво точно е постигнато.
ПП Някога да съм ти разправял, че не съм наивен?

--------------------
Езотеричен, поетичен,

tanariil
архидемон
**

Re
    #119622 - 21.09.2003 16:54 [Re: Светозар*]

ох, наистина си наивен. не обсъждаме да си разправял или не това. а че си.
разликата между изтрещялата за пари менте врачка и белосветлика е само, че единият пи666е по-украсено с тъпи изводи за онова, с което врачката-менте си плаши клиентите, за да им прибере паричките.

нека аз създам сюжет (понеже е лесно, а и не бягам като теб от подобно нещо).
пена попрочела тук и там у книгите, че като напраи червен конец и пера и пооклепа комшииската врата на мара и оная чи има напраена черна магия.
и го праи. щото така пише, пък тя си е башка дзвер и верва.
мара и тя баш си верва (мноу важен момент, щото ако не верва и магията нема да стане, уверявам те - и не си мисли за белосветлите версии на случилото се, друго е в реалността).
мара отдава каквото и лошо да и се случи, на това, че и е направена черна магия. може в средата на януари сина и да хване грип - нормално за сезона - но тя да си науми, че за всичко е виновна черна магия, е така, щото пропагандата и е разбила здравия разум.
и да почне да обикаля врачки. вгледай се пак по вестниците, най-тъпият "врачка" си е най-показен за чове666ка наивност, но аз съм виждала и по-сериозни весници да пишат глупави изповеди - един му се строшила колата, заради направена черна магия, друг бил в болница, щото черната магия била за смърт, трети му гръмнал тв-то, който бил от времето на динозаврите, но и това е от черна магия.
така че мара вече на обикновените битови злополуки вече придава друга окраска. често зад такива черни магии не стои нищо - дори дзвера пена я нема. е така - суеверие и пропаганда има само и въображението на потърпевсшия.
а "твоята" класификация мога да ти я покажа под формата на изрезка от вестник.
белосветли измишлиотини, които се пи666ат от хора, на които не им стига акъла да обяснят рационално какво става с голяма част от хората (99% от тях всъщност), които идват с оплаквания от странно естество.
Черният маг, особено ако е сатанист, използва силите си САМО И ЕДИНСТВЕНО ПРИ САМОЗАЩИТА. И крайният резултат светли, е не просто да се скара мара с мърлявия си мъж, да и се срине неумело водения бизнес или подобно. крайният резултат е СМЪРТ! БЪРЗА И НЕИЗБЕЖИМА. няма време за реакция, няма време за оплакване. няма моткане и тоткатне. ясна ли съм?

и затова черна магия с цел навреждане се прави толкова рядко, колкото изобщо може666 да си представи666. как си представя666 мара да успее да навреди на черен маг? става въпрос истинки, на измислен и баба може. а иначе черен маг пък направо ще прерита да я съсипва, да знае666.

казах ти вече - черната магия си има други цели и е доста анти антропоморфично насочена. в нея няма интерес към хората, такъв, какъвто белосветлите си го представяте.
хората са източник на начин за лично усъвър666енстване, защото който не се учи от чуждите грешки е глупак. но от тук натам - каквото си чувал от белосветлите е простотия, независимо колко разумно ти звучи.

Death
piru

#119650 - 21.09.2003 18:26 [Re: tanariil]

emi iskat magiq eto im magiq

--------------------

Светозар*
звездоброец-езотерик

Re: Още малко за дефинициите
    #119858 - 22.09.2003 12:18 [Re: tanariil]

Цитат:

казах ти вече - черната магия си има други цели и е доста анти антропоморфично насочена. в нея няма интерес към хората, такъв, какъвто белосветлите си го представяте.

Това беше още едно потвърждение на извода ми, че черните магьосници са много зле със семантиката. Значи за поне няколко века сред тях не се е намерил някой достатъчно грамотен, който да измисли и наложи подходящ термин за това, което правят. Ами и досега използват неадекватния "черна магия", който предизвиква у незапознатия асоциация за зловредно въздействие. Е, ти сега имаш възможност да влезеш в историята с въвеждане (или поне предлагане) на точна формулировка.

Историята за Пена и Мара никак не ми прилича на интересен сюжет за малък разказ, още по-малко с неочакван край. Освен ако накрая някой не светва на невежите стринки (Мара е още и психически лабилна), че ако човек е достатъчно силен като характер и достатъчно почтен, никаква черна магия (или отрицателно енергийно въздействие, ако предпочиташ) не може да го засегне.

Цитат:

Черният маг, особено ако е сатанист, използва силите си САМО И ЕДИНСТВЕНО ПРИ САМОЗАЩИТА.

