ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Snow White*
crisp white

Регистриран: 30.07.2005
Магия за смърт
    #1378357 - 11.08.2006 14:32

Изобщо не вярвах, че с магия може да се убие човек, поне докато не се случи на два пъти с мои познати и близки хора.
Вярвам, че магията може да повлияе по някакъв начин, но не съм си и помислила, че наистина може да убие.
Или това, което се е случило е някакво ужасно съвпадение, или наистина има хора, които чрез магията, каквото и да представлява тя, умеят да убиват
И двата случая са съвсем реални, станаха пред очите ми и все още не мога да ги осмисля и разбера...

Един мой съсед почина от инсулт, нямаше и петдесет години.
Нищо мистично, до момента, в който дъщеря му и синът му след това решават да разделят двора на къщата. Натъкнали се на много странен предмет - старовремска ютия, от тези с въглените, в която били поставени черупки от яйца, парцали, телове и всевъзможни боклуци. Изхвърлили я, но синът получил кръвоизлив още същата вечер и бил опериран от язва веднага.
Едва го спасили, макар че никога до този момент не се е оплаквал от болки и стомашни неразположения.
След операцията така и на може да се възстанови и въпреки, че е с две години по-голям от мен, има вид на 45 годишен.
После почина и детенцето на дъщерята на съседа - две годишно момченце. Не се разбра точно от какво.
Тя посетила една доста известна "врачка" и научила каква всъщност е причината за нещастията в това семейство - преди доста години им била направена магия за смърт, за да умират всички мъже от рода им преди да станат на 50 години. Позамислили си хората и си спомнили, че наистина било така - всичките мъже от две поколения насам умирали млади...
Още, врачката споменала и каква била магията - стара ютия, заровена в двора на къщата. Казала им, че не трябвало да я изхвърлят.
Добре, че селото, в което се намира къщата е високо в планината и боклуците не се изхвърлят всеки ден. Успяха да открият ютията, заровили са я на място, където им казала врачката и една година след това отидоха да видят какво е станало с предмета. Ютията била натрошена на малки парченца

След време се разболя кръщелницата на баба ми и дядо ми. Мислеха, че е рак на кръвта и я тъпчеха с химикали, но никакво подобрение не настъпи, напротив - ставаше много по-зле.
Дефакто я изписаха от болницата и я чакаха просто да си умре - жена на 35 години...
Майка и се допитала пак до врачка - съвпадение е, че е същата, двете семейства не се познават и не живеят в едно и също населено място.
Тя им казала, че й е направена магия за смърт и понеже е поръчана от близък човек, е много силна.
Посъветвала да потърсят в гардероба й, да търсят чужда червена дреха. Открили я - червена блуза, която не била на жената и тя никога не я е виждала...
Врачката обаче им казала, че развали ли магията, човекът от когото е поръчана ще умре - до три дни.
Е, свекърва й умря - още на другия ден - паднала си ей така на улицата и си ударила главата...
А жената си оздравя и ракът на кръвта се оказа "лекарска грешка"

Какво може да си помисли човек, че днес - в 21-вият век все още има хора, които умеят да правят магии за смърт и тези магии действат или всичко това са чисто и просто съвпадения, прекалено много съвпадения...

--------------------
blind love is true

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: Магия за смърт
    #1378392 - 11.08.2006 14:52 [Re: *Snow White*]

След такива сънища не се ли събуждаш с главоболие?
Гледай по-малко хорор и съспенс филми. Наблегни на комедии и екшън. Със Стивън Сегал и Джет Лий.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

*Snow White*
crisp white

#1378405 - 11.08.2006 15:04 [Re: Цецо]

Аз говоря съвсем сериозно, ако няма какво да пишеш по темата, те моля най-учтиво да не пишеш глупости.

--------------------
blind love is true

Цецо
ПИЧ

#1378414 - 11.08.2006 15:09 [Re: *Snow White*]

Сериозното е, че са си отишли хората. Обаче за ютията и блузката си е направо Холивуд.

