ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
Re: Енергийните вампири-кои са те и как да се предпазим от тях?
    #1185840 - 10.03.2006 20:28 [Re: Ellia]

Kопирах нещичко от една книжка- "Енергийните вампири".
Ако някой прецени, че може да му бъде полезно:

“Не се ядосвайте!” – съветва лекарят. “Бъдете спокойни” – казва психологът, но и двамата забравят, че между нас съществуват хора, които умишлено ни тласкат към психически сривове, тъй като това е единственият начин, по който те могат да се доберат до жизнените ни сили, а след това да ги отнемат.
По правило след контакт с вампир възниква усещането за пълна загуба на жизнените сили и доброто настроение, а в душата се загнездва чувството на пустота, обида и пропиляно време. Навярно всеки от нас може да си припомни взаимоотношенията с хора, които са оцветени в черно.
В Светото Писание се казва: “Нито крадците, нито злодеите, пияниците или злословниците, нито хищниците ще наследят царството Божие”.
Бог нарича “хищници” вампирите. “Измежду вас ще въстанат вълците и ще ви унищожат” – така библейската мъдрост разкрива истината за вампиризма.
По своята същност вампиризмът е енергийно мародерство, чрез което вампирът получава краткотрайно психическо облекчение. Именно това усещане за възстановяване на психическото му равновесие го тласка, подобно на хищник, с животинска стръв да се нахвърли върху жертвата си, за да удовлетвори своя постоянен енергиен глад.
Като използват неизчерпаема фантазия и упоритост, вампирите отнемат докрай чуждата енергия, тъй като това е единственият им шанс да продължат да живеят.
След като нанесе своя енергиен удар вампирът се успокоява, чертите на лицето му се отпускат, дори е възможно да започне да се смее. Вампирът се чувства пълноценен и доволен от себе си. Натрупалото се психическо напрежение и енергиен глад са изчезнали!
Като разумно и изобретателно същество човекът е измислил множество “хватки”, присъщи на вампиризма, воден от единствената цел – независимо на каква цена, да спаси и продължи живота си. Такова вампирско желание за живот и насищане с чужда психическа енергия е присъщо само на хора (вампири), които вече не са способни да живеят нормален човешки живот. Те са тежко болни, а физическите и психическите им сили вече са се изчерпали.
Всяка болест е вид наказание за неправилен начин на живот, мисли и постъпки.
Животът на вампира и отношението му към хората образно биха могли да се сравнят с един от законите на термодинамиката, според който процесите, произтичащи в затворена систвма, се стремят към равновесие, а за да се постигне то, е необходим приток на свежа енергия. Без нова, чиста енергия процесите в системата започват да затихват и умират.

Вампирът не подозира, че е тежко болен човек. Той не осъзнава истинската съшност на своята човешка трагедия и пагубната си роля в живота на хората около него.
Като социално явление вампиризмът винаги е съпътсвал човека, но днес, във времето, което бихме могли да наречем “нервно” и “психично”, с него се сблъскваме все по-често и сред все по-голям брой хора. Колкото по-сложни и напрегнати стават човешките взаимоотношения, толкова по-често вампиризмът става причина за нови болести или изострянето на стари травми.
Вампирът все е изнервен и превъзбуден и затова не се чувства добре, ако някой живее спокойно и щастливо. Той изпитва болезнена завист към “нормалните хора”, затова спонтанната му реакция е да нагруби някого. Моя пациентка ми разказа как всеки път, след като се прибират в къщи от гости или някъде, където са срещнали доволни от живота си семейства и хора, съпругът й вдигал скандал, който освен с ругатни завършвал и плесници по лицето.
Пример за енергиен вампир най-ярко може да се илюстрира с човек, който обича да спори, като цел на спора е не изясняване на истината, а провокирането на конфликтна ситуация. Този човек много често заповядва: “Недей да спориш и да воюваш”, дори когато му съобщават най-незначителни факти.
Основна отличителна черта на вампиризма е отсъствието на позитивен обмен на енергия в междуличностните контакти. Например определен човек от вашето обкръжение живее с постоянната вътрешна нагласа, че сте му длъжен. Вие му правите услуга след услуга, помагате му, а в отговор не получавате нито благодарност, нито уважение, нито пари.
След всяка среща с вампир изпитваме чувство на неудовлетвореност, на умора, на съприкосновение с душевна посредственост и грубост. Контактувайки с биовампир, неволно започваме да проявяваме прекомерна раздразнителност, а след това, попадайки в потока на негативните emoziи загубваме самоконтрол, което на свой ред води до загуба на енергия. Усещаме особен вид физическа слабост и сънливост, повишена emoziонална и физическа възбудимост. Неочаквано се появяват физически травми и още множество други здравословни проблеми, за които не можем да намерим обяснение.
Започваме да боледуваме! Затова пък вампирът е зареден с нашата енергия. Той е спокоен! Той е здрав!
Печалните последици от донорско-вампирските отношения са свързани и с това, че в съдбата на донора все по-често се появяват програмите на черната карма, което го отдалечава от самосъзнанието и самореализацията. И още нещо, което непременно трябва да кажем.
Ние сами, доброволно подхранваме вампирите, а неравностойните отношения с тях от позицията на енергията са следствие на нашия вътрешен свободен избор!