Яаа, каква трансмутация били претърпели сатанистите! Щото в статията на Ейдриън Севидж (Adrian Savage) за хаотичната магия прочетох следното (помествам и оригиналния текст, за да не кажеш, че съм го превел тенденциозно неправилно):
"Той (сатанистът) проповядва алчност вместо благотворителност, отмъщаване вместо опрощаване. Също както християнинът гледа на Христос като на личен спасител, който ще възнагради цял живот на сервилно лишаване с вечна наслада след смъртта, сатанистът вижда дявола - когото, между другото, християнинът идентифицира като врага на божествения ред, въплътен хаос - като личен спасител, който ще го възнагради със земна власт и богатства за изнасилването на жената на съседа му.
He extols greed instead of charity, revenge instead of forgiveness. Just as the Christian views Christ as a personal savior who will reward a lifetime of servile deprivation with an eternity of bliss after death, the Satanist sees the Devil - whom, by the way, the Christian identifies as the enemy of divine order, Chaos Incarnate - as a personal savior who will reward him with earthly power and riches for raping his neighbor's wife."
При това авторът привежда приличен списък от литература:
Grimoire of Chaos Magick, by Julian Wilde
Book of Results, by Ray Sherwin
Theatre of Magick, by Ray Sherwin
Collected Works of Austin Osman Spare
Cardinal Rites of Chaos, by the Circle of Chaos
Real Magick, by Isaac Bonewitz

Излиза, че сатанистите от злодеи са се превърнали в агънца! Само не разбрах кога точно е станало това велико преобразяване?!

--------------------
Езотеричен, поетичен,

tanariil
архидемон
**

#119945 - 22.09.2003 15:03 [Re: Светозар*]

и аз не разбирам много не666та.

например кой аджеба е тоя Ейдриън Севидж и от 666то аджеба е ре666ил, 4е не666то разбира по въпросите на сатанизма. не за друго, но в сатанинската библия на ла вей, която въпросният Ейдриън Севидж явно не е 4ел, не пи666е ни666то такова и това прави написаното от съ666тия Ейдриън Севидж смехотворно по тази линия. освен ако разбира се не е писал за дяволопоклонници=християни, но едва ли - няма никакви признаци съ666тият да слага разлика:

първо - между отделните видове сатанизъм (явно страда от илюзията, 4е вси4ки сатанисти са с убийствено еднакви възгледи, което не е вярно дори и само за666тото съ666тествуват купи666та сатанински църкви и о666те толкова сатанисти, които не признават нито една от тях) и между дяволопоклонни4еството=християнтво.

второ - 100% от сатанистите не признават за възможен акта на опро666тение, за666тото не признават молитвата, а не за666тото се диктува отмъ666тение вместо про666ка, както твърди Ейдриън Севидж.

трето - една от сатанинските "заповеди" е никога да не се извър666ват безсмислени актове на насилие, както сре666ту хора, така и сре666ту животни (за животните е позволено, ако 666те ги яде666 след това, само тогава да ги убива666). Ейдриън Севидж явно не го знае това.

4етвърто - дяволът е християнска измислица, с която църквата си пла666и стадото. в него вярват дяволопоклонниците, а те са онова не666то, което сатанистите приравняват с християни, за666тото доктрината им е изцяло писана от белосветли идиоти. За сатаниста няма дявол, НИЕ САМИ СМЕ ДЯВОЛА. ВСЕКИ ЕДИН ОТ НАС НАРИ4А СЕБЕ СИ САТАНА, И ИЗ АLL.BG ПОНЕ 10ТИНА САТАНИСТИ СА ГО ПРАВИЛИ. ако не вярва666, 666те ти направя извадка по мнения, теми и дати.

цитирам из собствения ми форум мнение на сатанист по въпроса за това кои са сатанисти всъ666тност, дано да схване666 подигравката и сарказъма, ръсени по адрес на дяволопоклонничеството:
Цитат:

Дали сатанист е онзи,който пелтечи всекидневно някакви смешни заклинания и "магически" думички,като се замолъгва,че твори нещо значимо ,или може би да си сатанист съвсем не означава да вършиш подобни смехории?
писано от DarkElf до Самаел

излиза 4е белосветлите идиоти се преписват един друг и това ги прави сме666ни. може би бих ги уважавала пове4е, ако преди да напи666ат някоя глупост видят поне един истински сатанист и побеседват с него... но... о666те не съм видяла такъв. и скоро няма да видя. белосветлите са прекалено влюбени в собствените си измислици, за да си губят времето да проверят дали написаното от тях не разсмива онези, до които се отнася.

tanariil
архидемон
**

#119948 - 22.09.2003 15:08 [Re: Death]

похвално маг Death
прекрасна магия, най-черната възможна, която е и най-опасната възможна и най-действа666тата такава!!!