--------------------

*Snow White*
crisp white

#1378435 - 11.08.2006 15:25 [Re: Цецо]

Добре.
Може и така да е, не го отричам.
Но не съм си го измислила аз, нито съм го сънувала, така ми го казаха - така го пиша.

--------------------
blind love is true

Gangsterkata
неориентиран

Регистриран: 05.08.2006
    #1378473 - 11.08.2006 15:54 [Re: *Snow White*]

Скъпа не се притеснявай!Цецо само търси кво да нпише!!!Аз ти вярвам - всичко това неможе да е просто съвпадение!

--------------------
Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може и да не дойде!!!

*Snow White*
crisp white

#1378487 - 11.08.2006 16:00 [Re: Gangsterkata]

Аз от нищо не се притеснявам
Просто си споделям, нали е форум.

А това кой какво вярва или не и как си го разбира, е негова си работа. Благодаря ти

--------------------
blind love is true

Believer
рекордьор

Регистриран: 05.10.2005
От: UK
    #1379639 - 12.08.2006 19:20 [Re: *Snow White*]

Не е неизвестен факт,че се правят и има магии за смърт.
Както има и чакри на смъртта.
Както има и енергийни вампири ,вещици и всевъзможни енергийно-информационни паразити,които се зареждат енергийно по погребения-те прекарват с умиращият последните му дни и часове...
Продължението по-късно.Важното е ,че вие няма от какво да се страхувате.

--------------------
Истината е за всички!

master666

Регистриран: 02.03.2006
    #1379684 - 12.08.2006 20:56 [Re: Believer]

Ти друга работа нямаш ли си ? Продължението си го изиграй на "бис" пред себе си..Страх ме е от невежеството на хората и ти няма да можеш да ме успокоиш за радост.

BeWitchIng

Регистриран: 29.11.2005
    #1379886 - 13.08.2006 01:08 [Re: *Snow White*]

Изводът какъв е? Ако питаш дали може да убиеш някого с магия, отговорът е "да", но НЕ ТРЯБВА!Не е редно и противоречи на всеки морален кодекс...
Ако някой си позволи да прави такива злодеяния, той задължително ще си понесе последствията (трикратно) от действията си.
В твоя случай може пък да става дума за кармична обремененост. И най-вероятно въобще не иде реч за магии, посетените "врачки" просто са искали да изкарат някой лев, а проблемът е другаде.
В случая бих те посъветвала да анализираш нещата в дълбочина, т.е. колкото може по-назад във времето - кое, как, защо...

Цецо
ПИЧ

#1381060 - 14.08.2006 13:14 [Re: Gangsterkata]

Скъпа, ако следиш мисълта на Цецо (за това нещо се изискват определени дадености) няма да ръсиш толкова нелепи изказвания.

--------------------

Цецо
ПИЧ

#1381064 - 14.08.2006 13:17 [Re: Believer]

Цитат:

Не е неизвестен факт,че се правят и има магии за смърт.
Както има и чакри на смъртта.
Както има и енергийни вампири ,вещици и всевъзможни енергийно-информационни паразити,...

И още по-известен е фактът, че всичко това е чиста измислица...
Продължението - по-късно.

--------------------

Цецо
ПИЧ

#1381068 - 14.08.2006 13:19 [Re: BeWitchIng]

Цитат:

Ако питаш дали може да убиеш някого с магия, отговорът е "да",

Тцъ. Отговорът е "НЕ". С магия става само във "Властелинът на пръстените". И в "Хари Потър".

Цитат:

Ако някой си позволи да прави такива злодеяния, той задължително ще си понесе последствията (трикратно) от действията си.

Три пъти ли ще умре?

--------------------

ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #1382298 - 15.08.2006 09:26 [Re: Цецо]

Магията е насочена към определен човек или семейство енергия,Цецик,все пак човек не е само материално тяло. Нещо като включването на компютър с помоща на енергията на мисълта,но малко по-сложно
Чувал ли си за аргумент ad-hoc ?Ad-hoc аргументите са разпространени като важни части в работните стадии на някои научни теории,които не могат да се докажат чрез опити.Аргумент ad-hoc е вмъкване на някакъв необяснен постулат в аргумента, за да се получи търсения резултат.