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Erosaria
оптимист

Регистриран: 20.09.2004
    #1185842 - 10.03.2006 20:30 [Re: Erosaria]

Втори избран цитат:
Единствено чистите енергии на Любовта и Радостта са способни да накарат човека да сътвори цудеса. Когато човек се радва, когато обича, тогава животът му придобива божествен смисъл

Множество са енергиите, които поддържат човешкия живот, ние ще разгледаме три от тях. Двете “видими” това са храненето и дишането и третата – “скритата” енергия, чийто акумулатор е човешката Душа и сърце.
Дишането и храненето са основните източници на живот и физическа сила на човешкото тяло. Те имат количествени и качествени характеристики: обем, тегло, плътност и т.н., които правят възможно тяхното анализиране и изследване. Храненето и дишането са плътни, тежки енергии. Те поддържат човешкия организъм на физическо ниво.Но основен източник на жизнена сила и, здраве и дълголетие е духовният мир на човека, който му дарява истинския смисъл на неговото съществуване.
Радостта, Любовта и Мъдростта са трите стълба на извечната философия за смисъла на човешкото съществуване. Вдъхвайки бодрост Вярата, Волята и Надеждата – енергиите на силата на духовността – изграждат целите и пътя в живота.
Вярата, Волята и Надеждата превръщат плътните енергии на храненето и дишането в качествено ново състояние, като поставят основите и опорите на щастливия живот.
Радостта.
Когато радостта изпълни всяка клетка на тялото, човек изпитва желанието да я сподели със своите близки и приятели, за да бъдат те също като него радостни и щастливи.
Любовта.
Любовта обгръща сърцето и разпръсква своята енергия в човешкото същество. Тази така чиста и тънка енергия дарява на човека чувството на всеотдайност и способност за саможертва в името на доброто на другите, желанието те да бъдат радостни и щастливи. В посланието на апостол Павел се казва: “Обкръжете се с любов, която е съвкупност от съвършенството. Не чакайте да бъдете обичани, а вие самите обичайте”. Като червена нишка тази идея минава във всички религиозни и философски учения.
Мъдростта.
Мъдростта носи спокойствие и надежда, познание за истината. Мъдростта дава сила за вътрешна организация и концентрация над това, което човек обича и което го радва. Лишеният от мъдрост човек може да се оплете в паяжината на лъжливата Вяра, лъжливата Надежда, а след това те непременно ще породят у него разрушителна Воля.
Радостта, Любовта и Мъдростта правят от човека “открита космическа система”, открита към Космоса, към Бога и земните същества. Тепърва хората ще дадат имена на тези чисти и силни енергии – дотогава ние ще ги наричаме с простичките и понятни за всички имена: сила на Радостта, Любовта и Мъдростта – сили на Духа.
Радостта, Любовта и Мъдростта – тези нежни и чувствителни енергии са невидимата сила на духа, която поддържа, окриля и вдъхновява човека за истински живот. Без това състояние на духа, без тези енергии той боледува, страда и постоянно изпитва съмнение за смисъла на своето съществуване. Без чистите и възвишени енергии на любовта и радостта човек не е способен да изпита чувството на искрено щастие и всеотдайна радост.
Без енергиите на Любовта, Радостта и Мъдростта човекът се превръща в черупка, затворена за истинското възприятие на заобикалящия го свят и своята реализация. Този човек живее, по-точно съществува, благодарение на плътните енергии на храненето и дишането, а те го задушават, пернасищат и невротизират.
През последните години станаха популярни различни методи за черпене на сили от космоса. Към това “занимание” се насочиха мнозина, но за съжаление без да съзнават, че тази енергия не винаги им носи истински полезен ефект. Обяснението за това е просто. Всяко насилствено черпене на сила от природата, от космоса, от слънцето е констатация, че този човек изпитва недостиг на чиста енергия и е принуден да я търси и се зарежда с нея отвън, което е сериозна предпоставка за развитие на вампиризъм.