Светозар*
звездоброец-езотерик

#119949 - 22.09.2003 15:23 [Re: tanariil]

Въпросният материал се намира на следния адрес: http://www.chaosmatrix.org/library/chaos_all.php. А според теб има ли и чернотъмни идиоти, или там всички са от гений нагоре?

--------------------
Езотеричен, поетичен,

tanariil
архидемон
**

#119953 - 22.09.2003 15:28 [Re: Светозар*]

страни4ката отказва да се зареди.
ооо, да. има и 4ернотъмни идиоти - нари4ат се дяволопоклонници. и се третират като християни - обиждат се, псуват се и се бъзикат по съ666тия на4ин, по който и християните. доктрината им е писана от християни и/ или от белосветли идиоти и затова и отно666ението към тях е такова.

tanariil
архидемон
**

#119955 - 22.09.2003 15:41 [Re: Светозар*]

дяволопоклонници са такива като образа пена. а мара е типи4ният слу4ай на суеверен човек. нейната суеверна съ666тност не винаги се вижда, особено пък от нея самата.

пове4е не ми се "творе666е" щото връзката бе666е ужасна и след като веднъж унищожи написаното от мен разказче за мара и пена и ме накара да го пи666а втори път, определено втория път бе666е по-тъпото списване. а и в www.truden.com ми направи този номер няколко пъти и то на материи и теми къде къде по сухарски и ми бе666е ликвидирано всякакво желание за оригиналност.

tanariil
архидемон
**

#119957 - 22.09.2003 15:51 [Re: Светозар*]

има и други 4ернотъмни идиоти - онези, които не мислят. но до тях не сме стигнали все о666те. рано ти е и не мо666е666 да ги разли4и666 нито като вид, нито за666то са такива. сега само откриваме белосветлите идиоти... но кой знае, някой ден 666те си говорим и 4ернотъмните такива...
поздрави.

Death
piru

#120011 - 22.09.2003 19:08 [Re: tanariil]

Merci mnogo za pozdrava Mag Tanariil Kakto ve4e razbraha vsi4ki saforumci mogat da raz4itat na nas za mnooooogo 4erni magii

--------------------

olsonufvaorsagi
priest from hell
**

Регистриран: 18.08.2003
От: grave Hell of Supernals,Triple...
    #120143 - 23.09.2003 00:21 [Re: Death]

i razbira se na brat-olsonuf.....za napravenite 4erni magick!!!

--------------------
SATORAREPOTENETOPERAROTAS

tanariil
архидемон
**

#120316 - 23.09.2003 11:34 [Re: Death]

ахам. и винаги са за зло... ние ся няма да седнем да ги лъжим хората, я.

tanariil
архидемон
**

#120317 - 23.09.2003 11:34 [Re: olsonufvaorsagi]

че накъде без теб!

Светозар*
звездоброец-езотерик

#122183 - 27.09.2003 19:34 [Re: tanariil]

Цитат:

...дяволът е християнска измислица, с която църквата си пла666и стадото. в него вярват дяволопоклонниците, а те са онова не666то, което сатанистите приравняват с християни, за666тото доктрината им е изцяло писана от белосветли идиоти. За сатаниста няма дявол, НИЕ САМИ СМЕ ДЯВОЛА. ВСЕКИ ЕДИН ОТ НАС НАРИ4А СЕБЕ СИ САТАНА, И ИЗ АLL.BG ПОНЕ 10ТИНА САТАНИСТИ СА ГО ПРАВИЛИ.

Приемам мнението, че дяволът (сатаната, антихристът) е църковно-християнска измислица. По-точно в езотериката той се разглежда като символ на човешките пороци. В този смисъл сатаната - в по-голяма или по-малка степен - живее във всички, не само в сатанистите (някои от които, доколкото разбирам, на практика са по-човечни от мнозина правоверни християни). Не съм съгласен обаче с приравняването на християните с дяволопоклонниците. Обикновените християни преди всичко са само дяволопризнаващи, а това, че част от тях фактически почитат дявола повече от бога (т.е. проявяват повече пороци, отколкото добродетели), е друг въпрос.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

tanariil
архидемон
**

#122188 - 27.09.2003 19:42 [Re: Светозар*]

от тази гледна точка - да. не би трябвало да приравнявам дяволопоклонниците към християните.
обаче аз поставям акцента върху това, че дяволопоклонническата доктрина се гради върху тази, измислена от християнството, а по този въпрос отъждествяването на дяволопоклонниците с християни е подходящо.