"Връзката маса-енергия е в сила при всички видове енергия."М. Планк (всъщност Планк извел и формулирал с помоща на горния аргумент черното лъчение.Понастоящем ad-hoc е превърнат в основен принцип на новата квантова теория )

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

Цецо
ПИЧ

#1382629 - 15.08.2006 12:00 [Re: Ellia]

Цитат:

Магията е насочена към определен човек или семейство енергия

Значи тия неща сме си ги приказвали не веднъж. И не отричам възможността за енергийно влияние. Ама за да се влияе на нещо, то нещото трябва да е изложено на енергийното поле. А за да има такова поле, трябва да има генератор на полето. Не ти ли се струва смешно стара ръждива ютия и шепа черупки от яйца да се превърнат в мощен енергиен източник или енергиен концентратор само с мърморене под носа? А кой ще насочва енергията на ютията, че тя да знае точно кого да гътне и да не се натръшкат всички, минали покрай градинката?
А дали тази ютия може да се ползва като летекод? (не, тази няма да стане, разпарчетисала се е...)

--------------------

BeWitchIng

#1382790 - 15.08.2006 13:15 [Re: Цецо]

Цитат:

С магия става само във "Властелинът на пръстените". И в "Хари Потър".

И в живота става, но не е толкова лесно и ефектно.
Истината е, че доста рядко причината за нечии болести и нещастия е някаква хипотетична магия. В повечето случаи човек сам си причинява проблеми с поведението си. Обаче му е по-лесно да търси "виновник", отколкото да се замисли къде е сгрешил и да си коригира грешките.

Цитат:

Три пъти ли ще умре?

Защо мислиш, че смъртта е най-голямото наказание?

ElliaМодератор
яхнала метлата

#1382830 - 15.08.2006 13:35 [Re: Цецо]

Цитат:

Не ти ли се струва смешно стара ръждива ютия и шепа черупки от яйца да се превърнат в мощен енергиен източник или енергиен концентратор само с мърморене под носа? А кой ще насочва енергията на ютията, че тя да знае точно кого да гътне и да не се натръшкат всички, минали покрай градинката?
А дали тази ютия може да се ползва като летекод? (не, тази няма да стане, разпарчетисала се е...)

В това съм съгласна с теб Предметите и прочие атрибути са твърде низшо ниво за да имат толкова кардинално влияние в нечие семейство .Всъщност твърде малко хора умеят да визуализират толкова съвършено за да създадат дълготрайно енергиино поле способно да въздейства на цял род и слава богу.Но виж, човек видял подобни странни предмети ,неизвестно нему откъде дошли е способен да си направи такава автомагия ,че да стигне до боллест ,а и до смърт.Вътрешното убеждение,че ориста му е такава и неможе да я промени унищожава съпротивителните сили на тялото му.
Ритуалното унищожаване(заравяне )на съмнителните предмети пък има оздравителен ефект и практикуващите магове много добре го знаят.

Що се отнася до описаните случаи , предположенията на BeWitchIng са по-вероятни

--------------------

BeWitchIng

#1382837 - 15.08.2006 13:38 [Re: Цецо]

Цитат:

А за да има такова поле, трябва да има генератор на полето. Не ти ли се струва смешно стара ръждива ютия и шепа черупки от яйца да се превърнат в мощен енергиен източник или енергиен концентратор само с мърморене под носа? А кой ще насочва енергията на ютията, че тя да знае точно кого да гътне и да не се натръшкат всички, минали покрай градинката?

В случая ютията (или какъвто там предмет се използва) не играе ролята на генератор, независимо от това, че в предмети може да се кодира определена информация. При т.нар. "черни магии" посегателството се извършва на ментално ниво, т.е. генераторът на насочената към обекта негативна енергия е мисловното поле на даден субект.

BeWitchIng

#1382913 - 15.08.2006 14:12 [Re: Ellia]

Цитат:

човек видял подобни странни предмети ,неизвестно нему откъде дошли е способен да си направи такава автомагия ,че да стигне до боллест ,а и до смърт.Вътрешното убеждение,че ориста му е такава и неможе да я промени унищожава съпротивителните сили на тялото му.

