ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Окултизъм и Мистика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
winona
неориентирана

Регистриран: 06.05.2007
Вещици и Вещери
    #1742875 - 06.05.2007 20:36

Има ли хора,които са последователи на Witchcraft
в сайта?
Пишете ми ако има...

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Legion_666_
Нерегистриран

Re: Вещици и Вещери
    #1742987 - 06.05.2007 22:13 [Re: winona]

Witchcraft - това е неоезичество, а вещерството е доста по-древно, не келтско, а славянско и не се нарича "Witchcraft". Та... Кое точно те интересува: дали има вещици/ вещери или дали има неоезичници наоколо? Ти между другото не си ли малка за такива въпроси?

Simran
Рицарка
**

Регистриран: 12.05.2006
    #1743005 - 06.05.2007 22:35 [Re: ]

Явно теб човек може да те накара да наминеш оттук само с такива теми-ако знаех,отдавна щях да пусна нещо такова/макар и да не разбирам/-само и само да наминеш...само и само да те видя тук
Е,вече ще знам-и като ми липсваш,ще пускам нещо вещарско

winona
неориентирана

Регистриран: 06.05.2007
    #1743042 - 06.05.2007 22:59 [Re: Simran]

точно witchcraft си се нарича
и ме интересува дали има негови последователи

Simran
Рицарка
**

#1743052 - 06.05.2007 23:07 [Re: winona]

Цитат:

точно witchcraft си се нарича
и ме интересува дали има негови последователи

много си напреднала,четеш ми мислите ...з....
П.П С какво те привлича това Witchcraft;)

Редактирано от SIMRAN (06.05.2007 23:25)

Legion_666_
Нерегистриран

#1743068 - 06.05.2007 23:34 [Re: winona]

Уичкрафтът е неоезичество, основано от Джерълд Гарднър. И има толкова разновидности, колкото си искаш: Александрийска, вълшебна, Дааническа, Стикс и т.н. През 1994г. религията Уичкрафт (Уика) става официална световна религия на конференцията на Световния Парламент на религиите, проведена в Чикаго.

Но Уичкрафтът (уиката) НЕ Е ВЕЩЕРСТВО, а е неоезичество, създадено през 1950г. Вещерството е ДРЕВНО. Ако ще задаваш въпрос, трябва първо да знаеш какво точно питаш. Не може да питаш за вещери и вещици и да пише по-долу, че те интересува дали има последователи на уичкрафта. Между другото в България за уичкрафта (уиката) се ширят доста големи заблуди.

Вещерството е част от СЛАВЯНСКАТА ДЕМОНОЛОГИЯ. Вещицата се води кръстоска между жена и демон. Същото важи и за вещер.

Според традицията вещиците/вещерите имали знието да се превръщат в котки, кучета, вълци, гарвани, нощни пеперуди и други. Можели да предизвикват болести, глад, засух, градушка, наводнение, изобщо можели да работят със стихиите. Или пазели собственото си село от беди като горе описаните. Според българските поверия вещиците имали власт над небесните тела включително, а не само над стихиите.

Повечето вещици/вещери, пак според българската традиция, са си вампири.

Понякога в миналото са били нападани и убивани (изгаряни, давени, душени и др.) или осакатявани (рязали са им ушите, носовете, чупили са им ръцете, краката), тъй като са били последователи на тъмната страна. Като цяло обаче страхът от тях е бил голям.

Българската традиция ги подразделя в три вида.

В първата група попадат хора-демони, вече мъртви, които през деня живеят в гроба си, а нощем го напускат и нападат хората (деца включително), като им вадят сърцата. Във тази връзка, може би ще е интересно да се добави, че поверието, че ако те прескочи черна котка и ще вампирясаш, идва от това, че вещиците/вещерите са били вампири и са можели да приемат котешки облик, като това се считало, че е един от начините да предадат силата си на някой друг. Т.е. не всяка черна котка е носител на вампиризъм.

Във втората група са хората- демони, живи, които са родени със способности да бъдат вещици/вещери или са обучени да бъдат такива.

В третата група са тези, които са се занимавали с лечителство, които освен вещици/ вещери са наричани още и знахари, макар че въобще не е било задължително знахарите да се занимават с вещерство и да са вещици/вещери.

Legion_666_
Нерегистриран

#1743079 - 06.05.2007 23:41 [Re: Simran]

Цитат:

Е,вече ще знам-и като ми липсваш,ще пускам нещо вещарско

Ъъъм... Ще го имам предвид и като видя пуснато от теб нещо вещерско, ще знам, че ти липсвам и ще идвам веднагически.

ElliaМодератор
яхнала метлата

Регистриран: 19.07.2004
От: hic et ubique
    #1743121 - 07.05.2007 00:14 [Re: winona]

Тази тема е за Окултизъм и Мистика и затова я местя там.

--------------------
"Contra impudentem stulta est nimia ingenuitas" Syrus

sofianka
дива и щастлива
**

Регистриран: 18.05.2001
От: USA
    #1743163 - 07.05.2007 02:23 [Re: winona]

Познавах една уичи, ма малко фалира жената. Нещо напоследък бизнеса вещерски не върви. Виж за хоби става, ако имаш достатъчно средства да си набавяш атрибути, защото е скъпо хоби.

Simran
Рицарка
**

#1743290 - 07.05.2007 09:28 [Re: ]

Цитат:

Повечето вещици/вещери, пак според българската традиция, са си вампири.

Вампири,невампири - и те са души на Бога.
Понякога,за да открие човек Бог,минава пред какви ли не пътища-дори вещарски.
Аз не мисля,че има лоши вещици,зли хора няма по света-има хора,които се увличат по някакви сили,тези сили им се струват най-висши,искат да ги притежават,искат да се чувстват по силни-може би затова скъпите деца се увличат по такива сили...но това не ги прави по - малко скъпи в очите на Бог.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 5 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  marinkoff, Ellia 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: ****
Брой показвания: 13355

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.