Енергийното поле на вампирите е затворено и затова те не могат да се зареждат с чистите и положителни енергии от обкръжаващата ги среда, а ги крадат от хората.
Вампирът изпитва постоянно (съзнателно или подсъзнателно) желание да влезе в контакт с някого. Особеност при тези контакти е стремежът да бъде колкото е възможно по-близо до жертвата си и дори ако е възможно – да я докосне. Най-често обект на този стремеж е жизнерадостен човек с голям енергиен потенциал. Редом до такива хора вампирът се чувства стабилен и спокоен.
Горкият донор! В началото изпитва раздразнение, след това опустошение и изтощение и накрая непреодолимо желание да преустанови всякакъв контакт с вампира. Но интересното е, че веднага, след като се изплъзне и се почувства добре, донорът започва да приема раздразнението си като нещо безпричинно и да изпитва чувството на разкаяние и желание да бъде приятен и сърдечен при следващата среща с този човек. За съжаление обаче всеки следващ контакт води до един и същи резултат.
Като правило вампирът мисли само за себе си. Въпросите, които не му дават мира и се въртят в главата му, са: “… ами аз…”. “… а за мен…” “… а на мен…”. Всичко останало в неговото поведение е театър – скроена и коварно изиграна пиеса.
Върховен стремеж на вампира е желанието му да бъде в центъра на вниманието на хората. Ако не успее да извоюва този статут за себе си, настроението му рязко пада, а той става още по-агресивен и още по-лош.
Вампирът не желае да слуша другите. Затова пък се упоява от собствения си глас и възможността да бъде чут. Вампирът обича да разказва истории и свои преживявания, като в същото време изпитва чувство на превъзходство и отегчение към проблемите на другите.
Убедеността му, че освен неговите емозии всичко останало е незначимо, прави от вампира нетолерантен човек.
Забавно е да се наблюдава как вампирът изпада в психически екстаз, ако получи аплодисменти. Егоцентричният, главозамаян, прехласнат пред себе си вампир в този момент става още по-жесток и коварен към енергийния си донор.
Никой вампир не търпи чуждо мнение, ако то не съвпада с неговото. Бог да е на помощ на този, който се опита да му противоречи или има неблагоразумието да защити възгледите си пред него.
Като правило вампирите живеят за сметка на другите, независимо дали това ще бъде в материален или в емозионален план.
Те са самовлюбени, завистливи и дребнави егоисти. Винаги готови да вземат, но много трудно да дадат от себе си. Мисълта, която преследва вампира е, че той заслужава повече от това, което получава. Това натрапчиво усещане го прави ненаситен и алчен човек дори към най-близките хора.
Правилото, което движи мотивацията на вампира е: “Важното е аз да съм добре”.
Всичко, за което говорихме по-горе създава огромно психическо напрежение, в което вампирите съществуват. То ги тласка да преследват жертвата си неуморно, като всеки път стават все по-агресивни и по-жестоки в нападките си.

--------------------
Животът е такъв, какъвто сам си го направиш!!!

Monnica

Регистриран: 18.07.2005
    #1185876 - 10.03.2006 21:03 [Re: Светозар*]

Зачетох се в темата от преди 3 години и попаднах на това
Цитат:

Мислиш ли, че 100% от онези от възрастните хора, които много обичат да гушкат малки деца (а такива са всички по правило), го правят съзнателно - за да вземат от тях недостигащата им вече (също по правило) енергия? Според мен по-голямата част от енергийния вампиризъм се извършва несъзнателно. А че трябва да има "очи", за да се вижда кой, как, защо и от кого смуче енергия, си е точно така. Но кой ги има? И кой правилно осведомява за такъв процес? Преди години един познат, който се пишеше екстрасенс, присъства на стоматологична екстракция, обект на която бях аз. След това ми каза, че лекозъберката (на почетна възраст) освен зъба изтеглила от мен и енергия, с която да се зареди самата. А аз не се почувствах отпаднал, раздразнен и т.н. въпреки танца на клещите...