Абсолютно вярно. От внушение човек като нищо може да се поболее и да умре. Някои "магове" използват тази психологическа особеност успешно - оставят даден предмет пред вратата на жертвата и го смачкват психически, оттам и физически. Достатъчно е предметът да изглежда странно и да е поставен някъде, където човекът ще го види - останалата работа ще свърши автосугестията.
И вярно - ритуалното унищожаване на предмета дава усещане за освобождаване от "черната магия". А на практика всичко е в ума на човека.

Цецо
ПИЧ

#1383045 - 15.08.2006 15:11 [Re: Ellia]

Цитат:

човек видял подобни странни предмети ,неизвестно нему откъде дошли е способен да си направи такава автомагия ...

Това е и същността на магията. Ако човек не вярва в нея, тя никога не може да го застигне.
А енергийното влияние не е никаква магия. Всичко е съвсем издържано и от научна гледна точка. Друг е въпросът до колко мощно поле може да бъде генерирано от даден индивид, така че да оказва съответното влияние върху обекта, подлежащ на "омагьосване".
Всичко останало е режисьорско виждане в поредната холивудска творба.

Цитат:

Ритуалното унищожаване(заравяне )на съмнителните предмети пък има оздравителен ефект

Разбира се, това също е самовнушение.
От цялата работа излиза, че човек може да направи магия единствено на себе си. Но за сметка на това пък твърде качествено!

--------------------

BeWitchIng

#1383213 - 15.08.2006 17:10 [Re: Цецо]

Цитат:

Това е и същността на магията. Ако човек не вярва в нея, тя никога не може да го застигне.

Грешиш. Спомни си, че "материята е концентрирана енергия". Следователно подлежи на всякакво енергийно въздействие отвън.
Говорехме за внушение и самовнушение. Споменах също, че рядко става дума за "магии". Причината е проста: твърде трудоемко е и обикновено не си струва усилията. Но когато има реална агресия, там е доста по-сложно.

Цецо
ПИЧ

#1383261 - 15.08.2006 17:26 [Re: BeWitchIng]

Цитат:

Спомни си, че "материята е концентрирана енергия".

Само твърдение. Възможно е и да е вярно. Но каква енергия все пак? Електромагнитна? Ядрена? Кинетична? Потенциална? Вятърна? Слънчева?
Какво е енергия?

--------------------

libra

Регистриран: 20.02.2003
    #1383601 - 15.08.2006 21:44 [Re: Ellia]

Цитат:

Нещо като включването на компютър с помоща на енергията на мисълта,но малко по-сложно

или като писане на постинги по едно и също време

сега сериозно, аз също съм на мнение, че ако не вярваш в магия не може да те стигне
но
ако този които прави енергийното въздействие е по силен (а той обикновено е по силен) от твоята защита която ти дава тази твоя вяра
пробит си..

--------------------
Libra

ElliaМодератор
яхнала метлата

#1383990 - 16.08.2006 10:08 [Re: Цецо]

без капани защото ще запитам за адроните или пък какво е М-теорията и как действа в 26-измерно пространство Защото според физиците занимаващи се с квантова физика тя е кандидатът за суперунификация на силите в природата. Сред възможните й прояви са единадесетмерната супергравитация, както и всичките традиционно изучавани струнни теории чрез които учените се опитват да помирят ОТО с квантовата физика .

--------------------

Цецо
ПИЧ

#1384123 - 16.08.2006 11:28 [Re: libra]

Цитат:

от твоята защита която ти дава тази твоя вяра

В случая става дума не за вяра, а точно за обратното - за неверие. Няма как да се пробие едно пасивно неверие...

--------------------

Цецо
ПИЧ

#1384136 - 16.08.2006 11:34 [Re: Ellia]

Що бе, никакви капани. Само невинни въпросчета.