V.I.P
куха лейка

Регистриран: 14.09.2003
Abe...
    #128475 - 12.10.2003 04:58 [Re: tanariil]

...kato vzema edna sopa vsichki magii she vi izkaram prez otverstiata.

Btw. taka i ne otgovorixte konkretno na choveka s magiata,a toi iavno beshe na zor,shtoto i po drugi forumi go beshe postnal toia vupros.

--------------------
Абе, писна ми вече... искам да се возя на Маруся!

Светозар*
звездоброец-езотерик

Re: Abe...
    #128594 - 12.10.2003 14:00 [Re: V.I.P]

Защо ти е сопа, мила животинке, да нямаш проблеми с огняцията?

--------------------
Езотеричен, поетичен,

V.I.P
куха лейка

Регистриран: 14.09.2003
Re: Abe...
    #128795 - 13.10.2003 00:24 [Re: Светозар*]

Taka e lafa

--------------------
Абе, писна ми вече... искам да се возя на Маруся!

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2995649 - 30.12.2012 19:45 [Re: Светозар*]

Благодаря за отговора.
Нищо не зная за магиите, освен онова, което съм чувала и което ми изглежда суеверно. Или до скоро ми изглеждаше суеверно.
Със сигурност не искам да правя никакви магии и не искам на мен да ми правят. Считам, че човек си има съдба и е добре да се придържа към нея, заедно със свободата на волята си да твори с живота и делата си..
Пиша ти тук, защото искам да се съобразя с молбата на Atlantida. Темата за душата е нейна и е наистина красива, по мое мнение. Не потърсих друга тема, защото някак стана дума за магията и аз просто попитах.

Все пак благодаря за отговора...
Има хора, които са изключително сугестивни. Можеш да им внушиш какво ли не..
За мое щастие или нещастие, не съм сред тях. Това понякога ми помага, но често ми и пречи. И все пак, личният ми опит ме навежда на мисълта, че съществуват някакви... неща... не зная как да ги класифицирам, но тези неща могат да влияят на хората

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

tanariil
архидемон
**

#2995729 - 30.12.2012 21:10 [Re: kapitoliq]

Всичко, което си чувала за магията и ти изглежда суеверно, не е магия. Радвам се да науча, че не се поддаваш на внушения. Дано да е винаги така, защото има злонамерени хора, които използват внушения за постигането на лоши неща. А що се отнася до магията, нея я е имало, има я и ще я има, само че не и по начина, описан от суеверията.

Светозар*
звездоброец-езотерик

#2995859 - 31.12.2012 07:47 [Re: tanariil]

Цитат:

Всичко, което си чувала за магията и ти изглежда суеверно, не е магия. Радвам се да науча, че не се поддаваш на внушения. Дано да е винаги така, защото има злонамерени хора, които използват внушения за постигането на лоши неща. А що се отнася до магията, нея я е имало, има я и ще я има, само че не и по начина, описан от суеверията.

Съгласен.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Светозар*
звездоброец-езотерик

#2995860 - 31.12.2012 07:52 [Re: kapitoliq]

Цитат:

Със сигурност не искам да правя никакви магии и не искам на мен да ми правят.

А защо да не правиш бели (полезни) магии? Според мен всяко искрено благопожелание - изречено или само помислено - е форма на бяла магия.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

kapitoliq
UncharteD

Регистриран: 03.11.2005
От: въд погледа
    #2995862 - 31.12.2012 08:16 [Re: Светозар*]

Ввъв вида, който си описал - нямам нищо против, ако това може да се счита за магия. Ако мога да помогна - с удоволствие, но не желая да вредя на никого.

--------------------
Истината винаги е нещо крайно относително и почти изцяло несъстоятелно !

LLA
inescapable

Регистриран: 01.08.2013
    #3077492 - 01.08.2013 03:49 [Re: Светозар*]

Цитат:

Според мен всяко искрено благопожелание - изречено или само помислено - е форма на... магия.

Така е. Всяко искрено зложелание също.

--------------------
ОМ ДАБЪТНИК ЗВЕРГ

Светозар*
звездоброец-езотерик

#3077514 - 01.08.2013 08:11 [Re: LLA]

Цитат:

Цитат:

Според мен всяко искрено благопожелание - изречено или само помислено - е форма на... магия.

Така е. Всяко искрено зложелание също.

Разбира се. Просто първото е полезна магия, а второто - вредна.

--------------------
Езотеричен, поетичен,

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7662

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.053 seconds in which 0.016 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.