от теб писано. Надявам се ,че не се сърдиш за цитата Исках да кажа,че съм съгласна с мнението ти, същото се отнася и за болни хора-те също дърпат енергия. Чела съм,че много стари хора ,ако живеят с млади , първите теглят енергия от вторите. А само колко млади семейства живеят при баба си и дядо си
За мен лично освен тези 2 типа- стари и болни, има и още един тип вампири- неудовлетворени от живото хора. Затова като се запознавам с някого винаги следя за невербални реакции-жестове, мимика, пози. Неудовлетворения човек си личи Аз съм от т.н Плутонови личности според Дона Кънингам и с годините станах много сензитивна и лесно разпознавам, къде има нещо нередно и неудовлетворяващо в живота на хората, затова и вампирите ги усещам. Мисля,че също не лоша защита е да се гледа снисходително като на болни хора на вампирите и въобще да не им се връзваме на приказките. Аз така правя- все едно си говоря с психично болен човек-съгласявам се ,кимам, почти не говоря/щото те си харесват да си слушат само собствените брътвежи / и си знам,че 100% приказките са им фантасмагории.

Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
    #1185911 - 10.03.2006 21:40 [Re: Monnica]

Да оставяш енергийните вампири да си приказват, без да им противоречиш - като на луди, това добре, но май не е достатъчно, за да предотвратиш смученето на енергия.
Иначе и аз съм съгласен - за неспоменаваната преди категория неудовлетворени от живота хора.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Aли

Регистриран: 21.10.2004
    #1185918 - 10.03.2006 21:50 [Re: Erosaria]

Прочетох с интерес това, което написа.
И друг път попадах на подобна информация.
Само да добавя, че една майка, ако има силна връзка с биополето на детето си, става лесен канал за трансфера на енергията от детето към вампира.

Monnica

Регистриран: 18.07.2005
    #1185971 - 10.03.2006 23:01 [Re: Светозар*]

Виж те смучат енергия, ако те ядосат, ако им се вържеш на приказките, а ако просто ги оставиш да си говорят и се правиш,че ги слушаш те ще си гово-о-орят и ти може да си мислиш мислите ,докато те си ги редят. Познавам един мъж, който така готино се майтапи с подобни хора,че те остават с отворена уста. Просто трябва да се пазим да не се ядосваме от вампирски изпълнения, щото те си имат цяла програма
Някои се заяждат, други се карат направо, трети мрънкат, четвърти се пъчат / с простотията си /и ако човек не е трениран ще се ядоса, но вампирите са това слаби хора и ако нямат публика си увяхват горките. Те се борят най-вече за сцена и публика, за да си играят театъра и да провокират гняв у хората, за да поглъщат тази енергия. А някои горките и само до празна сцена да додрапат и без публика пак са щастливи. Само да допълня- защо мислите малките деца плачат и искат внимание? Колкото е по-пренебрегнато едно дете, толкова повече енергия иска да поеме и как става номера- правят бели,плачат с часове, дразнят околните.......

Constantine
Единак
**

Регистриран: 21.05.2005
От: София България (май вече за дъ...
    #1185975 - 10.03.2006 23:05 [Re: Ellia]

Гневът е добро. Когато е сила. Може да не бъде.

--------------------
When I’m walking a dark road I am a man who walkes alone

libra

Регистриран: 20.02.2003
    #1185983 - 10.03.2006 23:11 [Re: Ellia]

ето тук, наскоро говорихме за това:

http://forum.all.bg/showthreaded.php?Cat=0&Number=1154189&an=0&page=1#Post1154189

--------------------
Libra

ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #1186004 - 10.03.2006 23:24 [Re: libra]

Извадих линка в началото на темата,но ми се ще да разнищим проблема по-основно.Защото защитата от набези е много важна ,а и искам с тази тема да отговорим на човек ,който има сериозен проблем с енергиен вампир в семейството си .Частният проблем предизвикал темата е защита на дете.

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #1186021 - 10.03.2006 23:37 [Re: Monnica]

Хладното ,дори студеното държане към досадници изискващи внимание е дъбра стратегия ,да.Върши работа особено ако умееш да разпознаваш енергиините вампири.
Между другото,всички ние в даден момент от живота сме енергийни вампири.Обикновено ,когато боледуваме ,когато скърбим несъзнателно теглим от близките си ,в такива моменти трябва по-скоро да защитаваме тях отколкото себе си

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 20411

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.06 seconds in which 0.04 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.