Теории, точно така, теории. И докато не бъдат доказани, остават само теории. Казано простичко - голи твърдения. И чак когато (ако) бъдат доказани, тогава ще станат научни теории в смисъл на теоретична основа на науката. Сега са основа само за разсъждения, изчисления и опити. И алхимиците са правили това, докато са сътворявали злато от де що им попадне...

--------------------

libra

#1384163 - 16.08.2006 12:03 [Re: Цецо]

Цецик чети внимателно и непредубедено
вяра в неверието си е пак вяра, да вярваш че нещо е невъзможно да се случи е вяра в това
по елементарно от тва не мога да го кажа, кой разбрал, разбрал, кой не, здраве

--------------------
Libra

Цецо
ПИЧ

#1384250 - 16.08.2006 13:11 [Re: libra]

Чета внимателно, бъди сигурна. Твърде добре ми е позната играта на думи

Не е едно и също да вярваш, че нещо не може да се случи и да не вярваш, че нещо може да се случи. Това е като да вярваш, че няма бог и де не вярваш, че има.
Вярата е съпътствана от чувства и емоции. Неверието е общо взето пасивен процес: "Да бе, да!" Когато вярата ти бъде атакувана, ти се мъчиш да я защитаваш. Неверието се защитава само. Когато бъде доказана несъстоятелността на вярата ти, ти се чувстваш някак си излъгана. Когато неверието бъде оборено, само си казваш "Я, вярно, че било така..."
Мога и по-сложно да го кажа, ама да не объркваме още повече електората...

--------------------

libra

#1384738 - 16.08.2006 17:18 [Re: Цецо]

ти вярваш, че неверието е пасивен процес
игра на думи е, да и то защото ти влагаш само едно значение на думата "вяра" и то е защото си предубеден спрямо употребата и от мен ))
и тия там с чувствата точно на мен не ми ги разказвай..както и примера за оптимиста и песимиста, което си е анекдот
както и да е, нямам никакво намерение никого да убеждавам или да го карам да се съгласява с мен

беше ми приятно да споделя мисли с теб Цецик

--------------------
Libra

BLOODRAIN
ПОКРОВИТЕЛЯТ на мрака

Регистриран: 22.06.2006
От: страната на мъртвите
    #1385884 - 17.08.2006 13:31 [Re: *Snow White*]

научих как се прави една. ама за нея требе котка. значиш взимаш котката и сеи намираш дълбок съд с вода, после кръщаваш котката с името на врага ти и я удавяш във водата. имаше си и неквидуми- че с това искаш да го видиш мъртав или нещо такова

--------------------
Войната отнема човешките сърца
остават само разкъсани тела
и това е част от реалността,
но в момента важна е победата.

It!!!
човекоядче

Регистриран: 24.08.2005
От: канала
    #1390234 - 20.08.2006 17:48 [Re: Цецо]

Цитат:

Цитат:
--------------------------------------------------------------------------------

Ако питаш дали може да убиеш някого с магия, отговорът е "да",

--------------------------------------------------------------------------------

Тцъ. Отговорът е "НЕ". С магия става само във "Властелинът на пръстените". И в "Хари Потър

Цецик, знаеш кво....с магия можеш да убиеш, ама стаа трудно.първо трябва да убедиш човека,че му е направена такава, после да му кажеш,че е неразваляема и да го накараш сам да се гръмне.

--------------------
They aaaaall float down here...

Цецо
ПИЧ

#1391020 - 21.08.2006 13:54 [Re: It!!!]

Тъй става. Съгласен съм.

--------------------

BeWitchIng

#1392512 - 22.08.2006 14:23 [Re: It!!!]

Цитат:

първо трябва да убедиш човека,че му е направена такава, после да му кажеш,че е неразваляема и да го накараш сам да се гръмне.

Това е по-лесният начин.

Crys
неориентиран

Регистриран: 06.03.2018
    #3430871 - 06.03.2018 12:57 [Re: *Snow White*]

Crisp white, имам спешна нужда от помощ за разваляне на тежка магия, децата ми са застрашени! Моля те от все сърце, пиши ми кой им е развалил магията! Благодаря ти!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ***
Брой показвания: 4112

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.045 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.